Psychologia, działanie mózgu.

Nieśmiałość

Post 13 kwi 2006, 17:37

Jak myślicie? Skąd się bierze niesmiałość i dlaczego ludzie są nieśmiali? Czy uważacie nieśmiałość za cechę pożądaną i pozytywną czy nie?

Wg.mnie nieśmiałość w niektórych wypadkach pomaga ale generalnie śmiałość więcej :-) Choć czasem nieśmiałość i bycie zamknietym bardzo ogranicza Nas i czyni to iż nie umiemy realizowac własnych pragnien lub zamierzeń. A nawet jesli umiemy nie umiemy "rozwinąć skrzydeł na tyle, na ile Chcielibyśmy.

Ciekawe czemu jedni są nieśmiali z natury zamknięci, zalęknieni a inni Otwarci? Jak sądzicie? Warto być otwartym zawsze? Czasami na takie zdawałoby się oczywistosci i banały najciężej jest jednoznacznie odpowiedzieć ..heh :-)

Pozdrawiam i czekam na Wasze wypowiedzi :-)
Prawdą jest Miłość. Wyrazem Miłości, Bycie Sobą.
GrzegorzL_Truth Mężczyzna
Light_Truth
 
Posty: 211
Dołączył(a): 10 gru 2005, 22:10
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 7
Zodiak: strzelec

Post 13 kwi 2006, 18:20

GrzegorzL_Truth napisał(a): Skąd się bierze niesmiałość i dlaczego ludzie są nieśmiali?


Nieśmiałość bierze się z nas. Jedni są nie śmiali drudzy nie. Można ją potrenować tzn. można trenować i po pewnych ćwiczeniach można zredukować nieśmiałość.

Nieśmiałość może być formą pewnej ucieczki od pewnych sytuacji, ale tez przeszkadza ludziom.


GrzegorzL_Truth napisał(a):Czy uważacie nieśmiałość za cechę pożądaną i pozytywną czy nie?


Raz może pomóc a raz może przeszkodzić. Przeszkadzać może np. w interesach, zapoznawaniu ludzi. Można ją przełamać ale można i nie. Myślę ze przełamanie nieśmiałości zależy od ćwiczeń.


Ciekawe czemu jedni są nieśmiali z natury zamknięci, zalęknieni a inni Otwarci?


Może im tak łatwiej, być zamkniętym, może tak lubią, a może nie potrafią się otworzyć z różnych przyczyn.


GrzegorzL_Truth napisał(a):Warto być otwartym zawsze?


Uważam ze nie. Są momenty gdzie lepiej być zamkniętym i nie wyjawiać wszystkiego od razu.
Avatar użytkownikaGruby Mężczyzna
 
Posty: 32
Dołączył(a): 03 kwi 2006, 17:12

Post 13 kwi 2006, 19:10

:-) Cytaty Grubego:
Nieśmiałość bierze się z nas. Jedni są nie śmiali drudzy nie. Można ją potrenować tzn. można trenować i po pewnych ćwiczeniach można zredukować nieśmiałość.

Można ją przełamać ale można i nie. Myślę ze przełamanie nieśmiałości zależy od ćwiczeń.

Można prosić o jakieś przykłady konkretnych ćwiczeń?? Chyba że użycie słowa "ćwiczenie" było słowem dowolnym lub przenośnią to ok.

Cytat Grubego:
GrzegorzL_Truth napisał/a:
Warto być otwartym zawsze?


Uważam ze nie. Są momenty gdzie lepiej być zamkniętym i nie wyjawiać wszystkiego od razu.

Zgadzam się.

Pozdrawiam.
Prawdą jest Miłość. Wyrazem Miłości, Bycie Sobą.
GrzegorzL_Truth Mężczyzna
Light_Truth
 
Posty: 211
Dołączył(a): 10 gru 2005, 22:10
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 7
Zodiak: strzelec

Post 13 kwi 2006, 19:43

GrzegorzL_Truth napisał(a):Można prosić o jakieś przykłady konkretnych ćwiczeń?? Chyba że użycie słowa "ćwiczenie" było słowem dowolnym lub przenośnią to ok.


Podawanie takich ćwiczeń nie wystarczy i nic nie da. Z tego co wiem to takie ćwiczenia przeprowadzane są z trenerem.
Avatar użytkownikaGruby Mężczyzna
 
Posty: 32
Dołączył(a): 03 kwi 2006, 17:12

Post 13 kwi 2006, 19:53

Cytat Grubego:
Podawanie takich ćwiczeń nie wystarczy i nic nie da. Z tego co wiem to takie ćwiczenia przeprowadzane są z trenerem.

Nie chodzi Gruby o ćwiczenie praktyczne w tej chwili ale uargumentowanie własnej wypowiedzi (konkretne przykłady). Chyba że sam nie znasz konkretnie jakie to ćwiczenia lub użyłeś tego słowa jak juz mowilem wczesniej Dowolnie to nie ma problemu. To oczywiste że jeśli kogoś interesuje ćwiczenie praktyczne najlepiej aby robił to pod okiem trenera.
Myślę jednak że wielu osobom (szczególnie właśnie nieśmiałym które wstydzą się nawet własnej niesmiałości) jakaś wstępna choćby wiedza dużo pomogła :-)
Dlatego zapraszam również do wypowiadania się na temat konkretnych ćwiczeń, moze nawet doświadczeń redukujących nieśmiałość.

Pozdrawiam Serdecznie :-)
Prawdą jest Miłość. Wyrazem Miłości, Bycie Sobą.
GrzegorzL_Truth Mężczyzna
Light_Truth
 
Posty: 211
Dołączył(a): 10 gru 2005, 22:10
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 7
Zodiak: strzelec

Post 13 kwi 2006, 20:33

GrzegorzL_Truth napisał(a):Ciekawe czemu jedni są nieśmiali z natury zamknięci, zalęknieni a inni Otwarci?


Hmm no to ja sadze to sie bierze z "charakteru" duszy, moze z przeszłego wcielenia ?? I tak dalej i tak dalej.
Kiedys tez bylem niesmialy, nie az tak bardzo ale bylem, byc moze dlatego ze bylem gruby ?? Jak bylem mniejszy. Ogolnie chyba ludzie grubsi maja wieksze problemy ze soba niz chudsze.. chociaz tez kiedys sie czulem zajebiscie i wogole... Nie wiem do konca jak to jest :)
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 13 kwi 2006, 20:33

NIesmialosc to po czesci kwestia charakteru a po czesci tez kwestia wychowania i otoczenia w jakim sie przebywa.
Gruby napisał(a):Są momenty gdzie lepiej być zamkniętym i nie wyjawiać wszystkiego od razu.

Ale to nie jest zalezne od otwartosci danej osoby tylko od jego charakteru, osoba otwarta nie musi byc odrazu pepla. Ktos moze latwo nawiazywac nowe tematy i sie w nich wypowiadac ale wiedziec zarazem co trzeba mowic a czego nie warto albo niepowinno.
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 13 kwi 2006, 20:46

Gothic napisał(a):Hmm no to ja sadze to sie bierze z "charakteru" duszy, moze z przeszłego wcielenia ??


Myślę ze trochę za głęboko się zagłębiasz. Prędzej jest to spowodowane obawa o reakcje otoczenia i konsekwencji jakiegoś czynu.
Avatar użytkownikaGruby Mężczyzna
 
Posty: 32
Dołączył(a): 03 kwi 2006, 17:12

Post 13 kwi 2006, 22:13

Generalnie nieśmiałość jest przeszkodą w kontaktach międzyludzkich. A przecież te kontakty tak bardzo są nam potrzebne. Skąd sie bierze nieśmiałość? Myślę,że z obawy przed odrzuceniem,przed ośmieszeniem.Za wiele wątpliwości i pytań mają ludzie nieśmiali. Ci , którzy się nad tym nie zastanawiają,nie mają tego problemu i dlatego są bardziej otwarci na ludzi i świat
Aga Kobieta
wiem,że nic nie wiem
 
Imię: Agnieszka
Posty: 43
Dołączył(a): 23 mar 2006, 01:34
Droga życia: 33
Zodiak: Baran

Post 13 kwi 2006, 23:32

Cytat Agi:
z obawy przed odrzuceniem,przed ośmieszeniem

Zgadzam sie.

Cytat Agi:
Ci , którzy się nad tym nie zastanawiają,nie mają tego problemu i dlatego są bardziej otwarci na ludzi i świat

Również sie z tym zgadzam choć nie uważam że jest to reguła.
Nieśmiałość wg.mnie nie w każdej sytuacji musi być wadą.

Pozdrawiam.
Prawdą jest Miłość. Wyrazem Miłości, Bycie Sobą.
GrzegorzL_Truth Mężczyzna
Light_Truth
 
Posty: 211
Dołączył(a): 10 gru 2005, 22:10
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 7
Zodiak: strzelec

Post 14 kwi 2006, 08:24

GrzegorzL_Truth napisał(a):Cytat Agi:
z obawy przed odrzuceniem,przed ośmieszeniem

Zgadzam sie.

Cytat Agi:
Ci , którzy się nad tym nie zastanawiają,nie mają tego problemu i dlatego są bardziej otwarci na ludzi i świat

Również sie z tym zgadzam choć nie uważam że jest to reguła.
Nieśmiałość wg.mnie nie w każdej sytuacji musi być wadą.

Pozdrawiam.


[Nie piszmy odpowiedzi dla samego wyrażenia zgody z poglądami przedmówcy - Nazcain]
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Post 25 kwi 2006, 22:20

Nazcain napisał(a):GrzegorzL_Truth napisał/a:
Cytat Agi:

Cytat:
z obawy przed odrzuceniem,przed ośmieszeniem

Zgadzam sie.

Cytat Agi:

Cytat:
Ci , którzy się nad tym nie zastanawiają,nie mają tego problemu i dlatego są bardziej otwarci na ludzi i świat

Również sie z tym zgadzam choć nie uważam że jest to reguła.
Nieśmiałość wg.mnie nie w każdej sytuacji musi być wadą.

Pozdrawiam.


[Nie piszmy odpowiedzi dla samego wyrażenia zgody z poglądami przedmówcy - Nazcain]

Tyż prawda. Masz rację.

Pozdrówka.

G_L_T
Prawdą jest Miłość. Wyrazem Miłości, Bycie Sobą.
GrzegorzL_Truth Mężczyzna
Light_Truth
 
Posty: 211
Dołączył(a): 10 gru 2005, 22:10
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 7
Zodiak: strzelec

Post 26 kwi 2006, 00:35

GrzegorzL_Truth napisał(a):
Nazcain napisał(a):[Nie piszmy odpowiedzi dla samego wyrażenia zgody z poglądami przedmówcy - Nazcain]

Tyż prawda. Masz rację.

Pozdrówka.

G_L_T


To prowokacja? :wink:
Avatar użytkownikaEcnelis Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 37
Dołączył(a): 28 maja 2005, 14:53
Lokalizacja: Prehoryłe
Droga życia: 5
Zodiak: Scorpio

Post 26 kwi 2006, 07:23

Ecnelis napisał(a):GrzegorzL_Truth napisał/a:
Nazcain napisał/a:

[Nie piszmy odpowiedzi dla samego wyrażenia zgody z poglądami przedmówcy - Nazcain]

Tyż prawda. Masz rację.

Pozdrówka.

G_L_T


To prowokacja?

Raczej sublimacja :-) ..no i trochę degustacja :-) Z początku myślałem że to będzie deprywacja ale bardziej wygląda na prowokację. Moją intencją była tylko sublimacja :-)

Pozdrówka.

GrześL_Truth
Prawdą jest Miłość. Wyrazem Miłości, Bycie Sobą.
GrzegorzL_Truth Mężczyzna
Light_Truth
 
Posty: 211
Dołączył(a): 10 gru 2005, 22:10
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 7
Zodiak: strzelec

Post 26 kwi 2006, 08:55

Sublimować możesz równie dobrze bez zadymiania na forum. Tych postów nie usunąłem tylko dlatego, aby nikt mnie bezpodstawnie nie oskarzył o danie kolejnego ostrzeżenia GLT.
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Powrót do działu „Psychologia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości