Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

Post 11 sty 2007, 00:04

Katarzynka napisał(a):Hmmm, a czyz w MILOSCI nie ma swiadamosci? Czyz Bog nie jest swiadom? A czymze jest Bog?


wg mnie Bóg nie "jest swiadom" lecz JEST nieskończoną świadomością dysponującą energią

Katarzynka napisał(a):bezwarunkowa (swiadoma) MILOSCIA,
bo tymze chyba Jest Bog..


miłośc, również ta bezwarunkowa - jest w mojej opinii narzędziem Boga, sposobem Jego przejawiania się a nie Nim samym.

Co do "patrzenia oczami Boga" wydaje mi się, iż żadna istota wcielona nie jest do tego zdolna ze względu na wyrazne ograniczenia jakie nakłada na nas sytuacja, w jakiej jesteśmy. Świadomośc, jaką mamy na tym planie nie może się równac z wszechogarniającą świadomością boską.

hiuny napisał(a):Co ma "Bóg" do radykalnego wybaczania?
Bo chyba nie pojąłem o co chodzi ?


Radykalne wybaczanie dotyczy świata "duchowego" nieoddzielonego od Jedności, którą jest Bóg. De facto, wszystko co się wydarza ma związek z Bogiem, wiec również i radykalne wybaczanie.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 11 sty 2007, 01:00

leaozinho napisał(a):wg mnie Bóg nie "jest swiadom" lecz JEST nieskończoną świadomością dysponującą energią

Wiesz, to juz kwestia slownictwa, bo jakze Swiadmosc, nie jest swiadoma? ;)
A jesli zalozymy, ze Boska Istota, poprzez nasz ograniczony umysl jest niepoznawalna, to tez jest nie-okreslona ludzkim jezykiem i dlatego tak trudno mowic i pisac o tym, do czego wglad mamy ograniczony - sa tylko nasze odczucia, jak i czasem, byc moze, pewne przebudzenia? :)

leaozinho napisał(a):Co do "patrzenia oczami Boga" wydaje mi się, iż żadna istota wcielona nie jest do tego zdolna

Moze tak, a moze nie, ale to jest takie powiedzenie i ja osobiscie uwazam, ze warto czasem patrzec na nasz swiat, tak jak go widzi Bog - oczami pelnymi bezwarunkowej milosci dla wszelkiego stworzenia... :)

leaozinho napisał(a):Świadomośc, jaką mamy na tym planie nie może się równac z wszechogarniającą świadomością boską.

To tez takie przypuszczenia, bo taka "wiedze" mozemy tylko osiagnac, zakladajac, ze mamy wglad w Umysl Boga. ;)

.
Avatar użytkownikaKatarzynka Kobieta
 
Posty: 65
Dołączył(a): 14 gru 2006, 19:23
Lokalizacja: z Chipsa:)))

Post 11 sty 2007, 08:58

Katarzynka napisał(a):A jesli zalozymy, ze Boska Istota, poprzez nasz ograniczony umysl jest niepoznawalna, to tez jest nie-okreslona ludzkim jezykiem i dlatego tak trudno mowic i pisac o tym,


dlatego tez wolałbym unikac opisywania "czym" jest bóg a czym nie jest, by uniknąc zbytniego "uczłowieczania" boskiego wymiaru, który to błąd popełnia wiele wiodących religii i tradycji.

Katarzynka napisał(a):osobiscie uwazam, ze warto czasem patrzec na nasz swiat, tak jak go widzi Bog - oczami pelnymi bezwarunkowej milosci dla wszelkiego stworzenia...


pod warunkiem, że jest się do takiej miłości zdolnym
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 11 sty 2007, 09:40

13 stycznia w Krakowie od godziny 10-18 będą warsztaty radykalnego wybaczania, jak ktoś chce jechać... warsztaty kosztują 150 zł, ale myślę, że się opłaca. Organizowane będą też w innych miastach i prowadzone przez różnych ludzi, więcej informacji tutaj:
www.radykalnewybaczanie.pl/index.php?op ... &Itemid=23
aselune
 

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości