Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

choroby psychiczne

Post 08 lip 2009, 16:28

czy choroby psychiczne przeszkadzają w RD?czy choroby psychiczne istnieją?czy można się wyleczyć z chorób psychicznych za pomocą ezoteryki?czy konieczny do wyleczenia jest psych................?
kozel
 

Re: choroby psychiczne

Post 08 lip 2009, 16:39

Może to Cię zainteresuje:
http://esensja.pl/magazyn/2002/03/iso/14_02.html

A czytałes może "Weronika postanowiła umrzeć" Paulo Coelho :?:
Tam są interesujące opis z pobytu w szpitalu psychiatrycznym :!:
Męczę się by zrozumieć, czego nie rozumiem
Avatar użytkownikaRubajatka Kobieta
 
Imię: Rubajatka
Posty: 16
Dołączył(a): 28 cze 2009, 03:04

Re: choroby psychiczne

Post 08 lip 2009, 18:49

odpowiadam po kolei na pytania:
tak ale nie koniecznie
tak
tak
jak wyższe nie pomoże to tak pomoże psych.....
dupek Mężczyzna
SPAMER
 
Posty: 24
Dołączył(a): 30 cze 2009, 16:41
Lokalizacja: krakow
Droga życia: 33
Typ: 8w7
Zodiak: baran lub dzik

Re: choroby psychiczne

Post 10 lip 2009, 09:09

ja wam powiem że człowiek ma nieograniczone możliwości,nasza prawdziwa natura jest wolna od wszelkich ograniczeń(jeśli działamy bezwysiłkowo)moim zdaniem nie stanowi większego problemu uzdrowienie się z chorób psychicznych przy pomocy np.medytacji ;),jest to być może nawet bardziej skuteczne od psych.........
nawet takie coś jak wada postawy można łatwo wyleczyć za pomocą rozwoju duchowego,ezoteryki ;)
pamiętajcie:
człowiek ma nieograniczone możliwości,nasza prawdziwa natura jest wolna od wszelkich ograniczeń(jeśli działamy bezwysiłkowo)


czy choroby psychiczne przeszkadzają w RD

bo ja wiem,każdy chory sam musi odpowiedzieć sobie na to pytanie ;),sam jeste lekko chory psych....
czy mi to przeszkadza?w pewnym stopniu sądzę że tak,no ale prędzej czy później się wyleczę ;).

czy choroby psychiczne istnieją

zapewne tak :)

czy konieczny do wyleczenia jest psych................

nie jest konieczny,człowiek ze swoimi nieskończonymi możliwościami może dokonać samouleczenia-nawet w krótkim czasie ;)
kozel
 

Re: choroby psychiczne

Post 12 wrz 2009, 15:21

Ja też mam wadę postawy i bardzo mi to uprzyksza życie,np jestem niezgrabny w ruchach itp dodatkowo psychotropy opózniaja pogorszają sprawność psychofizyczną,
Ezoteryka wschodnia, doktryna czakr i kundalini,dają pewne perspektywy na samoleczenie ,wg tych kocepcjii dusza i ciało stanowią jedno są dwiema stronami jednego medalu,Jakże kłuci się to z chrzescijanstwem gdzie człowiek zbudowany jest z ciała duszy i ducha.
Po lekturze Junga wątpie żeby można było powiedzieć coś naukowego o wyższych czakrach,sam Jung zatrzymał się na czakrze gardła,a coś o ostatnich dwóch czakrach uznał za spekulacje filozoficzne.
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: choroby psychiczne

Post 13 wrz 2009, 22:53

Witam

.....Po lekturze Junga wątpię żeby można było powiedzieć coś naukowego o wyższych czakrach,sam Jung zatrzymał się na czakrze gardła,a coś o ostatnich dwóch czakrach uznał za spekulacje filozoficzne......

Tego falko nie wiedziałem, ale pewnym jest że sam Jung chorował psychicznie (schizofrenia) i tą chorobę przezwyciężył po przez indywidualizację.....

Pozdrawiam
Misterium Christi
Avatar użytkownikaApollo Mężczyzna
 
Imię: Apollo
Posty: 397
Dołączył(a): 26 mar 2008, 16:19
Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Droga życia: 8
Zodiak: Wodnik

Re: choroby psychiczne

Post 14 wrz 2009, 10:38

Tego to skolei ja nie wiedziałem,czytałem że przezwycięzył nerwice a nie jak mówisz schizofrenie.
A jego idea jak wspomniałeś indywiduację jest wspaniała,można ją nazwać własnie rozwojem duchowym.
Należę do klubu Jungowskiego Unus Mundus,
Jung porównuje rozwój świadomości przez czakry do swojej koncepcji idywiduacji.
Pozdrawiam
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: choroby psychiczne

Post 18 wrz 2009, 18:24

Są dwie kategorie chorób psychicznych:
1.Ta, która pozbawia świadomości działania, egzystencji. Najcieższy przypadek, właściwie bez wyjścia.
2.Ta, której istnienie nie pozbawia człowieka świadomości, ta, która być może, się rozwija, ta, z którą będzie się zmagał do końca tego życia. Ta, która będzie jego/jej przekleństwem i diamentem...

Z zewnątrz może się wydawać, ludziom o wąskiej percepcji postrzegania, że to tragedia. Jednak ilu artystów, ciekawych ludzi, potężnych umysłów, zmagało się ze swoim wnętrzem? Jest to forma duchowej ewolucji, nauki. Ilu z nas cierpi na psychiczne schorzenia? Nawet o tym nie więdząc, bo nie każdy jest zdiagnozowany...

Poza tym w ludziach drzemie potrzeba przeżywania bólu i cierpienia. Uwielbiamy to, szczególnie widząc najbliższych, w tak ciężkich przypadkach. Szczególnie tych, którzy w przeszłości nie byli nam przychylni. To naturalne. Tylko niecały 1% ludzkości poszukuje odpowiedzi, na temat tego, jak przekroczyć granicę siebie i odnaleźć świadomoś bez wątpliwości.
Świadomość bez wątpliwości, to moim skromnym zdaniem, przebywanie w prawdzie, w przebudzeniu, w oświeceniu, w chwili obecnej, która jest jedyną zmienną prawdą w tej materii.

x
Rafal_x Mężczyzna
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16 wrz 2009, 10:27
Zodiak: Wodnik

Re: choroby psychiczne

Post 18 wrz 2009, 22:23

Rafal_x napisał(a):Świadomość bez wątpliwości, to moim skromnym zdaniem, przebywanie w prawdzie, w przebudzeniu, w oświeceniu, w chwili obecnej, która jest jedyną zmienną prawdą w tej materii.


A ja coraz częściej się boję, że czegoś takiego nie ma.
Kartezjusz mógł to ja też - zaczynam od zera. Deep night of my soul.
Zdanie nieprawdziwe: Świat taki jest. Zdanie prawdziwe: Ja tak widzę świat.
Jest noc, maszty i ster są połamane, a ja uciszam sztorm.
http://ostrze.blogspot.com/
Avatar użytkownikaSirhan Mężczyzna
Jestem, kim chcę być
 
Imię: Bartek
Posty: 86
Dołączył(a): 10 cze 2009, 17:38
Droga życia: 5
Typ: 7w8
Zodiak: Lew, Zając

Re: choroby psychiczne

Post 19 wrz 2009, 12:28

Sirhan napisał(a):A ja coraz częściej się boję, że czegoś takiego nie ma.
[/quote]

Rozumiem Cię, jednak odpowiedz mi na pytanie: Czy to, że chmury przemijają, tak jak chwile naszego życia, oznacza, że nie istnieją?

Sam dąże do realizacji takiej świadomości bez wątpliwości. Jednak, aby nie mieć już złudzeń, trzeba w "coś" uwierzyć. Człowiek, kóry nie jest stanowczy w dążeniu do celu, będzie tylko liściem na wietrze losu.

I tobie i sobie, życzę takiej zdrowej wiary w ów świadomość bez wątpliwości.
Rafal_x Mężczyzna
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16 wrz 2009, 10:27
Zodiak: Wodnik

Re: choroby psychiczne

Post 17 kwi 2010, 18:04

Witam
Po prostu choroby psychiczne istnieją i jest wszelako bardzo prawdopodobne że zwiazane są niewłasciwym przepływem energii kundalini .Polecam nowosc wydawniczą "Kundalini-Ognisty wąż" Darrel Irwing.
Kundalini jesli wzniesie się do czubka głowy to jest jej "wyjście" oznacza koniec duchowej ścieżki.Z resztą manifestuje się na wiele róznych sposobów. Posiada dar uzdrawiania jak i opętania,wyzwala joginów a zniewala głupcow.
Ja osobiscie opisze wkrótce moje przebudzenie kudalini, jednak podstawą do wkroczenia na ścieżkę kundalini jest absolutne zdrowie psychiczne i fizyczne adepta.Powiedziane jest bowiem " kto nie jest zdrowy ten nie zazna szczęśliwośći."
Ja mam problemy z kręgosłupem a własnie kundalini przepływa(przechodzi?) przez rdzen kręgowy.Powoduje to bóle ,także bóle nóg.Z powodu krzywicy i z uwagi na powyższe moja kundalini nie powinna była się wznieść. A jednak się stało.
Kundalini była by moją uzdrowicielką,gdybym nie miał wady postawy.bo tej -nie da sie wyprostować.Beznadzieja:( najwspanialszy cud w świecie moze nie dać wszelkiego zaspokojenia.
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: choroby psychiczne

Post 18 kwi 2010, 12:13

Myślę, że choroby psychiczne są efektem problemów człowieka w społeczeństwie.
Najłatwiej do takiego stanu dochodzą ludzie, którzy funkcjonują jak roboty.
Mam nadzieję, że każdy potrafi znaleźć rozwiązanie tego problemu.

Pozdrawiam.
Sprawdź Tai-Chi-Chuan.pl
Tai-Chi-Chuan.pl Mężczyzna
Tai Chi Chuan
 
Posty: 87
Dołączył(a): 22 mar 2010, 20:59

Re: choroby psychiczne

Post 16 maja 2010, 23:08

schizofrenia to zbytnio rozbudowana 6 i 7 (czy indygo i fiolet -dla tych co widzą aurę a nie widzą czakr) w porównaniu do znaczących problemów w czakrach 1 i/lub 2 i/lub w 3 u osób z tym problemem.
Osobę ze znacznym rozbudowaniem 6 i 7 przy dobrze funkcjonujących 1,2 i 3 nazywam jasnowidzem.
Ewa BW Kobieta
 
Posty: 95
Dołączył(a): 04 wrz 2006, 00:56

Re: choroby psychiczne

Post 17 maja 2010, 22:58

lepiej lub gorzej funkcjonujące czakry to też tylko objawy a nie rzeczywiste przyczyny.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: choroby psychiczne

Post 28 maja 2010, 15:54

Oczywiście ze istnieje choroba psychiczna. Znam pewne osoby Pan A jemu zmarła zona tak się załamał ze mu psychika siadła...... Pan B pożyczka, został zwolniony z pracy / miał trudności ze znalezieniem pracy. Też mu psychika siadła....... Takich chorób psychicznych można wyliczać .......

No niestety nasza psychika jest bardzo krucha i nie każdy sobie radzi w życiu codziennym. Jeśli chodzi o schizofrenie hmm to objawia się upośledzenie wyrażania rzeczywistości, omamy , urojenia co powoduje znaczącą dysfunkcję społeczną i zawodową. Mam kolegę który bierze leki i ma prace fizyczną jest jako pakowacz. Jest spokojny można z nim porozmawiać na rożne tematy i jest strasznie powolny.
asiula2k Kobieta
 
Imię: Joanna
Posty: 48
Dołączył(a): 03 maja 2010, 09:49
Droga życia: 32
Typ: 9w8
Zodiak: Bliżniak

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron