Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Ewangelia wg Judasza:

Ankieta wygasła 19 kwi 2006, 21:39

Jest wiarygodna jak inne ewangelie.
3
75%
To jakaś podróbka, wymysł kogoś, całkowite S.F.
1
25%
Nie wiem co o tym myśleć.
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 4

Ewangelia według Judasza

Post 09 kwi 2006, 21:39

Zapewne słyszeliście o tej ewangelii o godz. 21:00 na National Geographic(teraz leci to) jest program poswiecony tej ewangelii. Na wielkanoc 2006 roku ma byc juz przetlumaczona na polski. Co o niej sadzicie? Ze szczatkowych niestety jak narazie informacji z niej?? Czy zostala moze napisana przez Judasza, albo jego uczniow jakis, zeby go oczyscic z zarzutow ? Czy moze ta ewangelia mowi wiecej prawdy niz inne ewangelie(oczywiscie te zaliczone przez KK do Nowego Testamentu)?? Czekam na ciekawe posty:):P
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 10 kwi 2006, 08:27

proponuje zapoznac sie z tym oraz tym tekstem...

nie podoba mi sie to, ze robi sie taka afere i rozdmuchuje to do niewiadomoczego... podczas gdy takich tekstow jest wiecej i wiele z nich mozna odnalezc przetlumaczonych juz od dluzszego czasu na nasz jezyk... faktem jest, ze nie jest to na reke Kosciolowi za bardzo, ale i tak mu to krzywdy pewnie nie zrobi...

P.S.: a w ankiecie nie zaglosuje bo nie ma odp. ktorej moglbym na ten temat udzielic :)
_ Mężczyzna
 
Posty: 279
Dołączył(a): 11 maja 2005, 08:58

Post 11 kwi 2006, 22:55

Zgadzam się Loky całkowicie z tym co napisałeś. To po prostu jedna z wielu (ok 30 ) ewangelii z tamtego okresu. Naprawdę nierozumiem dlaczego KK tak bardzo wzbrania sie przed ujawnieniem, że oprócz znanych nam 4 były jeszcze inne, w tym Judasza? Przecież to nie podważa w żaden sposób status qvo naszej wiary!A tak na marginesie program był b.ciekawy i naświetlił tak mało znany początek kształtowania się naszego KK. Daje dużo do myślenia :-$
Aga Kobieta
wiem,że nic nie wiem
 
Imię: Agnieszka
Posty: 43
Dołączył(a): 23 mar 2006, 01:34
Droga życia: 33
Zodiak: Baran

Post 18 maja 2006, 16:08

Aga napisał(a):Zgadzam się Loky całkowicie z tym co napisałeś. To po prostu jedna z wielu (ok 30 ) ewangelii z tamtego okresu. Naprawdę nierozumiem dlaczego KK tak bardzo wzbrania sie przed ujawnieniem, że oprócz znanych nam 4 były jeszcze inne, w tym Judasza? Przecież to nie podważa w żaden sposób status qvo naszej wiary!A tak na marginesie program był b.ciekawy i naświetlił tak mało znany początek kształtowania się naszego KK. Daje dużo do myślenia :-$



A może jednak by podważyło??
Kto wybierał ewangelie do Bibli? To one charakteryzuja naszą wioare - czyli chrześcijanizm. A jakby tak dodać do niej EW. Judasza dużo dużo wcześniej - zmieniłoby to nasze poglądy na zdradę? Nie było by powiedzeń typu -- " TY Judaszu".
A najbardziej aktusalny przykałd- na ekrany wchodzi "Kod .." I dlaczego kościół tak protestuje? Przecież wg kościoła to czysta fikcja i stek bzdur! To skąd te protesty? Boja sie,ze jakiś komercyjny filmik moze przetrzebic rzesze baranków?
A przecie ew. św. Magdaleny istanieje.
Tam gdzie kończy się logika zaczynaja sie kobiety....:)
mesalina Kobieta
 
Imię: Monika
Posty: 5
Dołączył(a): 18 maja 2006, 10:39
Lokalizacja: Żory
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Waga

Post 18 maja 2006, 16:44

"Kod Leaoanrda" to fikcja, każdy o tym wie - mam nadzieję. Kościół protestuje z kilku powodów ale głownie chodzi o pokazanie swojej nieuległości w tępieniu odstępstw od wiary i rzeczy które tą wiarę podważają. Szkoda tylko, że kościół pcha się przez to nawet w życie niechrześcijan, którzy chcieliby film obejrzeć.

Naprawdę nierozumiem dlaczego KK tak bardzo wzbrania sie przed ujawnieniem, że oprócz znanych nam 4 były jeszcze inne, w tym Judasza?


Kiedyś KK wzbraniał się nawet od teorii, że Ziemia jednak nie jest płaska. Instytucja ta ma nieograniczony talent do tworzenia absurdaklnych teorii, zakazów i kłamstw. Problem tylko w tym, że ludzie to tak łatwo łykają.
Zdanie KK mnie nie interesuje, i tak to jakieś kłamstwa zwykle. Sama Ewangelia Judasza nie wnosi zbyt wiele. Osobiście coraz bliższy jestem stwierdzeniu że Ewangelie też kłamia, bowiem są pisane przez fanów Jezusa czy nawet fanatyków.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 18 maja 2006, 16:56

Hmm oglądałem sobie na discovery: Rywale Jezusa. I było paru takich co moliby być rózniie dobrzy co Jezus. BYlo jedno dobze udokumentowane zdarzenie. Piotr z koelami(apostołami tez) zrobili ustawke z innymi, którzy byli za tym kolesiem co takie same cuda robil co Jezus. Wiec ten rywal Jezusa wzniosl sie do gory, zaczal lewitowac, Piotr zaczal modlic sie do Jezusa, zeby spadl no i rzeczywiscie ten rywal Jezusa spadl. Jak sadzicie, czy to wlasnie nie wiara Piotra, jeg poteg umyslu, nie zrobila teo za niego? A on to przypisal Jezusowi? Czy moze rzeczywiscie Jezus nie chcial takiego obrotu sprawy, ze ktos inny bedzie jeszcze tak robic? Chociaz w to ostatnie nie za bardzo wierze przeciez mozna powiedziec ze Jezus byl takim hipisem:D Glosil milosc, pokoj, wybaczanie, mowil ze kazdy moze robic takie rzeczy jak on :):) Jednak chyba apostolowie nie zrozumieli.
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 01 cze 2006, 19:23

To jest jeszcze jedna glupi ksiega napisana przez astekow.
A jesli nawet naisal ja Judasz, to walnął wszystkim scieme, zeby sie uniewinnic i wcisnac komus kit ze bylo inaczej.
tabiZ
Avatar użytkownikatabi Mężczyzna
 
Imię: Dawid
Posty: 82
Dołączył(a): 01 cze 2006, 19:10
Lokalizacja: Olkusz
Zodiak: rak

Post 01 cze 2006, 19:28

A jesli nawet naisal ja Judasz, to walnął wszystkim scieme, zeby sie uniewinnic i wcisnac komus kit ze bylo inaczej

Jestes święcie przekonany widze. A przeciez to tamci moga ściemniać a Judasz może mieć racje i co wtedy ?:P
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 01 cze 2006, 19:38

Mysle ze... z tego co wiem jaki byl Judasz to mysle ze byl takim cfaniakiem ze cos takiego zrobil, dla oszustwa.
tabiZ
Avatar użytkownikatabi Mężczyzna
 
Imię: Dawid
Posty: 82
Dołączył(a): 01 cze 2006, 19:10
Lokalizacja: Olkusz
Zodiak: rak

Post 01 cze 2006, 20:29

Mysle ze... z tego co wiem jaki byl Judasz to mysle ze byl takim cfaniakiem ze cos takiego zrobil, dla oszustwa.

A co wiesz? :P Nic nie wiesz. Nie spotkałeś Judasza osobiście, możesz jedynie gdybać. Zresztą tak samo jak gdybać mogą zwolennicy nowopowstałej teorii, która ma u podstaw nową odkrytą ewangelię :P
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Post 01 cze 2006, 22:55

poprostu czytalem Biblie i wierze w Boga.
tabiZ
Avatar użytkownikatabi Mężczyzna
 
Imię: Dawid
Posty: 82
Dołączył(a): 01 cze 2006, 19:10
Lokalizacja: Olkusz
Zodiak: rak

Post 01 cze 2006, 23:03

Nie polecałbym czytania Biblii ludziom, którzy chcą się czegoś dowiedzieć lub wyrobić sobie zdanie.
Najlepiej sięgnąć po 3P, Ewangelie itd. Tutaj i tak nie da się tego dobrze poznać z powodu tłumaczenia i błędów jakie za sobą niesie. Takie teksty będą jednak bardziej wolne od manipulacji i nie okrojone.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 02 cze 2006, 11:58

Mam przeklad interlinearny bibli, gdzie pisze wsztsko dokladnie bez przekretow.
I wierze w to co w bibli pisze, bo wiem że Bóg nie kłamie.
tabiZ
Avatar użytkownikatabi Mężczyzna
 
Imię: Dawid
Posty: 82
Dołączył(a): 01 cze 2006, 19:10
Lokalizacja: Olkusz
Zodiak: rak

Post 02 cze 2006, 12:45

I wierze w to co w bibli pisze, bo wiem że Bóg nie kłamie.

Ale ludzie kłamią, a Biblia jest najprawdopodobniej napisana przez człowieka.
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Post 02 cze 2006, 13:03

jesli wierzysz w Boga?
wiesz ze Bóg istnieje, stworzyl swiat, widzi nas itd.
to jes tak, on zeslal syna, ktory opowiadał o sowim Ojcu, o Niebie, mowil prawde.
Bóg tez nie kłamie, a Biblia jest jego pismem, to co powiedzail jest teraz napisane (a slowo cialem sie stalo) jest to w bibli.
Wieć mysle ze Bóg nie kłamie, ze to co w bibli jest napisane jest prawda.
tabiZ
Avatar użytkownikatabi Mężczyzna
 
Imię: Dawid
Posty: 82
Dołączył(a): 01 cze 2006, 19:10
Lokalizacja: Olkusz
Zodiak: rak

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron