Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Post 26 sty 2007, 13:16

Miało być bez komentarzy, ale musiałem to napisać :)
Iwona777 napisał(a):że jest niepokalana, i że jest Matką Dziewicą

a...
Iwona777 napisał(a):w wiarygodność Pisma Świętego co do słowa

i...
Iwona777 napisał(a):w Trójcę Świętą i wszystkich świętych i święte


Zdecyduj się, albo jedno albo drugie, bo akurat to jest sprzecznością. Same Ewangelie też sobie przeczą... Ewangelie tez ST przeczą. No i pewnie wierzysz w płaskość Ziemii, bo tak było napisane w księdze Ezechiela.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 26 sty 2007, 13:27

ja wierze, że oni musieli być na jakiś prochach lub specyfikach, jak w kilka wieków później ustalili, że Maria była dziewicą rodząc Jezusa. W każdym razie ciekawa jazda, a najśmieszniejsze jest to, że ciemnogród do dziś to kupuje ;) ;)
_ Mężczyzna
 
Posty: 279
Dołączył(a): 11 maja 2005, 08:58

Post 26 sty 2007, 15:26

"że Maryja jest matką Jezusa, Matką Bożą, że jest niepokalana, i że jest Matką Dziewicą "
dużo jest na świecie przypadków zajścia w ciążę bez stosunku. nie mówię tu o jakiś sztucznych zapłodnieniach itp. ale o np. wytrysku na brzuch partnerki, kiedy plemniki wędrują do pochwy itd.


El Rafael napisał(a):ustalili, że Maria była dziewicą rodząc Jezusa

<brawo> ER wiara czyni cuda :D
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 27 sty 2007, 17:38

a jeśli chodzi o to, w co ja wierzę ... :
- w wiarygodność Pisma Świętego co do słowa


O... a to akurat to niebepieczne jest ;) To "wierzenie co do słowa". Czyli mam rozumieć że za nieprzestrzeganie prawa i złe prowadzenie się kamieniujesz lub spalasz na stosie swoich bliskich - bo tak gdzieś tam jest w księdze mojżeszowej?, przygotowujesz ołtarz Panu i zgodnie ze wskazówkami zarzynasz zwierzęta, odpowiednio je patroszysz, skrapiasz ołtarz kriwą tych zwierząt i odpowiednie organy spalasz w ogniu - bo to woń miła Panu?, Twój mąż nosi długie włosy i długą brodę - bo gdzieś tam w Starym Testamencie pisze żeby nie ścinać?

No daj spokój... Jeśli faktycznie z wiarą wykonujesz to co tam napisane co do słowa, to mnie osobiście przerażasz :)[/quote]

przykro mi - nie mam męża, jestem 15-latką ;P
wierzę w wiarygodność Pisma Św., to znaczy, że wierzę, że kiedyś rzeczywiście kamieniowano, że kiedyś faktycznie oddawano ofiarę Bogu ze zwierząt, że Bóg naprawdę sprawił, że rozstąpiło się morze, itd.
Ostatnio edytowano 27 sty 2007, 17:45 przez Iwona777, łącznie edytowano 1 raz
Iwona777 Kobieta
 
Imię: Iwona
Posty: 39
Dołączył(a): 21 gru 2006, 21:07
Lokalizacja: Gdynia
Droga życia: 4
Typ: 1w2 - "Adwokat"
Zodiak: lew

Post 29 sty 2007, 10:13

Iwona 777

A i w sumie dobrze że wierzysz w to co chcesz. Każdy ma prawo wierzyć w co mu się tylko podoba albo nie wierzyć w nic, o gustach się nie dyskutuje :) Byle pozbawione to było fanatyzmu i pełne tolerancji i miłości wobec tych którzy wybrali inaczej.


"przykro mi - nie mam męża, jestem 15-latką ;P"
O, tym bardziej trudno znaleźć 15-sto letniego partnera z długą brodą :lol: (żarcik taki)

Pozdrawiam Cię i wszystkich czytających.
Gruntz Mężczyzna
Mistyk
 
Posty: 172
Dołączył(a): 22 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Breslau
Droga życia: 9
Zodiak: lew/tygrys

Post 29 sty 2007, 12:32

Ja wierze we wszystko! Wszystko co istnieje i nie. Wierze w to i tyle. Wierze w to co chce :D Pozdro
Meshu Mężczyzna
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 sty 2007, 19:08

Post 29 sty 2007, 15:40

....nie chodzi przecież oto by fanatycznie wierzyć w każde słowo, ale by zrozumieć co jest napisane , co autor słów przekazuje .Nie chodzi ,tu tylko ,o biblijne rozważania ,ale o każdą książkę ,no przesadziłem ,prawie każdą.To samo tyczy się słów przekazywanych podczas rozmowy,pisania na tym forum :) itd.Jak myślicie ,"Miało być bez komentarzy ,ale musiałem to napisać "co chcemy przez to osiągnąć ? . Jak widać , wyśmiewanie czyjejś wiary wywołuje tego typu reakcje :(, zamiast "przebudzenia" :) ............,chciałbym jeszcze dodać -wyobrażacie sobie dyskusje w realu , na temat naszej wiary ......Pozdrawiam :-s
Dla przyjaciół nawet ciemność nocy i milczenie są rozmową :)
diawlo Mężczyzna
Om Mani Padme Hum
 
Imię: Jacek
Posty: 126
Dołączył(a): 29 gru 2006, 00:51
Lokalizacja: skoczów
Droga życia: 1
Zodiak: skorpion

Post 29 sty 2007, 23:10

"Nie chodzi ,tu tylko ,o biblijne rozważania ,ale o każdą książkę ,no przesadziłem ,prawie każdą."

Jak książka z matematyki to czytać dosłownie :wink: A jak np jakieś Święte Pismo Ludzkości to już inna sprawa - we wszystkich tradycjach o tym mówią, a nawet w szkole na religii uczyli by nie czytać dosłownie a metoaforą :)


"itd.Jak myślicie ,"Miało być bez komentarzy ,ale musiałem to napisać ""

Eee tam, moim zdaniem co znajdzie się na forum to nadaje się do skomentowania :)


"wyobrażacie sobie dyskusje w realu , na temat naszej wiary ....."
hoho, działo by się :D
Gruntz Mężczyzna
Mistyk
 
Posty: 172
Dołączył(a): 22 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Breslau
Droga życia: 9
Zodiak: lew/tygrys

Post 30 sty 2007, 12:32

.......widze że twoje posty polegają na komentowaniu :) , niezle ci idzie to komentowanie , ale po zatem........... ;)Wiesz.....wyśmiewanie się a komentarz , to zasadnicza różnica.Wiara jest indywidualna sprawą każdego .Jeśli "JA" , wierzę że ziemia jest płaska, że migdały są niebieskie ,to " Ty "ze swej strony wyśmiewając się z tego ,zamiast edukować, wyzwalasz pewne mechanizmy obronne i daje to odwrotny skutek.:)" Ja "wiem że w szkole uczą pewnych rzeczy, ale czy wszyscy wiedze przekazaną im umieją wykorzystać ;)....życie to prawdziwy nauczyciel , zależy od nas samych ,czy uczeń będzie gotowy na przyjście mistrza. :)....są rzeczy które nie podlegają komentarzom ,tym bardziej że proszono oto , nawet jeśli nie umiemy się powstrzymać ,.....wiara drugiego człowieka jest jedną z nich . :) Pozdrawiam :)
zaproszę ochronę na tę pogadankę ;)
Dla przyjaciół nawet ciemność nocy i milczenie są rozmową :)
diawlo Mężczyzna
Om Mani Padme Hum
 
Imię: Jacek
Posty: 126
Dołączył(a): 29 gru 2006, 00:51
Lokalizacja: skoczów
Droga życia: 1
Zodiak: skorpion

Post 30 sty 2007, 13:57

diawlo napisał(a):są rzeczy które nie podlegają komentarzom.....wiara drugiego człowieka jest jedną z nich

Wiara, ale czy religia? Religia (czyli m.in. jej wyznawcy) sama wciska każdemu swoją "prawdę" i indoktrynuje. Tak samo więc podlega krytyce i komentarzom.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 31 sty 2007, 13:30

:) Zgodzę się ,ale tylko częściowo , z twoim tokiem myślenia, a mianowicie -wiara i religia to coś innego , tyle że wyznawcy łączą religijne przekazy z wiarą w nie .Może twoim zdaniem jest to złe,bo wciskają , mówiąc twoimi słowami , :),ale komu można wciś coś na siłę,to nie te czasy, zauważ że ,dziś ludzie umieją czytać :) i pisać ;) no i to ,co za tym idzie.......rozumować :).Jest prawdą ,że znajdą się tacy , wykorzystujący religię do różnych celów , tyle że, patrząc z szerszych horyzontów ,czego człowiek nie stara się wykorzystać , nie próbuje " indoktrynować" itd. :) , a dzieje się tak wtedy gdy brak nam wiedzy na jakiś temat, Tylko od Ciebie zależy czego chcesz , w co wierzysz.......co kupisz , itd.Tak religia podlega dyskusji , ale nie można tego powiedzieć o jej wyznawcy.Mowie tu o ludziach któży są świadomi tego ,bo dzieciak z reguły nie ma wyboru,ale tak jest i wtedy gdy nie wierzymy i nie jesteśmy wyznawcami .Wraz z naszym rozwojem i edukacją przetaczamy nasz pociąg ,w raz całym bagażem ,na nasz tor ,na ten właściwy i odpowiadający "Nam ", naszym wizjom .Zaczyna zalatywać , na myśl o tym ,że wszyscy są jednakowi i..........,bo skąd w tedy wiedzieć czy nie jest nam coś narzucone .Ja ze swej strony, mógłbym podważyć każdą z teorii wygłoszoną przez "Ciebie" na temat religii i nie tylko;) ........., ,a mianowicie bierze się to z tego że nie jesteśmy w stanie, za życia, poznać na tyle każdej z religii żeby ją zrozumieć ,wiedza teoretyczna czy cząstkowa nie daje pełnego obrazu o danej religii ,więc wiem że to nic nie da .Dobrze że każdy ma swoje zdanie , swoją wiarę i nie wiarę ,religię ,itd ....:) , prawda ...:),gorsza sprawa gdy tkwimy w nie wiedzy i w ciemnocie, próbujemy czegoś na oślep ,to też ma swoje dobre strony , bo doświadczamy i ....Tak wybór należy do nas , ale warto się edukować :) , tyle że edukacja "drugiego " , przekonywanie do swoich prawd ,zależna jest od umiejętności przekazowych nauczyciela(mistrza), czy jak go nazwiesz.Wierzę i jestem religijny , oczywiście w taki sposób , w takim stopniu, jaki Mnie odpowiada .:) Pozdrawiam :) .....i nie staraj się wciskać.... swojego toku myślenia , nie tylko na temat wiary czy religii :)... tolerancja i kilka innych słów tu pasuje :), pamiętaj że prawda zawsze się obroni , bez względu na wszystko , bez zależności ;)
Dla przyjaciół nawet ciemność nocy i milczenie są rozmową :)
diawlo Mężczyzna
Om Mani Padme Hum
 
Imię: Jacek
Posty: 126
Dołączył(a): 29 gru 2006, 00:51
Lokalizacja: skoczów
Droga życia: 1
Zodiak: skorpion

Post 31 sty 2007, 14:48

Religia nie daje wyboru. Przynależność do niej nie jest efektem myślenia. Jest to spowodowane albo potrzebą przebywania w grupie, albo indoktrynowaniem od dziecka. Jeżeli dziecku będzie się wciskać religijne zabobone a nie zainteresuję się tym tematem obiektywnie - będzie w tym tkwiło i brało to jako punkt odniesienia do rzeczywistości i innych wierzeń.

Co do tolerancji - nie ma religii która nie przekonuje. Większość z nich nawet nawraca i wciska swoją ideologię innym (często siłą lub wykorzystując niewiedzę czyli wychowując dzieci w wierze).
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 31 sty 2007, 20:32

diawlo napisał(a):Wraz z naszym rozwojem i edukacją przetaczamy nasz pociąg ,w raz całym bagażem ,na nasz tor ,na ten właściwy i odpowiadający "Nam ", naszym wizjom

całkiem fajne porównanie ;)


Nightwalker napisał(a):Religia nie daje wyboru. Przynależność do niej nie jest efektem myślenia. Jest to spowodowane albo potrzebą przebywania w grupie, albo indoktrynowaniem od dziecka. Jeżeli dziecku będzie się wciskać religijne zabobone a nie zainteresuję się tym tematem obiektywnie - będzie w tym tkwiło i brało to jako punkt odniesienia do rzeczywistości i innych wierzeń.

Co do tolerancji - nie ma religii która nie przekonuje. Większość z nich nawet nawraca i wciska swoją ideologię innym (często siłą lub wykorzystując niewiedzę czyli wychowując dzieci w wierze).

a z tym się nie zgodzę - co prawda, jestem wychowana w wierze rzymsko-katolickiej i od dziecka wpajano mi pewne zasady. Ale było ich niewiele. Dopiero pod kieniec 2006 roku zacząłam czytać Pismo Święte i bardziej wgłębiać się w nauki Chrystusa. Mogę więc powiedzieć, że teraz wierzę w to wszystko jako świadoma osoba potrafiąca o sobie decydować. a jeśli chodzi o potrzebę bycia w grupie, to dlaczego wybieram np. katolicyzm, a nie jakieś tam Hare Kriszna, Świadków Jehowy, itp. ? Bo wierzę akurat w to, w co wierzą akurat ludzie zrzeszeni w danej religii, sekcie, ruchu czy subkulturze, wyznaję jakieś zasady, a kiedy czegoś nie rozumię pytam się kogoś, kto studiował teologię ... Religia daje wybór ! Teraz moja religia jest moim wyborem. Albo inny przykład - ludzie, którzy nagle odchodzą z jakiegoś powiedzmy zrzeszenia, to ich wybór, jeśli wracają - też ich wybór :)
Iwona777 Kobieta
 
Imię: Iwona
Posty: 39
Dołączył(a): 21 gru 2006, 21:07
Lokalizacja: Gdynia
Droga życia: 4
Typ: 1w2 - "Adwokat"
Zodiak: lew

Post 31 sty 2007, 21:11

Religi, gdzie nie spojrzeć tam wywołuje konflikty, ale to nie religia jest zła to ludzie są nie dojrzali do rozmowy o niej.

p.s. ludzie też nie są dojrzali do wyboru religii, i co tu owijać w bawełnę większość ludzi tylko mówi że należy do jakiejś religii, w ogóle darujcie sobie religie i po prostu wierzcie w to co chcecie, bez jakiś tam kościołów itp.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

http://inm.webd.pl/img/userbary/userbar.jpg
Avatar użytkownikaSeginus Mężczyzna
 
Posty: 118
Dołączył(a): 07 sty 2007, 17:14
Droga życia: 33

Post 31 sty 2007, 21:24

:) ..Muszę powiedzieć po raz kolejny ,idąc takim tokiem myślenia , dochodzisz do błędnych wniosków .Dziecko uczymy tego , czego i nas nauczono , uczą tego i w szkołach itd .,odnosi sie to nie tylko do religii czy wiary ,ale także do innych aspektów naszego życia.Wyobrażasz sobie taką sytuacje, przekazujesz dziecku "Swoją "wiedzę ,jednocześnie ją negując.:).Obiektywne spojrzenie na religię , owszem , ale to wszystko z czasem,można powiedzieć z wiekiem , stopniowo .Nigdy nie powiedziałem swoim dzieciakom że wiara katolicka , że to czy tam to jest naj.Staram się wytłumaczyć , w miarę możliwości . Same podejmują decyzje .Tak,nie wszystkie ,a dlaczego ,odpowiedz sobie sam.Mówiłem o tolerancji ogólnej ,a nie tolerancji w religii :).A tak na marginesie , ciekawe stwierdzenie , że religia wciska swoją ideologie , :), żyjesz chyba w czasach średniowiecza.
Dla przyjaciół nawet ciemność nocy i milczenie są rozmową :)
diawlo Mężczyzna
Om Mani Padme Hum
 
Imię: Jacek
Posty: 126
Dołączył(a): 29 gru 2006, 00:51
Lokalizacja: skoczów
Droga życia: 1
Zodiak: skorpion

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron