Zjawisko snu, świadomego i tego zwykłego. Techniki oneironautyczne, opisy Waszych snów.
Basiu, dzieki, bywam ale nie bardziej niz inni, szczerze mowiac rzadko zdarza mi sie spotykac ludzi glupszych ode mnie, czesciej pod roznymi wzgledami madrzejszych. Wiesz- mysle ze to nie chodzi o niezrozwnowazenie, to silna i zwarta osobowosc, tylko opakowana w kilka wydumanych - i to one tak powiewaja na wietrze, chca sie odkleic ale nie daja rady same, wiec trzeba je pozdzierac. Czasem to bywa nieco bolesne, jak wylinka. Ale inaczej nie da sie dotrzec do motyla tkwiacego w skorupce i wymyslajacego sobie teczowe skrzydla- bo nie wierzy sam w siebie i nie wie ze ma te skrzydla, wiec nic nie musi wymyslac.
ayalen
 
Mądrość. Co znaczy mądrość?
Spotykam wielu cwaniaków, w TV słyszę wielu lizusów - osiągnęli sukces, ale czy można nazwać ich mądrymi?
Czasami jak słucham jakiejś celebrytki czy dziennikarza, którzy plotą takie głupoty, to aż mnie skręca.
Zarabiają kasę, są ustawieni zawodowo, ale czy mam ich nazwać mądrymi?

Nie zastanawiam się, kto jest mądrzejszy ode mnie, kto głupszy.
Nie porównuję.
Ale czasami mówię, "ale głupoty mówi," lub jak w tym przypadku, "mądre rzeczy pisze."
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec
wiesz, mysle ze podstawowa kwestia jest podejscie do kogos, czegos- uwazne, nie lekcewazace. Zauwazylas jak czesto zamiast doceniac czyjas obecnosc- wyceniamy osobe ktora pojawila sie w naszej przestrzeni, jako jakas- w porownaniu do nas? Kurcze, bardzo lubie odkrywac ile jeszcze nie wiem, ile przede mna. I nigdy nie spotkalam nikogo kto nie wiedzialby nic- kazdy wie cos, kazdy inaczej, kazde inne spojrzenie moze wzbogacac nasze postrzeganie. Pieknie jest odkrywac w innych czastke siebie- przyszla, madrzejsza, i te miniona- nie glupsza a po prostu wecwlasciwym sobie miejscu i czasie. Mialam wczoraj ciekawy sen- niesen, opisze wieczorem, przelecialam sie w czasie z przyszlosci do przeszlosci. Dobrze ze tu jestes Basiu, potrafisz cudnie krystalizowac rozwichrzone, ulotne mysli.
ayalen
 
Właśnie doszłam do wniosku, ze chciałabym usunąć fejsbuka albo chociaż go przeczyscic jakimis dobrymi srodkami, bo normalnie czuje sie jak w orwelowskim big brotherze!
I w ogole to po czesci czuje sie chlopakiem wiec mam pewnie jakas schizofremie lekką być może od poczęcia. I w ogóle to jakieś nawyki zostają..* Boże. Oj chroń swoje baranki bo diabły wstpują już dzisiaj we wszystkich. *
Chciałabym zrobić ognisko z Wami zamiast tutaj się umęczać. No cóż, takie czasy, gdzie jechać? kiedy? nie opłaca się. pieniądz ważny a przecież czas nas goni. odludki i salonowe lwy. kto jest soba? a kto dobrze gra? komu nie idzie? komu nie po drodze.

ej... mam serce rozdarte... przez wlasną głupotę. To zawsze musi być jakaś głupota totalna tylko nie jestem pewna. Wciąż nie ufam prostym rozwiązaniom. Dla mnie przestały istnieć odkąd .. właściwie to nie wiem dokładnie. Lewituję gdzieś nad sobą.. za często... i mnie się chyba pieprzy. Ale chyba to lubię, bardzo, nawet za...
To o czym piszecie Dziewczyny to naprawdę dobre do rozkminy... Ale to trudne tematy co nie ;)
Nie wiem, czy jedna z Was raczyła się czuć urażona moim nie wiem... outfitem i moją lekceważącą postawę potraktować jak wyśmiewanie się czy coś.. Więc chciałabym aby lubiła to, że się czasami z czegoś pośmieję, nawet kiedy nie czuję :) Taki trochę smutas ze mnie. Jestem powierzchowna a ludzi traktuję nieco z góry, choć potrafię być mega opiekunem, tylko, że mnie to męczy dlatego tak zazwyczaj to od ludzi uciekam ;) Ale uwielbiam sobie trochę pitu pitu z nimi na różne tematy. Taki mój mały rys psychologiczny. Jesli to daje jakiekolwiek światło to chwała Mu i Amen. Dziękuję Wam za obecność i tą normalność, którą czuję. Dzięka bo podniosłyście mnie na duchu, bo kur zapiał chyba czytacie ze zrozumieniem co tu wysmęcę i to jest bardzo miłe :) Życzę miłego tropiku, może na jakim urlopiku ;) RESPECT 4 U 2
foolie
bądź_sobą.DuBiDaY.kanapkę_jedz
 
Imię: Alinoe
Posty: 63
Dołączył(a): 13 lip 2010, 05:58
Droga życia: 5
Typ: 4w5
Zodiak: tygrys
ej, wiecie co... to jakaś przepraszam najmocniej pie*** maskarada... chciałabym sobie nieco mysli odkurzyć, przefiltrować, wyjebać rzeczy niepotrzebne... kontakt... z bazą... huston...
foolie
bądź_sobą.DuBiDaY.kanapkę_jedz
 
Imię: Alinoe
Posty: 63
Dołączył(a): 13 lip 2010, 05:58
Droga życia: 5
Typ: 4w5
Zodiak: tygrys
Jaka ja jestem głupia :D
foolie
bądź_sobą.DuBiDaY.kanapkę_jedz
 
Imię: Alinoe
Posty: 63
Dołączył(a): 13 lip 2010, 05:58
Droga życia: 5
Typ: 4w5
Zodiak: tygrys
Normalnie doświadczenia mi brakuje w spójnym budowaniu... czegokolwiek. Ja nawet siebie nie umiem wymyślić w jednym spójnym wydaniu.. to jakaś walka paru charakterów. Nie jestem aż tak spójna aczkolwiek wciąż wierzę w swoją siłę czynienia cudów :D
foolie
bądź_sobą.DuBiDaY.kanapkę_jedz
 
Imię: Alinoe
Posty: 63
Dołączył(a): 13 lip 2010, 05:58
Droga życia: 5
Typ: 4w5
Zodiak: tygrys
Może kiedyś się uda. Nie wiem... Ale może się tak stać ;) Nadzieja nie umiera na początku tak jak ideały... Nadzieja to ta ostatnia najgłupsza iskra co poczynia pożary. Żałosny nawyk emotikowania i kropek jako pauzy fonetycznej... ;) :) :D :P ;P :O :>
foolie
bądź_sobą.DuBiDaY.kanapkę_jedz
 
Imię: Alinoe
Posty: 63
Dołączył(a): 13 lip 2010, 05:58
Droga życia: 5
Typ: 4w5
Zodiak: tygrys
Fajnie się gada ze sobą, zapytałabym się siebie, ąę
foolie
bądź_sobą.DuBiDaY.kanapkę_jedz
 
Imię: Alinoe
Posty: 63
Dołączył(a): 13 lip 2010, 05:58
Droga życia: 5
Typ: 4w5
Zodiak: tygrys
wyceniamy osobe ktora pojawila sie w naszej przestrzeni, jako jakas- w porownaniu do nas? ---
pytasz Aniu? myślę, że często. i to jest problem. fajnie jest jak się tak nie robi :) eh te dorastanie...
foolie
bądź_sobą.DuBiDaY.kanapkę_jedz
 
Imię: Alinoe
Posty: 63
Dołączył(a): 13 lip 2010, 05:58
Droga życia: 5
Typ: 4w5
Zodiak: tygrys
foolie

Jesteś cudowna taka jaka jesteś :) Nic nie musisz w sobie zmieniać, jesteś doskonała.
Tramp
 
Kotusiu, Ty sie nie ludz- Ciebie sie nie da czytac, ale chlonac to jak najbardziej. Przytrzymam Cie za giczoly na moment unieruchomie pytaniem- czego Ty do licha az tak sie boisz ze schowalas sie sama przed soba? Przed ta cudowna istota ktora najwyrazniej nie tylko ja wyczuwam? Natworzylas strasznie, nic to, damy rade. Ale stan na ziemi na moment, lagodnie i lekko, tak jak tylko Ty potrafisz. Sama nie jestes Siostrzyco, niech Ci sie nie wydaje choc przyznaje- dokonalas niemozliwego- siedziec schowana w dole latajac przy tym gora. Dobra jestes. Zlaz i wylaz.
ayalen
 
Tak łatwo się nie obrażam, tu każdy ma prawo pisać to, co uważa za słuszne.
Tak, dość twardo chodzę po ziemi, ty fruwasz jak motyl.
To jest piękne, ale czy dobre dla ciebie?
Motyle żyją krótko, szkoda by cię było.
Nic nie musisz zmieniać, napisał Tramp. W moim przekonaniu, powinnaś pozbierać te swoje części w jedność.
Miło jest fruwać z kwiatka na kwiatek, ale czy nie warto chwilę posiedzieć w ciszy?
Odnaleźć siebie, przystanąć na chwilę, zastanowić się.
A w cuda wierzę, my mamy moc sprawczą, ale sztuką jest to z siebie wydobyć.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec
Tramp zapewne pisał ironicznie... :D Zresztą Trampy są niepochytane, całe życie tylko nic i nic... i tak sobie nic.
Baśka masz słuszność. Ja tego chcę! Chcę się pozbierać do kupy, ale ciężko jak się jest tak oderwanym od rzeczywistości. Co mam robić?
Aniu wyszłabym ale się boję. Chyba by mnie otoczenie wzięło za wariatkę, o ile już nie bierze :(
foolie
bądź_sobą.DuBiDaY.kanapkę_jedz
 
Imię: Alinoe
Posty: 63
Dołączył(a): 13 lip 2010, 05:58
Droga życia: 5
Typ: 4w5
Zodiak: tygrys
Pierwszą rzecz zrobiłaś już pozytywnie. Napisałaś, że tego chcesz.
Wszystko zaczyna się od naszego chcenia, dalej pójdzie łatwiej.
Teraz trzeba nauczyć się wierzyć, że sobie poradzisz.
Powoli, stopniowo. Jak zobaczysz pierwsze efekty pracy nad sobą, to zaczniesz nabierać wiary. Dodatkowo możesz pisać afirmacje wzmacniające.
Jestem spokojna, opanowana, konsekwentnie dążę do wyznaczonego celu - tu podałam taką ogólną, dobrze jest wczuć się w siebie i napisać takie swoje, od serca.

No i koniecznie ćwiczenia relaksacyjne, odprężające.
Gdy poczujesz że masz rozbiegane myśli, gdy czujesz stres, natychmiast powtarzaj w myśli, że się odprężasz, relaksujesz.
Myśl i skupiaj uwagę na poszczególnych częściach ciała. Zacznij od nogi, aż dojdziesz do czubka głowy.
Jak to działa?
1- Myśli wpływają na samopoczucie, więc poczujesz się lepiej.
2- Wg. mnie, to 2-gie jest najważniejsze. Odrywasz się myślowo od wszystkiego co cię dręczy , kierujesz myśli na inny tor.
To jest dobry trening przed nauką świadomego myślenia, a ona jest potrzebna, by dobrze czuć się sama z sobą. Ty tu zaczynasz panować nad emocjami, a nie emocje nad tobą.

Ty jesteś swoim najlepszym terapeutą, nikt ci tak dobrze nie pomoże, jak ty sobie sama.
Wymaga to czasu, nic nie dzieje się natychmiast, jednak efekty są fantastyczne.
To naprawdę skutkuje, wiem to , bo sama tak pracowałam nad sobą.
Powodzenia.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Powrót do działu „Sny i świadome śnienie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość