Dyskusje na temat działania serwisu www i forum Przebudzenia - wasze sugestie i propozycje usprawnień.

Re: Co mi się podoba na forum.

Post 18 mar 2012, 15:14

Czytam ten wątek, i pewne kwestie są dla mnie niejasne. Nasunęły mi się następujące pytania:
Co właściwie znaczy "komercyjny"?
Czemu ma takie znaczenie fakt, by unikać komercji?
Czy w pieniądzach jest coś nie tak? ;)
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Re: Co mi się podoba na forum.

Post 18 mar 2012, 20:12

@easy - poczytaj co to znaczy 'trollować'. W regulaminie jest parę punktów i link na ten temat. Czymś zupełnie innym jest krytyka, w szczególności konstruktywna, czymś zupełnie innym jest krytykanctwo i nazywanie kogoś "dziewczę co wie wszystko"...
Chodzi o merytorykę wypowiedzi, a nie o niepochlebność. Jeszcze nie usunąłem ani jednej wiadomości napisanej w sposób merytoryczny, zgodny z zasadami dobrej dyskusji, chociaż zapewne dało się zauważyć w paru wątkach że zdarza mi się wchodzić w długie i obszerne dyskusje z osobami z których zdaniem się nie zgadzam...

Co do akceptacji postów początkujących użytkowników - cóż, kiedyś tego nie było, pojawiła się konieczność wprowadzenia takiego ograniczenia w momencie kiedy zaczęliśmy mieć czasem po 20-30 postów dziennie napisanych przez boty reklamowe albo przez osoby pracujące w podobny sposób. Z resztą, po części stąd wzięło się parę zapisów w regulaminie typu zakaz nazw użytkownika wskazujących adresy stron internetowych, zakaz linków w podpisie poza zaakceptowanymi (co nie jest de facto respektowane, ale daje podstawę do sprawdzenia takich linków i do kopnięcia kogoś w tyłek jeśli zamieszcza tam reklamy do komercyjnych stron) itd. Generalnie zamysł był taki że ogłoszenia mają być w odpowiednim dziale i tyle ;P

Moim osobistym zdaniem dział z ogłoszeniami gdzie każdy może coś ogłosić jest o tyle dobry że ułatwia przepływ informacji i jak ktoś czegoś szuka, może znaleźć, albo może spytać... Poza tym czasem dobrze jak ludzie nie muszą płacić za reklamowanie się... No i przynajmniej trochę odciąża to moderację, w takim sensie że jeśli jest taki dział to mniej ludzi pcha się z ogłoszeniami do innych działów...
Natomiast zgadzam się że możnaby wydzielić dział na różne 'darmowe' eventy - typu spotkań chociażby, czy dowolnych innych...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Co mi się podoba na forum.

Post 18 mar 2012, 20:13

Enlil napisał(a):...............
Czy w pieniądzach jest coś nie tak? ;)

one są środkiem - zwykłym narzędziem . Jednak są ludzie ( a raczej bio-roboty , bo z ludzkimi odruchami ma to niewiele wspólnego ) , którzy zaczynają traktować pieniądze jako cel sam w sobie . To ważne rozróżnienie i niewielu - jak widzę -posiadło tą sztukę .

Til napisał(a):@easy - poczytaj co to znaczy 'trollować'. W regulaminie jest parę punktów i link na ten temat. Czymś zupełnie innym jest krytyka, w szczególności konstruktywna, czymś zupełnie innym jest krytykanctwo i nazywanie kogoś "dziewczę co wie wszystko"...
........

ciekawe ,że tej samej miary nie przykładasz do wypowiedzi tej panny . Nie chce mi się robić awantur - mam lepsze zajęcia ale zestawienie kilku wpisów tej osoby z moimi dało by porównanie,, ( chyba ,że ktoś już całkiem zatracił jakieś samozachowawcze instynkty ). Przy nich zdanie , które właśnie zacytowałeś jest niewinnym żartem z odrobiną ironii - a więc konstruktywną krytyką a nie krytykanctwem i wyzywaniem :shock: .
easy russian
 

Re: Co mi się podoba na forum.

Post 18 mar 2012, 20:31

Nie napisałem nic o wyzywaniu, co do krytykanctwa, miałem na myśli twoje wypowiedzi pod pewnym ogłoszeniem które akurat mi przychodzi na myśl, gdzie zresztą spytałem o co ci właściwie chodzi, bo twój post pod nim wyglądał jak po prostu wyśmiewanie się.

Pamiętaj, że przez tekst nie przechodzi ton głosu, więc ironia i sarkazm często mogą być przez kogoś wzięte za złośliwość, wredotę i chęć urażenia kogoś jeśli nie uważa się co się pisze.

Zestawiałem sobie wypowiedzi was obojga i twoje miały o wiele więcej agresji (a może ironii i sarkazmu? które też bywają używane 'ofensywnie') niż jej.
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Co mi się podoba na forum.

Post 18 mar 2012, 22:51

odnosnie sniezynek.. skoro idzie wiosna, moze by zmienic na kwiatki? :D
Eruanis
 

Re: Co mi się podoba na forum.

Post 21 mar 2012, 11:34

Wiecie co mi się najbardziej podoba?
Tak najbardziej na świecie?

Podoba mi się to, że wykorzystując mój laptop, myszkę mogę jeździć kursorem po monitorze, wejść na to forum kliknąć coś i postukać w kwadraciki ze znakami i ktoś może to przeczytać. Możemy odpisać, możemy nawiązać rozmowę, możemy się zrozumieć. Możemy rozumieć to co do siebie piszemy, nasze intencje, możemy tworzyć słowne szlaki, którymi możemy odbywać wspólne podróże poprzez Jaźń. Możemy wyrażać się, dotykać wspólnych emocji.

Idąc z kimś, ramie w ramie, zajdziemy dalej niż przez całe nasze życie w osamotnieniu.

Dziękuję.

Candy Dulfer - Don't go
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: Co mi się podoba na forum.

Post 21 mar 2012, 14:46

Sinbard napisał(a):Idąc z kimś, ramie w ramie, zajdziemy dalej niż przez całe nasze życie w osamotnieniu.

To tak optymistycznie zacytuję Antoine de Saint-Exupéry:

Wśród ludzi jest się także samotnym.


:)

pozdrowionka
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Co mi się podoba na forum.

Post 21 mar 2012, 16:02

Samotnym a osamotnionym to co innego dla mnie. ^ ^
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: Co mi się podoba na forum.

Post 24 mar 2012, 01:21

Jeśli chodzi o wiosę to najbardziej lubię fiołki, jeśli chodzi o osamotnienie to zawsze o tym marzyłam ale chyba najgorsze, gdy nasze pragnienia spełniaja się jak już ktoś wcześniej to zauważył. Pozdrowienia.
Katie554 Kobieta
Coś naturalnego
 
Imię: Wiesława
Posty: 63
Dołączył(a): 21 maja 2011, 12:10
Droga życia: 33
Zodiak: Wodnik

Re: Co mi się podoba na forum.

Post 24 mar 2012, 10:30

To co napiszę, to w odniesieniu do tematu raczej off. Jednak mam nadzieję na zrozumienie.
Brakuje mi na forum wprowadzenia. Wprowadzenia w temat, terminologię, wyjaśnienia zjawisk.
Brak ww. szczególnie dotyka mnie w temacie czakr . Wszyscy wiedza że: otwierać, zamykać, oczyszczać itd
jednak brak jakichkolwiek wskazówek osób doświadczonych jak to robić a nawet polecanej lektury.
Podobnie w sprawie najważniejszej i wiodącej na Forum, czyli przebudzenia.
Brakuje własnych refleksji uczestników forum, choć wiele osób wypowiada się "z pozycji eksperta".
Można odnieść wrażenie że niektóre tematy są zręcznie omijane a inne dyskutowane są w kręgu "wtajemniczonych".
Myślę że jest wiele osób które doświadczają życia takim jakim jest, jednak nie zdają sobie z tego sprawy. Nie wiedzą jaki dar posiadają i jak mogą go spożytkować, dla siebie i dla innych.
Treści zawarte w tym poście odnoszą się do odczuć i wiedzy w chwili obecnej. Nie mogą być wiążące wcześniej lub później.
Avatar użytkownikavan_halsing Mężczyzna
Ja tylko pytam
 
Imię: Arkadiusz
Posty: 110
Dołączył(a): 21 lis 2011, 19:31
Zodiak: Aries

Re: Co mi się podoba na forum.

Post 24 mar 2012, 15:39

Wydaje mi się że na portalu (www.przebudzenie.net) były artykuły na temat podstaw, wiele razy też było to omawiane w różnych wątkach... Myślałem też o napisaniu jakichś nowych artykułów właśnie na temat podstaw i jakiegoś FAQ, ale aktualnie i w najbliższej przewidywalnej przyszłości raczej na to czasu mieć nie będę...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Powrót do działu „Wszystko o…”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron