Nauki, pisma, przekazy Mistrzów, wiedza tajemna i drogi odkrywania Świadomości.

Re: Czy możemy żyć dłużej.

Post 26 sty 2014, 13:32

VioletHill napisał(a):owsianki bym nie zaryzykowała

proszę by nie traktować octu jabłkowego czy oliwy jak lekarstwa i brac go przez wiele tygodni bo jak leki mają skutki uboczne brane długo podobnie każdy pokarn
.

W krajach śródziemnomorskich dużo używają oleju z oliwek i wielu badaczy twierdzi że to ma znaczny wpływ na ich zdrowie.
ocet jabłkowy odpowiednio rozcieńczony oczywiście ,ale nie mówię tu żeby go traktować wyłącznie jako lekarstwo, natomiast zawiera on sporo przeciwutleniaczy.Co do owsianki to wszędzie piszą o jej właściwościach prozdrowotnych
mak123
 
Imię: Maciek
Posty: 387
Dołączył(a): 24 lip 2012, 15:01
Typ: 9
Zodiak: strzelec

Re: Czy możemy żyć dłużej.

Post 26 sty 2014, 21:33

nawet na oliwę z oliwek notuje się alergię
owsianka - mleko i płatki owsiane

i jedno i drugie, nawet owsianka na wodzie tych którzy nietolerują glutenu- im nie wyjdzie na zdrowie
by kiedyś zobaczyć tęczę w sobie:)
Avatar użytkownikaVioletHill
Fiolet i Biel we mnie już jest
 
Imię: VioletHill
Posty: 163
Dołączył(a): 24 gru 2012, 13:52

Re: Czy możemy żyć dłużej.

Post 26 sty 2014, 23:47

na dziś wyrwanej kartce z kalendarza:
Obrazek
smacznego :)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Czy możemy żyć dłużej.

Post 27 sty 2014, 01:25

VioletHill napisał(a):nawet na oliwę z oliwek notuje się alergię
owsianka - mleko i płatki owsiane

i jedno i drugie, nawet owsianka na wodzie tych którzy nietolerują glutenu- im nie wyjdzie na zdrowie

Tak to prawda,ale chyba na wszystko notuje się alergię .
Jak ktoś ma alergię na oliwę z oliwek to nie powinien jej używać.A pozostali?
ile jest osób z taką alergią?
Ci co nietolerują gluten też nie mogą jeść owsianki ani żadnych innych zbóż i kasz.
Lecz dlla pozostałych:
http://www.swiat-zdrowia.pl/artykul/jedz-owsianke

http://tylkomedycyna.pl/wiadomosc/regul ... uzyc-zycie

Jest wspaniała. :)
mak123
 
Imię: Maciek
Posty: 387
Dołączył(a): 24 lip 2012, 15:01
Typ: 9
Zodiak: strzelec

Re: Czy możemy żyć dłużej.

Post 27 sty 2014, 10:08

OWIES

mak123 napisał(a):Ci co nietolerują gluten też nie mogą jeść owsianki ani żadnych innych zbóż i kasz.

No właśnie może chodzi o alergię na gluten z konkretnego zboża, w sumie nie wiadomo, bo czy ktoś to badał. ?
Na ten tydzień chcę wykluczyć zboża wszystkie.
Ostatnio jadłam żyto (chleb razowy) i pszenica.
Jeszcze mleko,
albo jajka.
z tych trzech coś mnie uczula, może wszytsko na raz.
dlaczego ?
nie potrafię tego zrozumieć.

Z tego owsa zrobię ciastka po tygodniu i zobaczę czy uczulają wsztskie zboża, czy tylko konkretne
post działa dobrze na mnie.
u CZUŁ e nie
:D
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Czy możemy żyć dłużej.

Post 29 sty 2014, 05:22

Znajoma była z córką u lekarza, ten orzekł, że uczulenie na gluten.
A ja spojrzałam na małą i "kazałam " znajomej wyrzucić wszystkie sztuczne ubranka i zacząć ją normalnie odżywiać.
Miałam rację, to było uczulenie na sztuczności, ale teraz jest moda na gluten, więc wszyscy uważają go za całe zło.
Uczula wiele rzeczy i faktycznie trudno jest znaleźć główną przyczynę, bo podrażniony organizm jest wydelikacony i źle reaguje nieomal na wszystko.
Największe alergeny to sztuczności, wszystkie zapachy takie jak perfumy, pachnące mydła, czy proszki - ogólnie wszystko, co związane jest z chemią.
Córka miała uczulenie, leczyła się, a ja "kazałam " jej wyrzucić Lenora, który namiętnie używała. Zrobiła to, wyzdrowiała.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Czy możemy żyć dłużej.

Post 30 sty 2014, 22:18

alergia jest wtedy gdy organizm przeciążamy

ja mówie o zdrowiu w kontekście wyboru właściwego dla mnie jedzenia

ktoś odrzuci proszek do prania, zostawi gluten i i tak co jakiś czas będzie chorował

ktoś będzie zwracał uwagę ale nieprzesadną nie tylko na sztuczności ale i na gluten i inne produkty i nie będzie chorował wcale

każdy jest inny i do czego innego dąży

ja dążyłam do zdrowia fizycznego i tak wybrałam, wiem, że każdy może się o tym dowiedzieć po swojemu i zastosować i nie chorować , wtedy wszystkie sztuczności nam nie szkodzą a jest ich do omijania dużo więcej niż tylko gdyby większość ludzi odstawiła z jedzenia gluten i produkty mleczne
firmy farmaceutyczne nie zarabiająna mnie ani grosza od 8 lat, ziół też nie uzywam, tylko jako szklaneczka czasem do picia zamiast herbaty
by kiedyś zobaczyć tęczę w sobie:)
Avatar użytkownikaVioletHill
Fiolet i Biel we mnie już jest
 
Imię: VioletHill
Posty: 163
Dołączył(a): 24 gru 2012, 13:52

Re: Czy możemy żyć dłużej.

Post 30 sty 2014, 22:37

A co z tymi co nie potrzebuja jesc niczego?
Naprawde zdrowie, sila i dlugosc zycia zalezy od tego co zjemy?
Jak to sie ma wszystko do karmy i genow, a naszego pragnienia bycia dlugowiecznym?
DANEKJESTJEDEN Mężczyzna
Gram każdy film
 
Imię: Adam
Posty: 79
Dołączył(a): 11 lut 2013, 15:18
Lokalizacja: woj. opolskie atak na poważnie to jestem wyłoniony z absolutu
Droga życia: 9
Typ: 5
Zodiak: Koziorozec

Re: Czy możemy żyć dłużej.

Post 30 sty 2014, 22:43

przeceniasz możliwości inedyków jeśli o nich piszesz

przynajmniej jeśli chodzi o Polskę, klimat temu nie sprzyja

więcej nie napiszę
by kiedyś zobaczyć tęczę w sobie:)
Avatar użytkownikaVioletHill
Fiolet i Biel we mnie już jest
 
Imię: VioletHill
Posty: 163
Dołączył(a): 24 gru 2012, 13:52

Re: Czy możemy żyć dłużej.

Post 31 sty 2014, 09:14

Większość z tych, co nie jedzą, umiera na anoreksję. Ponoć są wyjątki, ale ja tego nie będę sprawdzała, na sobie.
Znajomi zamieszkali u pani, koło 90-ki. Umowa była, że przejmują mieszkanie za opiekę nad nią. Pani codziennie wypijała setkę wódki, paliła i żywiła się normalnie. Nie spodziewali się jej długiego życia, ale jak ostatnio miałam z nimi kontakt, to pani ta zbliżała się do setki.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Czy możemy żyć dłużej.

Post 07 lut 2014, 14:52

Ostatnio kolega podesłał mi książkę Siergieja Łazariewa Diagnostyka karmy.
Autor opisuje swój punkt widzenia na podstawie własnych obserwacji i dokonań na polu uzdrawiania i zrozumienia prawa karmy.
Jest to opis części prawa karmy związanej z powiązaniami powiedziałbym rodzinnymi , sąsiedzkimi dotyczącymi relacji w większości z osobami w śród których żyjemy.
Wiedza którą zdobywał autor pochodzi z drugiego poziomu ciała emocjonalnego i tak to opisuje jak to widział właśnie z tego poziomu.
Jako że tych poziomów świadomości jest jest jeszcze pięć więc jest jeszcze sporo do zbadania.
Pod tym linkiem jest jakby mały skrót książki.

http://strefatajemnic.onet.pl/ezoteryka … arme/dexlt

Co prawda do rozpracowania karmy jest jeszcze daleko a szumna nazwa jest tam podana, chyba aby wzbudzić większe zainteresowanie i chyba dobrze.
Włodekg1 Mężczyzna
 
Imię: Włodek
Posty: 169
Dołączył(a): 26 gru 2006, 13:24

Re: Czy możemy żyć dłużej.

Post 07 lut 2014, 18:44

łazariew napisał już ileś części Diagnostyki
dotarłam ja do dwóch części, że tak powiem:skolko,godno

mnie więcej nie było potrzebne

http://diagnostykakarmy.pl/

w necie jest dokument z tłumaczeniem pl:

dawny dokument z nim jest pod innym tytułem, oglądałam go z 3 lata temu chyba, a 2 lata na pewno, ktoś linkował jakiąś stronę chyba rosyjską z pl tłumaczeniem
http://www.youtube.com/watch?v=aWWxHm-Wg4A


niestety w 2 części ujawnia,że po tym jak leczył, potem nauczył się, że ludzie mają sami zrozumieć więc wg mnie tak jak ja poznałam siebie i leczenie siebie dieta i psychiki swojej także tak on nie ma racji mówiąc,że wyleczy człowieka i że jest 1 sposób

Sam sobie zaprzecza skoro kiedyś naprawiał jakby siatkę: pole człowieka, to które on ma zdolność widzieć i naprawiać a potem pisał,że ludzie do niego wracali bo sypały im się inne sprawy i zrozumiał,że ,że ma im tłumaczyć by dalej leczyli, naprawiali się sami.

Ale to mój punkt widzenia.
by kiedyś zobaczyć tęczę w sobie:)
Avatar użytkownikaVioletHill
Fiolet i Biel we mnie już jest
 
Imię: VioletHill
Posty: 163
Dołączył(a): 24 gru 2012, 13:52

Re: Czy możemy żyć dłużej.

Post 12 lut 2014, 20:15

DANEKJESTJEDEN Mężczyzna
Gram każdy film
 
Imię: Adam
Posty: 79
Dołączył(a): 11 lut 2013, 15:18
Lokalizacja: woj. opolskie atak na poważnie to jestem wyłoniony z absolutu
Droga życia: 9
Typ: 5
Zodiak: Koziorozec

Re: Czy możemy żyć dłużej.

Post 14 lut 2014, 19:30

frutariankę też poznałam z PL :)
by kiedyś zobaczyć tęczę w sobie:)
Avatar użytkownikaVioletHill
Fiolet i Biel we mnie już jest
 
Imię: VioletHill
Posty: 163
Dołączył(a): 24 gru 2012, 13:52

Re: Czy możemy żyć dłużej.

Post 15 lut 2014, 19:57

Basia podała piękny przykład na to że chyba nic nie ma większego wpływu na nasze zdrowie niż nasze myśli,ludzie pozytywni żyją dłużej i każdy z Nas zna osobiście takie przypadki , o zdrową żywność nie tak łatwo ,dziś wszystko leci masowo i liczy się ilość , jakość już nie koniecznie bo wszystko niby smaczne ale czy zdrowe , utrzymanie zdrowej i zbilansowanej diety jest kosztowne ale opłacalne i na prawdę czuć różnice,ktoś kto nie pali ,nie pije i wprowadzi pewien wyznacznik w doborze pożywienia będzie mile zaskoczony do tego trochę ruchu i nie tylko zmienimy czas ale i poprawimy jakość tego życia,osoby mojego pokroju już mniej to odczują , papieroski a nie tylko to się przypalało zostawiają ślad po sobie ,ale zawsze jest czas żeby coś zmienić ,wstyd się przyznać ale zawsze zakładałem że dożyje tylko 40 ze względu na nieleczoną arytmie i niezdrowy trym życia, dziś powiem że chce dożyć 120 i więcej i niech się ta myśl niesie w nieskończoność,mimo wszystko uważam że ograniczenie stresu to podstawa w planowaniu długiego życia . Pytanie brzmiało czy możemy żyć dłużej...dłużej to znaczy dożyć emerytury i stać się wrogiem ZUS'u ? czy 120 lat w stanie umożliwiającym funkcjonowanie .Szukając ciekawostek o energii wyczytałem art. o pewnym mistrzu który dożył niewyobrażalnego (jak dla nas ) wieku i umarł dopiero gdy podjął taką decyzje że zrobił już wszystko co mógł zrobić na tym świecie i chce odejść ,dowodem są życzenia urodzinowe które otrzymał na chyba 160 urodziny od jakiegoś cesarza,nie jestem pewien co do jego lat więc podałem je w przybliżeniu tego co mi się kojarzy,jeśli znajdę o nim art ,zamieszczę go tutaj a jeśli ktoś wie kogo miałem na myśli niech mnie poprawi .
foger Mężczyzna
 
Posty: 66
Dołączył(a): 08 wrz 2013, 23:27
Droga życia: 11
Typ: 1w2
Zodiak: bliźnięta

Powrót do działu „Mistrzowie, Nauka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron