Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 18 kwi 2010, 22:29

ja jeszcze jestem mloda i mi to tam nie przeszkadza.dobrze jest,jak jest. :) więcej zastrzeżeń, z tego co widzę, mają ludzie dorośli.
Martyna93 Kobieta
 
Posty: 16
Dołączył(a): 16 kwi 2010, 22:44
Droga życia: 1

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 18 kwi 2010, 23:19

Może dlatego, że ludzie dorośli widzą konsekwencje takiej polityki edukacyjnej a ludzie młodzi zbytnio się tym nie przejmują? Problem, moja droga, leży w tym, że kiedy zaczynamy się przejmować - z reguły jest to już dosyć późno i trzeba się sporo napracować by pozbyć się chorych nawyków.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 19 kwi 2010, 10:55

leaozinho napisał(a):kiedy zaczynamy się przejmować - z reguły jest to już dosyć późno i trzeba się sporo napracować by pozbyć się chorych nawyków.


To niestety prawda. Edukacja szkolna omija bardzo istotne dla nas zagadnienia.
Po zakończeniu edukacji szkolnej dosłownie zderzasz się z brutalną
rzeczywistością. Większość ludzi jest zagubionych i znajduje tylko najprostsze
rozwiązania. Są to właśnie nawyki ludzi z naszego najbliższego otoczenia.

Pozdrawiam.
Sprawdź Tai-Chi-Chuan.pl
Tai-Chi-Chuan.pl Mężczyzna
Tai Chi Chuan
 
Posty: 87
Dołączył(a): 22 mar 2010, 20:59

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 19 kwi 2010, 22:27

ja jeszcze jestem mloda i mi to tam nie przeszkadza.dobrze jest,jak jest


Właśnie nie dobrze, że jest jak jest. Jakby tak wszyscy myśleli to do dzisiaj byś mieszkała w jaskini, zbierała jagody w lesie i smażyła na ognisku mięso :D Po prostu trzeba być świadomym co się wokół nas dzieje, a nie ślepo wszystko przyjmować, bo tak jest i już. Wtedy stajemy się tylko jednym z wielu milionów ogłupionych przez cały ten system. A wystarczy troszke się wysilić, zmienić nawyki (podświadomość się zbuntuje, ale nie zabije nas :PP ) i świat staje się ciekawszy ;P Wolisz iść ze stadem baranów, czy na chwile stanąć i rozejrzeć się dookoła ?;) Ja jestem tylko o 2 lata od Ciebie starszy ;) wiek nie ma tutaj znaczenia.
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 20 kwi 2010, 20:59

ale mi pasuje religia katolicka.
Martyna93 Kobieta
 
Posty: 16
Dołączył(a): 16 kwi 2010, 22:44
Droga życia: 1

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 20 kwi 2010, 21:52

Dobrze, byle byś tylko robiła to świadomie :))
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 21 kwi 2010, 14:01

świadomie wierzę w Boga ;) Tyś niewierzący ?
Martyna93 Kobieta
 
Posty: 16
Dołączył(a): 16 kwi 2010, 22:44
Droga życia: 1

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 21 kwi 2010, 15:54

Ludzie, powinniście się zastanowić nad całą sytuacją. Jesteśmy totalnie inwigilowani i manipulowani przez kler, spójrzcie na to obiektywnie, bez żadnych głupich stereotypów. Wg. mnie każdy człowiek o przynajmniej średniej inteligencji dochodzi do takich wniosków po chwilach refleksji. Martyna, Ty jeszcze jesteś młoda, ale ja jestem jeszcze młodszy, a do takich wniosków już doszedłem. Powinnaś kształtować swój własny światopogląd. Najgorzej jest przyjmować wszystko co Ci podsuną pod nos, bez żadnego zastanowienia. Nie chcę powiedzieć, że wiara w Boga jest zła, wręcz przeciwnie, jeżeli wierzysz po długim zastanowieniu i refleksjach, to ta wiara jest prawdziwa i mądra (jeżeli oczywiście nie wyrządza krzywdy innym ludziom), ale jeśli rodzice wpoili Ci taką wiarę, albo po prostu nie masz czasu na chwilę namysłu na takie tematy lub Ci się nie chce - to jest bardzo negatywne.

Jeszcze tak bardziej do tematu - lekcja religii jest bardzo stronniczym przedsięwzięciem, a państwo powinno osiągnąć maksymalny obiektywizm. Mogli przynajmniej zaznaczyć - lekcja religii katolickiej...
Avatar użytkownikaRysiek Mężczyzna
Poszukujący oświecenia
 
Imię: Nikodem
Posty: 11
Dołączył(a): 05 kwi 2010, 11:34

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 21 kwi 2010, 18:28

Martyna93 ja bardzo mocno wierze w Boga ale troche inengo niż ten przedstawiany w katolicyźmie ;) Tak naprawde każda droga wkońcu zaprowadzi nas do tego samego, jak tak się zastanawiałem nad niektórymi dogmatami w Kościele to uznałem ze jedne są okej a inne całkowicie dla mnie głupie i wymyślone typowo aby sprawować kontrolę właśnie. Cóż czego się spodziewać jak w średniowieczu robiono sobie przekręty i robiono ciemne masy w h.... ;)
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 21 kwi 2010, 19:21

Problem w tym, że to robienie w bambuko trwa do dziś i nie zanosi się na jakąś poważną zmianę. Ktoś może powiedzieć, jak Martynka, że mu/jej pasuje religia katolicka ale mówi tak tylko dlatego, że nie zna korzeni tej religii ani roli, jaką ona spełnia. Najłatwiej jest pozostać na pozycji ignoranta, gdyż wtedy wydaje nam się, że nie musimy za nic brać odpowiedzialności. Oczywiście jest to kompletnie błędne wrażenie. Prawa obowiązują nas wszystkich, obojętnie czy je znamy, czy też nie. Zwłaszcza jeśli są to prawa uniwersalne zarządzające wszechświatem. Religia wogóle, a katolicyzm w szczególności ogranicza ludzi i oępia ich, nie pozwalając na zrozumienie tychże praw. Oczywiście pojawia się tu też kwestia "wolnej woli", choć należałoby się zastanowić, jakie są granice tej wolności.
Bierność nigdy nie była dobrym nastawieniem, jeśli chodzi o rozwoj istoty ludzkiej a bezkrytyczne przyjmowanie "na wiarę" takich, czy innych dogmatów jest bardzo nierozsądne.
Kraj nasz, teoretycznie laicki - jest w rzeczywistości zdominowany przez kler, który wykorzystuje swoje wpływy do osiągania profitów materialnych i kontrolowania społeczeństwa, w czym bardzo pomocne mu są lekcje religii w szkołach. To zwykła indoktrynacja i pranie mózgów młodym ludziom.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 22 kwi 2010, 16:17

Chyba ze ktos ma taka religie jak ja: Przychodzi ksiadz, je sniadanie, kawke popija, pogada sobie z dziewczynkami.. i na koniec roku wpisuje 3 oceny z kapelusza bo tyle jest wymagane do wystawienia oceny.. I tyle :PP
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 22 kwi 2010, 16:45

To jest akurat strata czasu. Ani on ani Wy nie macie z takiej lekcji żadnego pożytku, tym bardziej więc nie powinna ona mieć miejsca.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 23 kwi 2010, 13:50

Oj jest pożytek, a raczej był.. bo juz matura.. xD moglem sie nauczyc na sprawdzian :P
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 23 kwi 2010, 23:01

powiem tak. nie interesuję się żadnymi dogmatami, prawami Kościoła. Wierzę w Boga, modlę się do niego, spowiadam się i jest wszystko ok. u mnie religia wygląda tak, że ksiądz mówił o religiach świata, oglądamy filmy , np. "Kto nigdy nie zył" i "Jasminum".nie ma sprawdzianów, kartkówek, odpytywań. na początku lekcji jest zawsze modlitwa.
Martyna93 Kobieta
 
Posty: 16
Dołączył(a): 16 kwi 2010, 22:44
Droga życia: 1

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 24 kwi 2010, 03:04

Skoro mówisz, że nie interesujesz się dogmatami kk, to po co chodzisz do spowiedzi? Przecież to sakrament ustanowiony przez kościół a nie Boga? Swoją drogą to dosyć naiwne - nie interesować się swoim wyznaniem. Na dobrą sprawę więc - nie wiesz w co wierzysz i dlaczego robisz rzeczy, ktore robisz w związku ze swoją religią.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości