Para-nauka, odkrywane mechanizmy umysłu, Huna i podobne tematy.

Re: Chi /Qi

Post 01 lut 2014, 21:30

można wierzyć bez Boga ale w moc, siłę czy siebie

nie znam się za bardzo na racjonalizmie ale przecież racjonalizm nie wyklucza,że się zmieniasz a chcąc poznać siebie odkrywasz kolejne losy swojego życia i nie musisz być do końca życia tylko za rozumem

zresztą co ci po załozeniu,ze 90% ludzi w to nie wierzy czy wyśmiewa

mnie nie rozumie też pewnie około tyle procent ludzi i tego co osiągnęłam ze swoim zdrowiem
nie chodzi o przekonywanie innych zanim poznasz to coś
chcesz to poznać? to poznawaj, musisz komuś mówić? tłumaczyć się, nie?

jak to poznasz i będziesz w tym mocny, że już wiesz, że to także jest twoje możesz z tym robić dalej co chcesz, co zdecydujesz a jeśli szukasz mistrza czy nauczyciela to nie wiem ale ci, którzy się tym zajmują raczej często chyba w necie nie siedzą, może się reklamują jeśli uczą innych

gdyby nie taki czas w którym była osoba, która mnie leczyła i uczyła ,że była w internecie być może bym jej nigdy nie spotkała ale tak wyszło

szukaj poza forum, poprzez działaność gospodarczą, warsztaty, jakieś wydarzenia w tej tematyce, gazety...
by kiedyś zobaczyć tęczę w sobie:)
Avatar użytkownikaVioletHill
Fiolet i Biel we mnie już jest
 
Imię: VioletHill
Posty: 163
Dołączył(a): 24 gru 2012, 13:52

Re: Chi /Qi

Post 02 lut 2014, 08:42

Dopiero po tygodniu udało ci się stworzyć energetyczne kule???
JUŻ PO TYGODNIU, nie dopiero. Rewelacyjne osiągniecie. Z tym nawiązaniem kontaktu z dawnymi znajomymi, to też wspaniały efekt Duże brawa.

Jesteś racjonalistą? Też jestem, ale dziś już wiem, że nie wszystko można dotknąć.
Przez długi czas spotykały mnie "dziwne" rzeczy, w które absolutnie nie wierzyłam, mając jednocześnie absolutną pewność, że wszystko to jest prawdą.
Sprzeczność? Oczywiście, że tak. Ważne, że tego nie odrzuciłam, że nie wyparłam z pamięci.

Odnośnie lektury, która nas wzbogaca. Ja "nastroiłam się" tak, że wpadały mi w ręce książki, które potrzebne mi były na danym etapie rozwoju. Ty też to potrafisz, nastrój się na odbiór potrzebnej wiedzy.
Jak to zrobić? Nie do końca, to wiem.. Chciałam, myślałam o tym, byłam ciekawa - i stawało się.

Czasami czujesz mętlik? To zrób sobie przerwę, oderwij się na trochę. Nic na siłę, bo może to przynieść więcej szkody, niż pożytku.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Chi /Qi

Post 02 lut 2014, 10:38

( Ja "nastroiłam się" tak, że wpadały mi w ręce książki, które potrzebne mi były na danym etapie rozwoju ) Basiu ,przypomniałaś mi coś , dawno temu poszukując dla mnie książki do podstawówki trafiłem z mamą do księgarni ,matka poszła z pytaniem o dana książkę , ja podszedłem do regału i złapałem w ręce grubą księgę ,coś mnie w niej zainteresowało ,może okładka...nie wiem , podeszła do mnie Pani i wytłumaczyła że owa księga zawiera widzę magiczną i zdecydowanie nie jest lekturą dla każdego a już na pewno nie dla dziecka ,po czym z uśmiechem na twarzy zapytała czy chce zobaczyć aurę , oddaliła się ode mnie o kilka metrów i wytłumaczyła jak mam patrzeć by coś zauważyć , co do mojej energetycznej " kuli " dla sprostowania ,nie widziałem jej z otwartymi oczyma i nie planowałem jej wywoływać oczyma wyobraźni , bo ten fioletowo-błękitny kulisty obłok sam się formował ale gdy chciałem skupić na nim wzrok,zwyczajnie znikał ,po chwili znów się formował ,czytałem że ludzie próbują zebrać energie w sposób widzialny fizycznie ( iskierki,zamglenie między dłońmi ) dzięki temu mogą ją świadomie kierować ( telekineza ) Jestem zatwardziałym realistą i mam takie same odczucia jak Ty Basiu i męczy mnie ta sprzeczność ,muszę do niej przywyknąć .
foger Mężczyzna
 
Posty: 66
Dołączył(a): 08 wrz 2013, 23:27
Droga życia: 11
Typ: 1w2
Zodiak: bliźnięta

Re: Chi /Qi

Post 02 lut 2014, 17:49

Czyli to patrzenie kątem oka, ma sens. Więc nie patrz na wprost, nie wytężaj wzroku, tylko ODCZUWAJ widzenie.
Nie męcz się sprzecznością, nic na siłę. Więcej doświadczysz - a tak będzie - to akceptacja sama przyjdzie.
Piszesz o ludziach, którzy muszą się uczyć tworzenia kuli energii. Ty nie musisz, bo tą umiejętność już posiadasz.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Chi /Qi

Post 25 lut 2014, 21:12

Moim zdaniem...
foger napisał(a):Czy żeby zgłębić tajemnice Qi potrzebny mi mistrz ? ktoś kto mnie poprowadzi ?

Nie. Każdy może rozwijać się naturalnie.
Warto ideę "mistrza" rozumieć w szerszym sensie: owi mistrzowie mogą się zmieniać, a może nim być nie tylko (dowolny, nawet nie na wysokim stopniu rozwoju) człowiek, ale także książka, sen, wydarzenie, czy choćby jakaś myśl.

foger napisał(a):czy zgłębiając temat na własną rękę z takich miejsc jak to,czy dam rade coś osiągnąć ?

Wątpię. Warto postawić na praktykę. :) Za dużo wiedzy w porównaniu do praktyki prowadzi na manowce. :)

foger napisał(a):Chce sie uruchomić mówiąc prosto ,od czego zacząć ,macie jakiś zbiór podstaw ,jak pracować z Qi,jak ją poczuć ? Od zawsze patrzałem na świat z naukowego punktu który mieszał się z moją duchową naturą ,wierzę że są rzeczy tak dziwne że nauka w końcu powie " dość...wiaro prowadź "

Taoizm, Buddyzm, Qi-Gong, Tai-Chi, i podobne - pewnie znasz te kierunki. A jeśli jesteś ambitny, warto także później skierować uwagę np. na Starożytny Egipt.
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Re: Chi /Qi

Post 27 lut 2014, 07:32

Co jest w starożytnym Egipcie? Nic o tym nie wiem.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Chi /Qi

Post 27 lut 2014, 13:50

Enlil - wymieniłeś wszystko w czym ostatnio się zagłębiam i na chwilę obecną myślę, że to kierunki którymi będę kroczył ,zwyczajnie czuje że są mi najbliższe a prawdy które głoszą zgadzają się z moimi odczuciami i przemyśleniami , napisałeś że teoria bez praktyki nic nie da , właśnie ... wspomniałem już że mam sporo materiału ,lekcji ,pokazów związanych z Qi zaczynając od kwestii zdrowotnych/medytacyjnych a kończąc na sztukach walk w formie tradycyjnej ,próbuje podpatrywać ,odtwarzać osobiście różne formy treningu w domowym zaciszu i nie jest to takie proste na jakie wygląda... wiele form/układów wymaga pewnej siły,koordynacji oraz giętkości co już samo w sobie jest wyzwaniem dla ciała i umysłu,podpinam się pod pytanie Basi ,o co chodzi z tym Egiptem ?
Violethill - Racjonalizm ... na nim nie trzeba się znać ,to taki brzydki punkt widzenia w którym myślisz że jesteś w stanie wytłumaczyć wszystko znanymi Nam prawami natury/fizyki .
foger Mężczyzna
 
Posty: 66
Dołączył(a): 08 wrz 2013, 23:27
Droga życia: 11
Typ: 1w2
Zodiak: bliźnięta

Re: Chi /Qi

Post 27 lut 2014, 19:28

Też uważam, że teoria bez praktyki, nic nie da. Trzeba spróbować by wiedzieć, co nam odpowiada, co nas zainteresuje.
Foger, a nie uważasz, że warto zapisać się na jakiś kurs sztuk walki? Albo jogi? lub tai chi? Byłoby ci łatwiej a i w grupie, weselej i bardziej można się zmobilizować.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Chi /Qi

Post 27 lut 2014, 19:45

Nie chciałbym tu wchodzić w jakieś naukowe wywody, ale bardzo dużo wskazuje na to, ze cala wiedza starożytności ma swoje korzenie w Starożytnym Egipcie. Tam należy szukać zatem korzeni tego, o czym tu piszemy, w swojej najwyższej, oryginalnej postaci.

Osobiście skupiłbym się na umyśle, obok ciała fizycznego. Przykładowo, alchemia wewnętrzna znana z Taoizmu, a także medycyna, a nawet tai chi najprawdopodobniej są echem egipskiej wiedzy o mikrokosmosie. Jest to podstawa, majaca bardzo wiele wspólnego z Taoizmem. Warto wyjść poza powierzchnię tego ostatniego - definiuje on bowiem wiele ciał czy ośrodków świadomości, nie tylko ciało fizyczne, umysł czy ducha.
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Re: Chi /Qi

Post 27 lut 2014, 20:22

a ja chciałam zapytać z ciekawości o który wiek lub które wieki ci chodzi gdy piszesz o Starożytnym Egipcie?
by kiedyś zobaczyć tęczę w sobie:)
Avatar użytkownikaVioletHill
Fiolet i Biel we mnie już jest
 
Imię: VioletHill
Posty: 163
Dołączył(a): 24 gru 2012, 13:52

Re: Chi /Qi

Post 27 lut 2014, 22:02

VioletHill napisał(a):a ja chciałam zapytać z ciekawości o który wiek lub które wieki ci chodzi gdy piszesz o Starożytnym Egipcie?

Jeśli to ciekawość dotycząca Starożytnego Egiptu, that's nice. Jako kultura (niż ciekawostka) Starożytny Egipt jest paradoksalnie mało znany i nieobecny w umysłach większości ludzi z naszego kręgu kulturowego, znacznie mniej popularny, niż odległe - nie tylko przestrzennie - cywilizacje Dalekiego Wschodu. Choć trzeba przyznać, że skomplikowana sytuacja polityczna i naukowa dotycząca Egiptu nie ułatwia sprawy.

Czym dalej możemy sięgnąć w przeszłość, tym lepiej. Jednak trudno jest uzyskać dostęp do jakichkolwiek wartościowych materiałów dot. Egiptu, a jeśli już, dotyczą one głównie kilkunastu ostatnich stuleci p.n.e. Bardziej wartościowe jest wszystko, co dotyczy 2 i 3 tysiąclecia i jeszcze dalej wstecz. Ale mam na myśli całe ogólne dziedzictwo tej cywilizacji - nawet u swojego schyłku.
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Re: Chi /Qi

Post 01 mar 2014, 12:42

Basiu, przeszło mi to przez myśl i zwyczajnie nie wiem, myślę że przepracuje materiał jaki mam i zobaczę co dalej a mam tego na kilka miesięcy . Enlil- wiem że wiedziałeś że o to zapytam : masz jakieś własne przemyślenia w kwestiach Egiptu dot. właśnie energii życiowej ? Nie chce pytać o materiał z którego mogłeś czegoś się dowiedzieć bo pewnie będą to inf cząstkowe rozsiane po różnych publikacjach,może masz " kompresje " własnych przemyśleń na temat ich wiedzy ?
foger Mężczyzna
 
Posty: 66
Dołączył(a): 08 wrz 2013, 23:27
Droga życia: 11
Typ: 1w2
Zodiak: bliźnięta

Re: Chi /Qi

Post 01 mar 2014, 19:18

foger napisał(a):pewnie będą to inf cząstkowe rozsiane po różnych publikacjach,może masz " kompresje " własnych przemyśleń na temat ich wiedzy ?

Rzeczywiście, w wielu przypadkach tak jest (dotyczy to także Taoizmu), a w przypadku Egiptu to wygląda wręcz jak chodzenie ze świecą po nieskończonym labiryncie pojęć, tworzonych w przeciągu wielu tysiącleci (warto porównać do zaledwie jednego stulecia - XX wieku, ile pojęć wtedy powstało; egipska cywilizacja trwała znacznie, znacznie dłużej od naszej współczesnej). Bez wsparcia intuicji nie sposób nie zaplątać się w tej gmatwaninie. Co więcej, dostęp do informacji jest pośredni - przefiltrowany przez to, co nam dostarczą archeologowie (oraz czego, celowo lub nie, niedostarczą).

foger napisał(a):masz jakieś własne przemyślenia w kwestiach Egiptu dot. właśnie energii życiowej ?

To temat rzeka. Egipski termin na odpowiednik Prany/Eteru/Qi/Ki... to "Ka" - odnosi się zarówno do poziomu rzeczywistości, energii, a zarazem ciała subtelnego człowieka, będącego źródłem energii życiowej.

Powiązań jest mnóstwo, i nie sposób rozdzielić koncepcji jednych kultur od innych - biorąc pod uwagę, że cywilizacje (oraz ich wpływy) są wzajmnie powiązane. Innymi słowy, Egipskie pojęcie Ka, sanskrycka Prana, czy Taoistyczne Qi, to to samo - a zatem, czytając na temat jednego, zarazem poznajemy szczegóły na temat pozostałych - z uwzględnieniem faktu, że każda kultura mogła: a) dodać własne interpretacje; b) zachować więcej szczegółów niż te, które znamy z oryginału; c) zagubić i przeinaczyć część zrozumienia z oryginału...

Najprościej można by uznać Qi/Ka za energię życiową powstającą, na podobieństwo prądu elektrycznego, pomiędzy dwoma skrajnymi biegunami wszechświata (świetlisty i ciemny, albo yang i yin) i istniejącą dzięki nim. Odpowiednikiem tych biegunów w Egipcie są symbole-"bogowie" Nut i Geb. Na Ziemi energia Ka jest przede wszystkim pobierana z żywności, dlatego Egipcjanie pozostawiali w późniejszych czasach zmarłym jedzenie. Niemniej jednak, alchemia (wywodząca się notabene właśnie z Egiptu, a następnie znana i w innych cywilizacjach; starożytna nazwa Egiptu, "Khemet", odnosi się zresztą właśnie do alchemii) pozwalała na osiągnięcie stanu, w którym organizm, a także cały system energetyczny, był transformowany, a jednym z głównych efektów tej transformacji była możliwość pobierania energii bezpośrednio (niekoniecznie przez żywność), ale także utrzymywania całego ciała i systemu energetycznego w wysokim stanie energetycznym. M.in. wszystkie komórki ciała, stale odżywiane, mają dzięki poprawnie przeprowadzonemu procesowi alchemii zapewnioną nieśmiertelność (patrz np. słynny egipski symbol życia Ankh). Oczywiście, niewiele wiemy na pewno na ten temat, jednak łącząc fakty na temat alchemii z różnych źródeł i stron świata, można dojść do nieoczywistych na pierwszy rzut oka faktów.

Ponieważ jednak temat jest obszerny, proponuję w przypadku konkretnych pytań raczej pisanie bezpośrednio do mnie prywatnie przez PM. Jeśli będę wiedział, na pewno odpowiem.
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Re: Chi /Qi

Post 01 mar 2014, 20:37

nie ma prawie ludzi, którzy by znali powiązania pomiędzy wszystkimi systemami choć to się zmienia

tak się zastanowiłam nad starożytnym Egiptem, faktycznie jest problem szczególnie z materiałami i odczytem pisma ale właściwie to samo można powiedzieć o Chinach i najstarszych tekstach szczególnie,że każda cywilizacja miała to do siebie, że przychodził moment "przełomowy" z reguły "odgórny" gdy zmieniano czyli upraszczano pismo i trudno się odnieść do niektórych tłumaczeń.

Myślę, że dopiero teraz są czasy gdy można by włączyć także Egipt do tych porównań z Chinami, Indiami, Japonią itd rzadko kto ale i też mało jest doniesień byłabym bardzo ciekawa co by się wtedy okazało gdybyśmy wiedzięli więcej o terenach z których zachował się tekst o Gilgameszu. Każde następne odkrycia z Egiptu sabardzo przydatne ale pytanie czy są i w jakiej formie upubliczniane bo to, że kiedyś część była trzymana w muzeach i u osób do tego wybranych bo papież, bo inni.... zaczyna teraz znajdować potwierdzenie choćby w odkryciach, że nieznane i faktycznie stare zabytki znikają a potem się pojawiają np. w muzeach watykańskich, w muzeach klasztornych a nie wspomnę już o ocenianiu i wycofywaniu np. relikwii. .
by kiedyś zobaczyć tęczę w sobie:)
Avatar użytkownikaVioletHill
Fiolet i Biel we mnie już jest
 
Imię: VioletHill
Posty: 163
Dołączył(a): 24 gru 2012, 13:52

Re: Chi /Qi

Post 01 mar 2014, 23:49

Foger - gratulacje, że korzystasz z dostępnych materiałów i sam ćwiczysz.
Mój daleki kuzyn z zapadłej dziury, biednej rodziny, jako samouk opanował kilka języków /chyba sześć/ i został dyplomatą.
Niby nie na temat, ale działasz podobnie jak on i masz szansę na sukces.

Enlil- cenię twoją mądrość, korzystam z twych rad, ale na temat Egiptu, wymigałeś się od odpowiedzi.
Sądzę, że podobnie jak często mnie się to zdarza, masz "odczucia" - ale nie do końca sprecyzowane. Jeśli się mylę, to odpowiedz na pytanie Fogera, odnośnie własnych przemyśleń na temat ich wiedzy.

A tak generalnie, to siedem uniwersalnych praw wszechświata, o czym tu pisałam, to jest podsumowanie starożytnej wiedzy, i chyba o tym piszesz, choć innymi słowami.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Powrót do działu „Parapsychologia i psychotronika”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron