Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 03 mar 2019, 17:08

Księga Rodzaju 29,32-35

"I poczęła Lea, i urodziła syna, i nazwała go Ruben, bo rzekła: Wejrzał Pan na niedolę moją, bo teraz mąż mój będzie mnie kochał" Czyli i rozpoczął się proces rozradzania się, i ukończony został proces rozradzania się, urodzeniem syna - mężczyzny, potomka danego od Boga Wszechmogącego (Rdz.29,31) i nazwała go Ruben, bo rzekła: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów Lei: Wejrzał Wszechmogący na niedolę moją, bo teraz mąż mój będzie mnie kochał. Dlatego nazwała go Ruben, bo troskliwie wejrzał Bóg Wszechmogący, na niedolę bycia niekochaną "I znów poczęła, i urodziła syna, i rzekła: Usłyszał Pan, że byłam w niełasce, dlatego dał mi i tego; i nazwała go Symeon" Czyli i znów rozpoczął się proces rozradzania się, ukończony urodzeniem syna - mężczyzny, potomka danego od Boga Wszechmogącego i rzekła: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów Lei: Usłyszał Wszechmogący, że byłam w niełasce, dlatego dał mi i tego: i nazwała go Symeon. Usłyszał Bóg Wszechmogący, że nie było daru łaski być kochaną, dlatego dał jej i tego syna - mężczyznę, potomka i nazwała go Symeon. Bo usłyszał Bóg Wszechmogący, że nie było daru łaski być kochaną "Potem poczęła znowu i urodziła syna, i rzekła: Teraz wreszcie mąż mój przywiąże się do mnie, bo urodziłam mu trzech synów. Dlatego nazwała go Lewi" Czyli potem znów rozpoczął się proces rozradzania się, ukończony urodzeniem syna - mężczyzny, potomka danego od Boga Wszechmogącego, i rzekła: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów Lei: Teraz wreszcie mąż mój przywiąże się do mnie, bo urodziłam mu trzech synów - mężczyzn, potomków danych od Boga Wszechmogącego (Rdz.29,31) Dlatego nazwała go Lewi, bo teraz wreszcie przywiąże się do niekochanej i bez daru łaski bycia kochaną "I jeszcze raz poczęła, i urodziła syna, i rzekła: Ty razem będę sławić Pana. Dlatego nazwała go Juda" Czyli jeszcze raz rozpoczął się proces rozradzania się, ukończony urodzeniem syna - mężczyzny, potomka danego od Boga Wszechmogącego, i rzekła: Tym razem będę sławić Wszechmogącego. Dlatego nazwała go Juda, bo tym razem będzie sławiony Bóg Wszechmogący. Bo troskliwie wejrzał na niedolę bycia niekochanym, usłyszał, że nie było daru łaski być kochanym, i by teraz wreszcie przywiązał się do niekochanej, bez daru łaski bycia kochanym. Analogicznie do daru łaski zbawienia w Jezusie Zbawicielu danej od Boga Wszechmogącego (Efez.2,4-10) "Potem przestała rodzić" Czyli potem przestały odbywać się procesy rozradzania się, ukończone urodzeniem potomka danego od Boga Wszechmogącego (Rdz.29,32-35)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 04 mar 2019, 16:43

Księga Rodzaju 30,1-4

"Rachela zaś, widząc, że nie urodziła Jakubowi dzieci, zazdrościła swej siostrze i rzekła do Jakuba: Spraw, abym miała dzieci, bo jeśli nie, to wypadnie mi umrzeć" Czyli Rachela natomiast widząc, że nie urodziła Jakubowi dzieci, bo była kochana i miała dar bycia kochaną, zazdrościła swej siostrze Lei, która była niekochana i nie miała daru bycia kochaną. Dlatego urodziła Jakubowi dzieci - potomków danych od Boga Wszechmogącego (Rdz.29,31-35), by Lea była kochana i Jakub przywiązał się do Lei, i rzekła Rachela do Jakuba: Spraw, abym miała dzieci, bo jeśli nie, to wypadnie mi umrzeć. Bo Jakub to sprawił, że Rachela nie miała dzieci - potomków danych od Boga Wszechmogącego, bo bardziej kochał Rachelę niż Leę (Rdz.29,30) Bo jeśli Rachela nie będzie miała dzieci, potomków danych od Boga Wszechmogącego, to Racheli wypadnie umrzeć za sprawą Jakuba "Jakub rozgniewał się na Rachelę i rzekł: Czy ja jestem Bogiem, który odmówił ci potomstwa ?" Czyli Jakub rozgniewał się na Rachelę i rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów Jakuba do Racheli: Czy ja jestem Bogiem, który odmówił ci potomstwa ? Jak Jakub byłby Bogiem, który jest prawem miłości, sprawiedliwości, miłosierdzia i litości (1Jan 4,7-21) to Lea była by kochaną, miałaby dar łaski bycia kochaną, i by Jakub przywiązał się do Lei. A Rachela by urodziła Jakubowi dzieci - potomków danych od Boga Wszechmogącego. I by nie zamknął łona Racheli, aby Jakub pokochał i przywiązał się do Lei. Dlatego uczynił płodnym łono Lei, a Rachela była niepłodna, bo Jakub bardziej kochał Rachelę niż Leę (Rdz.29,30-31) "A ona rzekła: Oto niewolnica moja Bilha, obcuj z nią że będzie mogła porodzić na kolanach moich, abym i ja miała z niej dzieci" Czyli a Rachela rzekła: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów do Jakuba: Oto niewolnica Racheli Bilha, z którą Jakub ma rozpocząć akt rozradzania się że będzie mogła niewolnica i służąca Racheli porodzić dzieci - potomków z Bilhy, niewolnicy i służącej Racheli, na kolanach Racheli, aby miała Rachela ze swej niewolnicy i służącej dzieci - potomków z Bilhy, niewolnicy i służącej Racheli "I dała mu Bilhę, służącą swoją, za żonę, i Jakub obcował z nią" Czyli i dała Rachela Jakubowi mężowi swemu, Bilhę służącą i niewolnicę swoją za żonę, i Jakub rozpoczął akt rozradzania się z Bilhą, służącą i niewolnicą Racheli, by Rachela miała dzieci - potomków z Bilhy, służącej i niewolnicy swej (Rdz.30,1-4)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 05 mar 2019, 17:10

Księga Rodzaju 30,5-11

"I poczęła Bilha, i urodziła Jakubowi syna" Czyli i rozpoczął się proces rozradzania się i ukończony został proces rozradzania się, i urodziła Bilha, niewolnica i służąca Racheli syna - potomka z Bilhy, niewolnicy i służącej Racheli "A Rachela rzekła: Oddał mi Bóg sprawiedliwość i wysłuchał głosu mego, i dał mi syna; dlatego nazwała go Dan" Czyli a Rachela rzekła: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów: Oddal Racheli Bóg sprawiedliwość, bo była kochana i miała dar bycia kochaną, a wysłuchał głosu Racheli Jakub i obcował z Bilhą, niewolnicą i służącą Racheli. I poczęła Bilha i urodziła Jakubowi syna - potomka z Bilhy, niewolnicy i służącej Racheli; dlatego nazwała go Dan, bo oddał Racheli Bóg Wszechmogący sprawiedliwość, a wysłuchał głosu Racheli Jakub "A Bilha, służąca, poczęła ponownie i urodziła Jakubowi drugiego syna" Czyli a u Bilhy, służącej i niewolnicy Racheli ponownie rozpoczął się proces rozradzania się i ukończony został proces rozradzania się ponownym urodzeniem Jakubowi drugiego syna - potomka z Bilhy, służącej i niewolnicy Racheli "Rachela zaś rzekła: Nadludzkie boje stoczyłam z siostrą moją i zwyciężyłam; i nazwała go Naftali" Czyli Rachela natomiast rzekła: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów: Nadludzkie boje, bo ze sprawiedliwością Boga Wszechmogącego stoczyła Rachela z siostrą swoją Leą, i zwyciężyła Lea, bo urodziła Jakubowi - potomków danych od Boga Wszechmogącego i nazwał potomka z Bilhy, służącej i niewolnicy swej Naftali, bo nadludzkie boje ze sprawiedliwością Boga Wszechmogącego stoczyła Rachela z siostrą swoją Leą "A Lea widząc, że przestała rodzić, wzięła Zylpę, służącą swoją, i dała ją Jakubowi za żonę " Czyli a Lea widząc, że przestała rodzić Jakubowi dzieci - potomków danych od Boga Wszechmogącego, wzięła Zylpę, służącą swoją i dała ją Jakubowi za żonę "Zylpa zaś, służąca Lei, urodziła Jakubowi syna" Czyli Zylpa natomiast służąca Lei, urodziła Jakubowi syna - potomka z Zylpy, służącej Lei "I rzekła Lea: Na pomyślność ! I nazwała go Gad" Czyli i rzekła: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów Lei: Na pomyślność ! I dlatego nazwała syna - potomka z Zylpy, służącej swej, Gad, bo według myśli Lei (Rdz.30,5-11)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 06 mar 2019, 17:01

Księga Rodzaju 30,12-14

"Służąca Lei Zylpa urodziła Jakubowi drugiego syna" Czyli służąca Lei Zylpa urodziła Jakubowi drugiego syna - potomka z Zylpy służącej Lei "A Lea rzekła: Na moje szczęście, bo kobiety będą mnie nazywać szczęśliwą; i nazwała go Aszer" Czyli a Lea rzekła: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów: Na moje szczęście, bo według myśli Lei, kobiety będą mnie nazywać szczęśliwą, bo służąca Lei Zylpa urodziła Jakubowi drugiego syna - potomka z Zylpy, służącej Lei, i nazwała go Aszer, bo według myśli Lei, kobiety będą mnie nazywać szczęśliwą. "A Ruben wyszedł podczas żniw pszenicy i znalazł na polu pokrzyki, i przyniósł je Lei, matce swej" Czyli a Ruben- funkcjonalnie ukształtowany zewnętrznie i wewnętrznie rodzaj informacji w formie energetycznej, nazwany według mowy słów Lei, bo troskliwie wejrzał Bóg Wszechmogący na niedolę Lei, bycia niekochaną (Rdz.29,32) Wyszedł podczas żniw pszenicy - ukształtowane nasienie - informacja o całości rodzaju informacji w formie energetycznej i znalazł na polu - otwarta przestrzeń z rodzajem informacji, dla rodzajów informacji, posianego i zebranego nasienia pszenicy - informacja o całości rodzaju informacji w formie energetycznej, i znalazł na polu - otwarta przestrzeń - rodzaj informacji, dla nasienia pszenicy i pokrzyków - ukształtowany rodzaj informacji z owocem - produkt rodzaju informacji, i z nasieniem - informacja o całości rodzaju informacji w formie energetycznej, i przyniósł je Lei matce swej - funkcjonalnie ukształtowany zewnętrznie i wewnętrznie rodzaj informacji w formie energetycznej, do poczęcia i urodzenia potomka danego od Boga Wszechmogącego "Wtedy Rachela rzekła do Lei: Daj mi, proszę, pokrzyków syna twego !" Czyli wtedy Rachela rzekła: słowo, dźwięk, wibracja- nośnik mowy słów do Lei: Daj mi, proszę, pokrzyków - ukształtowany rodzaj informacji z owocem - produkt rodzaju informacji z nasieniem - informacja o całości rodzaju informacji w formie energetycznej, syna Lei, poczętego i urodzonego, funkcjonalnie ukształtowanego zewnętrznie i wewnętrznie rodzaju informacji, mężczyzny - potomka danego od Boga Wszechmogącego (Rdz.30,12-14)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 08 mar 2019, 17:53

Księga Rodzaju 30,15-16

"A ona jej odpowiedziała: Czy mało ci tego żeś mi zabrała męża ? Chcesz zabrać też pokrzyki syna mego ?" Czyli a Lea Racheli odpowiedziała mową słów: Czy mało jest ci tego żeś mi zabrała męża - funkcjonalnie ukształtowany zewnętrznie i wewnętrznie rodzaj informacji w formie energetycznej do kontynuacji aktu rozradzania się i rozpoczęcia procesu oddziaływań informacyjnych, nasienia męża - informacja o całości funkcjonalnie ukształtowanego zewnętrznie i wewnętrznie rodzaju informacji. I żony - funkcjonalnie ukształtowany wewnętrznie rodzaj informacji do poczęcia i urodzenia potomka danego od Boga Wszechmogącego. Chcesz zabrać też pokrzyki - ukształtowany rodzaj informacji w formie energetycznej, z owocem - produkt rodzaju informacji z nasieniem - informacja o całości rodzaju informacji, syna mego - poczęty i urodzony z nasienia męża - informacja o całości rodzaju informacji, i żony - funkcjonalnie ukształtowany wewnętrznie rodzaj informacji do poczęcia i urodzenia potomka danego od Boga Wszechmogącego "Wtedy Rachela rzekła: Niechaj więc śpi z tobą tej nocy za pokrzyki syna twego" Czyli wtedy Rachela rzekła: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów do Lei: Niechaj więc razem śpią mąż z żoną, aby razem kontynuować proces rozradzania się tej nocy, podczas żniw nasienia pszenicy i znalezionych pokrzyków syna twego - poczęty i urodzony z nasienia męża, i żony do poczęcia i urodzenia syna twego - potomka danego od Boga Wszechmogącego "A gdy wracał Jakub z pola wieczorem, Lea wyszła na jego spotkanie i rzekła: Przyjdź do mnie, bo nabyłam cię sobie za pokrzyki syna mego; i spał z nią tej nocy" Czyli a gdy wracał Jakub z pola - rodzaj informacji w formie energetycznej dla nasienia pszenicy i pokrzyków, wieczorem po zachodzie słońca, Lea żona jego wyszła na spotkanie Jakuba męża swego i rzekła: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów Lei do Jakuba: Przyjdź do mnie, bo nabyła sobie męża swego do spania razem z żoną za pokrzyki - rodzaj informacji z owocem i nasieniem, syna mego - poczęty z nasienia męża i żony - funkcjonalnie ukształtowany wewnętrznie rodzaj informacji do poczęcia i urodzenia potomka danego od Boga Wszechmogącego. I spali razem mąż z żoną, aby razem kontynuować proces rozradzania się tej nocy, podczas żniw nasienia pszenicy i znalezionych na polu pokrzyków (Rdz.30,15-16)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 09 mar 2019, 16:59

Księga Rodzaju 30,17-20

"I wysłuchał Bóg Lei, i poczęła, i urodziła Jakubowi piątego syna" Czyli i wysłuchał Bóg Wszechmogący mowy słów Lei, i rozpoczął się proces oddziaływań informacyjnych, nasienia męża - informacja o całości rodzaju informacji, i żony - funkcjonalnie ukształtowany wewnętrznie rodzaj informacji do poczęcia i urodzenia Jakubowi piątego syna - potomka danego od Boga Wszechmogącego "Wtedy rzekła Lea: Bóg dał mi nagrodę za to, że dałam mężowi memu służącą moją. I nazwała go Issachar" Czyli wtedy rzekła: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów Lei: Bóg dał mi nagrodę, według myśli Lei, że dałam mężowi memu służącą swoją. I nazwała syna - potomka danego od Boga Wszechmogącego Issachar, bo według myśli Lei, Bóg Wszechmogący dał jej nagrodę, że dała Jakubowi mężowi swemu za żonę Zylpę służącą swoją "I poczęła jeszcze raz, i urodziła Jakubowi szóstego syna" Czyli jeszcze raz rozpoczął się proces oddziaływań informacyjnych, nasienia męża - informacja o całości rodzaju informacji, i żony do poczęcia i urodzenia Jakubowi szóstego syna - potomka danego od Boga Wszechmogącego, jak sześć dni stwarzania uniwersum przez Boga Wszechmogącego i siódmego dnia szabatu - sobota odpoczynku dla zdrowia naszego (Rdz.2,1-3) "Wtedy Lea rzekła: Obdarzył mnie Bóg pięknym darem; tym razem mój mąż zatrzyma mnie przy sobie, bo urodziłam mu sześciu synów. I nazwała go Zebulon" Czyli wtedy Lea rzekła: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów: Obdarzył mnie Bóg pięknym darem: tym razem mój mąż zatrzyma mnie przy sobie, bo urodziłam mu sześciu synów, jak sześć dni stwarzania uniwersum przez Boga Wszechmogącego, a siódmego dnia szabat - sobota odpoczynek dla zdrowia naszego (Rdz.2,2-3) I nazwała syna - potomka danego od Boga Wszechmogącego, obdarzył mnie Bóg pięknym darem, jak obdarzył każdego z nas Bóg Wszechmogący pięknym darem sześciu dni stwarzania uniwersum i siódmego dnia szabatu - sobota odpoczynku dla zdrowia naszego. By zatrzymać każdego z nas przy Bogu Wszechmogącym Stworzycielu sześciu dni i siódmego szabatu - sobota odpoczynku dla zdrowia naszego (Rdz.30,17-20)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 10 mar 2019, 17:11

Księga Rodzaju 30,21-25

"Potem urodziła córkę i nazwała ją Dina" Czyli potem poczęła Lea znowu i urodziła córkę, kobietę - funkcjonalnie ukształtowany wewnętrznie i zewnętrznie rodzaj informacji, z żebra mężczyzny, funkcjonalnie ukształtowany wewnętrznie rodzaj informacji w formie energetycznej (Rdz.2,21-23) i nazwała córkę Dina, według osądu swego, kobietę - funkcjonalnie ukształtowany wewnętrznie i zewnętrznie rodzaj informacji w formie energetycznej, do poczęcia i urodzenia mężowi potomka danego od Boga Wszechmogącego "Wspomniał też Bóg na Rachelę i wysłuchał ją Bóg, i uczynił ją płodną" Czyli wspomniał troskliwie też Bóg Wszechmogący na Rachelę i wysłuchał mowy słów Racheli, i sprawił, że Rachela pocznie i urodzi Jakubowi potomka danego od Boga Wszechmogącego "Poczęła więc i urodziła syna, i rzekła: Zdjął Bóg hańbę moją" Czyli rozpoczął się proces oddziaływań informacyjnych Jakuba nasienia - informacja o całości rodzaju informacji, z Racheli funkcjonalnie ukształtowanym wewnętrznie rodzajem informacji, do poczęcia i urodzenia potomka danego od Boga Wszechmogącego, i rzekła: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów Racheli: Zdjął Bóg hańbę moją bo byłam niepłodna (Rdz.29,31) "I nazwała go Józef, mówiąc: Oby Pan dał mi jeszcze jednego syna" Czyli i nazwała syna Józefa mówiąc słowa: Oby Wszechmogący Bóg dał mi jeszcze jednego syna, potomka danego od Boga Wszechmogącego. A gdy Rachela urodziła Józefa, potomka danego od Boga Wszechmogącego, rzekł Jakub do Labana: Zwolnij mnie ze służby, abym mógł wrócić na miejsce swoje do Beer - Szeby (Rdz.28,10) i do ojczyzny Abrahama, Izaaka i swojej, z której przyszedłem do Paddan - Aram, miasta potomków Nachora, brata Abrahama (Rdz.30,21-25)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 11 mar 2019, 16:47

Księga Rodzaju 30,26-30

"Daj mi żony moje i dzieci moje, za które ci służyłem, bo chcę odejść. Wiesz przecież, jak ci służyłem" Czyli Jakub chce, by Laban dał mu Leę i Rachelę, żony jego i dzieci jego, potomków danych od Boga Wszechmogącego, za które Jakub służył Labanowi, bo Jakub chce odejść ze służby dla Labana, który wie przecież, jak Jakub mu służył, gdy pasł i strzegł trzody Labana "Odpowiedział mu Laban: Jeślim znalazł łaskę u ciebie, zastań u mnie, bo poznałem z wróżby, że Pan błogosławił mi przez wzgląd na ciebie" Czyli odpowiedział Jakubowi Laban: Jeślim znalazł dar łaski u ciebie, zostań u mnie, bo poznałem ze znaku obfitości rozmnożonego dobytku, że Wszechmogący Bóg wypełniał swoją wolę we mnie przez wzgląd na ciebie "Potem rzekł: Podaj mi wysokość zapłaty swojej, a dam ci ją" Czyli potem rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów Labana do Jakuba: Podaj mi wysokość zapłaty swojej za służbę, a dam ci zapłatę swoją, za służbę dla mnie "I odpowiedział mu: Ty wiesz, jak ci służyłem i jaki jest dobytek twój dzięki mnie" Czyli i odpowiedział mową słów Jakub Labanowi: Ty wiesz, jak ci służyłem, gdy pasłem i strzegłem trzody twojej, i jaki jest dobytek twój dzięki służbie mojej dla ciebie "Bo niewiele tego było, co miałeś, zanim ja przyszedłem, a rozmnożyło się obficie, i błogosławił ci Pan za każdym krokiem moim" Czyli, bo niewiele tego było z trzody, co miał Laban zanim przyszedł Jakub do Labana, a rozmnożyła się trzoda obficie, i wypełniał w Labanie swoją wolę Bóg Wszechmogący, za każdym razem, gdy Jakub pasł i strzegł trzody Labana "Kiedyż więc mam zacząć dbać o własny dom ? " Czyli kiedyż więc ma Jakub zacząć dbać o swoją własną trzodę, swój własny dobytek i swoją własną rodzinę ?(Rdz.30,26-30)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 12 mar 2019, 16:41

Księga Rodzaju 30,31-34

"A ten rzekł: Cóż tedy mam ci dać ? Odpowiedział Jakub: Nic mi nie dasz, ale jeśli uczynisz to, co powiem, będę nadal pasł i strzegł trzody twojej: "Czyli a Laban rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów do Jakuba: Cóż tedy mam ci dać ? Odpowiedział Jakub mową słów: Nic mi ty nie dasz, ale jeśli uczynisz to, co powiem będę nadal pasł i strzegł trzody twojej: "Obejdę dzisiaj wszystkie trzody twoje i oddzielę z nich wszystkie jagnięta cętkowane i łaciate i wszystkie jagnięta czarne między owcami, oraz koźlęta łaciate i cętkowane między kozami" Czyli obejdzie Jakub dzisiaj wszystkie trzody Labana i oddzieli wszystkie jagnięta cętkowane i łaciate i wszystkie jagnięta czarne między owcami białymi, oraz koźlęta łaciate i cętkowane między kozami białymi. Analogicznie do oddzielenia dzisiaj, potomków z dwóch rodów Sema i Chama, od potomków z jednego rodu Chama, i potomków z jednego rodu Sema, od potomków z jednego rodu Chama "To będzie moja zapłata" Czyli gdy oddzieli Jakub ze wszystkich trzód Labana, wszystkie jagnięta cętkowane i łaciate i wszystkie jagnięta czarne między owcami białymi, oraz koźlęta łaciate i cętkowane między kozami białymi, to będzie Jakuba zapłata za służbę dla Labana "Po jakimś czasie okaże się uczciwość moja, gdy przyjdziesz sam sprawdzić zapłatę moją" Czyli po jakimś czasie od oddzielenia ze wszystkich trzód Labana jagniąt cętkowanych i łaciatych i wszystkich jagniąt czarnych między owcami białymi, oraz koźląt łaciatych i cętkowanych między kozami białymi, wtedy okaże się uczciwość Jakuba gdy Laban sam przyjdzie sprawdzić uczciwość Jakuba w oddzieleniu ze wszystkich trzód Labana wszystkich jagniąt cętkowanych i łaciatych i wszystkich jagniąt czarnych między owcami białymi, oraz koźląt łaciatych i cętkowanych między kozami białymi, to będzie Jakuba zapłata za służbę dla Labana "Wszystko, co nie będzie cętkowane i łaciate między kozami, a czarne między owcami, niech będzie uważane za skradzione przeze mnie" Czyli wszystko, co w oddzielonej trzodzie Labana, nie będzie w trzodzie Jakuba cętkowane i łaciate między kozami cętkowanymi i łaciatymi, a czarne między owcami czarnymi, cętkowanymi i łaciatymi, niech będą uważane za owce, które nie należą do Jakuba "Wtedy rzekł Laban: Niech będzie według słowa twego" Czyli wtedy rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów Labana do Jakuba: Niech będzie według mowy słów Jakuba (Rdz.30,31-34)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 13 mar 2019, 18:26

Księga Rodzaju 30,35-37

"I oddzielił tego dnia kozły pręgowate i łaciate i wszystkie kozy cętkowane i łaciate, wszystkie, na których było coś białego, i wszystkie jagnięta czarne między owcami, i oddał je swoim synom" Czyli i oddzielił Jakub tego dnia z trzody Labana, kozły pręgowate i łaciate i wszystkie kozy cętkowane i łaciate, wszystko, na którym było coś białego i czarnego, i wszystkie jagnięta czarne między owcami białymi, i oddał je synom swoim, potomkom z jednego rodu Sema. Czyli analogicznie od oddzielenia tego dnia i dzisiaj, potomków z dwóch rodów Sema i Chama, od potomków z jednego rodu Chama, i potomków z jednego rodu Sema, od potomków z jednego rodu Chama, oraz potomków z jednego rodu Jafeta, od potomków z jednego rodu Chama "i wyznaczył odległość trzech dni drogi między sobą a Jakubem" Czyli i wyznaczył dla oddzielonej trzody Labana odległość trzech dni drogi między śmiercią Jezusa Zbawiciela, a wyznaczonego dla wybranej trzody Jakuba, trzeciego dnia zmartwychwstania Jezusa Zbawiciela (Mat.20,19) "Jakub zaś pasł resztę trzody Labana" Czyli Jakub zaś nadal jest pasterzem oddzielonej reszty trzody Labana "Wtedy Jakub wziął świeże pręty z topoli białej, z drzewa migdałowego i z platanów i powycinał w ich korze paski, tak że na prętach ukazały się białe pręgi" Czyli wtedy Jakub wziął świeże zaraz od oddzielenia, analogicznie od oddzielenia trzody Labana, pręty - oddzielone części z całości rodzaju informacji, z topoli białej - rodzaj informacji, drzewa migdałowego - rodzaj informacji i z platanów - rodzaj informacji w formie energetycznej we wszechinformacji, i powycinał na ich korze ukształtowanych rodzajów informacji paski do wewnętrznego rodzaju informacji, tak że na prętach oddzielonych części z całości rodzajów informacji ukazały się białe pręgi wewnętrznych rodzajów informacji o częstotliwości wibracji barw białych pręg (Rdz.30,35-37)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 14 mar 2019, 18:13

Księga Rodzaju 30,38-39

"Pręty, które obłupał z kory, ustawił przed owcami w żłobach i korytach z wodą, gdzie owce przychodziły pić" Czyli pręty, które oddzielił od całości rodzajów informacji w formie energetycznej, obłupał z kory z zewnętrznie ukształtowanego rodzaju informacji, tak że na prętach ukazały się białe pręgi wewnętrznego rodzaju informacji w formie energetycznej o częstotliwości wibracji barwy białej - nośnika rodzaju informacji we wszechinformacji do oddziaływań informacyjnych ze wszechinformacją - informacja dla całości rodzajów informacji i o całości rodzajów informacji, ustawił przed owcami - rodzajem informacji w formie energetycznej, ukształtowanym funkcjonalnie wewnętrznie i zewnętrznie, w żłobach i korytach z wodą - rodzajem informacji w formie energetycznej o częstotliwości wibracji bezbarwnej - nośnika jednego rodzaju informacji we wszechinformacji do oddziaływań informacyjnych ze wszechinformacją, gdzie owce o ukształtowanym zewnętrznie rodzaju informacji w formie energetycznej o częstotliwości wibracji barwy czarnej i białej nośników rodzajów informacji we wszechinformacji do oddziaływań informacyjnych ze wszechinformacją, przychodziły pić - zaspokoić pragnienie wodą o częstotliwości wibracji bezbarwnej - nośnika jednego rodzaju informacji we wszechinformacji do oddziaływań informacyjnych ze wszechinformacją "I parzyły się gdy przychodziły pić" Czyli pary, samiec z zewnętrznie ukształtowanym nasieniem - informacja o całości rodzaju informacji, z samicą wewnętrznie ukształtowanym rodzajem informacji do poczęcia i rodzenia swojego młodego rodzaju informacji, gdy przychodziły pić - zaspokoić pragnienie wodą o częstotliwości wibracji bezbarwnej - nośnika jednego rodzaju informacji do zaspokojenia pragnienia owiec o częstotliwości wibracji barwy czarnej i białej - nośników rodzajów informacji we wszechinformacji do oddziaływań informacyjnych ze wszechinformacją "Trzody parzyły się więc, patrząc na pręty, i rodziły swoje młode pręgowate, cętkowane i łaciate" Czyli pary trzód - rodzajów informacji w formie energetycznej, samce z zewnętrznie ukształtowanym nasieniem - informacja o całości rodzaju informacji, rozpoczęły więc oddziaływania informacyjne z samicami z wewnętrznie ukształtowanym rodzajem informacji do poczęcia i rodzenia swojego młodego rodzaju informacji, i z percepcją prętów o częstotliwości wibracji białych pręg - nośnika rodzaju informacji we wszechinformacji do oddziaływań informacyjnych ze wszechinformacją, i rodziły swoje młode rodzaje informacji w formie energetycznej o częstotliwości wibracji barwy prętów pręgowate, cętkowane i łaciate. Analogicznie do dwóch rodów Sema i Chama oddzielonych od potomków z jednego rodu Chama (Rdz.30,38-39)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 15 mar 2019, 17:46

Księga Rodzaju 30,40-43

"Jakub oddzielał więc jagnięta, a inne owce odłączał od pręgowatych i wszystkich czarnych w trzodzie Labana, i tak przygotował sobie osobne stada, których nie przyłączał do trzód Labana" Czyli Jakub oddzielał więc jagnięta, analogicznie do potomków Jakuba, których oddzielił od potomków Chama, z jednego rodu Noego, braci bliźniaków, synów Noego Sema, Chama i Jafeta (Rdz.5,32), a inne owce cętkowane i łaciate, analogicznie do potomków z dwóch rodów Sema i Chama odłączał od potomków Chama, z jednego rodu Noego, braci bliźniaków odłączył od pręgowatych, analogicznie do potomków Jafeta odłączył od potomków Chama, braci bliźniaków z jednego rodu Noego. I wszystkich czarnych w trzodzie Labana, analogicznie do wszystkich podzielonych w rodzie i w plemieniu synów Hebera, Pelega, z którego się wywodzi Abraham i Joktana, z którego się wywodzą wszyscy mieszkańcy południowej i północno - wschodniej Azji, potomków z jednego rodu Sema (Rdz.10,21-32; 11,10-32) Odłączył od potomków Chama, z jednego rodu Nogo potomków braci bliźniaków, synów Noego, i tak przygotował sobie osobne stada, analogicznie do tak podzielonych w rodzie i w plemieniu potomków synów Noego, braci bliźniaków, Sema, Chama i Jafeta, których Jakub oddzielał od potomków Chama potomków Sema i odłączał potomków z dwóch rodów Sema i Chama od potomków Chama oraz potomków Jafeta odłączał od potomków Chama, z jednego rodu Noego potomków braci bliźniaków, synów Noego Sema, Chama i Jafeta "Ponadto ilekroć silne owce się parzyły, kładł Jakub pręty przed owcami w korytach, aby się parzyły przed prętami" Czyli ponadto ilekroć młode owce się parzyły, kładł Jakub pręty z białymi pręgami przed owcami w korytach z wodą, aby się parzyły gdy przychodziły pić przed prętami, i rodziły swoje młode rodzaje informacji w formie energetycznej o częstotliwości wibracji barwy prętów "Lecz gdy owce były słabe - stare, nie kładł ich. Dlatego Laban miał owce słabe - stare, a Jakub miał owce silne - młode "Tak to mąż ów - Jakub uczciwym sposobem wzbogacił się ogromnie, miał liczne trzody i miał niewolnice i niewolników, wielbłądy i osły" (Rdz.30,40-43)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 16 mar 2019, 16:39

Księga Rodzaju 31,1-5

"I usłyszał Jakub, że synowie Labana mówili: Jakub zabrał wszystko, co miał nasz ojciec, i z tego, co należało do ojca naszego, dorobił się całego tego bogactwa" Czyli i usłyszał Jakub, że synowie Labana mówili nieprawdę, bo Jakub oddzielił i zabrał wszystko, co było cętkowane, łaciate i czarne między owcami białymi, oraz koźlęta łaciate i cętkowane między kozami białymi, i oddzielił kozły pręgowate i łaciate i wszystkie kozy cętkowane i łaciate (Rdz.30,32-35) Analogicznie do oddzielenia potomków z dwóch rodów Sema i Chama od potomków z jednego rodu Chama, i potomków Jakuba z jednego rodu Sema od potomków z jednego rodu Chama oraz potomków z jednego rodu Jafeta od potomków z jednego rodu Chama. Synów Noego, braci bliźniaków, Sema, Chama i Jafeta, z jednego rodu Noego (Rdz.5,32) Według mowy słów Jakuba "Obejdę dzisiaj wszystkie trzody twoje i oddzielę z nich wszystkie jagnięta cętkowane i łaciate, i wszystkie jagnięta, czarne między owcami, oraz koźlęta łaciate i cętkowane między kozami" (Rdz.30,35) To była zapłata Jakuba za pracę u Labana. A Laban rzekł: Niech będzie według mowy słów Jakuba (Rdz.30,34), a ojciec synów, Laban niewiele miał trzód zanim przyszedł Jakub, a rozmnożyło się obficie, bo błogosławił Labanowi Wszechmogący Bóg za każdym razem, gdy Jakub pasł trzodę Labana przez wzgląd na Jakuba (Rdz.30,27) Dorobił się więc Jakub całego tego bogactwa uczciwą pracą u Labana i uczciwym sposobem wzbogacił się ogromnie (Rdz.30,41-43) "Spostrzegł też Jakub, że oblicze Labana nie było już wobec niego takie samo jak dawniej było" "Wtedy rzekł Pan do Jakuba: Wróć do ziemi ojców swoich i do rodziny swojej, a Ja będę z tobą" Czyli wtedy rzekł Wszechmogący Bóg do Jakuba: Wróć do ziemi ojców swoich Abrahama, Izaaka i do rodziny swojej, a Wszechmogący Bóg będzie z Jakubem jak był z Abrahamem i Izaakiem, synem Abrahama, tak będzie z Jakubem synem Izaaka (Rdz.26,3,24; 28,15)"Posłał więc Jakub i wezwał żony Rachelę i Leę na pole, gdzie były Jakuba liczne trzody" "i rzekł Jakub do Racheli i Lei: Widzę ja po obliczu ojca waszego, że wobec mnie nie jest ono takie samo jak dawniej było, lecz Bóg Wszechmogący ojca Jakuba Izaaka był z Jakubem jak był z Abrahamem i z Izaakiem synem Abrahama, tak będzie z Jakubem synem Izaaka" (Rdz.31,1-5)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 17 mar 2019, 18:03

Księga Rodzaju 31,6-11

"Wy same przecież wiecie, żem służył ojcu waszemu ze wszystkich sił swoich," Czyli żony Jakuba Rachela i Lea przecież wiedzą, że Jakub pracował dla Labana, ojca Racheli i Lei przykładnie, solidnie i uczciwie "ale ojciec wasz oszukał mnie i dziesięć razy zmieniał zapłatę moją, lecz Bóg nie dozwolił mu szkodzić mi" Czyli ale Laban ojciec Racheli i Lei chciał oszukać Jakuba i dziesięć razy zmieniał zapłatę Jakuba za pracę dla Labana, lecz Bóg Wszechmogący nie pozwolił by oszustwem Laban szkodził Jakubowi "Gdy mówił: Cętkowane będą zapłatą twoją, wtedy cała trzoda rodziła jagnięta cętkowane" Czyli gdy Laban mówił: cętkowane w trzodach będą zapłatą Jakuba za pracę dla Labana, wtedy Bóg Wszechmogący sprawił, że cała trzoda rodziła jagnięta cętkowane "a gdy mówił: Pręgowate będą zapłatą twoją, wtedy cała trzoda rodziła jagnięta pręgowate" Czyli a gdy Laban mówił: Pręgowate będą zapłatą Jakuba za pracę dla Labana, wtedy Bóg Wszechmogący sprawił że cała trzoda rodziła jagnięta pręgowate "Bóg sam odebrał bydło ojcu waszemu, a dał je mnie" Czyli za szkodzenie Jakubowi oszustwem, Bóg Wszechmogący sam odebrał bydło Labanowi, ojcu Racheli i Lei, a dał je Jakubowi za przykładną, solidną i uczciwą pracę dla Labana "Wtedy bowiem, gdy owce się parzyły, podniosłem oczy i widziałem przez sen, że oto samce, które pokrywały owce, były pręgowate, cętkowane i łaciate" Czyli wtedy bowiem gdy owce się łączyły w pary, Jakub percepcją widział przez sen, że oto samce które się łączyły z owcami były pręgowate, cętkowane i łaciate, aby Jakub oddzielił jagnięta pręgowate, cętkowane i łaciate, od owiec białych "I wtedy anioł Boży rzekł do mnie we śnie: Jakubie ! A ja odpowiedziałem: Otom ja" Czyli wtedy posłaniec Boga Wszechmogącego rzekł do Jakuba: Jakubie ! A Jakub odpowiedział: Otom ja Jakub, który jest wzorem przykładnej, solidnej i uczciwej pracy dla Labana (Rdz.31,6-11)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 18 mar 2019, 18:12

Księga Rodzaju 31, 12-16

"On zaś rzekł: Podnieś oczy i zobacz, że wszystkie samce, które pokrywają owce, są pręgowate, cętkowane i łaciate, widziałem bowiem wszystko co ci czyni Laban" Czyli posłaniec Boga Wszechmogącego rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów do Jakuba: Podnieś oczy i zobacz percepcją, że wszystkie samce, które pokrywają owce, są pręgowate, cętkowane i łaciate; widziałem bowiem wszystko co ci czyni Laban, dlatego Bóg Wszechmogący sprawił, że wszystkie samce, które łączyły się z owcami były pręgowate, cętkowane i łaciate, aby Jakub oddzielił jagnięta pręgowate, cętkowane i łaciate, od owiec białych w trzodzie Labana "Jam jest Bogiem z Betelu, gdzie namaściłeś pomnik i gdzie złożyłeś mi ślub" Czyli Jam jest Bogiem z Betelu - dom Boży gdzie Jakub namaścił oliwą kamień węgielny i postawił go jakom upamiętnienie miejsca gdzie złożył Bogu Wszechmogącemu ślub, i powiedział: Jeżeli Bóg będzie ze mną i będzie mnie strzegł w drodze, w którą się udaję, i da mi chleba na pokarm i szatę na odzienie. I powrócę w pokoju do domu ojca mego, to Pan - Wszechmogący będzie Bogiem moim (Rdz.28,18-22) "Wstań więc teraz, wyjdź z tej ziemi i wróć do swojej rodzinnej ziemi (Abrahama, Izaaka)" "Wtedy odezwały się Rachela i Lea (obie córki Labana) i rzekły do niego: Czy mamy jeszcze jaki dział (u ojca naszego) i dziedzictwo ? (tego co należy do ojca naszego)" "Czy nie byliśmy uważane przez niego za obce, skoro nas sprzedał (jak niewolnice) i zużył dla siebie uzyskane za nas pieniądze "Tak tedy wszystko bogactwo, które Bóg odebrał ojcu naszemu (za szkodzenie Jakubowi oszustwem), należy do nas i do synów naszych. Czyń więc teraz wszystko, co ci Bóg rozkazał" Czyli analogicznie do każdego z nas, czynić więc teraz mamy wszystko, co nam Bóg Wszechmogący rozkazał w Piśmie Świętym - instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym. Aby w oddziaływaniach informacyjnych wszelkich rodzajów informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją, nie czynić falowych zakłóceń negowaniem i manipulowaniem rzeczywistymi faktami i rzeczywistymi słowami Pisma Świętego Boga Wszechmogącego. I nie ponieś śmiertelnych konsekwencji, które Jezus Zbawiciel pokazał na krzyżu. (Rdz.31,12-16)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron