Twórczość własna użytkowników oraz dyskusje związane z innymi źródłami wiedzy. Przeczytałeś ciekawą książkę? Znalazłeś wartościową stronę www? Podziel się wrażeniami w tym dziale.

Post 10 gru 2006, 11:27

Nie wiem czy ktoś słyszał o filmie Bunkier.. :) jeśli nie to polecam. Ciekawy psycholigiczny film, a nóż widelec komuś sie spodoba :)


"Widzę ostrość na nieskończoności, to nieskończoność nabiera ostrości"
Avatar użytkownikaGothicAngel Kobieta
Cisza i Ogień
 
Imię: Paulinka
Posty: 2
Dołączył(a): 29 lis 2006, 17:20
Lokalizacja: z pokoju bez klamek... ?
Droga życia: 6
Typ: <<Realista>>7w8
Zodiak: koziorożec

Post 18 gru 2006, 15:16

Co prawda chyba z ezoteryką nie do końca związane, ale za to na temat równie popularnego sensu życia, życia po życiu itd. Polecam książkę/film "Autostopem przez galaktykę" oraz "Sens Życia wg Monty Pythona" :D. Obie produkcje to niemal czyste nabijanie się z tych wszystkich godzin czy lat spędzonych nad rozmyślaniem "po co tu jesteśmy, kim jesteśmy, dokąd zdążamy" itd. :D. Parodia filozofii i egzystencji :). Dobra alternatywa dla kogoś kto jest zagrzebany w tej tematyce po uszy i nieustannie szuka odpowiedzi na pytania bez odpowiedzi, można się pośmiać (w pewnym sensie nawet z samego siebie). Python leciał jakiś czas temu na c+, a "Autostopem przez galaktykę" wciąż raczej można napotkać na HBO lub HBO2, niedawno nawet oglądałem. Pozdrawiam
Screen behind the mirror
Avatar użytkownikaparpar_maor Mężczyzna
life rider
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 paź 2006, 18:57
Lokalizacja: Puławy
Zodiak: Bliźnięta
"Peacefull Warrior" chyba nigdzie w postach nie wyskoczył, a szkoda bo bardzo dobry film.
"Conversations with God" o Nealu Walschu
A ostatnio "Being Erica". Serial nie ezoteryczny, ale każdy odcinek daje do myślenia.
Havva Kobieta
The Butterfly
 
Imię: Ewa
Posty: 24
Dołączył(a): 02 paź 2009, 14:43
Droga życia: 9
Typ: 4w5
Zodiak: Waga
witajcie- chyba nikt nie wspomniał o filmie "Powder" ( w Polsce pod nazwa "zagadka Powdera" ). uważam ,że bardzo ciekawy film.

A wymienione przez dwie osoby filmy "Miedzy piekłem a niebem " oraz " What Dreams May Come " to jedno dzieło.
Faktycznie -wspaniały i dający dużą wiedze film.

chyba i o tym nikt nie wspomniał - Niebiańska przepowiednia
: http://www.filmweb.pl/f120184/Niebia%C5 ... ednia,2006
Avatar użytkownikakaszub Mężczyzna
 
Imię: Michał
Posty: 8
Dołączył(a): 14 paź 2009, 23:56
Droga życia: 1
Zodiak: bliźnięta
Witam

"Niebianska Przepowiednia" to dobry film o tematycwe New-ageu. Bardzo ciekawie przewdastawiono tam istnienie tzw. nieba. jako swiata rownolegflego do naszej rzeczytwistosci dla ktorego musimy sie tylko przebudzic... . Film mozecie obejrzec np. tutaj.... http://www.youtube.com/results?search_q ... type=&aq=f

Pozdrawiam
Misterium Christi
Avatar użytkownikaApollo Mężczyzna
 
Imię: Apollo
Posty: 397
Dołączył(a): 26 mar 2008, 16:19
Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Droga życia: 8
Zodiak: Wodnik
Witam wszystkich. Zakupiłem film Secret na http://www.rozmaite.pl, objeżałem i jestem pod wrażeniem. Jak na srebrnej tacy przedstawiają gotowe obrazki do wizualizacji. Przyznam, że film Secret uświadomił mi niektóre moje osiągnięcia. Teraz wiem jak udało mi się to i owo osiągnąć. Myślę że teraz będę to robił świadomie :).
Obejżałem też wersję "Wat the blup...", tą z 4 DVD. Jest to ten sam temat ale z bardzo naukowego punktu widzenia. Wszystkie 4 DVD to prawie 10 godz. oglądania. Niesamowite są animacje, które specjalnie do tego filmu zostały stworzone.
emil Mężczyzna
życie jest piękne :)
 
Imię: Krys
Posty: 1
Dołączył(a): 16 wrz 2009, 18:43
Zodiak: wodnik
emil napisał(a):Witam wszystkich. Zakupiłem film Secret na http://www.rozmaite.pl, objeżałem i jestem pod wrażeniem. Jak na srebrnej tacy przedstawiają gotowe obrazki do wizualizacji. Przyznam, że film Secret uświadomił mi niektóre moje osiągnięcia. Teraz wiem jak udało mi się to i owo osiągnąć. Myślę że teraz będę to robił świadomie :).
Obejżałem też wersję "Wat the blup...", tą z 4 DVD. Jest to ten sam temat ale z bardzo naukowego punktu widzenia. Wszystkie 4 DVD to prawie 10 godz. oglądania. Niesamowite są animacje, które specjalnie do tego filmu zostały stworzone.

ja jestem jakimś kosmitą , bo nade wszystko zawsze zadawałem sobie pytanie "po co ?" robic to czy tamto.
Proponuję zbadac wlasne intencje tworzenia czegokolwiek zanim przystapimy do wizualizacji.
Osobiscie wydaje mi się ,że promowana w "the Secret" "idea" typu - będę piekny i bogaty tak jak wladcy tego swiata" jest odwoływaniem się do dość niskich pobudek i nieznajomosci skutków rozmaitych działań.
Z drugiej strony byc może dla ludzi , którzy pierwszy raz stykają się z mozliwościami "magii" życiowej może byc to
olśnienie. Może też z czasem spowodowac jeszcze większe wycofanie sie i strach gdy wielu ludzi działając bez głębszej wiedzy zrobi sobie zwyczajnie krzywdę.
Przypomina mi się po raz nie wiem który stara opowieść (ponoć fakt) gdy jakis człowiek bardzo intensywnie afirmował ( od lat są ksiązki w sklepach typu "stań sie bogaty" " odnieś sukces" ) :" będę miał 7000 tysięcy złotych . Czynił to intensywnie w jednej sferze ( wąskim paśmie) naszej rzeczywistości "wymuszając" niejako materializację egoistycznego pragnienia i nie czyniąc żadnych innych wysiłków , które w długim biegu życia w naturalny sposób uzupełnia nasza "wyższa jaźń" precyzyjnie nas prowadząc przez " niewidzialne " dla naszych , ludzkich oczu krainy. Po jakimś czasie wspomniany człowiek wyszedł z domu, poslizgnął się , wpadł pod tramwaj, który obciął mu nogi i dostał rentę , dokladnie 7000 zł.
Proponuję z rozwagą stosować "instrukcje" jakie nieodpowiedzialnie ( a może celowo ?) promuje ten film.
Przypomina mi to rozdanie ludziom na przykład mechanicznych szlifierek nie pouczywszy ich ,że nalezy zakładać okulary gdy się z tych - skąd inąd niewątpliwie pożytecznych -urządzeń korzysta.
Najgorsze kłamstwa to prawdy częściowe - a te zdaje mi się promować film " The Secret".
Po długiej wędrowce na pustyni nie wolno się nagle opić chłodną źródlaną wodą bo grozi to nawet śmiercią.
Ostatnio edytowano 11 lis 2009, 13:21 przez kaszub, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownikakaszub Mężczyzna
 
Imię: Michał
Posty: 8
Dołączył(a): 14 paź 2009, 23:56
Droga życia: 1
Zodiak: bliźnięta

Re:

Post 11 lis 2009, 01:43

ArElendil napisał(a):Co wg mnie warto obejrzeć. Może mało, które pozycje są bezpośrednio związane z ezoteryką, ale dają dużo do myślenia jeżeli odpowiednio się w nie zagłębi :P.

- K-Pax (polecammmm bardzo)
- Waking Life (polecam za Solpricem więcej niż bardzo :thumbright: )
- Matrix (tylko część pierwsza, reszta jest zbyt efekciarska i niepotrzebna)
- Truman Show
- Szósty zmysł
- Dzień Świstaka (daje do myślenia w koncu :wink:)
- Zielona Mila
- Forest Gump (dobry film, nie tylko dla Amerykanów :P)

oj,, nie zgodzę się- owszem , efekciarstwa jest sporo ale jest też bardzo ważne przesłanie
w pozostałych częściach . Dla mnie są całością.
Ta scena na przykład jest super tajnym przekazem:
http://www.youtube.com/watch?v=icxD5QiGt9o
Avatar użytkownikakaszub Mężczyzna
 
Imię: Michał
Posty: 8
Dołączył(a): 14 paź 2009, 23:56
Droga życia: 1
Zodiak: bliźnięta
A Ja Polecam z całego serca film "SIŁA SPOKOJU" dla mnie absolutny Hit ostatnich czasów.Mozna go wypożyczyć w lepszych wypożyczalniach.
Avatar użytkownikaastra3 Kobieta
 
Posty: 12
Dołączył(a): 26 lut 2007, 22:28
Lokalizacja: w-wa
Droga życia: 4
Zodiak: skorpion
astra3 napisał(a):A Ja Polecam z całego serca film "SIŁA SPOKOJU" dla mnie absolutny Hit ostatnich czasów.Mozna go wypożyczyć w lepszych wypożyczalniach.

dzięki, zaczynam poszukiwania.
Avatar użytkownikakaszub Mężczyzna
 
Imię: Michał
Posty: 8
Dołączył(a): 14 paź 2009, 23:56
Droga życia: 1
Zodiak: bliźnięta
kaszub napisał(a):
astra3 napisał(a):A Ja Polecam z całego serca film "SIŁA SPOKOJU" dla mnie absolutny Hit ostatnich czasów.Mozna go wypożyczyć w lepszych wypożyczalniach.

dzięki, zaczynam poszukiwania.

Powodzenia na prawdę warto go zobaczyć nie jeden raz.
Avatar użytkownikaastra3 Kobieta
 
Posty: 12
Dołączył(a): 26 lut 2007, 22:28
Lokalizacja: w-wa
Droga życia: 4
Zodiak: skorpion
widziałem -potwierdzam. bardzo bardzo -
Avatar użytkownikakaszub Mężczyzna
 
Imię: Michał
Posty: 8
Dołączył(a): 14 paź 2009, 23:56
Droga życia: 1
Zodiak: bliźnięta
Mam jeszcze jeden film który chcę polecić. "Trzynaste Pietro" zapomniany i nie doceniony ale jest rewelacyjny.
Avatar użytkownikaastra3 Kobieta
 
Posty: 12
Dołączył(a): 26 lut 2007, 22:28
Lokalizacja: w-wa
Droga życia: 4
Zodiak: skorpion
Polecam film INK

Film “Ink” opowiada o tajemniczych siłach toczących bój o nasze dusze podczas snu – jedne zsyłają na nas okropne koszmary a drugie oferują kojące marzenia senne. Pewnej nocy ośmioletnia Emma zostaje porwana i uwięziona w krainie Snu – od tego momentu rozpoczyna się walka o jej niewinną duszę.

http://www.ekino.tv/film,Ink-2009-napisy,11912.html

Obrazek
darekk Mężczyzna
 
Posty: 34
Dołączył(a): 25 wrz 2010, 19:00
Droga życia: 11
Zodiak: Strzelec
Mogę dodać takie produkcje jak:

- White Noise Jonathan Rivers jest zdolnym i uznanym architektem. Pewnego dnia jego spokojnym życiem wstrząsa tragedia. W niewyjaśnionych okolicznościach najpierw znika a później umiera jego żona. Jakiś czas po tym wydarzeniu odzywa się tajemniczy mężczyzna twierdzący, że ma dowód na to, że duch jego żony przebywa cały czas na tym świecie starając się nawiązać kontakt z mężem...
(Horror ale z głębszym przesłaniem a mówi o E.V.P. http://pl.wikipedia.org/wiki/EVP)
- Afterwards Nathan Del Amico, znakomity nowojorski prawnik wiedzie życie pełne sukcesów zawodowych. Jakkolwiek jego życie prywatne przeżywa poważny kryzys, odkąd rozwiódł się ze swoją żoną. Wszystko zmienia się, gdy Del Amico spotyka Garrett Goodricha - tajemniczego lekarza, który przedstawia się, jako "Posłaniec". Twierdzi, że potrafi wyczuć, kiedy komuś grozi śmierć i zostaje posłany po to, żeby temu komuś pomóc, zanim będzie za późno. Początkowo Nathan nie chcę uwierzyć "Posłańcowi", ale wkrótce staje się świadkiem wydarzeń, które zdają się potwierdzić wiarygodność doktora Goodricha.
Never Say Never...
Avatar użytkownikaCrAxMaN Mężczyzna
Stop This Madness...
 
Posty: 37
Dołączył(a): 14 paź 2010, 15:00
Lokalizacja: Poznań

Powrót do działu „Rozmaitości i media”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości