Dyskusje na temat działania serwisu www i forum Przebudzenia - wasze sugestie i propozycje usprawnień.

Usunięcie wątku

Post 21 kwi 2012, 22:36

Forum jakoby duchowe a usuwacie wątki z prośbą o pomoc ??
NeverMind13
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 kwi 2012, 18:10

Re: Prawda czy fałsz ??

Post 21 kwi 2012, 22:53

Z jaką prośbą o pomoc? Chodzi ci o pomoc w znalezieniu dawnego użytkownika innego forum, czy o coś innego jeszcze zostało usunięte?
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Usunięcie wątku

Post 22 kwi 2012, 11:07

Usunąłem Twój wątek "Potrzebna Pomoc jezeli mozna to tak nazwać", gdyż sprawę uznałem za załatwioną (jak kontakt nawiązać, poradziłem Ci na PW).
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Re: Usunięcie wątku

Post 22 kwi 2012, 14:42

NeverMind13 napisał(a):Forum jakoby duchowe a usuwacie wątki z prośbą o pomoc ??

Nie rozumiem insynuacji. Czy mógłbyś wyjaśnić?

Zgłosiłam wątek z prośbą o pomoc do usunięcia, gdyż (sądzę, że się ze mną zgodzisz) był to niestety spam. Takie sprawy polecałabym załatwiać prywatnie, drogą mailową lub PW, choćby ze względu na większą skuteczność takich rozwiązań. Zresztą, świetnie ze strony Nazcaina, że wytłumaczył Ci dokładnie, jak tego dokonać. Do tego w swym temacie, użyłeś danych prywatnych poszukiwanego użytkownika, których ujawnienia mógłby sobie on nie życzyć.

Jest to forum odwiedzane przez wielu ludzi. Gdyby takie tematy nie były usuwane, powstałby dość spory chaos. Ponadto, jak sam stwierdziłeś, szukasz użytkownika z innego forum i nie jesteś pewien czy użytkownik, którego tu widziałeś trzy miesiące temu, jest tym właściwym. Twój temat istniał na forum przez dwa dni, a nie doczekał się odzewu. Istniały więc znikome szanse, że się go doczeka.

Reasumując. Sądzę, że Nazcain w poradzie w PW pomógł Ci bardziej, niż byliby w stanie to uczynić inni użytkownicy w odpowiedzi na Twój temat.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownikaAletheia
 
Imię: Aletheia
Posty: 289
Dołączył(a): 27 paź 2011, 23:17
Droga życia: 33
Typ: 9w1

Re: Usunięcie wątku

Post 28 kwi 2012, 21:53

Ok Podanie maila było pomocne , ale liczyłem na to ze ta osoba moze kiedyś wejsc zalogowac sie z innega maila , przeczytać ten watek i wtedy nawiązać ze mną kontakt...To że dostałem maila tej osoby nie świadczy o Tym ze został nawiązany kontakt .
NeverMind13
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 kwi 2012, 18:10

Re: Usunięcie wątku

Post 29 kwi 2012, 17:30

NeverMind13.
Kasowanie postów to także norma na tym forum :)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Usunięcie wątku

Post 29 kwi 2012, 21:20

nie da się nie zauważyć , aczkolwiek przykra jest małomyślność pewnych osób rozumiem ze większość osób tutaj zebranych poszukuje odpowiedzi na wiele pytan , odpowiedzi których nie moga z siebie wydobyć a potrzebuja katalizatora który popchnie "produkt" do reakcji i wiem że jest wiele osób które czerpią satyswakcje z tego ze słowem i doświadczeniem pomagają tym osobą lecz patrzą na to Tylko z perspektywy własnej satysfakcji pojęcia błędnej pomocy i iluzji energi nazywanej przez nich miłością przez co nieświadomie szkodzą tym osobą odrabiając za nich lekcje które niestety będą sie powtarzac i bede tragiczne w skutkach ten nieświadomy zawężony obszar koncentracji działania pewnych osób jest tak ciasny jak reguły panujące na forum które ograniczają linie czasu , blokują perspektywe przyszłości a zarazem ograniczają pewne osoby

Nic nie jest stałe , stała jest tylko zmiana także reguły panujące na forum także mogą być elastyczne
NeverMind13
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 kwi 2012, 18:10

Re: Usunięcie wątku

Post 29 kwi 2012, 21:27

Przepraszam ze znów pisze ale chciałem napisać dla spokoju osób które chciały aby ten wątek został usunięty alby go usunąć. Jestem pewien ze dalsza dyskusja na ten temat nie ma najmniejszego sensu gdyż bezsensowne jest tłumaczenie rzeczy oczywistych ludzią dla których rzeczy te nie są oczywiste , także juz nie spamujmy

Dziekuje Nazcain za prywatna pomoc , pozdrawiam
NeverMind13
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 kwi 2012, 18:10

Re: Usunięcie wątku

Post 29 kwi 2012, 22:47

Przepraszam, ale co to za insynuacje?
Z tego co kojarzę nie były z forum usuwane żadne wątki ani posty z zawartością merytoryczną.
Jeśli uważacie inaczej, powiedzcie trochę jaśniej o co chodzi, a nie rzucacie jakieś niejasne aluzje że 'kasowane są posty'... Nie wiem jaka była intencja sinsemilli, bo to może być dwojako rozumiane - bo generalnie na każdym forum usuwane są posty. Posty ze spamem, posty ze zbyt rozległym offtopiciem, posty w których jedni użytkownicy obrażają innych. To normalne w internecie i jeśli ktoś nie może znieść faktu że w internecie posty bywają kasowane powinien nie pisać.
Natomiast postów merytorycznych, nawet odchodzących nieco od tematu danego wątku generalnie raczej nie usuwamy z tego co mi wiadomo, niezależnie od prezentowanych poglądów jeśli nie są celowo obraźliwe dla innych czy łamiące prawo...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Usunięcie wątku

Post 30 kwi 2012, 10:01

Til napisał(a):[...] bo generalnie na każdym forum usuwane są posty.

Acha, na każdym. Rozumiem. Ja nie znam wszystkich forumów ze świata, choć znam takie jedno forumfor, na którym nie kasuje się postów (no chyba że są po rusku, reklamujące telefony kom. pewnej firmy;)
Til. Ja rozumiem, że się kasuje posty na forach, ale to jest forum PRZEBUDZENIE , a to do czegoś zobowiązuje, jak dla mnie.
Na 5 napisanych postów moich tutaj w długim dość czasie, ze 4 zostały skasowane.
Przypadek. Nie ma ich.

Til napisał(a):Posty ze spamem,

za wiki "Spam – niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne. Najbardziej rozpowszechniony jest spam za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz w Usenecie. Część użytkowników doświadcza także spamu w komunikatorach (np. ICQ czy Gadu-Gadu). Zwykle (choć nie zawsze) jest wysyłany masowo."
KTO decyduje co jest chciane/potrzebne TUTAJ?
Til napisał(a):[...] posty ze zbyt rozległym offtopiciem,

Ja i rozległość w pisaniu ? :D Lanie wody, to coś czego nie robię.Bo to marnotrawstwo ;)

Til napisał(a):[...] posty w których jedni użytkownicy obrażają innych.

To już jest insynuacja, jakby się ktoś uparł :)

Til napisał(a):[...] postów merytorycznych,

Dobry żart :thumbright: :lol:
Obrazek

Ten post zostanie także usunięty?
Za mało merytoryczny ?
;)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Usunięcie wątku

Post 30 kwi 2012, 13:11

Nie, to nie jest insynuacja, bo pisałem ogólnie o postach które bywają usuwane, nie konkretnie o tym dlaczego twoje zostały usunięte - nie ja usuwałem je wszystkie, więc nie wypowiadam się co do przyczyn poza kwestią twojego wątku z pytaniem na którą odpowiedzieliśmy już wcześniej ;P

Jeśli z forum nie są usuwane żadne posty, to zwykle na takim forum wcześniej czy później zaczyna panować chaos.
Znamy to tutaj z doświadczenia, bo gościliśmy już paru trolli którzy po paru prośbach, ostrzeżeniach, skasowanych postach które nijak nie tyczyły się istoty dyskusji w wielu wątkach, a za to często były pisane w sposób nie tylko niemerytoryczny, ale w dodatku z użyciem różnych standardowych dla trolli chwytów erystycznych mających z samej definicji zdenerwować innych użytkowników i sprowokować ich do agresywnej reakcji (obojętnie czy troll był tego świadom czy nie). Bez usuwania tych postów, zamykania tematów lub ich usuwania (jeśli były całkowicie bez sensu), bez w końcu - po bezskutecznych próbach przywołania danych użytkowników do porządku - zbanowania takich użytkowników, forum zamienia się w nieczytelny śmietnik. A warto pamiętać że tematy nie są jednorazowego użytku, na forum trafiają często ludzie którzy na nim nie byli w trakcie danej rozmowy i trafienie na wątek który na początku, na pierwszej stronie jest ciekawy i w tematyce interesującej daną osobę, a potem jest przerwany przez 15 stron offtopicowej dyskusji-kłótni, jest straszliwie frustrujące i zwykle sprawia że dana osoba nie wraca na to forum już więcej. To nie jest IRC, chatroom czy komunikator internetowy gdzie powiedziane wiadomości giną i znikają, i zwykle nie są już używane więcej...

Ja rozumiem, że się kasuje posty na forach, ale to jest forum PRZEBUDZENIE , a to do czegoś zobowiązuje, jak dla mnie.

Można trochę jaśniej, do czego zobowiązuje? Bo może mamy różne obrazy tego wszystkiego, a taka niejasna wypowiedź mówi 'coś wiem, wy chyba powinniście wiedzieć skoro prowadzicie forum, ale nie powiem co wiem, sami się domyślcie - ha, nie możecie się domyśleć co wiem, znaczy że nie umiecie prowadzić forum', a takie insynuacje nie są mile widziane ;) Pisanie niejasnymi ogólnikami też należy do chwytów erystycznych. Sugerujesz nam że nie dopełniamy jakichś obowiązków jednocześnie nie pisząc jakich ani w jaki sposób ;)

KTO decyduje co jest chciane/potrzebne TUTAJ?

Jak na każdym znanym mi forum, admin jako instancja najwyższa, oraz moderatorzy wyznaczeni przez niego...


Co do merytoryki - ja odpowiem w takim razie też erystycznie - ad personam:
Może skoro nie wiesz co to merytoryka i musisz szukać definicji w słownikach, nie należy wypowiadać się na forach zawierających treść merytoryczną, jak to forum? ;)
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Usunięcie wątku

Post 30 kwi 2012, 13:56

Ha, nie pomyślałabym nawet, że można tak finezyjny problem z tego typu sprawy zrobić:). Sądziłam, że temat już dawno został wyczerpany, ale najwyraźniej się myliłam. Hm, może coś jest na rzeczy?

Sinsemilla napisał(a):Ja rozumiem, że się kasuje posty na forach, ale to jest forum PRZEBUDZENIE , a to do czegoś zobowiązuje, jak dla mnie.

Do czego to zobowiązuje? Do niekasowania postów? Wyjaśnij jeśli możesz, gdyż sama nie potrafię dostrzec związku:).

Sprawa usuwania postów była często wyjaśniana. Kasuje się tu w zasadzie jedynie:
- off-topowe dyskusje niezwiązane z tematem, w którym się rozwijają (zwykle są to prywatne rozmowy między dwójką użytkowników)
- tematy, które nie mają związku z forum (niegdyś pojawiały się nagminnie. Typu: czym karmić chomiki lub ogłoszenia dotyczące poszukiwania pewnych znanych z innego forum użytkowników, którzy przypuszczalnie nie zaglądali tu od miesięcy)
- dyskusje wulgarne, w których obraża się innych użytkowników
- ogłoszenia mające na celu wykorzystanie forum jako darmowej formy reklamy

Przyznam, że niektóre z napisanych przeze mnie postów również zostały usunięte, ale w pełni rozumiem dlaczego miało to miejsce oraz uważam, że było to sensowne posunięcie (w większości były to nic nie wnoszące do tematu off-topowe uwagi, kasowane często na moją prośbę). Naprawdę nie ma tu cenzury, ani wielkiego brata, moderatorzy starają się jedynie, by to forum nie zmieniało swej specyfiki na takie, służące jedynie do prywatnych konwersacji, zaś ich wpływ jest w rzeczywistości minimalny.


Do NeverMind13: Jeśli możesz, nie oceniaj tak gorzko i drastycznie ludzi na podstawie decyzji, jaką podjęli. Pomyśl, może nie była taka głupia, jak się to z pozoru wydaje?
Avatar użytkownikaAletheia
 
Imię: Aletheia
Posty: 289
Dołączył(a): 27 paź 2011, 23:17
Droga życia: 33
Typ: 9w1

Re: Usunięcie wątku

Post 30 kwi 2012, 15:26

Jezeli moge o cos zapytac - gdzie sa granice 'off topu'? W sensie, gdzie waszym zdaniem konczy paplanina na temat, a gdzie juz dyskusja odbiega od tematu? Sa jakies obiektywne reguly, czy podlega to subiektywnej ocenie moderatora?
Eruanis
 

Re: Usunięcie wątku

Post 30 kwi 2012, 16:48

Eh... :sleepy5:
nie chce mi się,,,

Dużego Słonka wszystkim Słonkom życzę :*

:)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Usunięcie wątku

Post 30 kwi 2012, 17:07

Hmm gorzkość i krytyka ma granice w zależnośći od punktu widzenia i osobowości dla jednych słowo wypierd..... leszczu bedzie krytyką dla drugiej osoby bedzię to czyms co wywoła uśmiech na twarzy a dla innych ludzi stwierdzenie " nie zgadzam się z Toba , z mojego punktu widzenia jesteś w błedzie a więc sugerowałbym Ci...." jest znaczną krytyką także nie miałem na myśli ubliżania komuś czy coś gdyż nie wymieniłem imion czy nicków lecz pisałem ogólnikowo a osoby inteligętne wyciągna same pozytywne wnioski z tego co napisałem.
NeverMind13
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 kwi 2012, 18:10

Powrót do działu „Wszystko o…”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości