Twórczość własna użytkowników oraz dyskusje związane z innymi źródłami wiedzy. Przeczytałeś ciekawą książkę? Znalazłeś wartościową stronę www? Podziel się wrażeniami w tym dziale.

Post 05 cze 2006, 21:02

Modlitwy, rytułały, wiara w bogów i tajemnicze siły

modlitwy to normalna rzecz jak juz mowilem, rytulalow zadnych nie mamy i wiary w zadnych bogow, a jednego Prawdziwego Boga, a zadnych sil tajemniczych nei posiadamyy, skoncz klamac i wymyslac, juz widac jaki jestes i jaka jest twoja wiara!
A skąd wiesz, że bóg biblii to nie podkładający się pod Boga demon?
Słyszałem teorię (chyba gnostycką) wg. której bóg 3P (ST) jest demonem/szatanem, dlatego obraz boga w 3P i Ewangelii jest tak odmienny. Teoria ta została wysnuta na podstawie zła jakie czyni bog Mojżesza (plagi, potopy, zemsta i nawoływanie do niej, prowokowanie wojen, znęcenie się nawet nad "swoimi").


Bo wiem ze Bóg w bibli stworzyl swiat, a krzywdy ktore robil byly po to zeby uwolnic ludzi z niewoli, tak samo prowokowanie wojen, Bóg troszczyl sie o swój lud.
Ci ktorzy ponosili konsekwencje byli zli i zlo czynili.

A to co mowia gnostycy mam głęboko gdzies, bo to oni napisali niby pozostale ewngeli pozostalych apostołów, ktore toatlnie sie nie zgadzaja z biblia(chcesz przykladu?) to samo tyczy sie ewangelii judasza!

Czyli Jezus wykorzystywł demony - uleczał, chodził po wodzie i unosił sie

Dlaczego ty zadajesz takie glupie pytania, udajesz tempego czy zdjae mi sie ze taki jestes, bo wiesz ze moc która mial Jezus uzdrawiania i czynienia cudów była od Boga, co jest napisane w bibli!
On sie nie unosil, on mial moc od Boga dzieki ktorej to robil.

Nie wiem czy ci da sie to latwiej wytlumaczyc, ale jak ie pojmujesz to ja juz z toba nie gadam, bo twoje pytania sa smieszne dla ludzi wierzących i znających biblie!
Ostatnio edytowano 05 cze 2006, 21:06 przez tabi, łącznie edytowano 1 raz
tabiZ
Avatar użytkownikatabi Mężczyzna
 
Imię: Dawid
Posty: 82
Dołączył(a): 01 cze 2006, 19:10
Lokalizacja: Olkusz
Zodiak: rak

Post 05 cze 2006, 21:47

tabi napisał(a):Dlaczego ty zadajesz takie glupie pytania, udajesz tempego czy zdjae mi sie ze taki jestes

Hmmm, w zasadzie to tobie trzeba chyba dawac proste, glupie pytania bo trudnieszych wypowiedzi nie rozumiesz, nie rozumiesz co inni pisza albo nie chcesz zrozumiec. A za ten tekst do NW admin powinien Ci dac ostrzezenie.

P.S.Dlaczego nie odpisales na mojego posta, czyzbys nie potrafil obronic stanowiska? Staralem sie podac konkretne argumenty a jestem bardzo ciekaw jak je skrytykujesz.
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 05 cze 2006, 21:53

tabi napisał(a): bo wiesz ze moc która mial Jezus uzdrawiania i czynienia cudów była od Boga, co jest napisane w bibli!

Tak a Jezus mowił zebysmy go nasladowali :):) I ze mozemy gory przenosic:P Wiec tez mozemy czynic cuda, a nawet potrafimy, jak to nam Jezus pokazal. Lecz ludzie zrobili sobie z niego boga :|
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 05 cze 2006, 22:06

modlitwy to normalna rzecz jak juz mowilem, rytulalow zadnych nie mamy i wiary w zadnych bogow, a jednego Prawdziwego Boga, a zadnych sil tajemniczych nei posiadamyy, skoncz klamac i wymyslac, juz widac jaki jestes i jaka jest twoja wiara!

Hmm, to brzmi gorzej niz moje słowa xD Inkwizytor pełną gębą.

Bo wiem ze Bóg w bibli stworzyl swiat, a krzywdy ktore robil byly po to zeby uwolnic ludzi z niewoli, tak samo prowokowanie wojen, Bóg troszczyl sie o swój lud.
Ci ktorzy ponosili konsekwencje byli zli i zlo czynili.

No jasne. A gdzie był Bóg gdy lwy pożerały Murzynów a Yeti pożerało Chińczyków? xD Czy bóg jest rasistą? Ma fobie? Może nie jest wszechmogący?

Dlaczego ty zadajesz takie glupie pytania, udajesz tempego czy zdjae mi sie ze taki jestes, bo wiesz ze moc która mial Jezus uzdrawiania i czynienia cudów była od Boga, co jest napisane w bibli!
On sie nie unosil, on mial moc od Boga dzieki ktorej to robil.

A jeżeli miał od demona? Skąd wiesz że miał od Boga? Jeżeli napiszę książkę opatrzoną nazwą 'Bibia' i napiszę, że to demon dał mu te moce to bedziesz tej ksiedze wierzył? A czemu nie bedziesz?
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Post 05 cze 2006, 22:46

nie będe bo wiem ze napisal ja ktos pozbawiny wiary, taki jak ty.

No jasne. A gdzie był Bóg gdy lwy pożerały Murzynów a Yeti pożerało Chińczyków? xD Czy bóg jest rasistą? Ma fobie? Może nie jest wszechmogący?

a dlaczego Bóg ma ingerowac w twoje zycie skoro nie wierzysz w Niego, i na kazdym kroku zlo czynisz, gdyby Bóg zapobiegał kazdej katastrofie jaka powstała i azdemu zlu, czlowiek nie mial by wogole wolnej woli. A Bóg dal człowiekowi wolną wole i on robi co chce. Jesli czlowiek staje po stronie diabła i woli zlo i to co czlowiek powymyslal, niz to co Bóg mowi do niego, to czemu ma mu pomagac, Bóg pomaga tym co wierzą w niego i maja wiare.
tabiZ
Avatar użytkownikatabi Mężczyzna
 
Imię: Dawid
Posty: 82
Dołączył(a): 01 cze 2006, 19:10
Lokalizacja: Olkusz
Zodiak: rak

Post 05 cze 2006, 22:58

tabi, wiesz ze tak naprawde prawie kazda religia wskazuje ten sam schemat zycia, zycia w zgodzie z innymi i czynienia dobra? Tak naprawde tylko inaczej sie nazywaja i inaczej nazywaja swojego Boga. Dlatego tez przemawia przez ciebie jakas ignorancja mowiac ze inny Bog niz ten biblijny jest zly

tak naprawde? to ty tak uwazasz!
Inaczej sie nazywaja i inaczej nazwyaja swojego boga, wieć wierza w innego boga i napewno nie w tego Prawdziwego.
Jesli juz wirzysz w Boga, wierzysz tez w to co napisane jest w bibli, i jesli odbrze ją zrozumiesz, twoja wiara jest sluszna. Ale jezli wierzysz w jakies reinkarnacje i inne wymyslone przez swiat glupoty, a tylko czasem bazujesz na biblii, to wierzysz w calkiem innego boga, lub w ogole nie wierzysz.

czy religia zielonoswiatkowcow nie mowi przypadkiem jak i religia chrzescijanska ze tylko Bog jest wszechpotezny i wszechmocny? Czy jesli ktos wierzy ze istnieja jeszcze jakies inne "stworzenia" o takiej potedze, w tym przypadku demony, to nie grzeszy przeciwko swojej religii?


ja wiem ze są stworzenia i wilekiej potędze, ale nic nie przebije potęgi Boga, i nie są te stworzenia tak potęzne jak Bóg, wiec nie grzesze wierząc ze takie stworzenia istnieją!

To "ommmm" jakbys nie wiedzial sluzy do wbijania sie w trans

i przy okazji wzyania duchów lub demonów.

jesli chcesz pewna idee religijna, czlowiek jest ponoc stworzony na obraz i podobienstwo Boga, wiec skoro Bog jest wszechmocny, wszechpotezny, wszechobecny, potrafi wszystko, to dlaczego niby czlowiek nie moglby robic podobnych rzeczy choc w malej czesci... moze poprostu jeszcze nie odkryl swoich mozliwosci i caly czas sie udoskanala. Nadal twierdzisz ze to sprawka demonow?

pewnie ze nadal tak twierdze, bo ty nie umiesz dobrz biblii zrouzmiec.
Bóg stworzyl czlowieka na podobieństwo swoje, ale przeciez sam Bóg nie jest zrobiony z ciała i kosci, slowo podobienstwo oznacza, ze my jestesmy moze z wyglądu podobni, z tego ze tez zyjemy i myslimy, ale nie mamy zadnej mocy.

P.S. Moja prababcia, jak pojawily sie telewizory, to powiedziala ze to diabel w pudelku... to samo z komputerami...

i moja tez, ale nie mowila tego na serio, na mysli miala ze to nic dobrego, i racje miala :)

Posluchaj mnie, ja widze ze ty wierzysz ze caly ten okultyzm i ezoteryka jest dobra itd.
Ale jesli zobaczyl bys co dzialo sie z pewną osobą ktora zaczela rezygnowac z okultyzmu, jak demony jazaczely atakowac i inne zle rzeczy przytrafiac, to moze zozumial bys wkoncu.
Dlatego polecam *piękną strone zła* czytales juz?
tabiZ
Avatar użytkownikatabi Mężczyzna
 
Imię: Dawid
Posty: 82
Dołączył(a): 01 cze 2006, 19:10
Lokalizacja: Olkusz
Zodiak: rak

Post 06 cze 2006, 00:07

tabi napisał(a):Bóg stworzyl czlowieka na podobieństwo swoje, ale przeciez sam Bóg nie jest zrobiony z ciała i kosci, slowo podobienstwo oznacza, ze my jestesmy moze z wyglądu podobni

Co prosze? Zanegowales samemu sobie...
tabi napisał(a):z tego ze tez zyjemy i myslimy, ale nie mamy zadnej mocy

To wiesz co, z kazdym zwierzeciem jest tak samo a jednak nie sa stworzone na obraz i podobienstwo Boga...

A jesli jako przyklad podasz mi wolna wole to Ci powiem ze bardzo duzo tego podobienstwa... (ironia)

P.S. W moim mniemaniu: Obraz, znaczy wyglad. Podobienstwo, cechy i mozliwosci. Czy stwierdzenie "na obraz i podobienstwo" w tym wypadku znaczy "marna podroba"?
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 06 cze 2006, 02:38

Tabi masz zawężone horyzonty myślowe przez swoja religię, w którą ślepo wierzysz. Mogę cię porównać do naszych mocherowych beretów...zero trzeźwego myślenia i gadanie totalnych bzdur, nie popieranie się argumentami. skoro piszesz, ze wyczytałeś w Biblii to zacytuj nam ów wyczytany fragment.


Meph napisał(a):tabi napisał/a:
z tego ze tez zyjemy i myslimy, ale nie mamy zadnej mocy


Nie mamy mocy?
Ja mam.
Moc miłości. Bóg wielokrotkie o niej mówił ;)

Np. też urządzenia mają swoja moc. powinieneś się tego na fizyce uczyc...
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 06 cze 2006, 13:30

tabi, nie pisz jednego posta po drugim. Powinieneś dostać ostrzeżenie za obrażanie innych i usilne przeforsowywanie własnego zdania. Na forum się dyskutuje, nie nawraca nawraca na swój (w Twoim mniemaniu jedyny słuszny) punkt widzenia. Jeśli dalej bedzie uprawiał tą swoją politykę, z naruszeniem podstawowych zasad dyskusji, będzie ostrzeżenie, a posty będą usuwane.
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Post 06 cze 2006, 15:55

Inaczej sie nazywaja i inaczej nazwyaja swojego boga, wieć wierza w innego boga i napewno nie w tego Prawdziwego.

Po polsku: Bóg
Po angielsku: God.
Coraz bardziej wątpię w twoje zdolności logiczne. :P
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Post 06 cze 2006, 17:41

tabi napisał(a):a dlaczego Bóg ma ingerowac w twoje zycie skoro nie wierzysz w Niego

A po to zeby go sprowadzić "na prawdziwą/dobrą ścieżkę". Bywam w kościele co tydzień i dużo mówią tam o ateistach którzy zostali nawróceni. Prawda jest taka żę,chdoze tam z nie własnej woli :). A co do tej książki , zapowiada się bardzo ciekawie jak wpadnę na jej ślad to na pewno ją przeczytam.:)
Hejak jestem Jakub.Słucham metalu.
Vader , Acid Drinkers, Rob Zombie, Chainsaw
www.ezzu.za.pl -strona w budowie ^^
Avatar użytkownikaJakub Mężczyzna
Is A Metal Guru
 
Posty: 65
Dołączył(a): 01 mar 2006, 17:33
Lokalizacja: Gdańsk
Droga życia: 7
Typ: 7
Zodiak: baran

Post 06 cze 2006, 17:50

tabi napisał(a): wieć wierza w innego boga i napewno nie w tego Prawdziwego.

tabi ale dlaczego uwazasz tego twojego za Prawdziwego?!?! Wytlumacz, a jezeli co w biblii jest tak napisane to przytocz fragment.

tabi napisał(a):pewnie ze nadal tak twierdze, bo ty nie umiesz dobrz biblii zrouzmiec.

A skad ta pewność ze ty rozumiesz dobrze Biblie ?? Dlaczego myslisz ze twoj swiatopoglad religijny itd... jest dobrym slusznym i jedynym jaki moze byc???

tabi napisał(a):Ale jesli zobaczyl bys co dzialo sie z pewną osobą ktora zaczela rezygnowac z okultyzmu, jak demony jazaczely atakowac i inne zle rzeczy przytrafiac, to moze zozumial bys wkoncu.

Ale to byla jedna osoba, a znam wiele osob ktore zajmowaly sie tym i jakos ich sie demony nie czepiaja ani zadne strzygi :D:D
tabi nie mozesz opierac sie, swojego swiatopogladu na jednym zrodle, trzeba czytac argumenty za i przeciw i samemu wywnioskowac co jest dobre(podajac przy tym argument, ktory cie utwierdza w tym).

PS. Pamietajmy ze podstawa dobrej dyskusji, jest słuchanie z uwagą, a także znalezienie wspólnych korzyści, a nie samych negatywów i niekorzyści :)
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 06 cze 2006, 18:44

Elther napisał(a):Cytat:
Inaczej sie nazywaja i inaczej nazwyaja swojego boga, wieć wierza w innego boga i napewno nie w tego Prawdziwego.
Po polsku: Bóg
Po angielsku: God.
Coraz bardziej wątpię w twoje zdolności logiczne. Razz

Elther, troche nie o to chodzilo... Uwazaj bo zaraz ktos "zwatpi w twoje zdolnosci logiczne" ;)
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 06 cze 2006, 20:28

Elther, troche nie o to chodzilo... Uwazaj bo zaraz ktos "zwatpi w twoje zdolnosci logiczne"

Jak najbardziej o to chodziło. Skoro Jahwe, Allah albo inny monoteistyczny Bóg to bogowie w tych własnie językach, to czemu nie zrobić porównania pomiędzy słowem 'Bóg' a słowem 'God'? ;] Jezeli zas mowimy nie o imionach bogów, a o odniesieniu ich do danej religii, to wtedy takiego porównania stosować nie bede. Bo Bóg, wszystko jedno jak sie bedzie nazywał, o ile jest jeden, to jest jeden, a nie ze kazda religia tworzy sobie innego 'jednego' boga. ;]
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Post 06 cze 2006, 22:45

Obraz, znaczy wyglad. Podobienstwo, cechy i mozliwosci

moze nie ktore cechy mammy podobne, ale nie takie same, i nie mozemy czyniec tego co Bóg!

Tabi masz zawężone horyzonty myślowe przez swoja religię, w którą ślepo wierzysz

to ty wierzysz na slepo, bo wile rzeczy udowodnic nie mozesz.

Elther napisał(a):
Inaczej sie nazywaja i inaczej nazwyaja swojego boga, wieć wierza w innego boga i napewno nie w tego Prawdziwego.

Po polsku: Bóg
Po angielsku: God.
Coraz bardziej wątpię w twoje zdolności logiczne. :P

o co ci teraz chodzi? o to ze *inaczej nazywaja*
wiesz dokladnie o co chodzi, glupiego nie udawaj.
Inaczej nazywaja sowjego boga, czyli np: budda czy inny koles.
Coraz bardziej wątpię w twoje zdolności logiczne :D

A co do tej książki , zapowiada się bardzo ciekawie jak wpadnę na jej ślad to na pewno ją przeczytam.

Dzięki jakub, jak juz przeczytas zpowiedz mi sowje wrazenia wtedy pogadamy :)



tabi ale dlaczego uwazasz tego twojego za Prawdziwego?!?! Wytlumacz, a jezeli co w biblii jest tak napisane to przytocz fragment.

jutro ci jakis prztocze, bo jest tego troche,a szukac juz mi sie dzis nie chce, zmęczony jestem :)

A skad ta pewność ze ty rozumiesz dobrze Biblie ?? Dlaczego myslisz ze twoj swiatopoglad religijny itd... jest dobrym slusznym i jedynym jaki moze byc???

A co trudnego jest w zroumieniu biblii, jesli jest ona dobrze przetlumaczona i przeczytasz ja to rozumiesz to co w niej pisze. A jak zrozumiesz np: kopnełem piłke i strzeliłem gola... czyli ze <podniosłem noge, uderzajac piłke ktora byla przedemną, wywaliłem ją z taką siłą i precyzją ze trafiłem w bramke - piłka ktora znalazla sie w powietrzu poleciała w kierunku bramki, trafiając w nią :D:D:D:D>

Ale to byla jedna osoba, a znam wiele osob ktore zajmowaly sie tym i jakos ich sie demony nie czepiaja ani zadne strzygi

nie byla to jedna osoba, bo slyszalem swiadectwa wielu osob o podobnych skutkach.
A nwet jesli byl by to jeden przypadek, to jednak jest to prawdziwy przypadek i cos oznacza, o znacze ze ejsli ktos zadaje sie z okultyzmem i rezygnuje z tego, przytrafia mu się zło- czyli ze ejsli przychodzisz do diabła i jestesw jego rękach, a ty popewnym czasie chcesz sie wyrwac to on tego płazem nie pusci.

elther:
Jak najbardziej o to chodziło. Skoro Jahwe, Allah albo inny monoteistyczny Bóg to bogowie w tych własnie językach, to czemu nie zrobić porównania pomiędzy słowem 'Bóg' a słowem 'God'? ;] Jezeli zas mowimy nie o imionach bogów, a o odniesieniu ich do danej religii, to wtedy takiego porównania stosować nie bede. Bo Bóg, wszystko jedno jak sie bedzie nazywał, o ile jest jeden, to jest jeden, a nie ze kazda religia tworzy sobie innego 'jednego' boga. ;]

Ale allach czy jahwe nie znaczy a polski Bóg tak jak God.
Jahwe to jedno z imion Boga wymienione w biblii, a allach, budda czy inny *monoteistyczny bóg* to nie ten sam bóg co Bóg ktory jest w niebie.

A bóg wcale jeden nie jest, jest wiele bogów ale są oni falszywi (demony).

pozdrawiam i zachęcam do przeczytania tej ksiazki, czy ktos z was, co niektorzy będą ja czytac?
tabiZ
Avatar użytkownikatabi Mężczyzna
 
Imię: Dawid
Posty: 82
Dołączył(a): 01 cze 2006, 19:10
Lokalizacja: Olkusz
Zodiak: rak

Powrót do działu „Rozmaitości i media”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron