Para-nauka, odkrywane mechanizmy umysłu, Huna i podobne tematy.

Post 15 mar 2006, 13:45

Nightwalker napisał(a):Nastrój i podejście kreuje nasz odbiór sytuacji, nie sytuację.


Oczywiscie "mapa nie jest terytorium". Mysle jednak, ze nadajac znaczenie obiektywnej sytuacji wysylamy tez informacje/wibracje (gdyz kazda mysl, jako forma energii wplywa na rzeczywistosc -> fizyka kwantowa) jakiej rzeczywistosci oczekujemy, chcemy doswiadczac i doswiadczamy a nasza Wyzsza Inteligencja bedzie nam sprytnie tak kreowala rzeczywistosc aby stala sie ona odbiciem naszych przyjetych paradygmatow wobec rzeczywistosci, tak aby swiadomie badz nie, ten nasz stan umyslu sie utrzymywal... zreszta o tym samym napisalem kilka postow wczesniej... moze odrobine przekombinowalem :P
_ Mężczyzna
 
Posty: 279
Dołączył(a): 11 maja 2005, 08:58

Post 18 mar 2006, 00:16

Myśli kształtują naszą rzeczywistość, najczęściej nieświadomie lub w bardzo mało dla Nas świadomy sposób. Wynika to z Naszych wewnetrznych ułomności, kompelksów egoizmów i uzależnień. Te ostatnie są chyba najbardziej osaczające. Najważniejsza jest jednak w tym wszystkim świadomość tego co się tak naprawdę w Nas i wokół Nas Dzieje oraz wzajemnym powiązaniu jednego z drugim :-) Tak to wygląda wg.mnie w telegraficznym skrócie.

Pozdrówka :-)
Prawdą jest Miłość. Wyrazem Miłości, Bycie Sobą.
GrzegorzL_Truth Mężczyzna
Light_Truth
 
Posty: 211
Dołączył(a): 10 gru 2005, 22:10
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 7
Zodiak: strzelec

Post 15 lis 2006, 23:39

To czy kształtujemy świadomie rzeczywistość zależy od nas samych.
Jeden ma Moc, drugi ma mniejszą Moc.
Czasem jest trudno (działania nawykowe - powtarzanie przyjemności, odciągają nas od sedna).
Poszukujemy przyjemności jak zapominamy o Bogu, o Sobie ("jeżeli Bóg z Nami to któż przeciwko nam"), gdy zapominamy, że mamy Moc.
Ewa BW Kobieta
 
Posty: 95
Dołączył(a): 04 wrz 2006, 00:56

Post 21 lis 2006, 19:16

Myśl kreuje rzeczywistość. Ale także zakodowane w nas głęboko misje, wzorce, intencje. Wiele rzeczy dzieje się jakby niespodziewanie. Niby nie myśleliśmy o niczym takim a stało się coś ważnego... Odpowiedź na pytanie dlaczego jest w naszej podświadomości. W karmie też.
aselune
 

Post 26 kwi 2007, 02:36

Strumienie Pragnien
Ja nie jestem w pełni pewien skąd pochodzi ta idea lecz wyglada na pasującą do tego co nauczyłem się ostatnio. To wyglada dla mnie mniejwiecej tak ze jesli ktosc zażyczy sobie aby przewyższac swoje Ego i w zamian za to zażyczy sobie aby je kontrolowac bedzie mógł je uzywac do swojich celów. to jest bardzo możliwe gdy ego zostało juz raz odsłonięte.

Bios który przenika porzez nas, natura i wrzechswiat jako wszystko moze byc kontrolowany. W rzeczywistosci powodujemy na niego wpływ caly czas lecz wiekszosc z tych zdażen jest jest przypadkowo-losowym zdarzeniem którego my nie zauwazamy.A jesli my mogli bysmy wykozystywac i kontrolowc to?
Mamy wiele pragnienien przez caly czas i wiele z nich jest sprzecznych dlatego w wiekszosci najczesciesciej one odbijają się one w naszym Ego i nigdy nie wywierają wpływu na swiat dookoła nas.

Czy miałes kiedykolwiek uczucie ze chcesz czegos tak bardzo i to sie stało? Ja wierze ze to pragnienie które przedostało się przez Ego i miało wpływ na swiat i naturę którą obserwujemy. Jesli jest mozliwe aby umozliwic tobie kontrole nad biosem tworząc pragnienia pierwsze co potrzebujesz to posiadac kontrole nad normalizacją ego. Kiedy ty to osiągniesz jest powiedziane ze ty powinienes skoncentrowac się na jednym pragnieniu zamiast wielu w tym czasie.Gdyz to w koncu doprowadzi cię do szybszych efektów.

Jesli potrafisz to zrobic wtedy prawdopodobnie mozesz uzyskac wpływ na wynik zdarzen poprzez kontrolowanie biosu. Zdazenia te mogą byc wszystkim od wpływu na wstepną rozmowe w pracy po wygraną na loteri.
Avatar użytkownikaTrolliash Mężczyzna
Głupcy dokąd podążacie
 
Posty: 41
Dołączył(a): 26 sty 2007, 02:04
Droga życia: 7

Post 26 kwi 2007, 14:14

"Czy miałes kiedykolwiek uczucie ze chcesz czegos tak bardzo i to sie stało? Ja wierze ze to pragnienie które przedostało się przez Ego i miało wpływ na swiat i naturę którą obserwujemy. Jesli jest mozliwe aby umozliwic tobie kontrole nad biosem tworząc pragnienia pierwsze co potrzebujesz to posiadac kontrole nad normalizacją ego."

Jasne że tak! I to, jak się tak uczciwie przyjrzeć to nic nowego - już choćby Jezus nauczał że gdybyś miał wiarę jak zairnko gorczycy lub proście a będzie wam dane - wystarczy wierzyć, wtedy "bios" daje ;) A prawda jest taka że całyczas "bios" daje każdemu to co ten chce - wszystkim, bez wyjątku (nie spotkałem jeszcze żadnego wyjątku)
Gruntz Mężczyzna
Mistyk
 
Posty: 172
Dołączył(a): 22 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Breslau
Droga życia: 9
Zodiak: lew/tygrys

Post 26 kwi 2007, 22:12

Od kiedy Ego może być pod naszą kontrolą? Z tego co wiem to nasza świadomość jest zesłana przez Ego w to życie. To tak jakby świadomość miała kontrolowac nadświadomość, a człowiek - anioła. Ale to i tak jest kwestia filozofii. Ja posiadam filozofię Monroe, inni moga wierzyć w coś innego. Wasza wola :)
*Talga Vassternich.
*Ternet Nosce.
*Poszukiwacz Prawdy
Forum nie tylko młodych pisarzy -> www.questi.fora.pl
Avatar użytkownikaMesive Mężczyzna
Poszukiwacz Prawdy
 
Posty: 94
Dołączył(a): 07 sty 2006, 19:15
Lokalizacja: k.Częstochowy
Droga życia: 1
Typ: 2w1
Zodiak: Bliźnięta

Post 27 kwi 2007, 02:08

Mesive napisał(a):Od kiedy Ego może być pod naszą kontrolą? Z tego co wiem to nasza świadomość jest zesłana przez Ego w to życie. To tak jakby świadomość miała kontrolowac nadświadomość, a człowiek - anioła. Ale to i tak jest kwestia filozofii. Ja posiadam filozofię Monroe, inni moga wierzyć w coś innego. Wasza wola :)


Ja posiadam osobistą filozofię którą (współ)tworze, Ty nie posiadasz filozofii Monroe'a tylko jej doswiadczasz na swój sposob. Monroe podmiot zródła, Ty podmiot doswiadczający gwoli scisłosci odniesienie do twojego posta w innym temacie teraz chyba bedzie jaśniej zrozumiec.:)
Avatar użytkownikaTrolliash Mężczyzna
Głupcy dokąd podążacie
 
Posty: 41
Dołączył(a): 26 sty 2007, 02:04
Droga życia: 7

Post 27 kwi 2007, 08:54

Trolliash napisał(a):Ty nie posiadasz filozofii Monroe'a tylko jej doswiadczasz na swój sposob

Podzielam jego filozofię :) Lepiej wiem co robię - uwierz mi :)
*Talga Vassternich.
*Ternet Nosce.
*Poszukiwacz Prawdy
Forum nie tylko młodych pisarzy -> www.questi.fora.pl
Avatar użytkownikaMesive Mężczyzna
Poszukiwacz Prawdy
 
Posty: 94
Dołączył(a): 07 sty 2006, 19:15
Lokalizacja: k.Częstochowy
Droga życia: 1
Typ: 2w1
Zodiak: Bliźnięta

Post 27 kwi 2007, 15:16

Róznica pomiedzy nami polega na tym ze moja świadomość nie może być tobie udostępniona i vice-versa.
Avatar użytkownikaTrolliash Mężczyzna
Głupcy dokąd podążacie
 
Posty: 41
Dołączył(a): 26 sty 2007, 02:04
Droga życia: 7

Post 28 kwi 2007, 12:36

Można kształtować swoją rzeczywistość dowolnie. Możesz przyciągnąć do swojego życia co tylko chcesz. Zdrowie, pieniądze, idealny partner. Jak? Trolliash wysnułeś dziwną teorię. Wystarczy po prostu chcieć i wierzyć w to. Właśnie tak. Rezultat jest wynikiem iloczynu woli i wiary. Kiedy ktoś staje się w tym naprawdę dobry, zamienia wiarę na wiedzę, że dostanie to, czego chce. Taka osoba jest mistrzem życia ;)

Do takich samych konkluzji dochodzi współczesna fizyka kwantowa. Naukowcy nie tylko są świadomi energii astralnej, ale doszli do punktu, gdzie nauka i ezoteryka się w końcu ponownie łączy. Aby dowiedzieć się więcej, polecam 2,5 godzinny film dokumentalny poświęcony temu zagadnieniu: What the Bleep do we Know.

Natomiast zainteresowanych stroną praktyczną osiągania wszystkiego, czego się pragnie, odsyłam do innego filmu, tych samych twórców: The Secret.

Jeśli mam wymieniać przypadki z własnego życia, to trochę sporo tego jest... Chyba najbardziej przekonujący jest fakt kilkukrotnego dojechania na miejsce stopem z dokładnością do 2-3 minut (50 km), względem założenia. Albo fakt, że kiedy bardzo chcę coś osiągnąć, a nie mam możliwości, natychmiast poznaję kogoś, kto mi to umożliwia :) To jest dopiero magia ;)
Avatar użytkownikaRealSyco Mężczyzna
 
Imię: Mariusz
Posty: 13
Dołączył(a): 28 kwi 2007, 11:50
Droga życia: 4

Post 28 kwi 2007, 12:59

Trolliash akurat w tym wypadku nie wysnuł aż tak bardzo dziwnej teorii, raczej zobrazował jak owa wola i wiara działają ;) I akurat ta jego teoria mi siępodoba, bo coś w tym jest, takie bardzo fajne intuicyjne zrozumienie, choć może znowu jezykiem "umysłu ścisłego" napisane.
Gruntz Mężczyzna
Mistyk
 
Posty: 172
Dołączył(a): 22 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Breslau
Droga życia: 9
Zodiak: lew/tygrys

Post 28 kwi 2007, 13:32

Ta walka z Ego jest dziwna. Nie ma czegoś takiego. Budda kiedyś powiedział:
"All that we are is the result of what we have thought" - Wszystko, czym jesteśmy, jest rezultatem tego, o czym myśleliśmy. I tak w rzeczywistości jest.

Ale pozostałe części tej teorii są jak najbardziej poprawne.

Ograniczmy się w teoretyzowaniu do ciała ludzkiego - taka mała informacja. Wszystkie komórki naszego ciała nieustannie się mnożą, umierają, wymieniają... Jak myślicie, co nimi steruje? Brawo, nasz umysł. A robi to na podstawie programów, które sami wprowadzamy, choć najczęściej nieświadomie. Powtarzaj sobie przez 5 lat, że jesteś np. gruby i brzydki, to tak będzie ;)

Ale co tutaj będę dużo gadał... Naprawdę polecam te filmy, tak jest wszystko tak dobrze wyjaśnione, że nie pozostawia do żadnych wątpliwości, a film sam w sobie motywuje i dosłownie zmienia życie! ;) Podałem linki do swojego forum, bo tam dałem obszerniejszy opis i linki do torrentów.
Avatar użytkownikaRealSyco Mężczyzna
 
Imię: Mariusz
Posty: 13
Dołączył(a): 28 kwi 2007, 11:50
Droga życia: 4

Post 28 kwi 2007, 14:08

"Ta walka z Ego jest dziwna. Nie ma czegoś takiego."

ego, rozumiane jako np podświadomość istnieje, i może być przyczyną problemów. Jasne że podświadomość zależy od naszych myśli, to nasze myśli ją kształtują, ale niekidey tracimy nad tym kontrolę. Jak to powiedział kiedyś Paramahamsa Prajnanananda - póki pozostaje ego, dopóty pozostaje cierpienie. I zapewne miał rację - bo gdyby nie było ego to przejawiałaby sięprzez nas wyłącznie nasza prawdziwa natura, jak kto woli - prawdziwa natura umysłu.


"Wszystkie komórki naszego ciała nieustannie się mnożą, umierają, wymieniają... Jak myślicie, co nimi steruje?"]

Dokładnie. A nawet więcej - nie jesteśmy tymi komórkami, nie jesteśmy też naszymi emocjami - one też całyczas się zmieniają, nie jesteśmy nawet naszymi myślami - myśli też są zmienne, a jak dowodzi hipnoza - pamięć można wymazać.

"Powtarzaj sobie przez 5 lat, że jesteś np. gruby i brzydki, to tak będzie"

Mniej więcej tą metodą, może przejde kiedyś na niejedzenie ;)


"Ale co tutaj będę dużo gadał... Naprawdę polecam te filmy, tak jest wszystko tak dobrze wyjaśnione, że nie pozostawia do żadnych wątpliwości"

Filmy widziałem :D Też polecam!


A co do Buddy - Budda pod koniec życia przestał się w zasadzie wypowiadać na tematy religijne, by nikomu nie narzucać swojej interpretacji.
Gruntz Mężczyzna
Mistyk
 
Posty: 172
Dołączył(a): 22 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Breslau
Droga życia: 9
Zodiak: lew/tygrys

Post 28 kwi 2007, 14:52

Gruntz napisał(a):ego, rozumiane jako np podświadomość istnieje, i może być przyczyną problemów. Jasne że podświadomość zależy od naszych myśli, to nasze myśli ją kształtują, ale niekidey tracimy nad tym kontrolę.

Myślałem, że ego to świadomość. Ale to nieistotne.

Nie da się w pełni kontrolować podświadomości... Jedynie wpływać na nią w małym stopniu.
Gruntz napisał(a):Dokładnie. A nawet więcej - nie jesteśmy tymi komórkami, nie jesteśmy też naszymi emocjami - one też całyczas się zmieniają, nie jesteśmy nawet naszymi myślami - myśli też są zmienne

Hmmm... Ja bym to jednak odwrotnie zinterpretowałem. Jesteś swoimi komórkami, jesteś atomami, z których się składają... Jesteś emocjami i myślami. To wszystko składa się na ciebie. A idąc dalej, jesteś wszechświatem, jesteś Bogiem... oczywiście w małej tylko części, tak samo jak komórka jest małą częścią ciebie ;)
Gruntz napisał(a):jak dowodzi hipnoza - pamięć można wymazać.

Ekspertem nie jestem, ale o ile mi wiadomo, wszystko co dostaje się do mózgownicy, pozostaje tam na amen. Można jedynie ukryć pewne wspomnienia, czy zastąpić je innymi, co nie znaczy usunąć, tylko stworzyć nowe i jakby... przekierować połączenie na te nowe :)
Avatar użytkownikaRealSyco Mężczyzna
 
Imię: Mariusz
Posty: 13
Dołączył(a): 28 kwi 2007, 11:50
Droga życia: 4

Powrót do działu „Parapsychologia i psychotronika”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron