Mentalne poszukiwania świata Wschodu i Zachodu.

jak długo ludzkość jeszcze przetrwa?

100 lat - może krócej
4
29%
1000 lat - mniej więcej
1
7%
ludzkość przetrwa i nigdy nie zniknie z mapy wszechświata
9
64%
 
Liczba głosów : 14

Post 23 wrz 2008, 13:42

Bubeusz napisał(a):Chciałbym stwierdzić, że rozwój na płaszczyźnie technologicznej, czyli intelektualnej - nie pokrywa się z rozwojem na płaszczyźnie fizycznej, emocjonalnej ani duchowej (nie mówiąc już o innych płaszczyznach, których istnienia nie jestem nawet pewny).


chciałbym wiedzieć dlaczego tak stwierdzasz. na jakiej podstawie, nie twierdzę że tak nie jest po prostu jestem ciekawy ((-;

Bubeusz napisał(a):Spotkałem się z przypuszczeniami, że szaraki to właśnie cywilizacja, która postawiła na rozwój technologiczny zaniedbując pozostałe aspekty i stali się pozbawionymi emocji, zimnymi cieniami swej dawnej świetności, którzy, choć genialnie rozwinięci technologicznie, tak daleko odsunęli się od równowagi, że nie są w stanie już do niej wrócić - i teraz eksperymentują na ludziach, by wszczepić sobie z powrotem nasze emocje.


no tak, ta teoria rzeczywiście nie jest zbyt ambitna, słyszałem ją już gdzieś, aczkolwiek nie jest nie prawdopodobna, jest też możliwość że ludzkość rozwinie się w więcej niż jedną rasę i że wszystkie teorie które wymyślimy mogą być bardziej prawdziwe niż sobie z tego sprawę zdajemy.


Bubeusz napisał(a):teraz każdy sobie rzepkę skrobie. Człowiek wybiera, czy chce dążyć ku dalszemu rozwojowi, czy też pozostać w miejscu. Może nawet wyrzec się swego człowieczeństwa i spaść niżej, w grono zwierząt.


no jasne! chociażby i za milion lat będziemy nadal stworzeniami, nadal popełniającymi błędy, popełnialiśmy je zawsze i to się raczej nie zmieni, im więcej rozumiemy tym więcej znaków zapytania. tak samo teraz nasza raczkująca cywilizacja masowo nie co zbłądziła zachłysnąwszy się luksusem płynącym z rozwoju. ale pomału wycofujemy się, był czas na błąd, przyjdzie czas na zrozumienie.

Til napisał(a):Prawdę mówiąc jeśli już mówimy o teorii w której oni to my, bardziej opowiadałbym się za celową modyfikacją, niż ewolucją. Prawda jest taka, że wcześniej czy później ktoś zacznie w końcu eksperymentować z ludzkim genomem (a podejrzewam że już to się dzieje, tyle że w ukryciu, po cichu).


jeśli tak ma być niech i tak będzie, jeśli taki jest nasz kolejny krok do ewolucji niech się stanie. założyliśmy że człowiek to końcowy etap, ale czy koniecznie? ewolucja może nas doprowadzić w końcu do tego że staniemy się myślącymi roślinami, wiemy tak wiele a z tą wiedzą pojawiło się tyle nie wiadomych, wielu z nas wierzy w istnienie duszy, świadomości podzielonej na trzy części... a gdzie są one usytuowane?, niektórzy sądzą że światem rządzą myszy a może to rośliny są ostatnim etapem, może to one kierują wszystkim, może stworzenia posiadły taki stopień wiedzy i oświecenia że zaprzestały szukania (zacytuje z pamięci "popatrzcie na kwiaty polne: nie plotą i nie przędą a jakie są piękne. może końcowy etap jest taki że staniemy się samą energią.

ale tak naprawdę to nie ważne co się z nami stanie, po prostu lubię zatopić się w tym podobnych myślach.
"Stosując zasadę oko za oko... uczyni się świat ślepym" Mahatma Gandhi.
Avatar użytkownikaksiążE Mężczyzna
mały choć już trochę starszy
 
Imię: emil
Posty: 65
Dołączył(a): 11 maja 2008, 09:28
Lokalizacja: leicester
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: bliźnięta

Post 23 wrz 2008, 15:12

książE napisał(a):Bubeusz napisał/a:
Chciałbym stwierdzić, że rozwój na płaszczyźnie technologicznej, czyli intelektualnej - nie pokrywa się z rozwojem na płaszczyźnie fizycznej, emocjonalnej ani duchowej (nie mówiąc już o innych płaszczyznach, których istnienia nie jestem nawet pewny).


chciałbym wiedzieć dlaczego tak stwierdzasz. na jakiej podstawie, nie twierdzę że tak nie jest po prostu jestem ciekawy ((-;


Wystarczy rozejrzeć się dookoła...
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 23 wrz 2008, 15:25

mówiąc ogólnie może i tak jednak to wyjątki od reguły tworzą przyszłość.

leaozinho napisał(a):Wystarczy rozejrzeć się dookoła...


to zależy od tego czym się patrzy i z jakiej perspektywy. ale już rozumiem więc:
książE napisał(a):chciałbym wiedzieć dlaczego tak stwierdzasz. na jakiej podstawie, nie twierdzę że tak nie jest po prostu jestem ciekawy ((-;


jest nie aktualne



O:)
"Stosując zasadę oko za oko... uczyni się świat ślepym" Mahatma Gandhi.
Avatar użytkownikaksiążE Mężczyzna
mały choć już trochę starszy
 
Imię: emil
Posty: 65
Dołączył(a): 11 maja 2008, 09:28
Lokalizacja: leicester
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: bliźnięta
"EWOLUCJA-człowieka, świata, umysłów. do czego nas doprowadzi" - myślę sobie napisze że do zagłady ! klikam a tu ankieta "jak długo ludzkość jeszcze przetrwa?". Mowa tu o dążeniu to pokoju unia eu....na histori często mówili mi o traktatach i jakoś to wsztstko jak koń pod górkę, postęp technologiczny ? tak ludzkość pnie się coraz wyżej ale postęp w dziedzinie technologi to też postęp w środkach bojowych na które państwa wydają ogromne sumy.Czy świat idzie w dobrym kierunku? Kiedyś wojny inaczej wyglądały zobaczcie co dał ten wspaniały postęp, bomby atomowe i inne wspaniałomyślne wynalazki, w tym przypadku zasada do trzech razy sztuka może się sprawdzić, chyba nie muszę mówić co mam na mysli, moze 2012 naprawde bedzie koncem swiata, smiech na sali.
"Zwierzęta nie mogły się same rozwijać, my możemy"
Ludzie budują domy, ptaki gniazda. Jak by nie patrzeć to ludzie od zwierząt róznia sie tylko tym ze potrafi zbudować idealną bron przeciwko drugiemu człowiekowi, kiedys spotkałem sie ze stwirdzeniem ze rozni nas to ze ludzie potrafia kochac ale w takim wypadku wychodzi na to ze moj pies jest bardziej ludzki od wielu ludzi.Właściwie to nie wiem jaki rozwój miałeś na myśli chyba technologiczny...
Ewolucja prowadzi nas do zagłady chociaz kto wie moze kiedys ludzie nie beda sie mordowac za wyznanie, narodowosc czy kolor skory cały swiat bedzie jednoscia nie będzie państw, religi, władcow i wszycy beda spik inglisz i wogole bedzie zajebiscie.
Ciekawe jak bedzie wygladal swiat za 20 lat, kiedys nie do pomyslenia bylo ze ludzie beda nosic w kieszeniach cos co moze ich natychmiast połaczyc z kims z drugiego krańca swiata, ze caly swiat bedzie na wyciagniecie reki i złapanie ... myszki :> .A co dopiero za 500 lat ? oczywiscie zakladajac ze wczesniej ludzkosc sie nie wymorduje w celu powiekszenia granic panstwa czy innych powodow bo kazdy jest przeciez dobry.
snake Mężczyzna
 
Posty: 48
Dołączył(a): 15 lut 2010, 15:11
Droga życia: 1
Widzę bardzo optymistyczne wyniki ankiety :)

EWOLUCJA-człowieka, świata, umysłów. do czego nas doprowadzi


Ewolucja człowieka od zawsze prowadziła do polepszenia warunków życia.
Prowadzi to do powstawania kolejnych wynalazków i postępu technologii.
Sprawdź Tai-Chi-Chuan.pl
Tai-Chi-Chuan.pl Mężczyzna
Tai Chi Chuan
 
Posty: 87
Dołączył(a): 22 mar 2010, 20:59
Oto do czego nas doprowadzi:

Adam Sedgwick (wybitny angielski paleontolog i geolog)
W 1859 roku profesor Sedgwick ostrzegł Darwina, że za sprawą jego teorii ewolucji "ludzkość poniesie szkody mogące spowodować zezwierzęcenie rasy ludzkiej i pogrążenie człowieka w tak głębokim stanie zwyrodnienia, w jakim nie znajdował się odkąd jego historię opowiadają pisemne przekazy."
cytowany przez Rob't E.D. Clark, "Darwin: Before and After", 1935
Fafencjusz
Nikt
 
Imię: Fafencjusz
Posty: 8
Dołączył(a): 06 cze 2010, 20:49
Typ: inny
Zodiak: brak

Powrót do działu „Filozofie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron