Dyskusje na temat działania serwisu www i forum Przebudzenia - wasze sugestie i propozycje usprawnień.

Re: Wiosenne zmiany :)

Post 04 cze 2012, 12:26

solprinc: od momentu wyłączenia komercyjnych ogłoszeń liczba nowych rejestracji na forum nie zmalała, a wręcz mam wrażenie że wzrosła. Zakładam, że forum jest lepiej odbierane, jeśli użytkownicy nie muszą przegrzebywać się przez ogłoszenia o płatnych warsztatach i innych wydarzeniach, które ich nie interesują (wiele osób na „dzień dobry” przegląda ostatnio dodane posty, a te nie są pogrupowane w działy, przez to tematy się mieszają).

Ważnym powodem wyłączenia takich ogłoszeń był fakt, że są osoby, które zawodowo zajmują się organizowaniem różnych wydarzeń i korzystały z forum jako jednego z kanałów do ich promocji. Oczywiście to generalnie nic złego, ale według mnie tego typu ogłoszenia nie dają naszym użytkownikom wiele wartości dodanej (a co gorsza, zaśmiecają forum). Jeśli ktoś interesuje się dostępnością warsztatów / szkoleń, na pewno znajdzie odpowiednie, wyprofilowane serwisy poświęcone tylko takim informacjom.

Nie sądzę, aby brak komercyjnych ogłoszeń był równoznaczny z zamykaniem się na inne strony. Co to właściwie znaczy?
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Re: Wiosenne zmiany :)

Post 04 cze 2012, 12:34

Osobiście uznaję że
1) typowe reklamy poszczególnych artykułów = ogłoszenia komercyjne
2) reklamy wydarzeń i warsztatów = ogłoszenia komercyjne, ALE które jednak w jeden czy drugi sposób chyba muszą pobierać opłaty za naukę / opłacenie kosztów nauki, mają jakiś inny cel niż tylko konsumpcja

Nie mam nic przeciwko braku reklam i "ogłoszeń komercyjnych", tylko coś przeciwko zabraniania ogłoszeń komercyjnych warsztatów i wydarzeń, które z reguły są czymś więcej niż jakimś losowym artykułem spożywczym, czymś więcej niż reklamą jakiegoś świecidełka.

(Inna kwestia jak schludnie są te ogłoszenia napisane, i co to za warsztaty. To jednak jest poza tematem.)
Avatar użytkownikasolprinc
the corrupt one
 
Posty: 35
Dołączył(a): 01 maja 2012, 06:40

Re: Wiosenne zmiany :)

Post 04 cze 2012, 13:56

Nie uważam, że wszystkie komercyjne ogłoszenia są „złe”. Problemem jest to, że zdecydowana większość z nich była tutaj niepotrzebna (nie wnosiła wartości do forum, a tylko je zaśmiecała). Jeśli pojawią się jakieś ciekawe, warte szczególnej uwagi wydarzenia, nie ma problemu, abyśmy dali o nich znać na forum (jest o tym mowa w regulaminie ogłoszeń).

Warsztaty to usługa jak każda inna. Nie widzę powodu, abyśmy musieli reklamować czyjś biznes, jeśli ta reklama przyczynia się do tego, że robi się tutaj mały śmietnik. Wychodzę za założenia, że to forum dyskusyjne, a nie baza wszystkiego, co związane z tzw. „ezoteryką”.

Jeśli komuś takich ogłoszeń tutaj brakuje, znajdzie je z łatwością na innej stronie. Nie sądzę, aby w internecie był niedobór informacji. Problemem może być ich nadmiar.
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Re: Wiosenne zmiany :)

Post 05 cze 2012, 00:31

Generalnie osoby które najczęściej zamieszczały ogłoszenia, zwyczajnie zarabiają na tym - czy to bezpośrednio jako organizatorzy, czy pośrednio jako osoby które specjalizują się w marketingu w sieci.
Przebudzenie nie jest serwisem reklamowym. Ba, Przebudzenie jest serwisem który z tego co mi wiadomo w całości i od początku, zawsze utrzymywał Nazcain, nie ma tu nawet banerów czy linków reklamowych które by chociaż pozwalały na zwrot poniesionych kosztów przestrzeni serwerowej itp. chociaż nie wątpię że z ruchem i ilością użytkowników jakie ma serwis i forum, mogłyby nie tylko zarobić na swoje koszty utrzymania...
Dlaczego na darmowym serwisie i forum z którego twórca nie czerpie żadnej korzyści (a wręcz odwrotnie, bo wkłada masę pracy) mieliby się reklamować za darmo ludzie którzy na tym zarabiają? To trochę jakby ludzie chcieli na ścianie twojego domu naklejać ogłoszenia, reklamy które zupełnie tobie nic nie dają ;P
Są wyspecjalizowane serwisy które za zamieszczanie na nich reklamy pobierają opłaty i/lub są odpowiednio obannerowane i olinkowane - tam można się ogłaszać...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Wiosenne zmiany :)

Post 05 cze 2012, 08:01

@Nazcain jeśli jest taka możliwość, dozwolenia wartościowych ogłoszeń, to w porządku.

@Til hmmm, to chyba jest trochę inaczej.
To tak jakbyś był w prywatnej wielkiej rezydencji, na zewnątrz, w ogrodach, rozmawiał z innymi, i jakieś ktosie nieopadal, nowoprzybyli goście, ogłaszali swoje wydarzenie/warsztaty. Może się robić szum i hałas jak Nazcain wspomniał, jednak może się okazać niektórzy z tych "nowoprzybyłych gości" mają coś wartościowego do ogłoszenia.
Tylko o to chodziło.
Avatar użytkownikasolprinc
the corrupt one
 
Posty: 35
Dołączył(a): 01 maja 2012, 06:40

Powrót do działu „Wszystko o…”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron