Dyskusje na temat działania serwisu www i forum Przebudzenia - wasze sugestie i propozycje usprawnień.

Pora na wiosenne odświeżenie!

Post 26 kwi 2009, 21:06

Witajcie,

Cieszy mnie bardzo, że mimo zwieszenia e-zina, forum Przebudzenia nadal ma się świetnie. Przez cały czas obserwuję stały przypływ nowych twarzy i ciekawych postów. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że istnienie tego miejsca jest nadal potrzebne i pożyteczne. Dlatego wraz z ErAmonem postanowiliśmy wynagrodzić wszystkim ich obecność tutaj poprzez renowację forum, której najbardziej widzialną częścią jest przeprojektowanie szaty graficznej. Przenieśliśmy też oprogramowanie do najnowszej wersji. Doszło również wiele drobnych usprawnień, które powinny podnieść ogólne zadowolenie z poruszania się i przebywania tutaj.

Mam nadzieję, że to odświeżenie tchnie jeszcze więcej energii w forum, aby stało się ono jeszcze bardziej aktywnym i ciekawym miejscem. :)

Jeśli zauważycie jakieś problemy lub błędy w korzystaniu z forum, dajcie znać w tym temacie - postaramy się je poprawić.

A ja tymczasem życzę wszystkim miłego pobytu tutaj i do ewentualnego zobaczenia w przyszłości! :)
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół
Kawał świetnej roboty, thx a lot! Forum spełnia bardzo ważną rolę, a Wasza praca jest tutaj nieoceniona. Pozdrawiam serdecznie :)
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon
Witam

Teraz forum jest super.....!

Pozdrawiam
Misterium Christi
Avatar użytkownikaApollo Mężczyzna
 
Imię: Apollo
Posty: 397
Dołączył(a): 26 mar 2008, 16:19
Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Droga życia: 8
Zodiak: Wodnik
oj, nie poznałam forum! fajnie, fajnie. A zielona wersja będzie? :)
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran
Też mi się podoba :) Lubię kolorek zielony wiec dołączam się do prośby Morphi :wink:
Brakuje mi tylko listy ostatnio edytowanych postów
"Twoja największa siła polega na swobodzie wyboru. Dlatego wybierz szczęście, zdrowie, wszelkie dobro, piękno, mądrość prawdę i miłość." ;)
Avatar użytkownikassilvia Kobieta
 
Posty: 377
Dołączył(a): 29 maja 2007, 17:26
Droga życia: 4
Typ: TakaJednaJędzaMała
Zodiak: Żarłacz Tygrysi
Bardzo przyjemne :) Podoba mi sie :)
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół
morphia napisał(a):oj, nie poznałam forum! fajnie, fajnie. A zielona wersja będzie? :)

Na początku miało nie być tej zielonej grafiki na górze i wpadłem na pomysł jej umieszczenia tuż przed domknięciem całej pracy na ostatni guzik. Póki co ten element musi wystarczyć, wnosząc nieco wiosennego klimatu. ;) Zamierzeniem było lepsze zintegrowanie wyglądu forum względem serwisu Przebudzenia (stąd ten fiolet), choć nie wykluczam, że w przypadku kiedy uzbiera się więcej próśb o zielony szablon, postaram się coś wykombinować - ale nie mogę obiecać.

ssilvia napisał(a):Brakuje mi tylko listy ostatnio edytowanych postów

Dzięki za pomysł, może pomyślimy nad taką funkcją w przyszłości. :)
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół
Buożesz ty mój zuo totalne zuo !!!!111

A ak na serio to podoba mi się, ale chyba wolałbym zieloną wersję :]
Bubeusz 18:36:27
tam gdzie jest zbiorowisko, tam ktoś musi kierować, a tam gdzie ktoś kieruje, tam nie ma Przebudzonych.

http://skxr.za.pl
http://www.lastfm.pl/user/SKX_Rapomedyk
http://odsiebie.com/pokaz/2008422---42d7.html
Avatar użytkownikaskexin Mężczyzna
SKX Rapomedyk
 
Imię: Michał
Posty: 453
Dołączył(a): 30 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Wałbrzych
Droga życia: 11
Typ: 4w5, wiem że to okropne
Zodiak: Ryby
PS. Można dodać opcję żeby ukryć obecność botów?

(W tym topicu też nie ma edycji, w innych była.)
Bubeusz 18:36:27
tam gdzie jest zbiorowisko, tam ktoś musi kierować, a tam gdzie ktoś kieruje, tam nie ma Przebudzonych.

http://skxr.za.pl
http://www.lastfm.pl/user/SKX_Rapomedyk
http://odsiebie.com/pokaz/2008422---42d7.html
Avatar użytkownikaskexin Mężczyzna
SKX Rapomedyk
 
Imię: Michał
Posty: 453
Dołączył(a): 30 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Wałbrzych
Droga życia: 11
Typ: 4w5, wiem że to okropne
Zodiak: Ryby
Bardzo ładnie i w ogóle szał ciał fajerwerki.
Chociaż nie ukrywam, że będzie mi trudno przyzwyczajać się do avatarów po prawej stronie (komuś przeszkadzało, że były z lewej..? xP ). Wiem, że taki styl, ale, jeśli można, zamiana miejscami kolumn w viewtopic nie powinna chyba stanowić problemu? :)
Bubeusz Mężczyzna
 
Posty: 286
Dołączył(a): 12 lis 2007, 15:11
Ja też jestem za zieloną wersją, przynajmniej opcjonalną, choć może to kwestia przyzwyczajenia ;P
O ile mi aviki itd. po prawej stronie nie przeszkadzają, to chciałem spytać czy istnieje opcja zrobienia forum tak żeby nie miało zafiksowanej maksymalnej szerokości? Na moim 1680x1050 w obecnej formie forum zajmuje jedynie nieco ponad połowę szerokości ekranu. Rozumiem że logo nie koniecznie da się rozciągnąć, bo grafika będzie brzydka, ale czy nie da się zrobić tak, żeby po prostu samo tło bez grafiki rozszerzało się powyżej granicy jej szerokości?
Wiem że każdemu nie da się dogodzić i że panorama nie jest standardem pośród monitorów, jednak na wielu forach cała strona dopasowuje się do rozmiaru okna bez ograniczeń, a jedynie logo, menu itp. pozostają zafiksowane.
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Til napisał(a):czy istnieje opcja zrobienia forum tak żeby nie miało zafiksowanej maksymalnej szerokości?

Ustawiłem stałą szerokość strony z uwagi na to, że węższe bloki tekstu czyta się lepiej niż takie, które rozlewają się na całą szerokość okna (szczególnie przy Twojej i jeszcze wyższych rozdzielczościach). Jest też wtedy taki komfort, że można wszystko łatwiej ogarnąć wzrokiem. Ja optuję zatem za pozostawieniem stałej szerokości, ale jeśli będziecie bardzo chcieli, mogę ustawić inaczej, nie ma problemu. :)
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół
Mi osobiście szerokość odpowiada (wygodniej się czyta), to że avatary są po prawej też (przynajmniej patrzy się najpierw na tekst a nie na osobę która go napisała ;) ), kolorystyka i ikony przy działach również mi odpowiadają (są 'czyste' i przejrzyste) :)

Brakuje mi jednak:
- Jakiegoś przycisku (jak w poprzedniej wersji forum) dzięki której w 'szybkiej odpowiedzi' mogę kogoś zacytować (zaznacz, kliknij 'cytuj', można ręcznie wpisywać quote ale dużo wygodniej z przyciskiem) [chyba, że gdzieś to jest tylko nie zauważyłem]
- Licznika nowych postów (tak jak w poprzedniej wersji, cyfra przy 'zobacz nowe posty', kiedy się przeczytało cyfra znikała)
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół
Mi też brakuje opcji 'quick quotes' która pozwala cytować część tekstu czyjejś wiadomości w szybkiej odpowiedzi. Możliwe że wynika to też właśnie z braku tej opcji, ale czy można wprowadzić jakiś skrypt automatycznie scalający dwa posty tej samej osoby napisane w tym samym temacie powiedzmy w odstępie mniejszym niż 24h? Bo od czasu wprowadzonych zmian kilka osób często odpowiada kolejnym rozmówcom w kolejnych postach pisanych jeden po drugim (przyznaję że ten sposób pisania jest wygodniejszy niż ręczne wpisywanie/wstawianie znaczników cytatów i kopiowanie części wypowiedzi itd.)
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Meph, Til - dobre uwagi, dorobi się. :)
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Powrót do działu „Wszystko o…”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron