Wszystko, co nas otacza - zdarzenia o globalnym zasięgu, konspiracje i podobne sprawy.

Chemtrails - co o tym sądzicie ?

Post 31 paź 2010, 22:05

Chemtrails - smugi chemiczne, ciekawi mnie co sądzicie na ten temat ?

Według zwolenników, chemtrails nie są zwykłymi smugami kondensacyjnymi (contrail) jakie zostawiają po sobie samoloty odrzutowe. Smugi kondensacyjne naogół nie utrzymują się długo, znikają góra po paru minutach, często też po paru sekundach, czego efektem wizualnym jest krótki ogon skroplonej i zamarzniętej pary wodnej ciągnącej się za samolotem. W przeciwieństwie do nich chemtrails utrzymują się długo, często rozrastając się w szerz do gigantycznych rozmiarów. Zwolennicy uważają, że jest to celowe rozpylanie w atmosferze substancji chemicznych, przeciwnicy traktują to jako kolejną teorie spiskową uważając tych pierwszych za paranoików.

Tyle tytułem wstępu. Dla tych którzy słyszą o tym po raz pierwszy odsyłam do sieci gdzie jest wiele filmów i artykułów na ten temat.

O chemtrails usłyszałam rok, półtora roku temu. Początkowo temat traktowałam z gatunku s-f, nawet jeżeli celowe rozpylanie substancji miałoby mieć miejsce to uważałam, że może w Stanach Zjednoczonych (a raczej za ich sprawą) gdzie wszystko jest możliwe ale na pewno nie u nas. Jednak, żeby nie być całkowitym ignorantem zaczęłam obserwować nasze polskie niebo i to co zaobserwowałam przez ten czas i nadal obserwuje bardzo mnie niepokoi.

W XXI wieku, w dużym mieście widok samolotu nie powinien mnie dziwić i nie dziwi ;) Jednak w normalne dni jestem w stanie naliczyć ich kilka , no góra kilkanaście, niebo jest czyste i klarowne a smugi nie utrzymują się długo. Oczywiście nie siedzę przez cały dzień i ich nie liczę, prowadzę obserwację wtedy kiedy mogę a mianowicie w drodze do pracy, w przerwach podczas pracy i w drodze powrotnej. Tak więc reasumując na co dzień na mojej trasie nie jestem przyzwyczajona do widoku co chwile przelatującego samolotu. Co się dzieje, że w niektóre dni ich ruch jest bardzo wzmożony ? Na niebie można zaobserwować wtedy niezły spektakl, praktycznie pierwsze co widzę zaraz po przebudzeniu to gigantyczne smugi za oknem i samoloty, nie jeden ale kilka naraz. Taki widok utrzymuje się czasem przez cały dzień, kiedy nie spojrzę i gdzie nie spojrzę widzę po kilka samolotów z różnych stron. Obserwując ich trasy przelotów wygląda to tak jakby krążyły nad miastem a nie kierowały się na lotnisko bądź dopiero co z niego wystartowały.

Poniżej kilka zdjęć mojego autorstwa. Zdjęcia są robione telefonem komórkowym i niestety nie oddają tego co widzi się gołym okiem. I trudno tez jednym zdjęciem pokazać co się dzieje jednocześnie na niebie z każdej strony

http://img707.imageshack.us/f/19141947.jpg/
http://img52.imageshack.us/f/79398925.jpg/
http://img408.imageshack.us/f/42490054.jpg/
http://img401.imageshack.us/f/45510180.jpg/
http://img338.imageshack.us/f/97667522.jpg/
http://img155.imageshack.us/f/47610333.jpg/
http://img59.imageshack.us/f/71531703.jpg/

Kolejne kilka zdjęć nieba a raczej syfu jaki potrafią zrobić nawet w ciągu jednej, dwóch godzin. "Znawcy" powstawania smug kondensacyjnych twierdzą, że przy odpowiednich warunkach jest to normalne. Nie przekonuje mnie to jednak a widok przeraża. Dla mnie to nie jest normalna smuga kondensacyjna. A gdyby nawet to smutne jest to,że zamiast się cieszyć bezchmurnym niebem, nad głową wisi mi taki oto obrazek. Zastanawiające jest też to, że jeżeli panują odpowiednie ku temu warunki aby smugi rozrosły się do takich rozmiarów to dlaczego w tych dniach nie ma naturalnych chmur ? Może ktoś mądrzejszy w tym temacie mnie oświeci.

http://img832.imageshack.us/f/49999601.jpg/
http://img180.imageshack.us/f/22305518.jpg/
http://img820.imageshack.us/f/63327184.jpg/

Poniżej dwa zdjęcia z dzisiejszego dnia, pokazujące do jakich rozmiarów smugi się rozrastają. Lecący samolot który natrafi na naturalna chmurę, na ogół w chwili zetknięcia się z tą chmura zniknie nam jako obserwatorowi z pola widzenia. Tu jak widać dzieje się inaczej.

http://img121.imageshack.us/i/68153617.jpg/
http://img169.imageshack.us/f/90002621.jpg/

I ostanie zdjęcie, trzy samoloty jednocześnie, w tle smuga po czwartym samolocie, który niewiele wcześniej przelatywał. Z drugiej strony w tym samym czasie leciały inne samoloty. Koło mojego domu to nie jest codzienny widok

http://img821.imageshack.us/i/82341185.jpg/


Została jeszcze jedna kwestia, a mianowicie celowość rozpylania substancji chemicznych. W necie można się spotkać z różnymi teoriami, ja nie mam jednak na ten temat wyrobionego zdania. Zastanawiające jednak jest to, że rządy niektórych państw pod naciskiem zaniepokojonej ludności przyznawały się do tego, że takie akcje miały i mają miejsce a jako powód podawany był jakiś bełkot o próbie zatrzymania szkodliwego dla ludzi promieniowania kosmicznego czy przeciwdziałanie ocieplaniu się klimatu.

Zapraszam do dyskusji i ewentualnie podzielenia się oprócz własnych przemyśleń i obserwacji, ciekawymi artykułami i filmami na jakie natknęliście się w necie na ten temat.
"Twoja największa siła polega na swobodzie wyboru. Dlatego wybierz szczęście, zdrowie, wszelkie dobro, piękno, mądrość prawdę i miłość." ;)
Avatar użytkownikassilvia Kobieta
 
Posty: 377
Dołączył(a): 29 maja 2007, 17:26
Droga życia: 4
Typ: TakaJednaJędzaMała
Zodiak: Żarłacz Tygrysi
Najdziwniejsze co kiedyś widziałam związane z chemtrailsami to wielkie pentagramy na niebie zrobione właśnie z tych smug.

Same linie i porozcinany błękit nieba już mnie nie dziwi, ok. 12-13 często robią fantastyczny nalot nad centrum Warszawy w okolicach Nowolipek. Normalnie jeszcze za czasów gdy bywałam w szkole samolot za samolotem, stosunkowo nisko, bo szurgot ogromny - nikt z klasy nie wydawał się tego zauważać :) no jasne to normalka, nagle wszyscy lecą na wczasy do egiptu w 3 samolotów kreśląc kółeczka :)

Natomiast jednego razu siedzę sobie na barbakanie z kolegą, patrzę w niebo i oczywiście chemtrails. Coś tam zaczęłam komentować, zaczęliśmy o tym gadać i dopiero wtedy zauważyliśmy, że te linie układają się w GIGANTYCZNY pentagram. Był tak duży, że dopiero dłużej obserwując niebo i śledząc te chemtrailse można było to zauważyć. Były conajmniej dwa pentagramy nad starówką tamtego dnia, nigdy później w innym miejscu nie widziałam czegoś takiego...

No więc to było naprawdę dziwne i trochę schizujące - siedzieć pod takimi dwoma wielkimi pentagramami z jakiś cząsteczek ołowiu i innego badziewia ;D
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza
http://img201.imageshack.us/img201/8311/dsc00131gc.jpg
http://img442.imageshack.us/img442/6543/dsc00132ax.jpg
http://img169.imageshack.us/img169/3495/dsc00133u.jpg

To zdjęcia znad mojego domu z czwartku. Niestety robione komórką, więc jakość kiepska ale widać co trzeba (niebo zaorane) - niech ktoś mi powie, że to zwykłe chmurki albo spaliny samolotów :D

Większość chemitrailsów, które widzę robionych jest w okolicach słońca. Myślę, że to ma związek z aktywnością słonca. Słonce wspiera życie nie tylko w 3d ale także na innych poziomach. Promienie słoneczne, moim zdaniem są też nosnikiem informacji kodującyc DNA istot żywych. Moim zdaniem chemitrailsy mają takie same "zadanie" jak kremy z filtrem, czyli blokują najicenniejsze rzeczy wysyłane przez słońce.
lugal
 
Cóż, jeżeli mam być szczery, to u mnie we Włocławku w ogóle nie widuję żadnych smug ;) Po prostu nie latają tutaj zazwyczaj samoloty, a pomyśleć, że to takie "centrum" Polski :P Wspomnę o tym, że dosyć często spoglądam w niebo ;) Czasem wyjeżdżam do Niemiec i także patrzę w niebo, i niczego takiego, co jest umieszczone na zdjęciach, nie zauważam. W pewnym małym mieście, jak na standardy niemieckie, przeleci może z jeden samolot (bo miasto jest położone daleko od jakiegokolwiek lotniska) w ciągu dnia i pozostawia krótkotrwałą smugę.

Tak więc na razie bym musiał "wierzyć na słowo" w owe chemtrails'y, ponieważ nic takiego na razie nie zauważyłem, ale nie wykluczam, że coś takiego ma miejsce ;) Dużo na ten temat czytałem, jednak na obecną chwilę jestem neutralny.
Avatar użytkownikaRay88 Mężczyzna
 
Imię: Łukasz
Posty: 145
Dołączył(a): 17 paź 2010, 21:11
Lokalizacja: Włocławek
Droga życia: 1
Zodiak: Koziorożec
Też ostatnio zacząłem myśleć, że może nie chodzi jednak o depopulację (najpopularniejsza teoria), ale, że to tarcza odbijająca energię z kosmosu. Z drugiej strony nie nadążają chyba "tkać na niebie", bo bywają dni kiedy niebo jest idealnie czyste. Aż się prosi o wypowiedź Uzuli w tym wątku.
---
Prawda jest najsilniejszym narkotykiem
mario236 Mężczyzna
We come 1
 
Imię: Mariusz
Posty: 74
Dołączył(a): 23 paź 2010, 21:13
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 9
Typ: 9
Zodiak: Rak
Ja również zacząłem obserwować niebo, jak mam dostęp do aparatu to zawsze pstryknę jakieś zdjęcia. Wrzuciłem przed chwilka kilka zdjęć z jednego dnia, gdzie starałem się uchwycić spory urywek obrazu dlatego wszystko jest małe ale zdjęcia są w sporej rozdzielczości więc można je powiększyć, a wręcz powinno się;)
http://picasaweb.google.com/10533922866 ... hemtrails#

Z moich obserwacji wynika, że najwięcej smug zazwyczaj jest pod słońce i czasem boje się robić takich zdjęć z obawy o zniszczenie aparatu:P Na ogół u mnie nie lata za dużo samolotów ale są dni kiedy latają jeden za drugim, a czasem po kilka na raz. Co ważniejsze nie są to loty regularne żeby np. za tydzień o tej samej porze był taki sam ruch albo chociaż zbliżony. Czasem mam wrażenie, że mają okres regularnych lotów a potem dają sobie na trochę spokój.

Nie wiem co to jest ale wydaje mi się nienormalne. Mam zdjęcia z dawniejszych lat i jakoś na żadnym gdzie jest niebo nigdy nie mam smug. Pamiętam jak dawniej, gdy byłem mniejszy, patrzyło się w niebo i każdy się rajcował jak się widziało samolot z jakimś ogonkiem i z tego co pamiętam zawsze były krótkie, a jak ich nie było to się nie zauważało samolotów:P Dziwne również gdy lecą np. dwa samoloty i jeden zostawia długą smugę a drugi krótką, później dołożę również te fotki jak tylko przewertuję moje zdjęcia.

Lugal napisał(a):Większość chemitrailsów, które widzę robionych jest w okolicach słońca. Myślę, że to ma związek z aktywnością słonca. Słonce wspiera życie nie tylko w 3d ale także na innych poziomach. Promienie słoneczne, moim zdaniem są też nosnikiem informacji kodującyc DNA istot żywych. Moim zdaniem chemitrailsy mają takie same "zadanie" jak kremy z filtrem, czyli blokują najicenniejsze rzeczy wysyłane przez słońce.

Warto wspomnieć, że dzięki promieniom słonecznym nasz organizm jest w stanie wytwarzać witaminę D. Roślinki też potrzebują słońca do wzrostu (tak zupełnie luźno dziś skojarzyło mi się to z pretekstem do wprowadzania GMO, chore zwykłe rośliny a modyfikowane mogą być na coś tam odporne, ale to takie gdybanie tylko;) ).
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół
Nie sądziłam, że będzie taki odzew i cieszę się, że nie tylko ja jestem fotografikiem amatorem ;)

W pracy próbowałam zainteresować ludzi tematem ale dla nich przejawiam objawy paranoidalne. Kiedy ktoś się gorzej czuje słyszę docinkowe pytania w rodzaju "czy dzisiaj może rozpylają ? " Z jednej strony się nie dziwie, ludzie na co dzień nie patrzą w górę i nie wiedza co się dzieje nad ich głowami. Dla postronnego obserwatora, kiedy widzi już efekt końcowy w postaci zamleczonego nieba to dla niego będzie to naturalne zachmurzenie. Bo niestety często to tak wygląda. Jednak nie mogę zrozumieć kiedy próbuje im się pokazać, zainteresować problemem, wzruszają ramionami i mówią, że to normalne. Nie wmawiam nikomu na siłę, mówię poobserwuj i wyciągnij sam wnioski. Na ogół te osoby wyciągają wnioski od razu "Czy oby dobrze się dzisiaj czujesz ? " Podoba mi się Twoje podejście Ray, obserwowałeś nie widziałeś ale jesteś neutralny a nie wysyłasz innych od razu do czubków :)

Luga napisał(a):Większość chemitrailsów, które widzę robionych jest w okolicach słońca

Nie zwróciłam na to uwagi bo zazwyczaj widzę samoloty jednocześnie z różnych stron. Ale fakt faktem często klnę, że nie mogę przez słońce zrobić dobrego zdjęcia i jak teraz przeglądam zjęcia w większości wybierałam ujęcia właśnie od strony słonecznej.

Luth napisał(a):Same linie i porozcinany błękit nieba już mnie nie dziwi, ok. 12-13 często robią fantastyczny nalot nad centrum Warszawy w okolicach Nowolipek.

Jaki ten świat mały, pracuje dwie przecznice dalej :)
Chyba dobrze, że nie widziałam tego pentagramu, zdołować mnie już potrafi sam widok latających w tę i z powrotem samolotów a co dopiero pentagram :P

Meph napisał(a):Mam zdjęcia z dawniejszych lat i jakoś na żadnym gdzie jest niebo nigdy nie mam smug. Pamiętam jak dawniej, gdy byłem mniejszy, patrzyło się w niebo i każdy się rajcował jak się widziało samolot z jakimś ogonkiem i z tego co pamiętam zawsze były krótkie

Właśnie też nie kojarzę takich smug w okresie dzieciństwa jak obecnie a wtedy obserwowało się każdy przelatujący samolot. Smugi nie koniecznie były krótkie, czasem długie i pamiętam jak z dzieciakami staliśmy i patrzyliśmy do póki smuga nie zniknęła.

Ciekawe jak będzie wyglądał jutrzejszy dzień, dużo ludzików będzie na grobach bliskich, dłuższy czas poza domem na "świeżym" powietrzu ;)
"Twoja największa siła polega na swobodzie wyboru. Dlatego wybierz szczęście, zdrowie, wszelkie dobro, piękno, mądrość prawdę i miłość." ;)
Avatar użytkownikassilvia Kobieta
 
Posty: 377
Dołączył(a): 29 maja 2007, 17:26
Droga życia: 4
Typ: TakaJednaJędzaMała
Zodiak: Żarłacz Tygrysi
Jeśli chodzi o filmiki o chemtrails to polecam kanał użytkownika Tanker Enemy
Przed chwilką wpisywałem na YT frazę "chemtrail vs contrail" i m.in. pojawił się taki ciekawy wynik link Osobiście właśnie takie mam zdanie na temat zauważalnych gołym okiem różnic pomiędzy nimi.
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół
yaphoto
 
przez mario236 » Wczoraj, 23:50

Też ostatnio zacząłem myśleć, że może nie chodzi jednak o depopulację (najpopularniejsza teoria), ale, że to tarcza odbijająca energię z kosmosu


No włąsnie. Po co mieliby robić kosztwne opryski z powietrza, skoro i tak mają do dyspozycji zatrute jedzenie, wodę, gmo, spaliny, szczepionki etc.
Myślę, że jednak chodzi o blokowanie korzystnych darów słońca :?
lugal
 
lugal
 
Uzuli wspomina, że wskutek emanacji rdzenia galaktyki istoty gadzie się stąd wycofają. Wynikałoby z tego, że ich wysiłki są bezskuteczne.
---
Prawda jest najsilniejszym narkotykiem
mario236 Mężczyzna
We come 1
 
Imię: Mariusz
Posty: 74
Dołączył(a): 23 paź 2010, 21:13
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 9
Typ: 9
Zodiak: Rak
Może trochę nie na temat, a odnoszę się do powyższego posta.

Uważam, że wszelkie wysiłki Illuminatów i im podobnych są na dłuższą metę nieskuteczne, ponieważ raczej opóźniają globalny wzrost świadomości niż go całkowicie niwelują. Można ten globalny wzrost świadomości porównać do jadącego wprzód czołgu, a wszelkie wysiłki istot nam nieprzyjaznych porównać do małych kamieni, które one rzucają pod czołg, aby go zatrzymać. Wiadomo, dla czołgu to nic i nawet jeśli odpowiednio dużo będzie tych kamieni na drodze to tylko troszkę go opóźni, a i tak będzie parł dalej i w końcu się przebije do celu, którym jest, tak zwany przez Was, "kwantowy skok świadomości" :P

Ale kto wie. Może mają w zanadrzu jakąś rakietnicę i spróbują zaatakować od tyłu, by jednak nas powstrzymać? :P Trzeba się pilnować i nie dać się. Nie będzie łatwo ;)
Avatar użytkownikaRay88 Mężczyzna
 
Imię: Łukasz
Posty: 145
Dołączył(a): 17 paź 2010, 21:11
Lokalizacja: Włocławek
Droga życia: 1
Zodiak: Koziorożec
Na pewno są bezskuteczne w skali ogólnej. Mi się wydaje, ze im chodzi o to aby jak najwięcej ludzi zamulić i odciąć od swojego wnętrzna, później ich nakłonić, aby się przenieśli gdzie indziej i tam dalej się żywić ich negatywnymi wibracjami sztucznie wywoływanymi :). Mogą się pocałować w pupkę :).
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza
luth napisał(a):Mogą się pocałować w pupkę :).


O ile mają xD Może tego nam zazdroszczą i stąd żywią taką nienawiść do nas, ciągle starając się wydobywać wszelkie negatywy z nas? :D

Ok, więcej nie na temat tutaj się nie odezwę xD
Avatar użytkownikaRay88 Mężczyzna
 
Imię: Łukasz
Posty: 145
Dołączył(a): 17 paź 2010, 21:11
Lokalizacja: Włocławek
Droga życia: 1
Zodiak: Koziorożec

Powrót do działu „Świat”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron