Twórczość własna użytkowników oraz dyskusje związane z innymi źródłami wiedzy. Przeczytałeś ciekawą książkę? Znalazłeś wartościową stronę www? Podziel się wrażeniami w tym dziale.

Post 10 lip 2005, 22:22

hmm w podstawowce oglądałam jeszcze taki serial "Czynnik PSI" :P ogolnie o zjawiskach paranormalnych...
aselune
 

Post 10 lip 2005, 22:27

Byłbym zapomniał o Equilibrium, warto obejrzeć, można się przekonać czy świat bez uczuć byłby taki wspaniały.
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 14 lip 2005, 20:40

Ja tez kiedys ogladalem Czynnik PSI:). Serial bardzo dobry, chyba nawet lepszy niz Archiwum X. Chociaz trzeba przyznac, ze z kazdym nastepnym sezonem odcinki byly coraz bardziej wydumane i chyba troche glupie:)
brak podpisu:)
www.kapsko.fora.pl
Avatar użytkownikaLoki Mężczyzna
paker
 
Posty: 14
Dołączył(a): 27 cze 2005, 19:36
Lokalizacja: z Pakerni
Droga życia: 9
Typ: 7w6
Zodiak: Panna

Post 25 lip 2005, 20:25

Mi się podobał serial Outer Limits (w Polsce znane pod nazwą Po tamtej Stronie). W rzeczywistości wątki ezoteryczne i sf. były bardzo luźne a nawet banalne. Każdy odcinek jednak niósł jakiąś myśl wartą przemyślenia.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 07 paź 2005, 12:09

Czynnik PSI jest fajny ale ile razy można oglądać te same odcinki (np. na Tele 5) podobno mają być jakieś nowe serie...
Esarazzin Mężczyzna
 
Posty: 5
Dołączył(a): 04 paź 2005, 11:19
Lokalizacja: Chełm
Typ: 4w5 "Włóczęga"
Zodiak: Koziorożec

Post 06 gru 2005, 15:31

- Donnie Darko
- Sixth Sense
- Vanilla Sky
- Waking Life
- What Dreams May Come

To pozycje ktore osobiscie ogladalem i uwazam ze sa bardzo dobre.
Nie powiem ktory film byl najlepszy bo kazdy ma cos w sobie.
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 12 gru 2005, 15:02

Bardzo polecam dziennik zawsze na TVN o 19.00 i 19.30 na TVP1. Bardzo wiele ezoterycznych wniosków można wyciągnąć:-) Zadawać dużo pytań itp. .. np.: czy warto oglądać współczesne dzienniki? Jak nie dać sobą manipulować? Czu to wogóle mozliwe aby nie być dzisiaj manipulowanym?? Jeśli tak, to jak?? Co jest prawdą a co fałszem? Czy fałsz to prawda a prawda to tak naprawde Fałsz??? (najciekawsze pytanie ezoteryczne które mi się po dziennikach nasunęło) ... Jaki jest cel świata pomimo tylu tragedii że ludzie nadal karmią się w TV takimi obrazami?? Do czego prowadzi to wszystko? Dlaczego nie przeciwstawia się w TV obrazów pozytywnych neagtywnym??? Czy kasa musi rządzić wszystkim?? Czy tylko pokazując śmierć i Strach można Przyciągnąć czyjeś zainteresowanie?? Czy ludzie pamiętają jeszcze o wartościach Ludzkich?? Czy Miłość ma Sens? Czy Bóg naprawdę istnieje widząc walące się dwie wieże WTC itd. itd.
Tych pytań jest Naprawdę Muultum :-) POLECAM :D

Pozatym polecam bardzo film "trzynaste piętro" - film w stylu matrix-a ale Zupełnie inaczej zrobiony. Nie jest już nowy niestety ale Bardzo Ciekawy. Podpowiem tylko tyle, że jest świat realny, świat przeszły i nieuświadomiony świat "przyszły" który można osiągnąć poprzez Przebudzenie się z "realizmu" świata teraźniejszego :-) Ale tego nie zrobimy nie zrozumiejąc wpierw świata Przeszłego :-)
Film jest Niesamowity. Fabula Ciekawa. Pokazany wątek kilku iluzji Jednocześnie. Tak jak w umyśle. Wielowymiarowość rzeczywistości i zapomnienie o Pierowtnym świecie, który z "teraźniejszości" wygląda jak przyszłość lub Mrzonka :-) Może trochę przekoloryzowałem Go, ale mi się bardzo podobał i dał do myślenia :-) Obejrzyjcie Sami i oceńcie.

Pozdrówka.
Prawdą jest Miłość. Wyrazem Miłości, Bycie Sobą.
GrzegorzL_Truth Mężczyzna
Light_Truth
 
Posty: 211
Dołączył(a): 10 gru 2005, 22:10
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 7
Zodiak: strzelec

Post 12 gru 2005, 21:30

Grzegorz sypnałeś utaj takie pytanko Patrzac na walace sie wieze WTC nasuwa sie pyanie Czy istnieje Bóg ?.... Istnieje przeciez Bóg to wszystko co nas otacza i to co uwazamy za zlo i to co uwazamy za dobro


Wiem :D Bóg ISTNIEJE :-) Zawsze ISTNIAŁ i ISTNIEĆ Będzie :-)

To pytanie było pytaniem retorycznym odnoszącym się do dzisiejszych mediów które Twierdzą że przekazują jakoby "rzetelną" wiedzę i Prawdę :-)

Czasem poprostu z braku wyboru lepszego i natłoku informacji, warto wykorzystać coś głupiego aby wciągnąć Mądre wnioski :-) Fajny trening dla umysłu :-) Polecam. Możliwe.

Generalnie chodziło tylko o ironię :-) Ironię z małym "przesłaniem"

Masz rację Gothic :-) Bóg JEST :-)


Pozdrawiam Ciepło Wszystkich :-)
Prawdą jest Miłość. Wyrazem Miłości, Bycie Sobą.
GrzegorzL_Truth Mężczyzna
Light_Truth
 
Posty: 211
Dołączył(a): 10 gru 2005, 22:10
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 7
Zodiak: strzelec

Post 14 gru 2005, 16:03

Wczoraj miałem przyjemność zobaczyć pierwszą część "Rozmów z zaświatami" ("Talking to heaven"), dziś mam nadzieję zobaczyć drugą. Film jest opowieścią o naprawdę żyjącym medium - James'ie Van Praagh'u, który kontaktuje się ze zmarłymi. Warto zobaczyć.
Avatar użytkownikaEcnelis Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 37
Dołączył(a): 28 maja 2005, 14:53
Lokalizacja: Prehoryłe
Droga życia: 5
Zodiak: Scorpio

Post 18 lut 2006, 20:12

Do tego wszystkiego co wymieniono powyzej dodalbym jeszcze z filmow: "Instynkt", "The Island" i "Miedzy Niebem a Piekłem" :)

...a z seriali zaden mnie ostatnio tak nie wciagnal jak "LOST", i jeszcze kiedys "Stargate SG-1" :)
_ Mężczyzna
 
Posty: 279
Dołączył(a): 11 maja 2005, 08:58

;p

Post 18 lut 2006, 20:50

No ja bym polecal cala trylogie "Matrixa" bajerancki film, w ktorym moze byc zawarte duzo prawdy o otaczajacym nas swiecie, jest tam podobna filozofia jak w le parkour. Przynajmniej zblizona :)
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 18 lut 2006, 21:58

Loky, mam tak samo - "LOST" rzeczywiście jest świetny. :) Ja aktualnie poluję na film pt. "What the Bleep Do We Know!?" - według ocen wygląda na to, że ma on u mnie szansę zepchnąć z 1 miejsca ulubionych filmów "Waking Life". ;) Jeśli ktoś z Was posiadałby go lub widział gdziekolwiek, niech da znać. A to kawałek opisu samego filmu:

www.dolfina.org/tose/_b napisał(a):Plejada naukowców opowiada nam o tym, czym jest rzeczywistość, a raczej czym nie jest, obalając jednocześnie najbardziej podstawowe wierzenia nauk ścisłych! Film zrobiony doskonale: prezentowane nauki, przeważnie fizyków kwantowych, przeplatane są biegiem życia bohaterki fimu, która doświadcza opisywanych stanów bytu.
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Post 18 lut 2006, 22:04

Bardzo gorąco polecam film "Nie umieraj póki mi nie powiesz dokąd idziesz" - reż. Eliseo Subiela. To jedyny fabularny film jaki widziałam, którego głównym wątkiem jest reinkarnacja, poza tym to naprawdę świetny film.

Oprócz tego polecam "Niebo nad Berlinem" - reż. Wim Wenders - film o aniołach z 1987 roku, jednego z najlepszych według mnie reżyserów.

A także: "Mulholland Drive" - Davida Lyncha ("hipnotyczna atmosfera, błyskotliwy humor, niesamowite obrazy i przejmująca muzyka.")
Life after death is to die for
Avatar użytkownikamyake Kobieta
 
Posty: 79
Dołączył(a): 17 sty 2006, 01:55
Lokalizacja: Poznań
Droga życia: 7
Zodiak: Rak

Post 19 lut 2006, 15:23

myake napisał(a):"Mulholland Drive" - Davida Lyncha ("hipnotyczna atmosfera, błyskotliwy humor, niesamowite obrazy i przejmująca muzyka.")


o to skoro, mowimy o Lynchu, to nie wypada nie wspomniec o "Lost Highway" i "Straight Story"... pierwszy jest w opisie myake podobny do "Mullholland Drive", drugi spokojny, refleksyjny, pogodny :)
_ Mężczyzna
 
Posty: 279
Dołączył(a): 11 maja 2005, 08:58

Post 10 kwi 2006, 08:34

jeszcze przypomnialo mi sie ostatnio o swietnym: "Pay it forward" - "Podaj dalej" :)
_ Mężczyzna
 
Posty: 279
Dołączył(a): 11 maja 2005, 08:58

Powrót do działu „Rozmaitości i media”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron