Mentalne poszukiwania świata Wschodu i Zachodu.

Post 28 lip 2006, 17:00

Wlasnie ten brak "niektorych ogniw" jest tak istotny. Bylyby to ogniwa kluczowe.
Istnieje teoria, wg ktorej kazda z obecnych ras pochodzi z innej planety - oprocz rasy czarnej, rodzimej Ziemi.
Co do niszczenia ekosystemu, rabunkowej gospodarki zasobami planetarnymi itd: wydaje mi sie, ze wszystko to wynika z niedostatku swiadomosci a dokladniej - nierownowagi pomiedzy swiadomoscia a technologia, ktorymi dysponuje ludzkosc.
Powrot do harmonii bylby mozliwy przy wiekszym nacisku i nakladzie srodkow na rozwoj duchowo-energetycznej sfery czlowieka. Niestety nie zanosi sie na to zbytnio, gdyz klasy rzadzace ta planeta nie wydaja sie byc tym zainteresowane a wrecz zalezy im na rzeczy przeciwnej.
Zawsze pozostaje niewielka szansa na zmiane, bowiem praca zaczyna sie u podstaw.
Im bardziej wiec podniesie sie swiadomosc jednostkowa tym wiekszy bedzie miala ona impakt na calosc ludzkosci i moze prowokowac dalsze pozytywne zmiany...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 01 sie 2006, 22:52

Ewolucja człowieka mogła wcale nie przebiegać tak jak to nam mówi aktualnie przyjęta Teoria Ewolucji. Polecam książke "Zakazana Archeologia" Cremo i Thompson, tylko radze ominąć rodział "Dowody na istnienie zaawansowanej kultury w zamierzchłej przeszłości" bo burzy on obraz naukowej ksiązki ;f

Teraz to już tylko wielki kataklizm może nas powstrzymać/pomóc/zmienić nas
Nathard Mężczyzna
 
Imię: Michał
Posty: 28
Dołączył(a): 26 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Wrocław
Typ: 4
Zodiak: Waga

Post 01 sie 2006, 23:51

leaozinho napisał(a):Istnieje teoria, wg ktorej kazda z obecnych ras pochodzi z innej planety - oprocz rasy czarnej, rodzimej Ziemi.


Skoro każda rasa pochodzi z innej planety to czemu jesteśmy wszyscy spokrewnieni. Dlaczego ludzie różnych ras mogą się ze sobą rozmnażać? Nawet ze zwierzętami ziemskimi łączy nas prawie identyczne DNA.

Nathard, sama ewolucja mogła przebiegać nieco inaczej. Z pewnością jednak miała ona miejsce i miała bardzo podobną do tej darwinowskiej postać.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 03 sie 2006, 12:58

Wydaje mi sie, ze aby doszlo do "spokrewnienia ras" wystarczy by uplynelo wystarczajaco duzo czasu i troche wiedzy z dziedziny manipulacji genetycznych.
Mozliwym tez jest fakt, ze na wszystkich planetach (mialyby to byc planety naszego Ukladu Slonecznego) przy tworzeniu kazdej z ras interweniowaly te same istoty. Moglyby uzyc tego samego materialu genetycznego na kazdej planecie.
Oczywiscie to zakrawa na science fiction ale nie potrafie tego wytlumaczyc.
Po prostu slyszalem o takiej teorii, nie jestem jej goracym zwolennikiem.
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: Dlaczego?

Post 30 paź 2006, 14:30

Nathard napisał(a):Dzisiaj naszła mnie taka refleksja. Dlaczego żyjemy? po co wyewoluowaliśmy? Zabijamy się nawzajem, zabijamy inne zwierzęta nie tylko dla pożywienia, również dla zabawy. Niszczymy ekosystem, niszczymy Ziemie. Nie potrafiliśmy przystosować się do środowiska, więc przystosowaliśmy środowisko do siebie. Jesteśmy jak choroba trawiąca błękitną planete. Po co to wszystko? Dlaczego żyjemy skoro naszym celem jest zniszczenie wszystkiego wokół nas? Jak można było dopuścić do powstania istot, które za główny cel postawiły sobie zatrucie Ziemi. Nie jesteśmy częścią ekosystemu, odcieliśmy się od niego. Jesteśmy chorobą Ziemi. Wstydze się tego, że jestem człowiekiem, nie chce nim być. Czasem wydaje mi się, że my nie jesteśmy stąd, zamieszkujemy tą planete bezprawnie. Dlaczego odcieliśmy się od Ekosystemu?!?!?!?!?!?! Dlaczego nie możemy być częscią tej planety tylko jej chorobą? Czemu nie umiemy żyć w zgodzie z naturą jeśli dzięki niej powstaliśmy? Dlaczego wiewiórka potrafi a my nie? z tego samego nasiona pochodzimy, które dało życie wszystkim organizmom. Więc dlaczego?!


Nathard... Rozumiem Twoje rozterki... To fakt, że człowiek zrobił duze spustoszenie w środowisku naturalnym...
Ale ważne jest, by każdy przyjrzał się sobie- jak w praktyce wygląda własna troska o Ziemię?

Jesz mięso?
Jesz jajka zwykłe czy ekologiczne?
Zbierasz makulaturę?
Zbierasz puszki? Plastik? Baterie?
Co robisz z "jednorazowymi reklamówkami"?
Oszczędzasz wodę? A prąd?
Kupujesz kosmetyki i tego typu artykuły, które są nie sa testowane na zwierzętach?
Bo jeśli używasz marek Gillette, Nivea, Unilever, Fa, Colgate, Blend-a-med, Timotei, Loreal, Johnson&Johnson i wielu wielu innych, to przyczyniasz się do rozrostu firm, które torturują zwierzęta, wiesz o tym? Każdego dnia męczą i katują myszy, psy, małpki, świnki morskie...

Wiele zależy od nas samych, od naszych codziennych wyborów...
Marine Kobieta
 
Posty: 9
Dołączył(a): 22 paź 2006, 18:51

Post 31 sty 2008, 11:13

Nie jem mięsa.

Jajka zwykłe... ochh biedne kurczaki :lol:

Mam w cholere makulatury ze starych Ekspertów. Ostatnio myślałem żeby oddać.

Puszki zbierałem kiedy mieszkał ze mną tata bo zawsze było jakieś piffo a teraz po prostu nie mam czego :lol:

Baterie tak. Używam ich b. dużo. Discman, mp3...

Jednorazowe reklamówki... i tu mój ból. Sory, zabij mnie. Będzie o jednego *złego* człowieka mniej na tej chorej planecie.

I punkt ostatni: rozumiem to ale popularnych marek rzadko u mnie bywa w domu, no chyba że Zott czy Tymbark testują ZDROWE i Roślinne soki/jogurty na zwierzętach... :D :D :D
Bubeusz 18:36:27
tam gdzie jest zbiorowisko, tam ktoś musi kierować, a tam gdzie ktoś kieruje, tam nie ma Przebudzonych.

http://skxr.za.pl
http://www.lastfm.pl/user/SKX_Rapomedyk
http://odsiebie.com/pokaz/2008422---42d7.html
Avatar użytkownikaskexin Mężczyzna
SKX Rapomedyk
 
Imię: Michał
Posty: 453
Dołączył(a): 30 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Wałbrzych
Droga życia: 11
Typ: 4w5, wiem że to okropne
Zodiak: Ryby

Powrót do działu „Filozofie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron