Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

KK i przyjaciele

Post 11 sie 2006, 20:36

http://wiadomosci.onet.pl/1351736,240,1,kioskart.html

artykuł, który ukazał się na Onecie o nazwie Sektofobia, dość długi ale poświęćcie na to chwile czasu.

O to komentarz pewnego użytkownika, który bardzo mi się spodobał "Ręce opadają
Nogi opadają, właściwie to wszystko mi dzisiaj opadło..." to jest chyba właściwy komentarz

Jestem niebezpiecznym sekciarzem Oo

http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,22158 ... forum.html

Dominikańskie Centrum Informacji o sektach opracowało test pozwalający rozpoznać, czy grupa z którą mamy do czynienia, jest sektą. Sprawdźmy, jak w tym teście wypadnie sam Kościół katolicki.

Jak myślicie? jak wypadł? : >


Osobiście nie mam nic do chrześcijanizmu, z założenia jest to religia dobra, głosząca milość. Kościół ją wypaczył... Kiedyś słyszałem że KK oficjalnie przeprosiło za mordy, inkwizycje i prześladowania... To ja pójde na miasto wymorduje pół ludności, przeprosze i bedzie fajno....
Nathard Mężczyzna
 
Imię: Michał
Posty: 28
Dołączył(a): 26 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Wrocław
Typ: 4
Zodiak: Waga

Post 12 sie 2006, 00:19

Ach... ! Och... ! :P :D

czy jest sens to komentować? :)

w końcu to całkiem normalne dla kraju, w którym wiele rzeczy i ludzi zatrzymało się na epoce średniowiecza ]]]:-> ]]]:-> :D

polecam do przeczytania w temacie jeszcze ten art

:)
_ Mężczyzna
 
Posty: 279
Dołączył(a): 11 maja 2005, 08:58

Post 12 sie 2006, 11:28

Nathard napisał(a):Osobiście nie mam nic do chrześcijanizmu, z założenia jest to religia dobra, głosząca milość. Kościół ją wypaczył... Kiedyś słyszałem że KK oficjalnie przeprosiło za mordy, inkwizycje i prześladowania... To ja pójde na miasto wymorduje pół ludności, przeprosze i bedzie fajno....


Nie można odpowiadać wiecznie za coś co się zrobiło a Ty nie powinieneś wiecznie nienawidzić kogoś za to co kiedyś zrobił, nie dając mu drugiej szansy.

Co do wegetarianizmu to jest w Biblii dosłowny cytat, żeby nie śmiać się i nie dyskryminować braci chrześcijan, którzy nie jedzą mięsa, gdyż jest to ich wybór.

Z tego co mi wiadomo to żaden ze wspomnianych polityków nie jest nawet księdzem, więc jak można z ich działań wnioskować stanowisko Kościoła Katolickiego. Prawda jest taka, że KK nie kontroluje do końca swoich "odnóg", które postępują tak nadgorliwie, że często wykraczają ponad doktrynę.
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 12 sie 2006, 14:07

Luke_Nuke napisał(a):Nie można odpowiadać wiecznie za coś co się zrobiło a Ty nie powinieneś wiecznie nienawidzić kogoś za to co kiedyś zrobił, nie dając mu drugiej szansy


KK przyczynił sie do wymordowania zbyt dużej ilości ludzi by o tym zapomnieć. Sam z resztą chwali ówczesną działalnośc.
Nie można też dawać mu drugiej szansy, ponieważ jego polityka jest taka jak kiedyś, przybrała tylko może nieco inny wygląd. Wybaczyć można jeżeli wiadomo, że nigdy już ktoś tak nie postąpi, KK natomiast tu przeprasza a z drugiej strony kręci na wszystkie strony.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 12 sie 2006, 15:23

KK przyczynił sie do wymordowania zbyt dużej ilości ludzi by o tym zapomnieć. Sam z resztą chwali ówczesną działalnośc.

Naród niemiecki też przyczynił się do śmierci milionów osób. Czy to oznacza, że wszyscy mają na wieki odciąć się od tego narodu i państwa?

Nie można też dawać mu drugiej szansy, ponieważ jego polityka jest taka jak kiedyś, przybrała tylko może nieco inny wygląd.

Polityka kościoła jest w obecnym czasie pokojowa, a to, że w Polsce zauważasz antysemitę Rydzyka, a odsetek księży to pedofile czy innego typu dewianci nie znaczy wcale, że sam kościół jest skrajnie zły.

Mimo wszystko Dominikańskie Centrum Informacyjne niestety nie potrafi zauważyć, że uważając jakiekolwiek stowarzyszenie za sektę kościół też można za taką sektę uznac. No ale to juz ich problem. xD
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Post 12 sie 2006, 15:36

Elther napisał(a):Naród niemiecki też przyczynił się do śmierci milionów osób. Czy to oznacza, że wszyscy mają na wieki odciąć się od tego narodu i państwa?


Już to napisałem, kościół dalej prowadzi swoją politykę, jedynie inaczej ją przedstawia. Niemcy natomiast nie są juz nazistami.

Polityka kościoła jest w obecnym czasie pokojowa,

Nie opieram się tylko na zachowaniu chrześcijan, ale na oficjalnych postawch kościoła.
Przyjżyj się chociaż krytyce książki Browna. Nie dotyczyła ona samych chrześcijan, ale też niewierzących. Czy KK musi już wszystkim narzucać swoje wymysły?
Jezeli ktoś wygłosi coś sprzecznego z ustaleniami KK, jest od razu narażony na atak KK i instytucji z nim związanych, zwłaszcza Jezuitów.
Same przeprosiny są niczym, jeżeli ten sam papiez wcześniej sam beatyfikuje zbrodniarzy np. Anchiete.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 12 sie 2006, 16:57

Nightwalker napisał(a):Już to napisałem, kościół dalej prowadzi swoją politykę, jedynie inaczej ją przedstawia. Niemcy natomiast nie są juz nazistami.


Rozumiem, że masz jakieś informacje dotyczące mordowania masowego ludzi przez ksieży? Mógłbyś się z nami nimi podzielić czy to tajne?

Nie przeczytałeś całego mojego postu. Zacytuję siebie:

Z tego co mi wiadomo to żaden ze wspomnianych polityków nie jest nawet księdzem, więc jak można z ich działań wnioskować stanowisko Kościoła Katolickiego. Prawda jest taka, że KK nie kontroluje do końca swoich "odnóg", które postępują tak nadgorliwie, że często wykraczają ponad doktrynę.


KK często sam mówił o tym, żeby uspokoić Rydzyka itp, niestety jest bardzo niekonsekwentny w działaniu. Obce mu są jednak praktyki, w które starasz się go wmieszać. Kościół nie nakazuje wielu rzeczy ale i nie zabrania. Nie zabrania życia w ascezie - niektórzy jego wyznawcy do tej pory się cieleśnie umartwiają, co nie znaczy, że takie jest stanowisko Kościoła. Zamiast patrzenia na politykę i nowości w gazetach takich jak "Gazeta Wyborcza" proponuję poczytać encykliki papieskie.
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 12 sie 2006, 17:21

Rozumiem, że masz jakieś informacje dotyczące mordowania masowego ludzi przez ksieży? Mógłbyś się z nami nimi podzielić czy to tajne?

Masowe mordy miały głównie miejsce w okresie średniowiecza. Poczytaj o inkwizycji i jej podobnych działalnościach.
Masowe wybijanie ludności to jeden ze skutków polityki KK. Dziś skutki są inne, ale polityka ta sama. Przeczytaj moje ostatnie posty uważnie.
Luke_Nuke napisał(a):KK często sam mówił o tym, żeby uspokoić Rydzyka itp, niestety jest bardzo niekonsekwentny w działaniu. Obce mu są jednak praktyki, w które starasz się go wmieszać.

O tym też napisałem. Nie opieram się na Rydzykach i jemu podobnych, ale na tym co oficjalnie przedstawia sak kościól.
Luke_Nuke napisał(a):Nie zabrania życia w ascezie - niektórzy jego wyznawcy do tej pory się cieleśnie umartwiają, co nie znaczy,

Nie mówię o wolności w obrębie kościoła, ale o wolności w ogóle. Znowu pominąłeś pewien mój fragment, mianowicie ten o książce Browna. KK nie tylko rozkazuje swoim wiernym, ale eż stara się wpływać na ludzi nie chcących mieć z nim nic wspólnego.
Luke_Nuke napisał(a):Zamiast patrzenia na politykę i nowości w gazetach takich jak "Gazeta Wyborcza" proponuję poczytać encykliki papieskie.

Proponujesz mi czytanie całkowicie nieobiektywnych tekstów. Co ma mi dać przeczytanie ich? Wątpię by KK pisał o sobie krytycznie. Na takie teksty wiec patrzę jak na fikcje literacką.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 12 sie 2006, 17:35

NW dajesz mi do zrozumienia, że nawet nie rozumiesz istoty religii, traktujesz ją jak organizację. Nie mamy o czym w takim razie rozmawiać - jeżeli twierdzisz, że wiesz więcej o doktrynie Kościoła niż jest zapisane to w jego dokumentach.
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 12 sie 2006, 20:58

Luke_Nuke napisał(a): jeżeli twierdzisz, że wiesz więcej o doktrynie Kościoła niż jest zapisane to w jego dokumentach.

A jestes pewien ze KK z mila checia by pisal o zlych rzeczach ktore zrobil ? Ktore sie wydarzyly w jego srodowisku?:P No nie wiem...
Zreszta nie rozumiem po co sie klocicie?? KK wymordowal kiedys itd. Teraz nie morduje i dajcie spokoj, a to ze rzuca sie na Browna i tym podobnych to miejcie to tez gdzies, niech sie rzucaja, ale wolnosc slowa wkoncu jest !:P Chociaz zabroniono wprowadzac ksiazki Mein Kampf(ktos chce mam w pdfie):P
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 12 sie 2006, 21:57

Ksiądz raczej rzadko jest politykiem : >

Prześladowania istnieją nadal... aby opuścić KK trzeba naprawde nieźle się natrudzić, bo nagle zawsze akt chrztu znika :wink: jak z sekty

Jakoś nie potrafie dać drugiej szansy KK, i wiecznie będe ich winił za to co zrobili, tak samo jak wiecznie winie nazistów ale Niemcy nie są już nazistowskie jak to Nightwalker napisał :wink:.

KK mordowało by nadal gdyby nie Oświecenie i inne epoki, w których ludzie wyrwali się z pod władzy kościoła i zaczeli używać umysłu

Przepraszam za błędy językowe ale jestem troche zmęczony :twisted:
Nathard Mężczyzna
 
Imię: Michał
Posty: 28
Dołączył(a): 26 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Wrocław
Typ: 4
Zodiak: Waga

Post 13 sie 2006, 21:32

spory tego typu moga ciagnac sie w nieskonczonosc. Dlaczego? Otoz dlatego, ze religia chrzescijanska jest religia wtorna, kopia wczesniejszych systemow religijnych a sam kosciol katolicki jest oczywiscie organizacja polityczno-ekonomiczna, przebrana za "posrednika miedzy wiernymi a Bogiem". Jak kazdy system - i ten ma swoje luki, co jest skwapliwie wykorzystywane do naduzyc roznego rodzaju. KK jest jak najbardziej sekta, jedna z najliczniejszych i najbogatszych na tej planecie. Wyjscie z tego systemu faktycznie nie jest proste ale mozliwe.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 13 sie 2006, 21:49

Widzę, że większość dyskutantów nawet nie ma pojęcia czym jest religia, nie potrafi zobaczyć czegokolwiek poza własnym punktem widzenia. Analizujecie religię ignorując jej założenia i wpadacie w ślepą uliczkę. Religia jest z założenia zdogmatyzowana, a Wy analizujecie ją przez pryzmat świata pozbawionego tych dogmatów, zaprzeczenie jest oczywistym wnioskiem! Żeby zrozumieć czym jest religia trzeba analizować poprzez pryzmat tych dogmatów właśnie! Ja nie mam siły już wam tego tłumaczyć. Jak chcecie to sobie zaprzeczajcie w ten sposób każdej koncepcji (nowa teoria fizyczna też nie może być prawdziwa bo ma inne paradygmaty niż poprzednia - jeżeli przyjąć konsekwencję Waszego rozumowania).
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 13 sie 2006, 22:55

hmm my tu o instytucji czy o religii?
Nathard Mężczyzna
 
Imię: Michał
Posty: 28
Dołączył(a): 26 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Wrocław
Typ: 4
Zodiak: Waga

Post 13 sie 2006, 23:18

I o tym i o tym, bowiem KK jest instytucją religijną. Nie można analizować całości patrząc tylko na pierwszy wyraz.
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron