Dyskusje na temat działania serwisu www i forum Przebudzenia - wasze sugestie i propozycje usprawnień.
Ok w porządku liczę się z waszą opinią, ale chcę ją poznać także po skorzystaniu i sprawdzeniu tego pomysłu.

Poza tym... sama idea czatu jest dla mnie w porządku, ale wklejenie tu flashowego, nie współgrającego z estetyką forum, głośnego, kolorowego, migającego i ruszającego się czatu ze strony Pietrasa zdecydowanie mi się nie podoba, gdyż taka jego forma zwyczajnie by tu nie pasowała.


Nie współgrającego z estetyką forum powiadasz? no więc można zmieniać jego szablon i rozmiar tak, aby idealnie współgrał z układem forum. I nie musi być głośny, ponieważ posiada funkcja wyciszenia dźwięku. Czat, który jest na uduchowionych to tylko prototyp mniej więcej pokazujący jak wygląda taki komunikator.

Ktoś napisał tutaj, że taki czat głównie służył by do integracji społecznej między ludźmi i napisał rację, bo na tym to też polega. Dzięki temu można organizować np: spotkania na żywo dzieląc się na grupy w zależności od miejsca zamieszkania, gdzie ludzie poznali by się w zupełnie innych okolicznościach. To tylko przykład, a sam komunikator polecam również dlatego, ponieważ dzięki niemu można szybciej wymieniać się myślami, co nieco off-topowo porozmawiać o treściach poza forumowych i co ciekawe z ludźmi z innych stron/for/blogów o tematyce spokrewnionej z forum przebudzenie.

Dla mnie osobiście sfera filozoficzno religijna zahaczająca o wątek ezoteryczno spirytystyczny ogółem mówiąc świat ducha jest tak samo ciekawa jak ludzie wyrażający podobny światopogląd i zainteresowania w tym kierunku. I mimo, że mam własne forum o treści nawołującej do tych kategorii jednocześnie uczestniczę na wielu innych forach w internecie mając na celu wydobycie wiedzy i odnalezienie ludzi o podobnym światopoglądzie filozoficznym i zainteresowanych rozwojem duchowym.Tyle, że domyślacie się z czym związane jest takie przeskakiwanie z for na for dlatego wpadłem na pomysł, aby uprościć tą drogę i ułatwić sposób komunikowania się po przez zainicjowanie uniwersalnego między forumowego czatu. Po części jest to dla naszej wspólnej wygody ale i też dlatego, aby wzbogacić fora o atrakcyjny gadżet, który może spodobać się ludziom i administracji dodatkowo przyciągając zainteresowanie odwiedzających je gości.

No ale jak to w miłości bywa zanim się ją zdobędzie trzeba się pierw ubiegać, dlatego w dalszym ciągu składam oświadczyny w takiej oto postaci nawiązania nici porozumienia po przez wzajemną wymianę kontaktu. No chyba, że jest to miłość od pierwszego wejrzenia to wtedy o wiele szybciej pójdzie nam - związać się.

Mówiąc serio przedstawiam tylko obopólnie korzystną propozycję wypływającą ze szczerych pozytywnych chęci. No cóż jedynie o co mogę po prosić to o przyjęcie pomysłu i poczekać czy coś z tego wyjdzie. Mimo wszystko dziękuję, że tak wielu ludzi wyraża zainteresowanie i chęć przyłączenia się. Decyzja ostateczna należy do Nazcain.
Pietras
 
Imię: Piotr
Posty: 11
Dołączył(a): 02 lut 2012, 15:57
Nazcain

Chcę od ciebie wiedzieć czy jest "coś" prowadząc portal przebudzenie.net na czym Ci zależy?
Pietras
 
Imię: Piotr
Posty: 11
Dołączył(a): 02 lut 2012, 15:57
Pietras, zależy mi na tym, aby serwis był bogaty w wartościowe artykuły, a forum - aby było przyjazną przestrzenią do wymiany myśli i tworzenia społeczności.
Jeśli zmierzasz do tego, że mamy zbieżne cele i w interesie również Przebudzenia może leżeć połączenie tych sił, spieszę z informacją, że musi być tu też ktoś, kto powstrzymuje różne dziwne pomysły. ;) Zależy ma na prostocie. Chat - tutaj - uważam za zbędny. Twój pomysł nie jest zły - po prostu uważam, że w tym wypadku nie będzie odpowiednim dodatkiem.
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół
Szanowny Piotrze z Warszawy

Ja też jestem Piotr i też jestem z Warszawy. Może się jednak dogadamy po "królewsku" ?

Zależy ma na prostocie. Chat - tutaj - uważam za zbędny. Twój pomysł nie jest zły - po prostu uważam, że w tym wypadku nie będzie odpowiednim dodatkiem.


Przecież to takie proste... dlaczego uważasz, że w tym "wypadku nie będzie odpowiednim dodatkiem" ?

w Jakim wypadku Nazcain?

Dzisiaj wypróbowało czatu kilka osób z tego forum. Są zadowolone mogą nawet sami to powiedzieć ;) (proszę abyście to potwierdzili Miracle i Aletheia). Czemu widzisz takie przeszkody przed oczami Nazcain? :thumbrigh

Dogadajmy się jakoś :)
Pietras
 
Imię: Piotr
Posty: 11
Dołączył(a): 02 lut 2012, 15:57
Witam Was wszystkich...
Tak, Aletheia wraz ze mną gościła dzisiaj na czacie forum Uduchowionych u Pietrasa. Mieliśmy dzięki temu wspaniałą okazję do bliższego poznania się i przekazania naszych uczuć i myśli. Dziękuję Pietrasowi za tą możliwość, którą dzięki niemu otrzymaliśmy.

Chciałbym podzielić się pewnym moim niedawnym doświadczeniem życiowym podobnym do tego, które jest teraz zamierzeniem Pietrasa. Otóż około 7 miesięcy temu, na blogu Transformacja 2012 wyszedłem również z inicjatywą czata, który miał być według mnie wspaniałym sposobem na integrację z pozostałymi czytelnikami tego bloga. Jeden z czytelników miał swój pokój na Polchacie i zrobiliśmy połączenie z tym pokojem z głównej strony bloga. Dzień po dniu przybywało chętnych do uczestniczenia w takich rozmowach na "żywo". Powstały dzięki temu wspaniałe więzi między niektórymi uczestnikami tego czata i mimo tego, że trwało to kilka tygodni, to było to naprawdę piękne doświadczenie. Biorąc jednak pod uwagę to, że nasza świadomość rozszerza się z każdym dniem i nasze poczucie JEDNOŚCI wzrasta, to uważam, że taki czat właśnie TERAZ jest naprawdę czymś od czego nie powinno się uciekać czy oddzielać :) JEDNOŚĆ jest tym, do czego tak naprawdę się budzimy z iluzji dwoistości, dlatego też wszelkie możliwości, które mogłyby temu sprzyjać, nie powinny być odrzucane. Oczywiście to jest tylko moje zdanie i szanuję też zdanie każdego z Was :)
Pozdrawiam serdecznie...
Miracle
 
Posty: 82
Dołączył(a): 05 sty 2012, 14:38
Podobnie, jak koledzy wcześniej, uważam iż na tutejszym forum czat jest zbędny. Skoro już wiemy gdzie się on znajduje - nic nie stoi na przeszkodzie tym z nas, którzy chcieliby z niego korzystać, by nań zajrzeć i pogawędzić z obecnymi tam osobami. Korzystam z różnego rodzaju serwisów społecznościowych i komunikatorów, czytam blogi oraz uczestniczę w forach polskich oraz zagranicznych ale doceniam formułę forum Przebudzenie, jako jeden z możliwych kolorów na palecie komunikacji. Myślę, że nie trzeba "zabiegać o wdzięki" zbyt natarczywie (zwłaszcza po otrzymaniu dosyć kategorycznej odpowiedzi), gdyż może to zostać uznane za natręctwo. Nie neguję wartości samego pomysłu lecz, podobnie jak Nazcain uważam, że czat nie jest na naszym forum potrzebny.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1
Tak poznałem Miracle i Aletheia cieszę się, że to się stało !!! jesteście fajnymi, sympatycznymi ludźmi :wink:

Nie żałuję, że tutaj dotarłem, żebym wiedział, że tak będzie to już wcześniej bym zagościł. :wink: I tak jak omówiliśmy sobie Miracle i Aletheia spotkamy się dzisiaj o godzinie 20.00 na czacie. :wink: - Oczywiście zapraszamy wszystkich chętnych odwiedzinami, na pewno będzie nam miło :thumbright:

Z Miraclem i Aletheia już wszystko sobie dzisiaj wyjaśniliśmy :)
Pietras
 
Imię: Piotr
Posty: 11
Dołączył(a): 02 lut 2012, 15:57
Dla osób zainteresowanych indywidualnie możliwością skorzystania z czatu jako komunikatora do konwersacji w czasie teraźniejszym podaję link na którym często gościmy:

http://www.xat.com/chat/room/163108608/

Zapraszam :wink:
Pietras
 
Imię: Piotr
Posty: 11
Dołączył(a): 02 lut 2012, 15:57
Ja osobiście, jako Til, całkiem przypadkowo mający na pierwsze imię Piotr (acz proszę zwracać się do mnie po nicku, nie imieniu), będący z Dolnośląskiego, ale aktualnie mieszkający 9/12 roku w Warszawie, uważam również że dodanie jakiegokolwiek chatu zintegrowanego ze stroną nie jest dobrym pomysłem.
Uważam za dobry pomysł chat zewnętrzny. Osobiście preferuję IRCa, ale nie mam możliwości założenia serwera, ani nie znam odpowiedniego serwera na którym można by było założyć kanał Przebudzenia, czy ogólny dotyczący ezoteryki i rozwoju duchowego.
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Til napisał(a):Ja osobiście, jako Til, całkiem przypadkowo mający na pierwsze imię Piotr (acz proszę zwracać się do mnie po nicku, nie imieniu), będący z Dolnośląskiego, ale aktualnie mieszkający 9/12 roku w Warszawie, uważam również że dodanie jakiegokolwiek chatu zintegrowanego ze stroną nie jest dobrym pomysłem.
Uważam za dobry pomysł chat zewnętrzny. Osobiście preferuję IRCa, ale nie mam możliwości założenia serwera, ani nie znam odpowiedniego serwera na którym można by było założyć kanał Przebudzenia, czy ogólny dotyczący ezoteryki i rozwoju duchowego.


=D>
Pietras
 
Imię: Piotr
Posty: 11
Dołączył(a): 02 lut 2012, 15:57
I co z tym czatem ? ; )
Poznaj siebie, a poznasz wszechświat.
Avatar użytkownikaFantasstka Kobieta
 
Posty: 110
Dołączył(a): 16 maja 2012, 20:46
Droga życia: 4

Powrót do działu „Wszystko o…”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron