Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Post 11 cze 2008, 22:55

ma na celu podzielenie się swoją opinią ;)
_ _ _
 

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 08 kwi 2010, 17:12

Moim zdaniem religia w szkołach jest potrzebna, ale bez przymusu :D miałam kolegę, który bym muzułmaninem i na każdej religi musiał kisić się w czytelni "-.- on do tego nic nie miał, ale moim zdaniem to lekkie lekceważenie jego przekonań i wyznania . a co wy o tym sądzicie ? :P
Laweda Kobieta
Wicca
 
Imię: DaMona
Posty: 7
Dołączył(a): 04 kwi 2010, 13:23
Droga życia: 7
Typ: Wiccanka
Zodiak: Tygrys

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 08 kwi 2010, 23:21

Religia lasuje mózg i oducza samodzielnego myślenia, dlatego też wg mnie powinna zniknąć ze szkół jak najszybciej.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 12 kwi 2010, 13:34

Witam serdecznie.

leaozinho napisał(a):Religia lasuje mózg i oducza samodzielnego myślenia, dlatego też wg mnie powinna zniknąć ze szkół jak najszybciej.


Sugerujesz, że powinniśmy zburzyć wszystkie kościoły?

Myślę, że religia jest potrzebna. Nadaje życiu sens i cel. Jednak zgodzę się z Tobą, że niektórzy
przywiązują zbyt dużą wagę do jej roli. Oczekiwanie na to, że Bóg rozwiąże nasze problemy jest
błędem. Każdy kto ma rozum powinien z niego korzystać i nim rozwiązywać problemy.

Pozdrawiam.
Sprawdź Tai-Chi-Chuan.pl
Tai-Chi-Chuan.pl Mężczyzna
Tai Chi Chuan
 
Posty: 87
Dołączył(a): 22 mar 2010, 20:59

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 12 kwi 2010, 15:05

Tai-Chi-Chuan.pl napisał(a):Witam serdecznie.

leaozinho napisał(a):Religia lasuje mózg i oducza samodzielnego myślenia, dlatego też wg mnie powinna zniknąć ze szkół jak najszybciej.


Sugerujesz, że powinniśmy zburzyć wszystkie kościoły?

Myślę, że religia jest potrzebna. Nadaje życiu sens i cel. Jednak zgodzę się z Tobą, że niektórzy
przywiązują zbyt dużą wagę do jej roli. Oczekiwanie na to, że Bóg rozwiąże nasze problemy jest
błędem. Każdy kto ma rozum powinien z niego korzystać i nim rozwiązywać problemy.

Pozdrawiam.


Gdybym chciał zasugerować, że należy zburzyć wszystkie kościoły, to napisałbym tak wprost.
Nie trzeba ich burzyć, można je zaadoptować jako biblioteki, sale koncertowe, teatry, schroniska dla bezdomnych i co tam jeszcze może być prawdziwie przydatne dla ludzi.
Życie ma sens i cel zupełnie niezależnie od jakiejkolwiek religii (gdyż nie ograniczam się do najpopularniejszej w naszym regionie świata religii chrześcijańskiej).
Podstawą i celem istnienia religii jest utrzymanie kontroli nad masą niedoinformowanych ludzi przez kastę "wiedzących" oraz zarabianie pieniędzy. Nigdy, celem żadnej religii nie było wyzwolenie duchowe człowieka lecz przeciwnie - jego zniewolenie i zamknięcie w klatce dogmatów i doktryn. Pozostanę przy swoim zdaniu, iż religia powinna zniknąć ze szkół, by nie zaślepiać i nie ogłupiać młodych umysłów.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 12 kwi 2010, 15:45

leaozinho napisał(a):Podstawą i celem istnienia religii jest utrzymanie kontroli nad masą niedoinformowanych ludzi przez kastę "wiedzących" oraz zarabianie pieniędzy. Nigdy, celem żadnej religii nie było wyzwolenie duchowe człowieka lecz przeciwnie - jego zniewolenie i zamknięcie w klatce dogmatów i doktryn. Pozostanę przy swoim zdaniu, iż religia powinna zniknąć ze szkół, by nie zaślepiać i nie ogłupiać młodych umysłów.

Dokładnie, popieram poprzednika w pełni. Religia jest tylko i wyłącznie manipulacją. Powinno się odrzucić wszystkie niepotrzebne dogmaty, które tylko zaślepiają społeczeństwo. Jednak tak szybko do tego nie dojdzie, potrzeba całkowitej reformacji moralnej u podstaw ludzi, czyli Jana Kowalskiego.
Jeśli chodzi o lekcję religii to mam coś w zamian - etykę.
Avatar użytkownikaRysiek Mężczyzna
Poszukujący oświecenia
 
Imię: Nikodem
Posty: 11
Dołączył(a): 05 kwi 2010, 11:34

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 13 kwi 2010, 00:50

Zamiast lekcji religii, mogłyby też być to lekcje dotyczące np energetycznej budowy istoty ludzkiej, na których wyjaśniano by podstawowe pojęcia i procesy zachodzące w nas wszystkich. Ciała energetyczne, aura, cyrkulacja energii i zarządzanie nią były by dużo bardziej pożytecznymi tematami lekcji niż okaleczone zlepki mitów o bogu solarnym.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 15 kwi 2010, 18:16

leaozihno ale religia nie zniknie ze szkół, to na ma na celu kontrolować ludzkość tak jak pisałeś wcześniej.. a ucząc ludzi takich rzeczy ciężko by było ich kontrolować..
Anonim
 

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 16 kwi 2010, 12:44

Anonim napisał(a):leaozihno ale religia nie zniknie ze szkół, to na ma na celu kontrolować ludzkość tak jak pisałeś wcześniej.. a ucząc ludzi takich rzeczy ciężko by było ich kontrolować..


Nie do końca rozumiem, co masz na myśli. Ucząc JAKICH rzeczy, ciężko by było kontrolować ludzi?
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 16 kwi 2010, 14:27

leaozinho napisał(a):Ciała energetyczne, aura, cyrkulacja energii i zarządzanie nią były by dużo bardziej pożytecznymi tematami lekcji


Ano takich, jeśli ludzie by zaczęli pracę z energią to by uświadomili sobie że coś jest nie tak i to by ich zmusiło do myślenia.. bo jeśli kościół mówi tak, a własne doświadczenia inaczej to efekt jest taki --> :-k Moim zdaniem te wszystkie teorię o kundalini yodze to właśnie sprawka takich instytucji.. tak samo ludzie wchodzą no forum i pytają czy medytacja jest niebezpieczna :?
Anonim
 

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 16 kwi 2010, 15:57

To prawda. KK prowadzi najzwyklejszą kampanię dezinformacyjną w doskonale faszystowskim stylu. Trudno spodziewać się poprawy sytuacji "od góry" czyli ze strony instytucji państwowych, bo one kraczą tak, jak KK każe. Możemy polegać jedynie na własnej pracy i poszukiwaniach. Im więcej osób będzie uświadamiać sobie prawdę - tym mniejszy będzie wpływ tych indoktrynujących i ograniczających systemów religijno-polityczno-ekonomicznych.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 18 kwi 2010, 10:12

Noo zacząłem kiedyś ten temat, to coś tu napisze :D Stęskniłem się za tym forum heh ;p
Prawda z tą kampanią. KK mówi, że jeżeli np. założysz sobie na szyje krzyż Ankh (symbol płodności w Egipcie) lub pierścień Atlantów ( z tym najwięcej latają) to opętają Cie demony ! Hmm... sądze, że chodzi Kościołowi o to, żeby nie oddawać czci jakimś pierścieniom, czy innym bóstwom. Rozumiem.. ale przecież oni robią to samo ! Modlą się do świętych, którzy po prostu są święci, bo tak ludzie postanowili(papież i biskupi itd..) .. Czy to nie jest przegięcie ? Znawcą dekalogu nie jestem ale wiem ze pierwsze przykazanie to: Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną . A więc KK sam sobie zaprzecza ;)
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 18 kwi 2010, 10:58

Tak jest z każdą religią, która opiera się na micie (przypadek większości religii). Sekta katolicka przoduje w fałszu i hipokryzji.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 18 kwi 2010, 20:31

nie zgadzam się z powyższą wypowiedzią.
jestem wierzącą katoliczką.za kilka dni mam bierzmowanie. wierzę w Boga, kocham go, on mnie.
Martyna93 Kobieta
 
Posty: 16
Dołączył(a): 16 kwi 2010, 22:44
Droga życia: 1

Re: Lekcja religii w szkołach

Post 18 kwi 2010, 20:39

Rozumiem, każdy ma prawo wierzyć w co chce, ale nie sądzisz, że ustanawianie świętych przez Kościół tutaj na Ziemii to troche dziwne ? To Bóg jak już mógłby sobie wybrać kto ma być świętym a nie papież z biskupami.. ;)
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości