Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

Problem z czakrami

Post 17 kwi 2011, 13:34

Próbuję aktywować moje czakry. Póki co skupiłam się na pierwszej i drugiej, dzisiaj chciałam przejść do otwierania kolejnej ale mam problem. Zamiast czuć się wypełniona energią jest odwrotnie, jestem kompletnie wypompowana i wyczerpana. Co jest grane, czy zamiast pobierać energię z zewnątrz oddaje swoją? To co mam robić? Pozamykać te czakry? A może to wina tego że są nierównomiernie otwarte?
katamara Kobieta
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 kwi 2011, 21:53
Droga życia: 1
Zodiak: waga/smok

Re: Problem z czakrami

Post 18 kwi 2011, 21:08

Ja też miałam takie jazdy odnośnie czakry splotu słonecznego i nadal mam bardzo delikatnie czasem ;). Kwestia otwarcia i oczyszczenia tej czakry jak sądzę ;)
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza

Re: Problem z czakrami

Post 20 kwi 2011, 21:13

Z książki S. Sharamon:

"Jeśli w czasie tego procesu oczyszczenia i klarowania spiętrzone blokadą energie zostaną uwolnione, ich treści pojawiają się jeszcze raz w naszej świadomości. Możemy przy tym od nowa przeżywać te same odczucia, które spowodowały blokadę – nasze lęki, gniew, bóle. Choroby cielesne mogą po raz ostatni pojawić się na powierzchni, zanim zostaną zupełnie usunięte. W czasie tych procesów czujemy się być może niespokojni, podnieceni lub bardzo zmęczeni. Jednak skoro tylko arterie energetyczne są wolne, wstępuje w nas radość, opanowanie i jasność.
Wielu ludzi nie ma wszakże odwagi, by przejść przez procesy oczyszczania."
katamara Kobieta
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 kwi 2011, 21:53
Droga życia: 1
Zodiak: waga/smok

Re: Problem z czakrami

Post 20 kwi 2011, 22:53

Mhm, to jest bardzo prawdziwe co zacytowałaś :). Ja mam wrażenie, że wielokrotnie wciąż i na nowo nie mam odwagi by oczyścić sobie blokady jakie we mnie pozostały :).

Jak chcesz napisz potem jak tam postępy z tą czakrą.

Ej, to co? Trzeba się na niej skupić i przeczekać to wszystko? Aż chyba dzisiaj spróbuję przed snem to uruchomić z pełną siłą, zobaczymy do czego to doprowadzi i jak długo potrwa. Aktualnie jestem w tak zmiennych stanach emocjonalnych, że myślę, że niewiele trzeba bym wreszcie na mnie spłynął wodospad oczyszczenia :D :D <wypas>
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza

Re: Problem z czakrami

Post 21 kwi 2011, 10:29

"Wielu ludzi nie ma wszakże odwagi, by przejść przez procesy oczyszczania. Często brak im po prostu wiedzy i interpretują występujące doświadczenia jako regres w swoim rozwoju.
W rzeczywistości blokady w naszym systemie energetycznym zostaną oczyszczone tylko w tym stopniu, w jakim jesteśmy gotowi na gruncie naszego całościowego rozwoju stanąć twarzą w twarz z niekochanymi i wypartymi częściami naszego, “ja" i uwolnić je przez naszą miłość."

Wygląda na to, że trzeba się skupić, nie bać, a wszelkie niedogodności przeczekać. Choć biorąc pod uwagę to jak byłam słaba to będzie to trudne. Ale pewnie warto spróbować.
katamara Kobieta
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 kwi 2011, 21:53
Droga życia: 1
Zodiak: waga/smok

Re: Problem z czakrami

Post 21 kwi 2011, 12:10

Myślę, że działasz w nieodpowiedniej kolejności - otwierając czakry bez ich uprzedniego oczyszczenia narażasz się na ucieczkę energii z ciała, prócz tego możesz być bardzo podatna na wszelkiego rodzaju ataki. Spójrzmy przez analogię - to tak, jakbyś zaczęła budować dom nie od fundamentów, a drugiego piętra. Obawiam się, że byłoby ciężko. :)
Moim zdaniem powinnaś zacząć od rozważań nad ewentualnymi kłopotami w swoim życiu, przez które manifestują się niedoczynności/blokady i uzdrowić wspomniane "problemy". Warto też zadbać o prawidłową dietę, odpowiednią długość snu, ćwiczenia fizyczne lub energetyczne, kontakt z przyrodą oraz ludźmi czy środowisko będące we względnym rezonansie.
Lektura: wspomniana już Księga czakr Sharamona i Baginskiego; Wilson Annie - Jesteś kolorem; David Pond - Czakry od podstaw; Grasse Ellen - Czakra i aura; Anodea Judith - Koła życia; Thorwald Dethlewson - Przez chorobę do samopoznania; Ursula Georgii - Praca z energią, aurą i czakrami; ezoforum.pl i forumezo.pl (działy o pękach); zenforest.wordpress.com.
PS Myśląc, że będzie ciężko, przyczyniasz się do swojej porażki. Skup się na harmonijnym przebiegu działań.
Jesteśmy tacy sami, myślimy tak samo - mówimy tylko to w innych językach.
http://chomikuj.pl/aver37
Avatar użytkownikaAver
 
Posty: 141
Dołączył(a): 29 mar 2011, 14:53

Re: Problem z czakrami

Post 21 kwi 2011, 13:17

nie otwieram czakr bez ich oczyszczania (tak mi się wydaje :? :wink: ). W ogóle jestem zdania, że póki co tylko je oczyszczam a nie otwieram ale mogę się mylić. Chyba muszę o tym jeszcze więcej poczytać więc dziękuje za bibliografię!
katamara Kobieta
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 kwi 2011, 21:53
Droga życia: 1
Zodiak: waga/smok

Re: Problem z czakrami

Post 21 kwi 2011, 13:32

Pisałem w oparciu o Twoje posty, jak jest naprawdę, nie wiem. ;) Najprościej ujmując, oczyszczanie jest zmianą jakości energii płynącej przez czakry oraz usuwaniem jej złogów, zaś otwieranie oznacza zmianę przepustowości pęków, czyli większy przepływ informacji.
Jesteśmy tacy sami, myślimy tak samo - mówimy tylko to w innych językach.
http://chomikuj.pl/aver37
Avatar użytkownikaAver
 
Posty: 141
Dołączył(a): 29 mar 2011, 14:53

Re: Problem z czakrami

Post 27 kwi 2011, 09:16

Jeżeli skorzystasz z powyższej literatury,to napewno dowiesz się czegoś więcej. Poza tym u mnie w sklepie również są książki z tego zakresu tematycznego,zapraszam:)
Tao-Universum Mężczyzna
 
Posty: 82
Dołączył(a): 02 wrz 2010, 19:10

Re: Problem z czakrami

Post 27 kwi 2011, 13:37

podaj namiary :D chętnie bym się w coś zaopatrzyła
katamara Kobieta
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 kwi 2011, 21:53
Droga życia: 1
Zodiak: waga/smok

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości