Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.
Luzzz Men! A Ty patrz na moje :D :D :D
Inspiracja za inspiracją :D
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
Ego Obrońca!
On nie pozwoli nazywać choć nikt tego nie robi!

Ego detonator:
http://www.youtube.com/watch?v=GaRotJjR ... DF&index=5

Uwielbiam Wszystko!
Wszystko jest moje ulubione! : D
I AM
 
Aver napisał(a):Moim zdaniem próba postrzegania wyłącznie z punktu wyższych wymiarów stanowi kuszące podejście, ponieważ odrywa od ziemskich trosk zapewniając niemal nielimitowane pokłady spokoju lub radości. Pomijana jest reguła "jak na górze, tak na dole", zgodnie z którą nawet Stwórca ulega ciągłemu rozwojowi. Niestety zgodnie z prawem rytmu (we wszystkim manifestuje się ruch wahadła) cukierkowe podejście nieuchronnie musi być zakończone upadkiem. Powodem jest mydlenie sobie oczu swoją wielkością - typu stanowię Wszystko, tworzę co chcę, czuję wolność - oraz nieznajomość ogólnych zasad skutkująca zmiennymi humorami czy możliwościami. Ot, bystra zagrywka ego.
Naturalnie równie błędne byłoby kierowanie się relatywizmem. Chyba nie pozostaje nic innego, jak równowaga - to jest rozumienie naszych ewentualnych możliwości w połączeniu z pamięcią o funkcjonowaniu tego wymiaru. Innymi słowy dbanie o każde centrum - fizyczne, emocjonalno-umysłowe i duchowe. Wyjście z któregokolwiek spotka się ostatecznie z przerostem jednych funkcji, a niedowładem drugich, co rzecz jasna jest bezcelowe.

PS Błędne postrzeganie przez kogoś osób nierozwijających się jako gorsze nie powinno implikować podjęcia decyzji o marazmie. Swoją drogą, hasło "mogę wszystko, więc nie robię nic" nie jest chyba na obecne czasy.

Pozdrawiam. :)


Ja też podpisuję się czterema kończynami pod tym.

@I AM: TL;DR
Przeczytaj i przeanalizuj powyższy cytat.
Ponadto pisanie wypracowania na 5 stron (tym bardziej że mogłoby zostać skondensowane w pół) mija się z celem i jest zwykłym laniem wody. Zmęczysz tym praktycznie każdego oprócz siebie samego po 10-15 linijkach, tylko siebie samego nakręcasz.
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Z uwagi na to, że nie oddam całego tego zagadnienia w słowie jakim jest „spojrzenie” posłużę się formą ekspresji jaka kiedyś zaistniała „we Mnie” :


TĘCZA


Tajemnica tenczy jest niezwykla...
By ja pojąc przypomnij sobie najpierw
co o niej wiesz a czego nie wiesz

Wiesz iż ma koniec i początek, lecz nie wiesz
co jest które?
Wiesz iż ma wiele barw, lecz nie wiesz czemu
sie układają w takiej kolejności?
Wiesz iż Jeden promień przepływa przez Jedna krople,
lecz nie wiesz czemu sie to tak ułożyło?
Wiesz ze całość jest piękna, lecz nie wiesz czemu
sie tak Radujesz?

A teraz Wam powiem iż to co obserwujecie to
to największą prostota ukazywana przed wami, przed nikim nie jest ukryta!
Szukasz Anioła?
Szukasz Demona?
Szukasz Boga?

WIEC JEST!

Tęcza pokazuje nam to czym naprawdę Jesteśmy!
Pokazuje iż w Jednej kropli, mieszczą sie wszystkie kolory.
Pokazuje iż wszyscy razem tworzymy jedna Tęcze.
Pokazuje Nam iż My wybraliśmy kolor, role w całej tęczy,
wystarczy wybrać jakiś kolor, a powstanie ten drugi, lecz
zawsze możemy zmienić na inny, lub pozostać Prostym promykiem...

...Wiec wystarczy ze JESTES kropla Pełna Światła!


JA SAM BEZBARWNY I BEZKSZTAŁTNY

http://www.youtube.com/watch?v=LOkIl6Ng ... re=related


A więc ….

Spostrzeżenie jest wynikiem doświadczenia pewnej rzeczy, np.: wybieramy bycie „dobrym” człowiekiem, a więc tworzymy „zło” w odbiciu zewnętrznym, by doświadczyć jak to jest (czucie/zmysłowość) być „dobrym człowiekiem”. To co się znajduję w zbiorze „dobro” jest wszystkim co kiedykolwiek zostało tam kiedykolwiek przydzielone, co oznacza, że są tam odnośniki z całego zbioru „zło”. Podział jest wynikiem doświadczenia, ekspresji poczucia tego.
Powstało teraz pytanie:

Czy to oznacza, że gdybyśmy byli „źli” to zewnętrzny wariant był by „dobrem” ?

Tak i Nie. Wszystko JEST wielowarstwowe, to zależy od tego z której strony/perspektywy się na to spojrzy. Rozumienie „zły” „dobry” jest perspektywą umysłową, a jeszcze jest rozumienie „świadomościowe”, a to jest z pozycji JESTEM, czyli WIEDZENIA, gdyż wszystko rozwija się w JEDNYM, czyli jakby w twym ciele, jednak jako ty mały to ciebie nie ma….
Jednak pytanie padło z perspektywy człowieka który posiada małe ja, myśli że jest tą a tą osobą itd. TO: Jedno będzie takie, że człowiek będąc „złym” w środku, na zewnątrz natura będzie przejawiała „dobry” wariant, czyli jest mu podległa, gdyż „dobry” wariant jest bezbronny jak dziecko, równoważy się. Lecz człowiek wtedy nie zauważy tego piękna, gdy umysł jest skupiony na swojej grze, swojej iluzji, że jest kimś. A to nie pozwala mu spojrzeć na to piękno, na to wszystko jakim jest. A wystarczy by się na chwile zatrzymał….

W tym Momocie powstały dwa pytania: A) JAK? B) Czy to oznacza, że gdybyśmy byli „dobrem” to zewnętrzny wariant był by „złem” ?

A) Nie ważne „jak”, ważne by to zrobić, nie z głowy, ale z serca, być już wolnym…. być gotowym…. umieć wszystko sobie odpuścić (wybaczyć)….

B) Tak i Nie. By doświadczyć siebie „dobrego” to musi cię spotkać coś „złego” (komuś innemu niż ty). Wtedy masz okazje doświadczyć tego jak to jest być dobrym. Jednak że też nie zobaczysz tego piękna, gdyż obserwować będziesz nieustanna potrzebę udowadniania sobie swej szlachetności, by kiedyś tam zamieszkać w raju…. ILUZJI.

Tak to jest gdy jesteś kimś….

Jednak wszystko się zmienia gdy, ty przestajesz być kimś, co się wtedy staje?

JESTEŚ

Nie masz w czym się przeglądać, nie masz czego doświadczać, nie masz co udowadniać….

JESTEŚ

A IMIĘ TWE TO….

BEZKRES, TO co nie potrzebuje czegoś by być, TO co nigdy się nie kończy, TO co zawsze trwa….

TY jak i JA, SAM….

Jeżeli twe serce jest wypełnione Miłością dla siebie SAM-ego, Całego, to co wysyłasz w przestrzeń? Co otrzymujesz?

Nic nie chcesz, a dostajesz wszystko, gdyż człowiek i Bóg są Miłością w swej naturze

Bóg jest żywy

„Duch jest Obecny”

To jest cały rozwój duchowy, a polega on na puszczeniu wszystkiego…. by w końcu pozwolić swemu duchowi TU być i żyć RAZEM w TU I TERAZ….

Dziękuję.... Każdemu przejawowi mej ekspresji....

JESTEM

Obrazek

Edit: OOOOO i znów jest to mój 200 post!, Niesamowite :D <Świętuje :D:D:D>
Ostatnio edytowano 22 lip 2011, 15:28 przez SAM, łącznie edytowano 1 raz
http://www.youtube.com/watch?v=b1VpyER3 ... re=related

Na jaką Kulkę chcesz poświęcić Swą uwagę? Ty też jesteś kulką...
http://www.sam-jestemjakijestem-mas.blogspot.com
Avatar użytkownikaSAM
Niema NIC Smiejszego....
 
Imię: Szczęście
Posty: 200
Dołączył(a): 10 sie 2010, 09:44
Droga życia: 1
Typ: bzdura
Zodiak: bzdura
Tak apropo zabraniania ekspresji, chciałabym zauważyć, że forum dyskusyjne jest stworzone po to by zgromadzone osoby mogły dyskutować oraz wymieniać się poglądami. To jest jeden z powodów dla których administratorzy i duża część użytkowników nie chce tu widzieć wesołego ekspresyjnego spamu. Ludzie tu przychodzą i gromadzą się w celach dyskusji, wymiany poglądów i rozwoju swojej świadomości (w wypadku tego forum) w wyniku tej wymiany (sama czasem spamuję i nie trzymam się tematu, ale staram się pisać w sposób w miarę sensowny, ostatecznie uszczypliwie-żartobliwy a nie wrzucać wszędzie swoje wiersze które traktują o wszystkim i o niczym).

Do nieograniczonej swobodnej ekspresji pozbawionej merytorycznego rdzenia oraz przyjaznej dla dyskutantów formie służą inne przybytki internetu np. blogi. Blog służy do ekspresji samego siebie i nikt tam nikomu nic nie zabrania. Np. Sam ma fajnego bloga i tam dokonuje ekspresji siebie, natomiast na forum raczej pisze merytorycznie i na temat, nawet jeśli czasem w dość frywolnej formie (nagłówkowy różowy i te sprawy <turla się>).
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza
luth napisał(a): forum dyskusyjne jest stworzone po to by zgromadzone osoby mogły dyskutować oraz wymieniać się poglądami. To jest jeden z powodów dla których administratorzy i duża część użytkowników nie chce tu widzieć wesołego ekspresyjnego spamu.

Tak.
Lecz czy poglądy nie mogą być wesołe?
Szczęśliwy człowiek pisze o szczęściu, bo tylko to widzi....we Wszystkim.
:D
I AM
 
I AM napisał(a):uwarunkowaną wartość.


Gdy nie ma warunków Szczęścia - nic nie ma wartości.

Gdy nie wartościuję, nie oceniam - nie stwarzam warunków Szczęścia.
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
Kilka linków odnośnie tego, jak pokręcony sposób patrzenia się tu ostatnio prezentuje (od osoby, która zna podobne stany na wylot i ma je za nierozsądne):
http://taraka.pl/wszystkocojest
http://taraka.pl/hiperkostka
http://taraka.pl/4zywiolyibyt
Jesteśmy tacy sami, myślimy tak samo - mówimy tylko to w innych językach.
http://chomikuj.pl/aver37
Avatar użytkownikaAver
 
Posty: 141
Dołączył(a): 29 mar 2011, 14:53
Cóż...
Nic nie jest stałe.
Każda forma kiedyś spotka swój kres.

Nie zależnie jaką wartość będzie sobie przypisywać.
Nie ważne jakie słowa do niej przywarły.
Jak została opisana.

Będzie musiała odejść.
Kilka słów od I AMka.
Bez pożegnań, bo one nie istnieją.

I AM napisał(a):Hue hue hue.

Nie wiem czy we w ogóle rozumiecie o czym mówię! XDDD
Ja nie neguje rozwoju i nie chwale stagnacji!
Ja twierdze, że nie ma Tego ani Tego!
Jest tylko Życie, które ktoś pooceniał i ponazywał i się do niego odnosi jak do punktu, którym włada.

Ja Po Prostu Jestem!

Ha ha ha ha!

Żyję!
A ci mi mądrości jakieś!

Czyli co?

NIE ŻYJĘ?

I to też Prawda.

Bo Jestem Życiem.

Jego Wolną Cząstką Trwającą w Zrozumieniu Wszystkiego!
Jak każdy!
Taką rolę obrałem.
Stałem się szczęściem.
Wy wybraliście rolę, która się do mnie odnosi.
Dobrze!
Wspaniale!
Cóż to było za przedstawienie!

Tak.
Akceptuję To.
Rozumiem.
Bądźcie jacy chcecie.
Jesteście Tak Wspaniali, że Wielkość tego uczucia niemal uniemożliwia mi pisanie!

I AM nie zrobi już nic więcej.

-I AMie puszczam cię.
-Dobrze. Dziękuje Wszystkim. To była Wspaniała Przygoda.
Cudowna podróż w głąb własnego serca.
Być może nawet "rozwinąłem się" dzięki niej.
Czas jednak, aby powrócić do Domu.
Opowiedzieć o Swojej Przygodzie.

Nie wracam Sam.

http://www.youtube.com/watch?v=1ySLCihaYLk

Dziękuję. :thumbright: =D> O:)
Om
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron