Para-nauka, odkrywane mechanizmy umysłu, Huna i podobne tematy.

Chi /Qi

Post 05 paź 2013, 14:59

Witam , jest to mój pierwszy post ,z uwagi na mądrość i mnogość informacji jakie tu zawarliście po prustu ciężko mi posegregować w głowie pewne kwestie ,ciężko mi nawet zacząć a temat jest ogromny , od niedawna postawiłem na samorozwój bo,to mi się nie popsuje i nikt mi tego nie odbierze , potraktowałem swoje wnetrze jako najważniejszą życiową inwestycje. Interesują mnie sprawy związane energią życiową i nie tylko ale od tego zacznę ,wszystko czego się dowiedziałem zamiast dac ukojenie stawiało kolejne pytania i na dzień dzisiejszy wiem jedno,że nie wiem nic ...
Nie dawno zacząłem medytować ,nie praktykuje medytacji długo ale już pierwsze próby pozwoliły mi coś odczuć ,od odczuwalnego spokoju i klarowności po fioletowy obłok formujący kształt kuli . Czy żeby zgłębić tajemnice Qi potrzebny mi mistrz ? ktoś kto mnie poprowadzi ? czy zgłębiając temat na własną rękę z takich miejsc jak to,czy dam rade coś osiągnąć ? Chce sie uruchomić mówiąc prosto ,od czego zacząć ,macie jakiś zbiór podstaw ,jak pracować z Qi,jak ją poczuć ? Od zawsze patrzałem na świat z naukowego punktu który mieszał się z moją duchową naturą ,wierzę że są rzeczy tak dziwne że nauka w końcu powie " dość...wiaro prowadź "
foger Mężczyzna
 
Posty: 66
Dołączył(a): 08 wrz 2013, 23:27
Droga życia: 11
Typ: 1w2
Zodiak: bliźnięta

Re: Chi /Qi

Post 07 paź 2013, 06:00

Trochę niechętnie patrzę na wszelkich mistrzów, bo każdy jest tylko człowiekiem i wielu z nich błądzi. Bardziej odpowiada mi samorozwój, a już twoja podświadomość ci podpowie, co jest dla ciebie dobre.
Ważne, by się nie zatrzymywać na technikach, tylko by cały czas się uczyć.
Jak się odpowiednio "nastroisz", to odpowiednia lektura do ciebie trafi - a w każdym razie u mnie tak było. Dostawałam to, co było mi potrzebne na danym etapie rozwoju.
Nie spiesz się, ta wiedza i ZROZUMIENIE przychodzi stopniowo.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Chi /Qi

Post 12 paź 2013, 23:11

Kiedys ogladalem z wielkim zapalem cos takiego jak Dragon Ball. Duzo motywow i watkow w tym temacie. Rozumiem ze o to samo qi sie rozchodzi. Polecam goraco to dzielo sztuki, no i jak wszyscy listy na poczcie..:)
DANEKJESTJEDEN Mężczyzna
Gram każdy film
 
Imię: Adam
Posty: 79
Dołączył(a): 11 lut 2013, 15:18
Lokalizacja: woj. opolskie atak na poważnie to jestem wyłoniony z absolutu
Droga życia: 9
Typ: 5
Zodiak: Koziorozec

Re: Chi /Qi

Post 29 sty 2014, 11:32

Przekładając to na rozum dziecka - tak ... chodzi o to qi ,a tak na poważnie, nikt się tym nie interesuje ? nie zgłębia tego tematu ? natrafiłem na taki materiał http://youtu.be/y5d2QrGQBV8
Jakie macie o tym zdanie ?
foger Mężczyzna
 
Posty: 66
Dołączył(a): 08 wrz 2013, 23:27
Droga życia: 11
Typ: 1w2
Zodiak: bliźnięta

Re: Chi /Qi

Post 29 sty 2014, 15:30

DJ jest przehu..m jak na nasze standardy, :-) Dawno tego nie ogladalem :-)
Watpie takze by to bylo oszukane, naprawde czuje w srodku ze on To pojal.
Ten potencjal, mysle ze wisi juz w powietrzu gotowy do realizacji przez wielu:)
Bo przeciez dlaczego nie,
a niech znowu ci ludzie bez marzen dostana po pyskach:-)
Nie te zdolnosci tak raduja, co miny zatwardzialych ignorantow.
DANEKJESTJEDEN Mężczyzna
Gram każdy film
 
Imię: Adam
Posty: 79
Dołączył(a): 11 lut 2013, 15:18
Lokalizacja: woj. opolskie atak na poważnie to jestem wyłoniony z absolutu
Droga życia: 9
Typ: 5
Zodiak: Koziorozec

Re: Chi /Qi

Post 29 sty 2014, 18:32

Interesuje się tym nie bez powodu ,sam kilku krotnie doświadczyłem dziwnych sytuacji o których nikomu nie mówiłem a które nakazują mi szukać odpowiedzi , znalazłem ciekawy post http://www.ninjutsupoland.fora.pl/inne, ... ao,26.html i chciał bym by wszelakie inf,ciekawostki ,ustalenia o tej tematyce zamieszczać w tym miejscu .
foger Mężczyzna
 
Posty: 66
Dołączył(a): 08 wrz 2013, 23:27
Droga życia: 11
Typ: 1w2
Zodiak: bliźnięta

Re: Chi /Qi

Post 30 sty 2014, 08:07

Czekam z niecierpliwością na te informacje. Nie wszystko samemu można znaleźć, ciekawe rzeczy nam umykają, tak że dobrze, że tu będziesz pisał.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Chi /Qi

Post 30 sty 2014, 22:15

foger napisał(a):Interesuje się tym nie bez powodu ,sam kilku krotnie doświadczyłem dziwnych sytuacji o których nikomu nie mówiłem a które nakazują mi szukać odpowiedzi.


Co to za sytuacje moze sie podzielisz z innymi? :-)
DANEKJESTJEDEN Mężczyzna
Gram każdy film
 
Imię: Adam
Posty: 79
Dołączył(a): 11 lut 2013, 15:18
Lokalizacja: woj. opolskie atak na poważnie to jestem wyłoniony z absolutu
Droga życia: 9
Typ: 5
Zodiak: Koziorozec

Re: Chi /Qi

Post 30 sty 2014, 22:20

to nie sytuacje nakazują ci szukać odpowiedzi

jak dowiesz się sam dla siebie dlaczego szukasz będzie prościej

jak dla mnie o chi było dużo na tym forum

szukasz a znajdziesz,

przekombinowujesz coś w tym jak szukasz
by kiedyś zobaczyć tęczę w sobie:)
Avatar użytkownikaVioletHill
Fiolet i Biel we mnie już jest
 
Imię: VioletHill
Posty: 163
Dołączył(a): 24 gru 2012, 13:52

Re: Chi /Qi

Post 31 sty 2014, 11:27

Stąd już na początku pytałem czy potrzebuje kogoś kto mnie w to wprowadzi , nawiązując do moich dziwnych zdarzeń : pierwszy pamiętny raz był jakieś 7lat temu ,była noc , położyłem się spać i nie pamiętam o czym śniłem ale gdy emocje we śnie wskoczyły na wyższy poziom zbudziła mnie nagła jasność światła w pokoju,zapaliło się światło ( opiszę to na takim przykładzie : śnisz że przechodzisz przez jezdnie na pasach ,na środku pasów widzisz nagle auto które prawie Cie rozjechało i nagle się budzisz - chodzi o ten moment zderzenia=przebudzenia nazwę to punktem kulminacyjnym ,podobny moment miałem w moim śnie ,niestety już go nie pamiętam ale właśnie w tym momencie zostaje zbudzony przez światło i budzę sie z lekkim bólem głowy lecz od razu świadomy,rozglądam się czy ktoś nie jest w moim pokoju i nie zaświecił światła ale nie ,jestem sam ,nawet wstałem przechodząc się po mieszkaniu ale od razu wiedziałem ze stało się coś dziwnego bo gdy się kładłem ,było ciemno ,po za tym synchronizacja tego zdarzenia była bezbłędna a ja nie wierzę w przypadki z taką dokładnością ,tydzień temu w rozmowie z bratem gdy przedstawiłem mu swoją racje ( rozmowa lekko poddenerwowana ale dziwnie byłem skupiony i sam nie wiem na czym ,nagle żarówka padła ,wręcz było słychać jak wybucha i to dość głośno ,wiem że żarówki się psują ,lecz w czasie rozmowy z bratem znów doszło do jakieś emocji ,nazywam to emocją bo w chwili jej nadejścia właśnie dzieją się takie rzeczy ,nie żebym dziennie tak miał ale to utkwiło mi wyjątkowo w pamięci . Doszło do jakieś interakcji ? czy zwykłego przypadku który ze mnie drwi a umysł tylko podkręca tą kpinę .
foger Mężczyzna
 
Posty: 66
Dołączył(a): 08 wrz 2013, 23:27
Droga życia: 11
Typ: 1w2
Zodiak: bliźnięta

Re: Chi /Qi

Post 31 sty 2014, 17:27

W moim odczuciu masz dar, który powinieneś rozwijać.
Na początek przeczytaj mój wątek -szamanizm i moc myśli - Nie są to praktyczne porady, ale pokazałam tam możliwości, które drzemią w każdym człowieku. Przedstawiłam sposoby, w jaki te predyspozycje są rozwijane.
I zagrożenia, gdy ktoś nieroztropnie bawi się z energiami, nie rozumiejąc ich. Powinno ci się to przydać.
Nadal radzę samorozwój, dużo czytaj, bo z mistrzami jest różnie i niewielu jest takich, którzy potrafią to, co ty. Każdy podąża własną ścieżką rozwoju, ale rady zawsze możesz znaleźć.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Chi /Qi

Post 31 sty 2014, 18:00

Wydaje mi się że dar to dużo za dużo powiedziane i ogólnie spodziewałem się innej odpowiedzi ,może zwyczajnie przyciągam tego typu dziwne sytuacje/zdarzenia ,nie wiem ale warto się temu nie tylko przyglądać...
foger Mężczyzna
 
Posty: 66
Dołączył(a): 08 wrz 2013, 23:27
Droga życia: 11
Typ: 1w2
Zodiak: bliźnięta

Re: Chi /Qi

Post 31 sty 2014, 22:24

Ta energetyczna kula, którą "stworzyłeś" , wymaga wielu ćwiczeń, by coś takiego osiągnąć. U ciebie pojawiła się w sposób naturalny, spontaniczny.
Gaszenie świateł to też jest "wyższa szkoła jazdy" - u ciebie jest to efekt jakiś twoich "MOCY", których nawet nie doceniasz, a nawet powątpiewasz, czy one są.

Moja ścieżka jest nieco inna, nie podpowiem ci, co masz czynić.
Ale czytałam o takich ludziach, są wyjątkowi, mają niesłychany dar, który powinni rozwijać.
Chris Angel - magik - potrafi chodzić po wodzie, Potrafi lewitować i włożyć pierścionek we wnętrze żarówki, nie naruszając jej powłoki.
Nie, nie radzę, byś podążał tą drogą.
Ale w obecnych czasach to, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe, dziś staje się faktem.
Moje odczucie względem ciebie jest takie, że masz naprawdę wielki dar.

Kiedyś często twierdziłam, że wiem coś z całą pewnością, choć nie wiem, skąd.
Sprawdziło się w 100%
Trochę odcięłam się od tych spraw, zagubiłam "magię", ale znowu to uczucie powróciło.
Wiem to z całą pewnością, choć nie wiem, skąd.
A tyczy to twojej osoby. Tak to czuję.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Chi /Qi

Post 01 lut 2014, 00:19

foger , możesz wziąść ludzka wiedzę i ich mistrzostwo wiedzy i ich doświadczenia, ich opowieści ale ty to ty

twoja nauka, twoje błędy, twoja mądrość, twoja uwaga, twoja bezbłędność

mistrz też kiedyś zdawał egzamin
był uczniem
jest uczniem
by kiedyś zobaczyć tęczę w sobie:)
Avatar użytkownikaVioletHill
Fiolet i Biel we mnie już jest
 
Imię: VioletHill
Posty: 163
Dołączył(a): 24 gru 2012, 13:52

Re: Chi /Qi

Post 01 lut 2014, 10:29

Basiu ,samorozwój to mój cel , problemem jest to że ja sam nie potrafię przyjąć pewnych faktów,broni mnie przed tym moja strona racjonalisty ,człowieka który potrzebuje niezbitego dowodu i mimo wszystko że są jakieś przejawy " Czegoś Dziwnego " nie nazwę tego mocą ,zbyt harmonijnie i spójnie to brzmi . Nie jest też tak że wizualizacje pływającej kuli widziałem przy pierwszej medytacji ,stało się to po ok tygodnia treningu po 30/60m ,najlepsze jest to że zaczęło mi to sprawiać przyjemność w takim stopniu ,że chętnie to robiłem ( chwilowo mam przerwę, zacząłem medytować by zrodzić w sobie spokój i opanowanie,taki miałem cel,jednak medytacja dała troszkę więcej ) Badałem na swoim przykładzie przyciąganie/afirmacje ,tzn ciepło i miło myślałem o bliskich ,następnego dnia odezwała się do mnie była dziewczyna z którą nie pisałem od 1.5 roku , przypadek ? nie wiem , tym bardziej że 2 dni później napisała inna koleżanka z którą kiedyś coś mnie łączyło ( było to miesiąc temu ) byłem bardzo zaskoczony,pytanie czy moja natura człowieka nie ufnego ,racjonalnie myślącego ,nie będzie przeszkodą w tej drodze ? Pytając Was o mistrza ,miałem gdzieś małą nadzieje że znajdzie się ktoś kto powie czy może mam do czegoś predyspozycje (choćby w wiadomości prywatnej ) nawet najwięksi myśliciele brali gdzieś lekcje ,ukierunkowywali się,nastrajali ,tego mi chyba potrzeba ,chce wierzyć w rzeczy które śmieszą 90% ludzi a mam o sobie zdanie człowieka słabej wiary ,mimo wszystko uduchowionego bo szukam drugiego dna w tym wszystkim ,czytam czytam i czytam , jest tego tyle że obawiam się że albo zwariuje albo będę krążył czego najbardziej się obawiam . Swoją drogą... dla czego wielcy mistrzowie nie pokazują całemu światu swoich możliwości ? czytałem że " Moc " możesz posiąść będąc dobrym lub złym człowiekiem ,więc nie ma ograniczenia ,mam też świadomość że są na forum ludzie którzy wiedzą bardzo dużo,dużo umieją ale mało się udzielają,mam też takie wrażenie że droga którą chce obrać będzie długa ,samotna ale nie smutna, Ps. Nie szukam gotowca,schematu ... szukam podpowiedzi,wskazówki i jestem wdzięczny Wam za każdy przejaw pomocy :)) Dziwne to... szukałem sensu w życiu,celu...boga ,znalazłem to miejsce .
foger Mężczyzna
 
Posty: 66
Dołączył(a): 08 wrz 2013, 23:27
Droga życia: 11
Typ: 1w2
Zodiak: bliźnięta

Powrót do działu „Parapsychologia i psychotronika”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron