Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.
leaozinho napisał(a):To nie boli, tylko zniesmacza fakt, że ktoś bierze pozycję z półeczki z fantastyką i przestawia ją na półeczkę z literaturą faktu. Zniesmacza też fakt, że ktoś nie zauważa, iż ta książeczka jest oczywistym plagiatem, powtarzającym jedynie to, co było już dawno zauważone i opisane. Zniesmacza również to, że ktoś odczytuje symboliczne zapisy zdarzeń astronomicznych jako rzeczywisty opis wydarzeń ziemskich w kadrze relacji międzyludzkich. Pół biedy, póki ten ktoś fantazjuje sobie w ten sposób w swoim kąciku. Gorzej natomiast, gdy przedstawia te fantazje jako Jedyną Prawdę Objawioną.

Czy ktoś każe Tobie to czytać?
Albo może wymaga od Ciebie zmiany zdania na ten czy inny temat?
Skacz sobie. Masz swoje książeczki a ja swoje.
Powodzenia.
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39
Miłujący daj linka do tych "dowodów", nie ukrywam, że chętnie to przeczytam.
Jestem Bogiem i na kogo spojrzę, tego kocham, ponieważ jestem wszystkim, co widzę i kocham to, czym jestem.
Avatar użytkownikaBobBlunt
Żyć aby kochać, kochać aby żyć
 
Imię: Jestem, który jestem
Posty: 311
Dołączył(a): 11 lut 2011, 00:10
BobBlunt napisał(a):Miłujący daj linka do tych "dowodów", nie ukrywam, że chętnie to przeczytam.

Najbardziej cenną i wiarygodna jest chronologia biblijna. Tak naprawdę żadne inne źródła i opracowania naukowe niczego nie podają nowego, ani niczemu zaprzeczyć nie potrafią.
Świeckie kroniki nie są rzetelnym wzorcem nadającym się do oceny dokładności chronologii biblijnej. To fakt!
Potwierdza to poniższa wypowiedź popularyzatora archeologii C. W. Cerama na temat naukowców zajmujących się datowaniem znalezisk historycznych: „Każdy, kto dopiero zaczyna studiować historię starożytną, jest pod wrażeniem pewności siebie, z jaką historycy współcześni określają daty wydarzeń, które miały miejsce tysiące lat temu. W trakcie dalszych studiów ten podziw jeszcze wzrasta, bo gdy się bada źródła historii starożytnej, wychodzi na jaw, jak skąpe, niedokładne i zakłamane były one już w okresie powstawania. A jeśli były ubogie na samym początku, to o ileż uboższe przetrwały do dnia dzisiejszego, na pół zniszczone zębem czasu albo uszkodzone na skutek ludzkiej nieostrożności i niedbalstwa”. Strukturę chronologiczną zbudowaną przez historyków Ceram opisał nieco dalej jako „układ czysto hipotetyczny, w którym lada chwila rozpadną się wszystkie wiązania” (The Secret of the Hittites, 1956, ss. 133, 134).
Opinia ta może się wydać skrajna, lecz w odniesieniu do świeckich zapisków historycznych nie jest bezpodstawna.
Biblia natomiast ma jeden cel: DAĆ ŚWIADECTWO PRAWDZIE!
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39
Biblia natomiast ma jeden cel: DAĆ ŚWIADECTWO PRAWDZIE!
Niestety, muszę Cię zawieść. Biblia zawiera parę wskazówek ale absolutnie o Prawdzie nie świadczy. Na pewno nie o takiej, o jakiej Ty mówisz.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1
leaozinho napisał(a):
Biblia natomiast ma jeden cel: DAĆ ŚWIADECTWO PRAWDZIE!
Niestety, muszę Cię zawieść. Biblia zawiera parę wskazówek ale absolutnie o Prawdzie nie świadczy. Na pewno nie o takiej, o jakiej Ty mówisz.

Już kilka razy pisałem: KONKRETNIE!
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39
Miłujący Prawdę napisał(a):
leaozinho napisał(a):
Biblia natomiast ma jeden cel: DAĆ ŚWIADECTWO PRAWDZIE!
Niestety, muszę Cię zawieść. Biblia zawiera parę wskazówek ale absolutnie o Prawdzie nie świadczy. Na pewno nie o takiej, o jakiej Ty mówisz.

Już kilka razy pisałem: KONKRETNIE!

Wiele razy, również, odpisywałem bardzo konkretnie, co stale ignorujesz. Jest to więc biciem grochem o ścianę. Jeśli wola - przeczytaj sobie jeszcze raz dyskusje w tych kilku wątkach - nie mam zamiaru powtarzać się więcej.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1
leaozinho napisał(a):
Miłujący Prawdę napisał(a):Już kilka razy pisałem: KONKRETNIE!

Wiele razy, również, odpisywałem bardzo konkretnie, co stale ignorujesz. Jest to więc biciem grochem o ścianę. Jeśli wola - przeczytaj sobie jeszcze raz dyskusje w tych kilku wątkach - nie mam zamiaru powtarzać się więcej.

Widać nie pisałeś konkretnie, skoro się tego domagam.
A, że piszesz czasem ot tak sobie, to już się przyzwyczaiłem. Jednak nie mogę tego traktować poważnie.
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron