Dyskusje na temat działania serwisu www i forum Przebudzenia - wasze sugestie i propozycje usprawnień.

Post 07 cze 2007, 17:49

Przepraszam za dwudniową przerwę w działaniu forum, teraz wszystko wróciło do normy.
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Post 07 cze 2007, 20:04

Czasami tak jest, ze jak usuwam swojego posta to znika caly temat... (np. kiedys byl topic o polifazowym snie, ostatnio tez cos zniknelo - tylko nie pamietam co)
'Cokolwiek pomiedzy ludzmi konczy sie, znaczy nigdy sie nie zaczelo, gdyby prawdziwie sie zaczelo - nie skonczylo by sie, skonczylo sie bo sie nie zaczelo... cokolwiek prawdziwie sie zaczyna, nigdy sie nie konczy'
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Post 20 cze 2007, 14:08

dzień dobry, nie działa czat. Byc może to nie nasza wina, ale tak tylko uprzejmie donoszę :dontknow:

[Dzięki. Faktycznie, nie działa. Wygląda na to, że Polchat coś zepsuł, mam nadzieję, że to chwilowe - Nazcain]
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 10 maja 2008, 23:11

Ej, ja bardzo przepraszam, czemu temat Hellmastera został zamknięty?
(Do czego prowadzi joga...)

Czy boimy się dyskusji?
Prawda nie potrzebuje obrony, wszystko i tak by wyszło. Ja wiem, że Hellmaster ma różne odchyły, ale mimo wszystko ten brak tolerancji dla tematów mogących uchodzić za niewygodne jest... Nieodpowiedni. Z każdym można przecież podyskutować. Albo chociaż podać powód zamknięcia tematu ;)

Przepraszam, że ja tu się pluję, ale nie chcę zakładać nowego tematu na takie pierdoły.
Bubeusz Mężczyzna
 
Posty: 286
Dołączył(a): 12 lis 2007, 15:11

Post 10 maja 2008, 23:46

Bubeusz napisał(a):Ej, ja bardzo przepraszam, czemu temat Hellmastera został zamknięty?
(Do czego prowadzi joga...)

Abstrahując już od treści postu Hellmastera, jest on w 100% wklejonym fragmentem z innego źródła, bez ani jednego słowa od autora, nie stanowi więc żadnej wartości. W każdym podobnym przypadku rozważyłbym usunięcie takiego postu, bez względu na jego treść. Z innych wypowiedzi autora widać jego wojowniczy zapęd, zatem po prostu zablokowałem temat. Bubeusz, mówisz o dyskusji - jeśli chcesz rozmawiać z fanatykami, proszę bardzo. Proszę o jeszcze jeden głos za za odblokowaniem tematu, a uczynię to. :)
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Post 11 maja 2008, 15:14

W temacie "Joł" Hellmastera napisałem małą prośbę do szanownego pana admina :)

I myślę że nawet jeśli nie hasło, to jakiś obrazek do przepisania by się przydał, bo za dużo rejestruje się kolesi z za granicy którzy nigdy się nie logują ;]
Bubeusz 18:36:27
tam gdzie jest zbiorowisko, tam ktoś musi kierować, a tam gdzie ktoś kieruje, tam nie ma Przebudzonych.

http://skxr.za.pl
http://www.lastfm.pl/user/SKX_Rapomedyk
http://odsiebie.com/pokaz/2008422---42d7.html
Avatar użytkownikaskexin Mężczyzna
SKX Rapomedyk
 
Imię: Michał
Posty: 453
Dołączył(a): 30 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Wałbrzych
Droga życia: 11
Typ: 4w5, wiem że to okropne
Zodiak: Ryby

Post 11 maja 2008, 15:48

Opcja "uwierzytelnienie" w konfiguracji forum... Ewentualnie włączyć aktywacje kont przez e-mail, ale to nie zapobiegnie rejestracji botów. Nie będą mogły za to pisać.
"Tak! Wściekłość poza kontrolą! Dzika energia chaosu! Pożerająca wszystko na świecie!"
Avatar użytkownikaHellmaster Mężczyzna
Underworld King
 
Imię: Phibrizzo
Posty: 34
Dołączył(a): 09 maja 2008, 13:52
Lokalizacja: Astral plane
Droga życia: 999

Post 11 maja 2008, 16:06

mechezz napisał(a):I myślę że nawet jeśli nie hasło, to jakiś obrazek do przepisania by się przydał, bo za dużo rejestruje się kolesi z za granicy którzy nigdy się nie logują ;]

Wiem o tym fakcie; co jakiś czas robię z botami "czystkę". Jest captcha, jak widać - nieskuteczna. Zrobię coś z tym przy wprowadzeniu następnej wersji forum.
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Post 12 maja 2008, 19:06

A kiedy nowa wersja :) bo walimy drzwiami i oknami :D

[Będzie na pewno. Najpóźniej w czerwcu będę miał wystarczająco wolnego. :] - N.]
Anonim
 

Post 13 maja 2008, 18:48

Zauważyłem, że czasem, po odpowiedzeniu w niektórych tematach, jeśli patrzy się ze strony głównej, w rubryce 'Ostatni post' wyświetla się 'Brak postów'.
Aktualnie zauważyłem to przy moim temacie 'Upgrade umysłu ;)' w dziale 'Umysł i psychologia'. Wiem że po założeniu przeze mnie tego tematu był on widoczny, natomiast po tym, gdy odpisał w nim Bubeusz, pojawiło się w tamtej rubryczce 'Brak postów', a post Bubeusza nie wyświetlał mi się w postach od czasu moich ostatnich odwiedzin na forum...
Nie wiem, może to odosobniony przypadek, acz jestem przekonany, że kiedyś widziałem już coś takiego na forum...
Czy może to być problem skryptu ze znakiem ';' [średnik] w tytule? Chociaż na początku temat był widoczny, więc sam nie wiem...

[Czasami tak się dzieje; tu już wina samego systemu forum. Napisanie kolejnego postu najczęściej ów błąd usuwa. :) - N.]
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Post 18 maja 2008, 18:30

Przepraszam za przerwę w działaniu forum wczoraj i dziś - zapewniono mnie, że takie nie będą się już zdarzać, lecz jak widać, były - to już chyba tradycja tego forum. ;) Do czasu zatem przenosin forum nie mogę obiecać, że podobne awarie zdarzać się nie będą.
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Re: Problemy z forum

Post 11 lis 2011, 19:52

Być może nie jest to najszczęśliwszy ku temu temat, jednak wydał mi się najbliższy zagadnieniu, które zdecydowałem się poruszyć.

Mam bowiem problem z forum. Mianowicie, nie potrafię się na nim odnaleźć. Próbując dojść do przyczyn tegoż stanu rzeczy pozwoliłem sobie dokonać małej, co ważne zaznaczenia, czysto powierzchownej i subiektywnej analizy stanu funkcjonowania forum. Moje spostrzeżenia można ująć w kilku poniższych punktach:

1. Ludzie czasem wypisują jakieś, khem... niezbyt konwencjonalne teorie o krążeniu energii, końcu świata, Kosmicznych Radach, czakrach i systemach, które uważają za słuszne, lecz już niekoniecznie uważają za słuszne ich wyjaśnić. Zapewne uważają je za oczywiste i niepodlegające dyskusji - poniekąd rozumiem, jednak z przykrością i zażenowaniem stwierdzić muszę, że niekiedy, zwłaszcza, gdy różnica pomiędzy znajomością tematu przez odbiorcę i nadawcę jest znaczna, ich posty mogą przypominać bełkot pijanego wariata, co skutecznie zniechęca do dalszej lektury. Jeśli to nie problem, apelowałbym o pomyślenie od czasu do czasu o innych, którzy są mniej świetliści/oświeceni/indygo/mają słabiej oczyszczone meridiany/nieco niższy poziom kundalini.

2. Alternatywną wersją prowadzenia dyskusji jest zejście na poziom osobisty i sprowadzenie tejże dyskusji do niejednokrotnie jednolinijkowego dialogu dwóch czy trzech znających się i swoje światopoglądy osób, w wyniku czego temat nabiera charakteru prywatnego, a jego meritum rozmywa się gdzieś po kątach. Nie jest to najtrafniejszy schemat dla osób, że tak powiem, trzecich, które z takich czy innych względów zdecydowały się na lekturę danego zagadnienia.

3. Kiedy indziej spotykamy ciąg bardzo aktywnej wymiany argumentów, który niestety, dzięki cytowaniu każdego możliwego, wyrwanego z kontekstu zdania, przybiera formy wręcz monstrualne, a przez to bardzo nieprzyjazne przeciętnemu użytkownikowi. Nawet jeśli przeciętny użytkownik miałby chęć zagłębiać się w temat (z nadzieją, że coś mądrego dla siebie wyniesie), to niestety częstokroć nie dysponuje niezbędną do tego ilością wolnego czasu (i czasem cierpliwości, by odsiewać plewy od ziarna).

4. Wiele ciekawych tematów zostało sprowadzonych do postaci marketingowej, którą w realiach forumowych nazwać by można też "odnośnikową", co może i słusznie wyjaśnia dane kwestie na stronach zewnętrznych, jednak zdecydowanie nie sprzyja atmosferze wzajemnej dyskusji na forum. Materiałem audiowizualnym tudzież jakąkolwiek inną pomocą naukową należałoby poprzeć swoje słowa, a nie założyć, że ów materiał słowa zastąpi. Zaś za wybitnie niewskazane uważam zakładanie tematu, którego jedyną treścią i celem egzystencji jest przekierowywanie gdzieś dalej. Nawet nie mam tutaj na myśli działalności pseudokomercyjnej, ale, nazwijmy to wprost, burdel, jaki się robi na forum, co sprawia, że bardzo trudno jest doszukać się czegoś wartościowego.

Z góry proszę o wybaczenie w wypadku, gdyby jakaś persona odebrała powyższą analizę jako nieprzychylne zarzuty, czy wręcz inwektywę względem swojej zacnej osoby tudzież grupy, jaką reprezentuje - naturalnie nie to było moim celem, spróbowałem jedynie wyłuskać z ogólnej materii forumowej czynniki, które, w moim mniemaniu, uniemożliwiają mi ponowne odnalezienie się w tym pięknym zakątku Internetu. Warto tutaj położyć akcent na słowo "ponowne", które poniekąd jest dobrym wyjaśnieniem, dlaczego "urwał się taki nagle z choinki, przyszedł nie wiadomo skąd i już marudzi".

Pytanie do Was jest wobec tego następujące - czy ktoś podziela te postulaty i sensownym jest poczynienie jakichkolwiek kroków w celu rewitalizacji forumowych wątków? A może po prostu zestarzałem się, podczas gdy forum raźnym krokiem idzie z Zeitgeistem i dlatego można powiedzieć, że mamy do czynienia ze zmęczeniem starczym materiału?

Aloha!

PS Nadmienić jeszcze muszę, że od czasu kiedy Til został adminem, trochę zdziadział :P Pozdrawiam :)
Bubeusz Mężczyzna
 
Posty: 286
Dołączył(a): 12 lis 2007, 15:11

Re: Problemy z forum

Post 11 lis 2011, 20:53

Bubeusz napisał(a):sensownym jest poczynienie jakichkolwiek kroków w celu rewitalizacji forumowych wątków?

Jakie sensowne forumowe kroki proponujesz ? :)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Problemy z forum

Post 11 lis 2011, 21:36

: )

Bubeusz nie bubaj! XDDD

Wydaje mi się, że wszystkie smaczki i offtopy są zbędne, ale...
Dzięki nim to miejsce jest Żywe.
Nie jest zimną encyklopedią tylko posiada ciepły ogień.
Czuć Bliskość.
Cenię ją bardziej niż puste frazy.
Bo Ta Bliskość Jest Świeża.
Jest Teraz.
A szablonowość mądrych ksiąg należy do śmierci.

Czuję głęboką wdzięczność do Wszystkich, którzy współtworzą ze mną to miejsce.
I raduję się nim widząc je takie jakie jest.

Być może się to kiedyś zmieni...
Ale Wdzięczność zostanie ta sama. : )
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: Problemy z forum

Post 12 lis 2011, 00:19

Och, jak ckliwie :)

Nie mam nic przeciwko bliskości, spontaniczności i życiu. Jestem tych przymiotów zagorzałym zwolennikiem. Pragnę jedynie uczynić to miejsce nieco bardziej przyjaznym również pod względem merytorycznym.

Za pomocą jakich kroków? Nie chcę narzucać na nikogo żadnych ograniczeń ani dodatkowych obowiązków, dlatego pozostanę przy gorliwej wierze, że ten skromny apel, jak również moja mniej lub bardziej kompatybilna z tymi założeniami aktywność zainspirują innych do wspólnego budowania zbioru niosących cenną wiedzę dywagacji, o którym będzie można powiedzieć, że jest czytelny i utrzymany w porządku.

No i przydałoby się chyba trochę świeżości w tych działach... Reklamy powyrzucać, nieaktywne tematy pozamykać... Może przeorganizować nieco działy, dodać odrobinę tego, tak pożądanego "ciepłego ognia" również w estetyce i klimacie forum.

No, ale dość kurtuazji, bierzemy się do roboty:

1. Zamiast straszyć nowych REGULAMINEM jako pierwszym działem, sugerowałbym zmienić jego nazwę na "Witamy w kręgu" czy inne "Ognisko powitalne" i regulamin uczynić jednym tematem (o mniej rygorystycznej nazwie, np: "zasady"), a resztę działu przeznaczyć na witanie i poznawanie nowych użytkowników.

2. Sprawy techniczne nie są esencją tego forum. Sugeruję umieścić je na samym dole, najlepiej w jednym dziale, a nie w dwóch ("Serwis" ma 3 tematy!). Tam i tak się pisze raz na ruski rok. Zrobić porządek w tych tematach, założyć tematy ogólne typu "ogłoszenia", "pytania", "uwagi techniczne", aby nikt nie musiał o każdą pierdołę typu "Gdzie jest mój post" zakładać nowego tematu. Przerzucić te stare tematy do jakiegoś archiwum, albo, jeśli jesteśmy zwolennikami zasady "wywal stare, aby zrobić miejsce na nowe", to w ogóle pozbyć się ich z bazy danych.

3. Działy tematyczne mają dziwną, niekoniecznie jasną strukturę.

a) Rozwój duchowy dzieli się na "Mistrzowie i nauka" oraz "Praktyka". Wchodzimy w dział "Mistrzowie i Nauka", po czym trafiamy na temat "Punkt na środku czoła". Wtf? Czy to są teoretyczne dywagacje na temat punktu na środku czoła? A może jednak praktyka? Jak bardzo da się oddzielić praktykę od teorii i jak bardzo potrzebne to jest? W praktyce mamy wiele tematów dających się podpiąć pod teorię - i odwrotnie. Jednym słowem - panuje tutaj kompletny burdel i wcale się nie dziwię, bo ludziom bardzo trudno jest rozróżnić, które zagadnienie pasuje do którego działu - najczęściej dane zagadnienie pasuje do obu działów, bo ma swoją stronę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną.

Wracając do samego działu "Rozwój Duchowy" - czyż wszystko, o czym mówimy, nie jest czasem rozwojem duchowym? Czyż życie to nie rozwój duchowy? Ta kategoria jest bardzo enigmatyczna i szeroka. Rozwój duchowy to efekt działania religii, filozofii, zachowań, para/psychologii... Na ile praca z czakrami to rozwój duchowy, a na ile filozofia wschodu? podziały powinny być czytelne na pierwszy rzut oka. Wiem, że w tej tematyce wszystko się wzajemnie przenika, jednak spróbować można... Np zrobić dział Mistyka i podzielić go na:
- Mistrzowie (ale tutaj tylko o mistrzach, a nie pomieszanie z poplątaniem i gdzieś link do OSHO)
- Medytacja (zen, kundalini, czakry nie czakry i cała filozofia oczyszczania umysłu)
- Inne praktyki (niejedzenie, niepicie, wegetarianizm, sztuki walki, cykle księżyca, style życia, feng shui, radykalne przebaczanie, kamienie energetyczne i inne pierdoły)
- Poradnia: Dział ludzi, dział z konkretnymi pytaniami, problemami, Waszymi własnymi praktykami, jak ktoś ma jakieś pytanie, czuje mrowienie w palcu, zasypia podczas medytacji, nie widzi czakr, mieszka z wampirem energetycznym, jest wilkołakiem, został porwany przez ufo, twierdzi, że w poprzednim wcieleniu był Napoleonem - to tutaj.
- Teoria ezoteryki (Prawa Wszechświata, archetypy, może mity, systemy ezoteryczne i wszystko inne co jest wrzucone w mistrzów i praktykę niepotrzebnie).
- Co sądzicie o utworzeniu działu pt. Wiedza Tajemna? Zdaje się, że wątki tego typu rozrzucone są wszędzie po forum, nie mając własnego miejsca. Mówię tutaj o wątkach w stylu "drugie dno Biblii", "hermetyzm", "iluminati", "kamień filozoficzny", "alchemia" i inne takie. Zastanawiam się, czy nie podpiąć tego pod "Teorię ezoteryki", albo wrzucić gdzieś do późniejszego działu "Świat"...

Może i tych działów jest dużo - ale spójrzcie, mamy po 10 stron tematów. Skatalogowanie jest wskazane. (no i oczywiście porządki, usunięcie tego czy owego).

b) Religie i filozofie - zastanawiam się, dlaczego zostały włączone razem, a rozdzielone dopiero później. Może faktycznie buddyzm łączy w sobie zagadnienia zarówno religii, jak i filozofii, ale jednak zawartość tych worków jest tak olbrzymia, że moim zdaniem warto to rozdzielić już na stronie głównej.

Dział religie - z poddziałami konkretnymi, typu "Katolicki, inne chrześcijańskie, buddyzm, hinduizm, religie animistyczne i inne... Tu już według potrzeb, przykładowo domyślam się, że o islamie niewiele mamy do powiedzenia, więc można wrzucić go pod "inne". I nie mam tu na myśli wartościowania religii, ale czysty pragmatyzm każący uznać zakładanie osobnego działu dla dwóch tematów za bzdurę, nawet jeśli to poprawne politycznie.

Kolejny dział - Filozofie - i tutaj przede wszystkim rozdzieliłbym na filozofie zachodu i wschodu, oraz, patrząc na tematy, przydałaby się też kategoria "Globalne i inne", gdzie trafiłby np Nieśmiertelność, New Age czy Huna.

c) Psychologia i parapsychologia - znowu mamy system binarny, który jest dla mnie kompletnie niezrozumiały. Ktoś uznał, że warto kontynuować schemat? :) Rozbiłbym to na dwa osobne działy, tak samo jak wyżej.
Psychologię podzieliłbym na poradnię i dyskusje. Ewentualnie, jeśli zakładamy, że jedna poradnia w Mistyce nam wystarczy (a nie jesteśmy od pomocy typu: "On mi złamał serce", tylko właśnie od tej mistycznej), można tutaj pobawić się w podział typu:
- epistemologia
- ontologia
- etyka
- filozofia polityki i nauki

Parapsychologia - to na tyle obszerny dział, że tutaj można wyróżnić sporo kategorii. Sny, wróżby, energia, potęga umysłu, eksperymenty i doświadczenia własne... Podzielić wedle uznania, byleby tylko pozbyć się tego chaosu. Lepiej jak jest więcej działów i mniej tematów w działach, niż jak mamy jeden dział i 4 strony tematów, nieprawdaż? Jeśli szukam o OOBE, to po co mam przeglądać całą listę tematów o widzeniu aur/wizualizacjach/energetyce homoseksualistów/sikaniu tęczą, wolę sobie wejść w dział "sny" i ujrzeć od razu jedną stronę wszystkich tematów ze snami, w sekundę trafię na OOBE.

d) Zacząłem mówić o snach, podczas gdy mieści się to w kolejnym, nie do końca zrozumiałym dla mnie podziale. Czyż Odmienne Stany Świadomości nie mają czasem wspólnego z psychologią/parapsychologią? Ewentualnie z transem i religijnością plemienną? Sugeruję rozbić cały ten dział i wmieszać go w powyższe.

e) Media - tutaj się zastanawiam. Z jednej strony dobrze jest mieć filmy w jednym miejscu, ale z drugiej strony mamy w tym dziale filmy o wszystkim, panuje kompletny chaos. Niczego nie da się znaleźć, a tematy są tak pisane, że nawet czasem ciężko po tytułach się zorientować. Raczej proponowałbym tematyczną bazę filmów w stylu posta z linkami podzielonymi na kategorie. Albo od razu zakładać temat w konkretnym dziale i otagowywać go w nazwie np: "FILM - 'nazwa filmu'". Wtedy wszystko jest jasne i uporządkowane. Zazwyczaj nie wchodzi się na forum z intencją: "A, zobaczę sobie jakie mają filmy", tylko chcąc dowiedzieć się o czymś konkretnym i wtedy, zobaczywszy w konkretnym dziale temat z filmem, istnieje dużo większe prawdopodobieństwo, że się nim zainteresujemy. Forum to nie youtube. I tak samo z książkami:: "KSIĄŻKA - 'tytuł'".

f) Inne - Generalnie wyrzuciłbym dział Świat na główną, do "Działów tematycznych", i podzielił go na kategorie:
- Teorie spiskowe
- Chanellingi
- Kosmos (mowa o Ziemi, jej magnetyzmie, słońcu, ufo itp).
- dział zawierający politykę i gospodarkę, współczesne wydarzenia... Nie wiem jaka nazwa, może "Współczesność".
A w Innych zachować faktycznie te Inne. Tylko czy są faktycznie jakieś Inne tematy, których nie jesteśmy w stanie skatalogować? Mnie się wydaje, że wszystkie te tematy z "Inne" dałoby radę skatalogować, tylko ludzie nie bardzo ogarniali obecny podział i woleli nie ryzykować, zakładając wątki na bezpiecznym gruncie.
Ale oczywiście można takie "Inne zostawić", na wszelki wypadek.

4. Teraz jeszcze dział niezwiązany z tematyką, czyli:
- Ludzie - to wrzuciłbym na górę, koło regulaminu.
- Rozmaitości - z tego zrobiłbym ogólny offtop, połączył z podwórkiem i dał podkategorie różnicujące na luźne rozmowy na temat i luźne rozmowy nie na temat. Offtopy generalnie nie są najważniejszą częścią forum, więc w dobrym tonie jest ich chowanie, a przynajmniej unikanie niepotrzebnego rozwlekania.
- Ogłoszenia - są okej, można dać tutaj podział na "polecam/poszukuję/oferuję".
- Podwórko -> wrzucamy jako poddział Rozmaitości.
- No i dochodzi tutaj zrzucony na sam dół dział techniczny i z uwagami, mieszczący w sobie również poddział na Archiwum na nieaktywne i zamknięte tematy. Ten dział można nazwać "Organizacja Forum" i wrzucić na samą górę tych końcowych "Innych".

Dodatkowo w każdym dziale należałoby przeprowadzić generalne porządki. Mamy pełno reklam i tematów-widm, które powinny zostać zdezintegrowane. Pozostawiam moderacji wybór techniki dezintegrującej, niemniej należałoby to zrobić tak, aby pozbyć się chaosu. Albo wywalić w pieruny, albo przenieść na cmentarzysko/archiwum, albo założyć na końcu dział: "Linki, Reklamy, Polecane" i koniec filozofii.

PS. Nie jestem przekonany co do tych strasznie łopatologicznych nazw kategorii: "działy tematyczne", "Inne", "Dział"... Moglibyśmy wysilić się na nieco więcej finezji, zarzucić jakimiś "Tam, gdzie przenikają się światy", albo nawiązać do jakiejś tradycji duchowej. Bardzo wiele systemów dzieli świat na część magiczną i część materialną, np indiański tonal i nagual. Część "tematyczna" mogłaby zwać się nagual, a część "prozaiczna" tonal.
Bubeusz Mężczyzna
 
Posty: 286
Dołączył(a): 12 lis 2007, 15:11

Powrót do działu „Wszystko o…”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości