Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

Post 14 gru 2005, 00:34

Rozwój duchowy jest niewymierny. Kto wymyślił to ERD i na czym się opierał? To raczej kolejna bezwartościowa ezoteryczna atrakcja, istniejąca po to by ktoś mógł się pobawić w "duchowość" - jak się nie chce za bardzo rozwijać, to chociaż się pomierzy. :P

Rozwój to nie wyścig żeby robić go wymiernym.

Chłopiec - jeżeli to prawda to równam ją np. z rekordem sportowym lub pokazem wytrzymałości. To jeszcze nic o nim nie świadczy.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 14 gru 2005, 00:52

ArElendil napisał(a):.... a zresztą, po co to pisze, koniec o ERD.

:)
Specjalnie dla Nightwalker'a:
ERD jest to uniwerslana, obiektywna skala rozwoju duchowego, uwzględniająca wiele umownych parametrów. Jakich i co dokładnie - nie wiem. Pewnie wszystkiego, czyli przerobiona karma duchwa, zwykła, czy jak to się nazywa, urzeczywistnienie na poszczególnych czakrach pewnie, choć głowy nie dam... tego typu parametry.
A wymyslone zostało przez psychotroników, chyba Czeskich, choć nie wiem. Poszukaj w internecie, na pewno znajdziesz jeśli jestes zainteresowany. Skala jest bardzo dokładna choć pewno wielu sobie podbudowuje ego tym...ale wtedy za wysokiego ERD nie będa mieć...zresztą nie wiem, nie znam się. Ale 36 wychodzi jak się mierzy Budde czy Jezusa, więc jednak ma to odwzorowanie w rzeczywistosci.

Żeby nie było-ERD mnie nie interesuje (no prawie nie...no...:)), nie umiem mierzyć uprzedzając prośby ewentualne...
...hehehhe, ile krzyku :P
"Wiosna, maj, kwiaty, słoneczko... ahhh... :)))))))))"
Avatar użytkownikaArElendil Mężczyzna
:))))))))))
 
Posty: 190
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:16
Lokalizacja: JG
Droga życia: 3
Zodiak: Bliźniak :)

Post 15 gru 2005, 11:07

Ja tam jestem pozytywnie nastawiony do ERD, bo wiem, że np. jestem na wyższym "poziomie" niż np. miesiąc temu :) a np. Jezus czy Budda byli na jeszcze wyższym :D

Nightwalker napisał(a):Rozwój to nie wyścig żeby robić go wymiernym.

Nie zgodziłbym się, kto się nie rozwija ten zostaje z tyłu :) Osobiście nie mam nic przeciwko mierzeniu ERD (jeśli ktoś naprawde umie to niech mi zmierzy :D) Oczywistym jest, że i tak nie zrozumiem słów osoby o wyższym ERD (co nie znaczy, że jak ktoś nauczył się gadać w sposób "mistyczny" i zagadkowy to jest na wysokiem ERD :lol:) bo samemu będę musiał do tego o czym taka osoba mówi dojść poprzez swój rozwój itp itd ...

Ludziki się niektórzy boją mierzenia ERD jak ognia, ciekawe dlaczego... :thumbleft: :D :thumbright:

[ArElendil: O ERD KONIEC JUŻ!!!!!]
XoR: : Dobrze szefie =)
:)
Avatar użytkownikaXoR Mężczyzna
 
Posty: 58
Dołączył(a): 06 lis 2005, 13:16
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Droga życia: 5
Typ: 5w4
Zodiak: Wodnik

Post 17 gru 2005, 20:38

Zachęcam do wysłuchania ciekwej audycji na temat medytującego chłopca.

http://serwisy.gazeta.pl/tokfm/0,63305.html?str=1 - Robert Bernatowicz
Avatar użytkownikaErAmon Mężczyzna
Szukam...
 
Posty: 85
Dołączył(a): 18 maja 2005, 14:57

Post 07 lut 2006, 12:09

Medytacji w żaden sposób nie zakłóciła sroga zima mimo iż Rama Bomjon odziany jest od samego początku tylko w cienką szatę!

Co ciekawe sam Rama powiedział, że aby osiągnąć stan duchowości Buddy potrzebuje sześciu lat medytacji. Tym samym jego oświecenie miałoby nastąpić w słynnym już roku 2012.

Ale czy będzie nieprzerwanie medytował aż tyle czasu? I co się stanie gdy zakończy medytację?
Avatar użytkownikaEcnelis Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 37
Dołączył(a): 28 maja 2005, 14:53
Lokalizacja: Prehoryłe
Droga życia: 5
Zodiak: Scorpio

Post 08 lut 2006, 20:29

Medytacji w żaden sposób nie zakłóciła sroga zima mimo iż Rama Bomjon odziany jest od samego początku tylko w cienką szatę!

To on w Polsce medytuje? :P

Warto zapoznać się ze zjawiskiem tumo, jaki wykorzystują buddyjscy mnisi do ogrzania własnego ciała. To jest dopiero samokontrola :P
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Post 09 lut 2006, 21:33

Co to zimy to cytat ze strony Fundacji Nautilus:

Chociaż w okręgu Bara w Nepalu nastała zima, która pochłonęła już dziesiątki ofiar, medytacja szesnastoletniego Ramy Bahadur Bomjona trwa nieprzerwanie! Mimo niskiej temperatury ubrany jest on jedynie w cienką szatę, a mróz nie wydaje się wyrządzać mu najmniejszej krzywdy.
Avatar użytkownikaEcnelis Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 37
Dołączył(a): 28 maja 2005, 14:53
Lokalizacja: Prehoryłe
Droga życia: 5
Zodiak: Scorpio

Post 26 mar 2006, 13:56

Avatar użytkownikaEcnelis Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 37
Dołączył(a): 28 maja 2005, 14:53
Lokalizacja: Prehoryłe
Droga życia: 5
Zodiak: Scorpio

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości