Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Post 19 sie 2006, 18:08

A mi się podoba, że istnieje jako kolejna alternatywa religijna. Tak jak każda walczy z innymi i to jest dobre, żeby ludzie mieli wybór. A KK zabiega o ludzi wykorzystując marketing, w tym też nic absolutnie złego nie ma. Chyba, żeby kląć konsekwentnie nawet na producentów butów. Naturalnym jest, że KK próbuje zlikwidować konkurencję tak samo jak konkurencja próbuje zwalczyć KK. Jedyną rzeczywiście złą rzeczą jest pomaganie KK przez polityków, ale nie jest to wina doktryny tylko nadgorliwości polityków, którzy dbają o moherowy elektorat a nie dobro całego narodu. Na nich powinny skupić się zarzuty.

Precz z antyklerykalizmem i antyreligijnością. :P
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 19 sie 2006, 18:11

te inicjatywy politykow sa zapoczatkowane "dyskretna prosba" ze strony kosciola, ktory od zawsze byl i jest nadal instytucja polityczno-ekonomiczna.
Pytasz, czego mozna chciec wiecej?
Otoz mozna chciec aby wieksza czesc ludzkosci przestala byc oklamywana na ten przyklad.
Jesli chodzi o walenie z baranka w sciane, to wydaje mi sie iz normalnym byloby zwrocenie uwagi takiemu walacemu, ze moze sobie krzywde zrobic. Pozniej on wybiera czy faktycznie dalej mu sie to podoba czy juz raczej nie, kiedy zdobyl nowe informacje i mogl zmienic poglad na sprawe.
Tak sie sklada, niestety, ze nie mamy wielkiego wyboru w "korzystaniu z uslug" kk.
Od dziecinstwa jestesmy warunkowani i przystosowywani by uwazac katolicyzm za jedynie sluszna droge zbawienia. W takich warunkach mowa o wolnym wyborze to po prostu pustoslowie.
To, ze jakas droga jest indywidualnym wyborem nie oznacza wcale, ze jest droga wiodaca do zamierzonego celu. Aby dobrze wybrac droge potrzeba zywej, czujnej swiadomosci i precyzji w dzialaniu.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 19 sie 2006, 18:21

Hah wolny wybór to jest abstrakcyjne pojęcie mój drogi, jakiekolwiek wychowanie warunkuje, więc Twoje argumenty są kompletnie nie adekwatne. Nawet wychowując w różnorodności religijnej to będzie już konkretne wychowanie więc NARZUCENIE różńorodności religijnej :lol: . Wszystkie takie zarzuty biorą się z osobistego problemu związanego z KK jaki niektórzy ludzie chyba mają ;) . Wychowanie nie jest ważne, ważny jest późniejszy wybór a taki jest, nie zaprzeczysz.
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 19 sie 2006, 18:45

jako abstrakcyjne pojecie, wolny wybor nie ma wiec mozliwosci aplikacji na planie faktow i konkretow, w ktorym zyjemy. Dochodzimy wiec do wniosku, ze kazdy wybor jest warunkowany. Nie chodzi o "narzucanie roznorodnosci" jak raczyles to nazwac, moj drogi :P a jedynie o prosty fakt, ze religia chrzescijanska jest religia falszywa i wtorna. W zwiazku z powyzszym zaciemnia prawdziwy obraz wszechswiata, nie dajac wielu istotom szansy na odkrycie ich prawdziwej tozsamosci i spelniania ich wlasciwej roli. Osobiscie nie widze nic dobrego w tych walkach miedzy religiami, wyznaniami, sektami itd. Fakt, ze kk sie do tego przyczynia - swiadczy o nim samym jeszcze gorzej.
Daleki bylbym od generalizowania twierdzen o problemach ludzi z kk, choc niewatpliwie takie istnieja. Dziwi mnie jednak, jak czlowiek inteligentny i wrazliwy moze pozostawac pod wplywem tak kastrujacego z duchowosci systemu jak religia katolicka.

Precz z ograniczeniami narzucanymi od wiekow przez kk!:P Precz z klamstwami!:P
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 19 sie 2006, 19:00

leaozinho napisał(a):jako abstrakcyjne pojecie, wolny wybor nie ma wiec mozliwosci aplikacji na planie faktow i konkretow, w ktorym zyjemy. Dochodzimy wiec do wniosku, ze kazdy wybor jest warunkowany.


Nie jest, ale wpływ wolnej woli na zachowanie jest bardzo subtelny. Takie jest moje zdanie :P .

leaozinho napisał(a): jedynie o prosty fakt, ze religia chrzescijanska jest religia falszywa i wtorna.

Prostym faktem jest, że nikt nie każe Ci w nią wierzyć mój drogi ;) .

leaozinho napisał(a):W zwiazku z powyzszym zaciemnia prawdziwy obraz wszechswiata, nie dajac wielu istotom szansy na odkrycie ich prawdziwej tozsamosci i spelniania ich wlasciwej roli.

Może uzgodnijmy... Ty naprawdę twierdzisz, że znasz prawdziwą tożsamość człowieka i jego właściwą wolę (!!!!??)? Jak możesz chcieć wpływać na wybór człowieka w imię WŁASNYCH przekonań, nie działasz przypadkiem tym sposobem tak samo jak znienawidzony KK? ;)

leaozinho napisał(a):Daleki bylbym od generalizowania twierdzen o problemach ludzi z kk, choc niewatpliwie takie istnieja. Dziwi mnie jednak, jak czlowiek inteligentny i wrazliwy moze pozostawac pod wplywem tak kastrujacego z duchowosci systemu jak religia katolicka.

Dziwią tylko rzeczy ktore są w jakiś sposób niezgodne z wiedzą :lol: .
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 19 sie 2006, 19:29

moja wiedza pozwala mi zrozumiec dlaczego dzialasz w taki a nie inny sposob. Nie jest to doslowne zdziwienie :P.
Wplyw wolnej woli jest ograniczony przez swiadomosc, jaka posiada istota uwarunkowana w taki czy inny sposob. W wielu przypadkach ten wplyw jest zerowy, co wynika z niedoinformowania lub nieswiadomosci danej istoty.
Mylisz sie mowiac, ze nikt nie kaze mi wyznawac religii chrzescijanskiej. Cale nasze spoleczenstwo jest skonstruowane w ten sposob, ze poprzez roznego rodzaju naciski lub po prostu przez indoktrynacje zmusza nas do podejmowania "jedynego slusznego" wyboru. Jesli sie temu przeciwstawiasz oczekuja cie dosyc przykre konsekwencje, z persekucjami wlacznie.
Nie dzialam w taki sposob, w jaki dziala kk. Nie daje ludziom zludnych i mglistych obietnic, nie odtwarzam bezuzytecznych i nieskutecznych rytualow, nie naciskam na nikogo. Po prostu jestem tu i mowie jakie jest moje zdanie tym, ktorzy chca tego sluchac.
Wiem co-nieco o roli istoty ludzkiej we wszechswiecie ale oczywiscie nie wiem wszystkiego.
Nie nienawidze kk, jedynie ten watek jest jemu poswiecony. Moglbym wypowiadac sie o innych religiach i wierzeniach, lecz graniczyloby to z offtopem :P
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 19 sie 2006, 20:31

leaozinho napisał(a):Mylisz sie mowiac, ze nikt nie kaze mi wyznawac religii chrzescijanskiej. Cale nasze spoleczenstwo jest skonstruowane w ten sposob, ze poprzez roznego rodzaju naciski lub po prostu przez indoktrynacje zmusza nas do podejmowania "jedynego slusznego" wyboru. Jesli sie temu przeciwstawiasz oczekuja cie dosyc przykre konsekwencje, z persekucjami wlacznie.


Powiedz mi szczerze czy jakoś utrudnia Ci to funkcjonowanie czy myślenie? Podpowiem Ci, że nacisk społeczny jest zawsze, ZAWSZE większość będzie "prostowała" w swoją stronę psychicznie, niezależnie czy będą dominowały poglądy KK, czy poglądy ateistyczne czy jeszcze inne. To co robią wierzący nie ma też wspólnego z Kościołem Katolickim, to co ONI robią to jest ich interpretacja Nauki Kościoła a nie działanie Kościoła Katolickiego. To, że ktoś postanowił wsadzić sobie zapalniczkę do tyłka i odczuł tego złe skutki nie znaczy, że zapalniczki są głupie.
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 19 sie 2006, 20:37

zgadzam sie, ze zapalniczki nie sa glupie... choc nie mozna tez powiedziec, ze bardzo inteligentne.
Piszac o spoleczenstwie mam na mysli normy, zwyczaje i schematy w nim panujace. A one sa generowane wlasnie przez system kosciola, ktory ma w tym konkretny interes. Oczywiscie, ze norme ustala wiekszosc ale nie oznacza to, ze wiekszosc ma racje.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 19 sie 2006, 20:42

Normy, schematy i zwyczaje są generowane przez cokolwiek co oddziałuje na społeczeństwo, nie rozumiem o co Ci chodzi. Dla Ciebie jaki nacisk byłby lepszy? Bo nacisk zawsze będzie.
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 19 sie 2006, 21:00

Nie nacisk ale wplyw, zwiazany z rzeczywistoscia i prawda, bez falszerstw i przeklaman.
W przypadku naszego spoleczenstwa - mam na mysli caly krag kulturowy europejsko-amerykanski - najwieksze oddzialywanie wykazuje religia chrzescijanska, a w Polsce - kk.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 19 sie 2006, 21:19

Naukowcy też mają fałszywą naukę, która się ciągle zmienia a jej wpływ na ludzi jest duży. Wpływ sam w sobie nie jest zły bo to tylko wpływ a nie kategoryczny nakaz danego zachowania. Tak samo wpływają na nas reklamy, które niejednokrotnie pokazują bzdury. W polsce katolików jest już poza tym niewielu jakbyś nie zauważył. Mam wątpliwości czy faktycznie odczuwasz ten "wpływ", o którym piszesz - bo gdyby był tak silny to... byłbyś chyba katolikiem, nie? A jeżeli nie jesteś to przecież możesz przekonywać innych do swojego zdania, tak jak na tym forum to robisz. Konkurencja JEST MOŻLIWA, a moja wina, że nikt nie może jej skutecznie podjąć? Widać taka jest WOLA LUDZI, żeby KK był dominujący (wielu jest teraz ateistami ale z tych wierzących większość to katolicy). Chyba, że irytuje Cię to, że ktoś nie chce zmienić swojego zdania mimo wszystko ale zmarwię Cię - ma do tego PEŁNE prawo.
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 19 sie 2006, 21:42

oczywiscie, ze ma do tego prawo.
Nie, nie irytuje mnie to. Po prostu pewne rzeczy wydaja mi sie oczywiste i wyglada na to, ze nie sa takimi dla innych (niektorych tylko). Dlatego biore udzial w podobnych do tej dyskusjach by sprobowac pokazac ta oczywistosc.
Nie moge sie zgodzic, ze to wola ludzi sprawia, ze kk dominuje. Na dominacje swoja w naszym regionie geograficznym i kulturowym kk "pracowal" dosyc dlugo, nie zalujac miecza i ognia btw...
Wiesz, nie chodzi mi nawet o jakas konkurencje. Koncept konkurencji w kadrze rozwoju duchowego brzmi idiotycznie doprawdy.
Uwazam po prostu, ze kk nie przyczynia sie do rozwoju ludzi a wrecz przeciwnie - utrzymuje ich w nieswiadomosci i robi to celowo - dla wlasnych korzysci.
Nie jestem katolikiem z wlasnego wyboru ale zostalem przymuszony by nim zostac duzo wczesniej.
Nie mam nic przeciwko wierze w Boga, sam wiem, ze on istnieje wiec nie mam problemu wiary.
Dochodze jednak do wniosku, ze rzeczywistosc jest troche bardzie zlozona niz przedstawiaja nam to rozne religie i instytucje religijne w rodzaju kk. Dlatego ukrywanie przez nie prawdy i zaciemnianie obrazu tejze rzeczywistosci jest wg mnie dzialaniem na szkode ogolu ludzkosci.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 19 sie 2006, 21:58

leaozinho napisał(a):Nie moge sie zgodzic, ze to wola ludzi sprawia, ze kk dominuje.

Więc co innego? ;) Nie wmówisz mi, że musisz wierzyć w KK przez wojny religijne sprzed setek lat (zresztą, przecież nie jesteś katolikiem).

leaozinho napisał(a):Wiesz, nie chodzi mi nawet o jakas konkurencje. Koncept konkurencji w kadrze rozwoju duchowego brzmi idiotycznie doprawdy.

A mi się podoba. Chyba, że chcesz monopolu na jedną koncepcję dychową ;) .

leaozinho napisał(a):Uwazam po prostu, ze kk nie przyczynia sie do rozwoju ludzi a wrecz przeciwnie - utrzymuje ich w nieswiadomosci i robi to celowo - dla wlasnych korzysci.

Nie masz na to żadnych dowodów. Można równie dobrze przyjąć, że Papież naprawdę wierzy w to co robi.
leaozinho napisał(a):Nie jestem katolikiem z wlasnego wyboru ale zostalem przymuszony by nim zostac duzo wczesniej.

Twoje poglądy nie wyglądają na katolickie :D .
leaozinho napisał(a):Dochodze jednak do wniosku, ze rzeczywistosc jest troche bardzie zlozona niz przedstawiaja nam to rozne religie i instytucje religijne w rodzaju kk. Dlatego ukrywanie przez nie prawdy i zaciemnianie obrazu tejze rzeczywistosci jest wg mnie dzialaniem na szkode ogolu ludzkosci.

Ozywiście masz prawo do takich wniosków, tak jak tysiące katolickich teologów, że to oni mają rację ;) . Wydaje mi się, że świat nie wyglądałby o wiele lepiej bez chrześcijaństwa rozprowadzanego przez Kościół Katolicki, pamiętajmy, że postulaty takie jak wybaczanie itd. były dość rewolucyjne w czasach Jezusa i jakby ich później nie wypaczono to co pewien czas ludzie sobie o tej miłości przypominali.
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości