Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Księga Rodzaju 4,1-3

Post 26 sie 2018, 10:23

"Adam obcował z żoną swoją Ewą," Czyli nastąpił akt rozradzania się, "a ta poczęła" Czyli rozpoczął się proces rozradzania się, czyli wzajemnych oddziaływań informacyjnych. Adama nasienia, czyli informacji o całości ukształtowanego funkcjonalnie rodzaju informacji, z Ewy ukształtowanym wewnętrznie do rozradzania się rodzajem informacji. "i urodziła Kaina" Czyli i ukończył się proces rozradzania się, czyli wzajemnych oddziaływań informacyjnych. Urodzeniem Kaina, czyli ukształtowanego funkcjonalnie rodzaju informacji w formie energetycznej." Wtedy rzekła: "słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji zamieszczony w czasoprzestrzeni."Wydałam na świat mężczyznę" Czyli ukończony został proces rozradzania się . Wydaniem na świat duchowo - informacyjny potomka - mężczyznę, czyli ukształtowanego funkcjonalnie rodzaju informacji w formie energetycznej, "z pomocą Pana" Czyli za pomocą Wszechmogącego słowa, dźwięku, wibracji - nośnika informacji o rozradzaniu się i o rozmnażaniu się, we wszechinformacji, czyli informacja dla całości i o całości ( Rdz.1,28). "Potem urodziła jeszcze" w następnym procesie rozradzania się. Potomka "brata jego Abla" Czyli ukształtowanego funkcjonalnie rodzaju informacji w formie energetycznej. "Abel był pasterzem trzód, a Kain uprawiał rolę. Po niejakim czasie" Czyli po upływie określonego czasu, w którym Kain - ukształtowany funkcjonalnie wewnętrznie i zewnętrznie rodzaj informacji w formie energetycznej, we wzajemnych oddziaływaniach informacyjnych ze wszechinformacją, czyli informacja dla całości i o całości. Ukończył wzrost i rozwój ukształtowanych wewnętrznie i zewnętrznie funkcjonalnych rodzajów informacji w formie energetycznej. I świadomie uprawiał rolę. "Kain złożył Panu" Wszechmogącemu "ofiarę z plonów rolnych". Czyli negował i manipulował rzeczywistymi faktami. Bo nie złożył krwawej ofiary - nośnika informacji o śmierci w zastępstwie człowieka - źródło zakłóceń zjedzonym owocem banana bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt ( Rdz1, 29-30). I w swoim obrazie holograficznym i w całym uniwersum holograficznym. Nie zakrył owocu banana bez nasienia - źródło zakłóceń w oddziaływaniach informacyjnych wszelkich rodzajów informacji ze wszechinformacją ( Rdz.4,1-3)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 27 sie 2018, 11:00

Księga Rodzaju 4,4-6

"Abel także złożył ofiarę z pierworodnych trzody swojej i z tłuszczu ich" Czyli Abel nie negował i nie manipulował rzeczywistymi faktami, bo złożył krwawą ofiarę - nośnik informacji o śmierci w zastępstwie człowieka (Rdz.4,10) Z pierworodnych trzody swojej i tłuszczu ich, czyli informacji ich. Analogicznie do pierwszego stworzonego człowieka- źródło zakłóceń w systemie duchowo - informacyjnej całości. Zjedzonym owocem banana bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt (Rdz.1,29-30) "A Pan wejrzał na Abla i na jego ofiarę" Czyli Wszechmogący zobaczył zakryty owoc banana bez nasienia w obrazie holograficznym Abla i w całym uniwersum holograficznym. Jego krwawą ofiarę - nośnik informacji o śmierci w zastępstwie człowieka- źródło zakłóceń w oddziaływaniach informacyjnych wszelkich rodzajów informacji ze wszechinformacją. "Ale na Kaina i na jego ofiarę nie wejrzał;" Bo nie zakrył owocu banana bez nasienia w swoim obrazie holograficznym i w całym uniwersum holograficznym. Krwawą ofiarą - nośnik informacji w zastępstwie człowieka - źródło zakłóceń w oddziaływaniach informacyjnych wszelkich rodzajów informacji ze wszechinformacją ( Rdz4,10) "wtedy Kain rozgniewał się bardzo i zasępiło się jego oblicze" Czyli wtedy gdy negował i manipulował rzeczywistymi faktami. I nie złożył krwawej ofiary - nośnik informacji o śmierci w zastępstwie człowieka - źródło zakłóceń zjedzonym owocem banana bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt ( Rdz1, 29-30) Rozgniewał się bardzo i nie ludzkie stało się jego oblicze." I rzekł Pan do Kaina:"Czyli słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji. "Czemu się gniewasz i czemu zasępiło się twoje oblicze ?" Czyli Wszechmogący łagodnie pyta Kaina, czemu negujesz i manipulujesz rzeczywistymi faktami i czemu wtedy gdy negujesz i manipulujesz rzeczywistymi faktami gniewasz się, i nie ludzkie staje się twoje oblicze ? (Rdz.4,4-6)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 28 sie 2018, 10:06

Księga Rodzaju 4,7-10

"Wszak byłoby pogodne," Czyli zawsze byłoby radosne, uśmiechnięte i szczęśliwe. Bo szczęście jest dobrocią, czyli matematyczno - fizyczną definicją szczęścia. Odkrytą przez biofizyka- cybernetyka Jerzego Lechowskiego. Czyli chcesz być szczęśliwym, bądź dobry. Dlatego teraz szczęście nie jest już względne, tylko bezwzględne. Bo jest rzeczywistym i rzetelnym faktem naukowym i biblijnym." gdybyś czynił dobrze," Czyli nie negował i nie manipulował rzeczywistymi faktami, i rzeczywistymi słowami Wszechmogącego Boga. "a jeśli nie będziesz czynił dobrze," Czyli będziesz negował rzeczywiste słowa Wszechmogącego Boga, negował rzeczywiste fakty i manipulował rzeczywistymi faktami. Jak szatan w Edenie, "u drzwi czyha grzech"Czyli w czasoprzestrzeni są zamieszczone szatana: słowa, dźwięk, wibracja- falowy nośnik informacji. Negowania rzeczywistymi słowami Wszechmogącego Boga,negowania rzeczywistymi faktami i manipulowanie rzeczywistymi faktami. "Kusi cię," Czyli oddziałuje na ciebie falowy nośnik informacji. Negowaniem rzeczywistymi słowami Wszechmogącego Boga, negowaniem rzeczywistymi faktami i manipulowanie rzeczywistymi faktami. Byś stał się medium szatana w negowaniu rzeczywistych słów Wszechmogącego Boga w negowaniu rzeczywistych faktów i w manipulowaniu rzeczywistymi faktami. "lecz ty masz nad nim panować." Czyli ty masz teraz świadomie decydować, by nie negować rzeczywistych słów Wszechmogącego Boga, nie negować rzeczywistych faktów i nie manipulować rzeczywistymi faktami, które potęgują falowe zakłócenia w oddziaływaniach wszelkich rodzajów informacji ze wszechinformacją, za które na pewno poniesie śmiertelne konsekwencje każdy, kto tak czyni (Rdz.4,24) "Potem rzekł Kain do brata swego Abla:"Czyli słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji "wyjdźmy na pole !" Czyli na miejsce zbrodni." A gdy byli na polu," Czyli na miejscu zbrodni," rzucił się Kain na brata swego Abla i zabił go." Czyli dokonał zbrodni bratobójczej. "Wtedy rzekł Pan do Kaina:"Czyli słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji Wszechmogącego do Kaina:" Gdzie jest brat twój Abel ?" Czyli łagodnie pyta Wszechmogący. A on odpowiedział: Nie wiem," Czyli bratobójca i kłamca. "Czyż jestem stróżem brata mego ? "Czyli nie jest stróżem brata swego, tylko bratobójcą i kłamcą." I rzekł:"Czyli słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji "Cóżeś to uczynił ?" Czyli ponownie łagodnie pyta. "Głos krwi brata twego" Czyli krew - nośnik informacji o śmierci brata twego Abla "woła do mnie z ziemi." Czyli informuje mnie o bratobójczej śmierci Abla z ziemi - rodzaj informacji w formie energetycznej we wszechinformacji (Rdz.4,7-10)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 29 sie 2018, 10:55

Księga Rodzaju 4,11-13

"Bądź więc teraz przeklęty na ziemi," Czyli teraz nie będziesz wypełniał mojej woli na ziemi - rodzaj informacji w formie energetycznej we wszechinformacji," która rozwarła swoją paszczę," Czyli w której krew - falowy nośnik informacji o bratobójczej zbrodni, będzie oddziaływać bratobójczą zbrodnią z ziemi."aby przyjąć z ręki twojej krew brata twego" Czyli zamieszczona z ręki twojej - narzędzia zbrodni. Bratobójcza krew - falowy nośnik informacji o zbrodni bratobójczej, którego ręka narzędzie zbrodni będzie oddziaływać. Zbrodnią bratobójczą z ziemi - rodzaj informacji w formie energetycznej we wszechinformacji. "Gdy będziesz uprawiał rolę, nie da ci już plonu swego" Bo uczyniłeś bratobójczą krwią - falowy nośnik informacji zakłócenia w oddziaływaniach roli - rodzaj informacji w formie energetycznej we wszechinformacji ze wszechinformacją, czyli informacja dla całości i o całości. "Będziesz tułaczem i wędrowcem na ziemi" Czyli będziesz przemieszczał się dla zdobycia pożywienia i nie będziesz przebywał na stałe w jednym miejscu na ziemi." Wtedy rzekł Kain do Pana:" Czyli słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji Kaina do Wszechmogącego. "Zbyt wielka jest wina moja" Bo jestem przeklęty, czyli nie wypełniający woli Wszechmogącego Boga. Uczyniłem bratobójczą krwią - falowy nośnik informacji, który będzie oddziaływał bratobójczą zbrodnią na ziemi. Uczyniłem moją rękę - narzędziem bratobójczej zbrodni. Uprawiana rola nie da plonu, bo uczyniłem bratobójczą krwią - falowy nośnik informacji. Zakłócenia w oddziaływaniach uprawianej roli - rodzaj informacji w formie energetycznej we wszechinformacji ze wszechinformacją. Będę musiał przemieszczać się dla zdobycia pożywienia i nie będę mógł przebywać na stałe w jednym miejscu na ziemi." by można mi ją odpuścić" Czyli nie można jej zapomnieć, przebaczyć i nie wspominać. Bo bratobójcza krew jest falowym nośnikiem informacji, który będzie oddziaływać bratobójczą zbrodnią z ziemi. Czyniąc falowe zakłócenia w oddziaływaniach wszelkich rodzajów informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją. Za czynienie falowych zakłóceń w oddziaływaniach wszelkich rodzajów informacji ze wszechinformacją, czyli informacja dla całości i o całości. Na pewno poniesie śmiertelne konsekwencje każdy, kto tak czyni ( Rdz.4,11-13)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 31 sie 2018, 13:33

Księga Rodzaju 4,14-16

"Oto dziś wypędzasz mnie z tej ziemi" Czyli oto natychmiast, bo już dziś muszę odejść z tej ziemi - rodzaj informacji w formie energetycznej we wszechinformacji, w której uczyniłem bratobójczą krwią - falowy nośnik informacji, który będzie oddziaływał. Bratobójczą zbrodnią z ziemi na każdego człowieka. Czyniąc falowe zakłócenia w oddziaływaniach wszelkich rodzajów informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją, czyli informacja dla całości i o całości. Bo uczyniłem bratobójczą krwią - falowy nośnik informacji, który będzie oddziaływał bratobójcza zbrodnią z tej ziemi, na każdego człowieka. "muszę ukryć się przed obliczem twoim" Bo falowy nośnik informacji o bratobójczej śmierci oddziela od Wszechmogącego Boga "Będę tułaczem i wędrowcem na ziemi," Czyli będę przemieszczał się dla zdobycia pożywienia, i nie będę przebywał na stałe w jednym miejscu na ziemi. " a każdy kto mnie spotka, zabije mnie"Bo na każdego człowieka, który mnie spotka będzie oddziaływał falowy nośnik informacji bratobójczą zbrodnią. "I rzekł Pan do niego. Nie ! Ktokolwiek by zabił Kaina siedmiokrotną pomstę poniesie" Czyli i rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik negacji Wszechmogącego do niego, że żaden człowiek nie może zabić Kaina. Bo pomnoży falowy nośnik informacji o bratobójczej zbrodni, który będzie oddziaływać bratobójczą zbrodnią, i pomnoży falowe zakłócenia w oddziaływaniach wszelkich rodzajów informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją "Położył też Pan na Kainie znak," Czyli zakrył też Wszechmogący w Kaina obrazie holograficznym bratobójczą brodnię " aby go nikt nie zabił, kto go spotka " Czyli aby nie oddziaływał obrazem holograficznym bratobójczą zbrodnią na żadnego człowieka, który go spotka. "I odszedł Kain sprzed oblicza Pana," Czyli i oddzielił Kaina falowy nośnik informacji o bratobójczej zbrodni od Wszechmogącego. " i zamieszkał w ziemi Nod, na wschód od Edenu," Czyli bratobójca, tułacz i wędrowiec zamieszkał w ziemi Nod, do której zawędrował z zachodu, na wschód - miejsce obecności Wszechmogącego od Edenu, czyli systemu duchowo - informacyjnej całości (Rdz.4,14-16)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 01 wrz 2018, 10:40

Księga Rodzaju 4,17-20

"I obcował Kain z żoną swoją, a ta poczęła i urodziła Henocha" Czyli nastąpiła kontynuacja aktu rozradzania się i rozpoczął się proces rozradzania się. Ukończony urodzeniem Henocha, którego Kain bratobójca, tułacz i wędrowiec. Świadomy zbyt wielkiej winy jego, by można mu ją odpuścić (Rdz.4,13) Zaniechał kontynuacji świadomości o przyczynie i skutku oddzielenia od systemu duchowo - informacyjnej całości. Przemilczał bratobójczą zbrodnie Abla, która będzie oddziaływać bratobójczą zbrodnią z ziemi na przyszłe pokolenia. Zaprzestał kontynuowania składania krwawej ofiary- nośnika informacji o śmierci w zastępstwie człowieka- źródło zakłóceń zjedzonym owocem banana bez nasienia nie dla was, dla zwierząt (Rdz.1,29-30) By zakryć w swoim obrazie holograficznym i w całym uniwersum holograficznym. Obraz owocu banana bez nasienia nie dla was, dla zwierząt. Źródło zakłóceń w oddziaływaniach informacyjnych wszelkich rodzajów informacji ze wszechinformacją, czyli informacja dla całości i o całości. Następna zbyt wielka wina Kaina, by można mu ją odpuścić. Bo zaniechał kontynuacji świadomości u potomka swego. A brak kontynuacji świadomości prowadzi do zbrodni. Potęgując falowe zakłócenia w oddziaływaniach informacyjnych wszelkich rodzajów informacji ze wszechinformacją. Za czynienie falowych zakłóceń na pewno poniesie śmiertelne konsekwencje każdy, kto tak czyni ( Rdz.4, 24) "Potem zbudował miasto i nazwał je imieniem syna swego: Henoch" Czyli Kain świadomy wielkiej winy jego, by można mu ją odpuścić. Nie zbudował ołtarza, by złożyć krwawą ofiarę - nośnik informacji o śmierci w zastępstwie człowieka - źródło zakłóceń zjedzonym owocem banana bez nasienia nie dla was ,dla zwierząt ( Rdz.1, 29-30)Zbudował miasto, w którym zamieszkała nieświadoma organizacja społeczna. A miasto nazwał umownym imieniem nieświadomego syna swego: Henoch " A Henochowi urodził się Irad" Czyli nieświadomemu Henochowi urodził się nieświadomy Irad. Irad zaś zrodził nieświadomego Mechujaela, a Mechujael zrodził nieświadomego Metuszaela, a Metuszael zrodził nieświadomego Lamecha. Czyli nieświadomy Henoch i nieświadome jego potomstwo. Lamech nieświadomy potomek nieświadomego Henocha. Kontynuuje rozradzanie się i rozmnażanie się i pojął sobie nieświadome dwie żony. "Imię jednej było Ada, a imię drugiej Sylla. Ada urodziła Jabala, który był praojcem mieszkających w namiotach i przy trzodach" Czyli urodzony Jabal, był nieświadomym praojcem rolników i pasterzy. Nieświadomość prowadzi do zbrodni, a zbrodnia potęguje falowe zakłócenia. A za czynienie falowych zakłóceń, na pewno poniesie śmiertelne konsekwencje każdy, kto tak czyni (Rdz.4,17-20)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 02 wrz 2018, 10:49

Księga Rodzaju 4,21-24

"A imię brata jego było Jubal, który był praojcem wszystkich grających na cytrze i na flecie " Czyli a imię nieświadomego brata jego było Jubal, który był praojcem wszystkich nieświadomych grających na cytrze i flecie. " Również i Sylla urodziła Tubalkaina, który wykuwał wszelkie narzędzia z miedzi i żelaza " Czyli również i nieświadoma Sylla urodziła nieświadomego Tubalkaina praojca wszystkich nieświadomych rzemieślników. Siostrą nieświadomego Tubalkaina była nieświadoma Naama. " I rzekł Lamech: słowo, dźwięk, wibracja - falowy nośnik informacji. Nieświadomego Lamecha do swych nieświadomych żon: Ado i Syllo, słuchajcie głosu mojego ! Czyli nieświadome żony Ada i Sylla mają słuchać głosu nieświadomego męża swego !Wy, nieświadome żony, nieświadomego Lamecha nastawcie ucha na nieświadome zbrodnicze słowa moje. Czyli falowy nośnik informacji o zbrodniczych zamiarach. " Męża gotów jestem zabić, jeśli mnie zrani, a chłopca, jeśli mi zrobi siniec " Czyli brak kontynuacji świadomości jest kontynuacją zbrodni. Jeżeli Kain bratobójca, tułacz i wędrowiec, świadomy zbyt wielkiej winy swojej, by można mu ją odpuścić. Nie miał być pomszczony, by nie mnożyć falowych nośników informacji o bratobójczej zbrodni, która będzie oddziaływać bratobójczą zbrodnią z ziemi (Rdz.4,15) To nieświadomy Lamech i jego nieświadome potomstwo będzie potęgowało falowe nośniki informacji o bratobójczej zbrodni. Oddziaływać będzie bratobójczą zbrodnią z ziemi (Rdz.4,24) Czyniąc falowe zakłócenia w oddziaływaniach informacyjnych wszelkich rodzajów informacji ze wszechinformacją, czyli informacja dla całości i o całości. A za czynienie falowych zakłóceń, na pewno poniesie konsekwencje każdy, kto tak czyni. Analogicznie do współczesnych grup społecznych, które żyją w zbiorowej nieświadomości. Przyczyny i skutku oddzielenia od systemu duchowo-informacyjnej całości, czyli Edenu. Konsekwencji bratobójczej zbrodni, która oddziaływać będzie bratobójczą zbrodnią z ziemi. Zaprzestanie składania krwawych ofiar - nośnika informacji o śmierci w zastępstwie człowieka - źródło zakłóceń zjedzonym owocem banana bez nasienia nie dla was,dla zwierząt (Rdz1, 29-30)By zakryć w swoim obrazie holograficznym i w całym uniwersum holograficznym obraz banana bez nasienia - źródło zakłóceń w oddziaływaniach informacyjnych wszelkich rodzajów informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją, czyli informacja dla całości i o całości ( Rdz.4,21-24)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 03 wrz 2018, 10:15

Księga Rodzaju 4,25-26

"I obcował Adam jeszcze raz z żoną swoją, a ona urodziła syna i dała mu imię Set, " Czyli kontynuacja kilkukrotnego aktu rozradzania się Adama i żony jego. Zakończona urodzeniem syna, czyli potomka danego od Boga z nadanym mu umownie imieniem Set. " mówiąc: Bóg dał mi innego potomka zamiast Abla, którego zabił Kain" Czyli nośnik świadomej informacji, że to Bóg dał mi innego potomka zamiast Abla, którego zamordował bratobójca Kain. "Setowi także urodził się syn i nazwał go Enosz " Czyli Set też kontynuował akt rozradzania się i rozmnażania się. Ukończony urodzeniem syna, czyli potomka danego od Boga, którego nazwał umownym i ograniczonym imieniem Enosz " "Wtedy zaczęto wzywać imienia Pana"Czyli bez świadomości śmierci niewinnej ofiary w zastępstwie śmierci winnego człowieka - źródło zakłóceń. Zjedzonym owocem banana bez nasienia nie dla was, dla zwierząt ( Rdz.1,29-30) By zakryć owoc banana bez nasienia w swoim obrazie holograficznym i w całym uniwersum holograficznym. Źródło zakłóceń w oddziaływaniach informacyjnych wszelkich rodzajów informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją, czyli informacja dla całości i o całości. Wtedy świadomi krwawej ofiary- nośnika informacji w zastępstwie człowieka - źródło zakłóceń. Nie czynili by następnych zakłóceń, falowymi nośnikami informacji. Czyli myślą - pożądaniem (Rdz.3,6) słowem - gotowością uczynienia bratobójczej zbrodni z błahego powodu (Rdz.4,23) i czynem - bratobójczą zbrodnią (Rdz.4,8) Bo za czynienie falowych zakłóceń, na pewno poniesie śmiertelne konsekwencje każdy, kto tak czyni. Wtedy świadomie zacząć wzywać imienia Pana. Czyli nie jak człowiek - stworzenie ograniczony umownym imieniem tylko wszystko - mogący, czyli Wszechmogący (Rdz.4,25-26)

Analogicznie do współczesnych potomków wzywających imienia Wszechmogącego. Czyli bez świadomości, że w swoim obrazie holograficznym i w całym uniwersum holograficznym, mamy obraz Jezusa Zbawiciela i przyjaciela. Najdoskonalszy wzór człowieka w nie czynieniu: myślą, słowem i czynem falowych nośników informacji. Czyniące zakłócenia w oddziaływaniach informacyjnych wszelkich rodzajów informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją. A za czynienie falowych zakłóceń, na pewno poniesie śmiertelne konsekwencje każdy, kto tak czyni. Teraz świadomi niewinnej śmierci Jezusa Zbawiciela i przyjaciela w zastępstwie winnego śmierci człowieka - źródło zakłóceń. Zjedzonym owocem banana bez nasienia nie dla was, dla zwierząt ( Rdz.1, 29-30) Świadomi obrazu najdoskonalszego wzoru Jezusa Zbawiciela i przyjaciela w zastępstwie człowieka - źródło zakłóceń. Nie będziemy czynić : myślą, słowem i czynem następnych falowych nośników informacji. Czyniące zakłócenia, by nie ponieś śmiertelnych konsekwencji, za czynienie falowych zakłóceń. Teraz świadomie wzywamy imienia Wszechmogącego.
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 04 wrz 2018, 11:39

Księga Rodzaju 5,1-3

"To jest księga potomków Adama". Od Adama do Noego." Kiedy Bóg stworzył człowieka", Czyli wtedy kiedy Bóg stworzył myślą wirową formę energii, w której zamieścił: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik rodzaju informacji z ukształtowanymi funkcjonalnie, wewnętrznie i zewnętrznie rodzajami informacji w formie energetycznej we wszechinformacji. "na podobieństwo Boże uczynił go" Czyli na analogie podobieństwa Boga słowa - nośnika rodzaju informacji. Człowieka słowa - nośnika informacji. " Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich " Czyli ukształtowany funkcjonalnie rodzaj informacji w formie energetycznej we wszechinformacji " oraz błogosławił im " Czyli wyraził swoją wolę im, by rozradzali się i rozmnażali się, napełniali ziemię, i czynili ją sobie poddaną; panując nad wszelkimi zwierzętami, które się poruszają po ziemi! ( Rdz1, 28) " i nazwał ich ludźmi, gdy zostali stworzeni " Czyli ukształtowanym funkcjonalnie rodzajem informacji w formie energetycznej we wszechinformacji. Słowem - nośnikiem rodzaju informacji w formie energetycznej " Adam żył sto trzydzieści lat i zrodził syna". Czyli zrodził ukształtowany funkcjonalnie rodzaj informacji w formie energetycznej " na podobieństwo swoje," Czyli na podobieństwo swojego słowa - nośnika informacji, " na obraz swój, " Czyli ukształtowany funkcjonalnie rodzaj informacji w formie energetycznej, i " nazwał go Set" Czyli ograniczonym i umownym imieniem. (Rdz. 5, 1-3)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 05 wrz 2018, 12:16

Księga Rodzaju 5,4-32

"Po zrodzeniu Seta żył Adam 800 lat i zrodził synów i córki. Adam przeżył 930 lat i umarł, gdy Jered miał 408 lat. Set żył 105 lat i zrodził Enosza. Po zrodzeniu Enosza żył Set 807 lat i zrodził synów i córki. Set przeżył 912 lat i umarł, gdy Jered miał 390 lat. Enosz żył 90 lat i zrodził Kenana. Po zrodzeniu Kenana żył Enosz 815 lat i zrodził synów i córki. Enosz przeżył 905 lat i umarł, gdy Jered miał 383 lata. Kenan żył 70 lat i zrodził Mahalaela. Po zrodzeniu Mahalaela żył Kenan 840 lat i zrodził synów i córki. Kenan przeżył 910 lat i umarł, gdy Jered miał 388 lat. Mahalael żył 65 lat i zrodził Jereda. Po rodzeniu Jereda żył Mahalael 830 lat i zrodził synów i córki. Mahalael przeżył 895 lat i umarł, gdy Jered miał 373 lata.Jered żył 162 lata i zrodził Henocha. Po zrodzeniu Henocha żył Jered 800 lat i zrodził synów i córki. Jered przeżył 962 lata i umarł. Henoch żył 65 lat i zrodził Metuszelacha. Po zrodzeniu Metuszelacha chodził Henoch z Bogiem, czyli nie negował i nie manipulował rzeczywistymi faktami i rzeczywistymi słowami Wszechmogącego Boga, "a potem nie było go, gdyż zabrał go Bóg" Czyli sześciu potomków Adama, którzy nie chodzili z Bogiem, czyli negowało i manipulowało rzeczywistymi faktami i rzeczywistymi słowami Wszechmogącego Boga. Symbolicznie jak sześć dni stwarzania, a siódmy szabat odpoczynku, czyli Henoch, który chodził z Bogiem. "Metuszelach żył 187lat i zrodził Lamecha. Po rodzeniu Lamecha żył Metuszelach 782 lata i zrodził synów i córki. Metuszelach przeżył 969 lat i umarł" w 600 roku życia Noego (Rdz.7,11). Czyli Metuszelach nie wszedł do arki, bo z dziesięciu potomków Adama tylko Henoch i Noe chodził z Bogiem. Lamech żył 182 lata i zrodził syna (Rdz.5, 29) Lamech żył po zrodzeniu Noego 595 lat i zrodził synów i córki. Lamech przeżył 777 lat i umarł, 5 lat przed potopem. "A Noe miał 500 lat, gdy zrodził Sema, Chama i Jafeta." Adam i potomkowie Adama w linii Seta do Noego żyli do potopu 1656 lat. Potomkowie Adama w linii Seta zakończyli dzieje ludzkości przed potopem. Noe i jego potomkowie rozpoczęli dzieje ludzkości po potopie ( Rdz 5, 4-32)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 06 wrz 2018, 11:53

Księga Rodzaju 6,1-3

"A kiedy ludzie" Czyli ukształtowane funkcjonalnie zewnętrznie i wewnętrznie rodzaje informacji w formie energetycznej z formą ruchu we wszechinformacji " zaczęli rozmnażać się " Czyli kontynuowali cykliczność aktu i procesu rozradzania się " na ziemi " Czyli rodzaj informacji w formie energetycznej we wszechinformacji " i rodziły im się córki ," Czyli kontynuowali kilkukrotnie akty i procesy rozradzania się i rozmnażania się. Ukończone urodzeniem ukształtowanych funkcjonalnie zewnętrznie i wewnętrznie rodzajów informacji w formie energetycznej. "ujrzeli synowie boży, " Czyli zobaczyli ukształtowane funkcjonalnie rodzaje informacji słowem Wszechmogącego Boga " że córki ludzkie były piękne " Czyli że ukształtowane funkcjonalnie rodzaje informacji były o estetycznym wyglądzie " Wzięli więc sobie za żony te wszystkie, które sobie upatrzyli " Czyli wzięli więc sobie za żony te wszystkie, które były dla nich atrakcyjne." I rzekł Pan:"Czyli słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji Wszechmogącego zamieszczony w wirowej formie energii " Nie będzie przebywał duch mój w człowieku na zawsze, " Czyli nie będzie stworzona moją twórczą myślą - wirowa forma energii przebywać w ukształtowanym funkcjonalnie rodzaju informacji wiecznie " gdyż jest on tylko ciałem " Czyli rodzajem informacji w wirowej formie energii." Będzie więc życie jego trwać sto dwadzieścia lat". Czyli będzie więc stworzona twórczą myślą - wirowa forma energii dla nośnika rodzaju informacji jego, trwać określony czas. ( Rdz. 6,1-3)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 07 wrz 2018, 11:01

Księga Rodzaju 6,4-8

" A w owych czasach, również i potem, " Czyli przed potopem i po potopie " gdy synowie boży " Czyli ukształtowane rodzaje informacji słowem Wszechmogącego Boga " obcowali z córkami ludzkimi," Czyli nastąpił akt z ukształtowanym funkcjonalnie rodzajem informacji w formie energetycznej " byli na ziemi olbrzymi, których im one rodziły " Czyli byli na ziemi inaczej ukształtowani, którym synom bożym, ukształtowane funkcjonalnie rodzaje informacji w formie energetycznej rodziły. " To są mocarze, którzy z dawien dawna byli sławni " Czyli to są inaczej ukształtowani olbrzymi mocarze, którzy przed potopem i po potopie byli sławni. Sławni, bo inni, ale nie koniecznie lepsi. Analogicznie do współczesnych będących sławnymi, ale nie koniecznie lepszymi." A gdy Pan widział, że wielka jest złość człowieka na ziemi " Czyli gdy Wszechmogący widział, że wielka złość człowieka na ziemi. Czyni wiele falowych zakłóceń na ziemi, czyli rodzaju informacji w formie energetycznej " i że wszystkie jego myśli oraz dążenia jego serca są ustawicznie złe, " Czyli, że wszystkie jego myśli - nośniki falowych zakłóceń i dążenia jego serca są ciągle negatywne. Czyniące falowe zakłócenia w oddziaływaniach informacyjnych wszelkich rodzajów informacji w formie energetycznej we wszechinformacji, ze wszechinformacją. A za czynienie falowych zakłóceń, na pewno poniesie śmiertelne konsekwencje, każdy kto tak czyni. " żałował Pan, że uczynił człowieka na ziemi" . Czyli żałował Wszechmogący , że uczynił ukształtowany funkcjonalnie rodzaj informacji w formie energetycznej na ziemi, czyli rodzaju informacji w formie energetycznej " i bolał nad tym w sercu swoim" Czyli i był świadomym , że uczyniony człowiek, który za czynienie falowych zakłóceń, na pewno poniesie śmiertelne konsekwencje." I rzekł Pan:"Czyli słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji Wszechmogącego. "Zgładzę człowieka, którego stworzyłem, z powierzchni ziemi, " Czyli poniesie śmiertelne konsekwencje człowiek, którego stworzyłem twórczą myślą i słowem - nośnik rodzaju informacji, z powierzchni ziemi, czyli rodzaju informacji w formie energetycznej." począwszy od człowieka aż do bydlęcia, aż do płazów i ptactwa niebios " Czyli począwszy od ukształtowanego funkcjonalnie rodzaju informacji w formie energetycznej aż do różnej formy ruchu rodzajów informacji w formie energetycznej " gdyż żałuję, że je uczyniłem " Czyli gdyż żałuję, że je uczyniłem, bo jestem świadomym, że za czynienie falowych zakłóceń, na pewno poniosą śmiertelne konsekwencje " Ale Noe znalazł łaskę w oczach Pana " Czyli ale Noe znalazł litość, bo nie widział Wszechmogący, by Noe czynił falowe zakłócenia (Rdz.6,4-8)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 08 wrz 2018, 16:16

Księga Rodzaju 6,9-11

" Oto dzieje rodu Noego: Noe był mężem sprawiedliwym, nieskazitelnym wśród swojego pokolenia " Czyli Noe wzorem dla każdego z nas, w ocaleniu życia swojego i rodziny swojej. Bo był mężem sprawiedliwym i nie negował i nie manipulował rzeczywistymi faktami i rzeczywistymi słowami Wszechmogącego Boga. Nieskazitelnym, bo nie czynił falowych zakłóceń negowaniem i manipulowaniem rzeczywistymi faktami i rzeczywistymi słowami Wszechmogącego Boga " Noe chodził z Bogiem " Czyli bo nie negował i nie manipulował rzeczywistymi faktami i rzeczywistymi słowami Wszechmogącego Boga. I nie czynił falowych zakłóceń w oddziaływaniach informacyjnych wszelkich rodzajów informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją. " A Noe miał 500 lat, gdy zrodził Sema, Chama i Jafeta ". Czyli Noe zrodził trzech bliźniaków (Rdz.5,32) " I zrodził Noe trzech synów bliźniaków: Sema, Chama i Jafeta " " Ale ziemia była skażona w oczach Boga ". Czyli widział Bóg, że ziemia - rodzaj informacji w formie energetycznej we wszechinformacji. Była falowymi zakłóceniami w oddziaływaniach informacyjnych, wszelkich rodzajów informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją " i pełna nieprawości " Czyli pełna pożądania, bo miłe dla oczu, bo dobre do jedzenia, ale bez nasienia, bo dla zdobycia mądrości, którą jest mądrość o owocu z nasieniem dla was i owocu - banana bez nasienia nie dla was, dla zwierząt (Rdz.1,29-30) Składanie ofiar według własnego uznania, jak Kain bratobójca Abla. Wtedy gdy nie złożył krwawej ofiary. Rozgniewał się bardzo i zasępiło się jego oblicze. Bo negowanie i manipulowanie rzeczywistych faktów i rzeczywistych słów Wszechmogącego Boga jest złością, nienawiścią i zbrodnią. Potęgowanie falowych zakłóceń zbrodniami z błahego powodu. Wzywanie Wszechmogącego bez składania krwawych ofiar. I z 10 potomków Adama tylko Henoch i Noe nie czynili falowych zakłóceń. Obcowanie z synami bożymi i rodzenie mocarzy olbrzymów inaczej ukształtowanych. Ciągłe potęgowanie falowych zakłóceń. Dążeniami serca w negowaniu i manipulowaniu rzeczywistymi faktami i rzeczywistymi słowami Wszechmogącego Boga. Myślami- pożądaniem. Słowami - nośnikami falowych zakłóceń. Uczynkami - zbrodniami z błahego powodu ( Rdz.6, 9-11)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 09 wrz 2018, 11:11

Księga Rodzaju 6,12-14

"I spojrzał Bóg na ziemię, a oto była skażona, " Czyli zobaczył Bóg ziemię w falowych zakłóceniach "gdyż wszelkie ciało skaziło drogę swoją na ziemi " Czyli gdyż wszelkie rodzaje informacji w formie energetycznej z formą ruchu, były w falowych zakłóceniach. " Rzekł tedy Bóg do Noego: " Czyli słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji Boga do Noego. " Położę kres wszelkiemu ciału," Czyli położę kres wszelkim rodzajom informacji w formie energetycznej z formą ruchu," bo przez nie ziemia pełna jest nieprawości; " Czyli bo przez nie ziemia - rodzaj informacji w formie energetycznej pełna jest pożądliwości, złości, gniewu, nienawiści i zbrodni z błahego powodu, które potęgują falowe zakłócenia. " zniszczę je wraz z ziemią" Czyli unicestwię pożądliwość, złość, gniew, nienawiść i zbrodnię z błahego powodu, które potęgują falowe zakłócenia wraz z ziemią - rodzaj informacji w formie energetycznej we wszechinformacji. "Zbuduj sobie arkę z drzewa żywicznego" Czyli apel do każdego z nas, by zapewnić sobie pewne bezpieczeństwo "Zrób komory w arce, i powlecz ją wewnątrz i z zewnątrz smołą" Czyli zapewnij sobie wewnętrzne bezpieczeństwo świadomością, by nie negować i nie manipulować rzeczywistymi faktami i rzeczywistymi słowami Pisma Świętego Wszechmogącego Boga. I zewnętrzne, by nie czynić falowych zakłóceń, negowaniem i manipulowaniem rzeczywistymi faktami i rzeczywistymi słowami Pisma Świętego Wszechmogącego Boga (Rdz.6,12-14)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Księga Rodzaju 4,1-3

Post 11 wrz 2018, 10:25

Księga Rodzaju 6,15-17

"A zrobisz ją tak: Długość arki niech wynosi 300 łokci" Czyli wymiar łokcia 0,45m x 300 łokci = 135m szerokość jej 50 łokci (22,5m), a wysokość jej 30 łokci (13,5m) Czyli długość arki sześciokrotnie większa od jej szerokości. Jak sześć dni stwarzania i siódmy szabat - sobota dzień odpoczynku (Rdz.2,2-3) A wysokość arki dziesięciokrotnie mniejsza od jej długości, jak 10 przykazań, zakazów i nakazów (Wyj.20) Czyli arka ponadczasową trójwymiarową proporcją, bezpiecznej konstrukcji geometrycznej. Iloraz trójwymiarowej proporcji długości do szerokości, czyli 6 i długości do wysokości, czyli 10. Pewne bezpieczeństwo w trójwymiarowych proporcjach. Czyli ziemskim (szerokość i długość) czasoprzestrzeni (wysokość) i najwyższym, czyli 6 dni stwarzania i 7 szabat - sobota odpoczynku oraz 10 przykazań, zakazów i nakazów, by nie czynić falowych zakłóceń. Uniwersalna trójwymiarowa proporcja arki i człowieka w poziomie. "Zrobisz w arce okno" Czyli okno dziejowe wieków, przez które dostrzec można rzeczywiste i rzetelne fakty historyczne, prorocze i eschatologiczne "i zakończysz je na łokieć od góry" Czyli zawsze w bliskiej odległości od Wszechmogącego Boga "Z boku arki umieścisz drzwi" Czyli jedyne drzwi wejścia, by ocalić życie. Nie negowaniem i nie manipulowaniem rzeczywistymi faktami i rzeczywistymi słowami Pisma Świętego Wszechmogącego Boga "Uczynisz w niej dolne, wyższe i najwyższe komory" Czyli dolne, to wymiar ziemski wszelkich rodzajów informacji w formie energetycznej. Wyższe to wymiar czasoprzestrzeni - informacja dla całości i o całości, czyli wszechinformacja. I najwyższy, to wymiar poza ziemią i poza czasoprzestrzenią, czyli miejsce obecności Wszechmogącego Boga. " Bo oto Ja sprowadzę potop na ziemię, " Czyli Wszechmogący Bóg uczyni rodzajem informacji w formie energetycznej zagładę ziemi - rodzaj informacji w formie energetycznej we wszechinformacji " aby zniszczyć pod niebem wszelkie ciało, w którym jest dech życia." Czyli aby unicestwić pod sklepieniem wszelkie rodzaje informacji z formą ruchu, do którego dostarczana jest informacja do wewnętrznie ukształtowanego rodzaju informacji ze wszechinformacji . " Wszystko, co jest na ziemi, zginie" , Czyli wszystkie rodzaje informacji w formie energetycznej we wszechinformacji na ziemi - rodzaj informacji w formie energetycznej we wszechinformacji zostanie unicestwione ( Rdz.6, 15-17)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
waleriana Kobieta
Tłumacz Pisma Świętego
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13 sty 2010, 11:58
Lokalizacja: zachodnia Polska

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron