Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Re: Pytania do Świadka Jehowy

Post 28 sty 2012, 22:21

Skąd mógłbym wziąć siłę, aby zmarnować to co wieczne?
Skąd wziąć wizję, kiedy to co przenika mnie jest wszystkim?
Nie ma nic ponad to.
Syn marnotrawny nie istnieje.
Powrócił.
Nie ma niczego innego od Wiecznych ramion Prawdy.

Wszystko Jest.

Dość już próbowałem.
Nie opuszczę już Domu.

Ja Jestem Domem.

Jestem Wieczny.
Ostatnio edytowano 28 sty 2012, 23:26 przez Sinbard, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: Pytania do Świadka Jehowy

Post 28 sty 2012, 23:24

niewiarygodne

tym razem mam popcorn!





ps przepraszam ze sie znowu wtryniam nie do tematu :(


edit: aha, co Jehowi mowia o fizyce kwantowej i metafizyce?
Eruanis
 

Re: Pytania do Świadka Jehowy

Post 28 sty 2012, 23:39

Miłujący Prawdę napisał(a):
nuntisunya81 napisał(a):
BobBlunt napisał(a):Ja też czasem mówię do siebie...

Nie mam pytań :D

To fajnie. Pozdrawiam!


To było do Boba, więc tak fajnie nie będzie :)
Czy to prawda że założyciel Waszego Ruchu (Charles T. Russell) był Masonem?
Co wiesz na ten temat?
Mamy tylko Siebie.
Avatar użytkownikanuntisunya81
 
Posty: 554
Dołączył(a): 16 lut 2011, 15:27

Re: Pytania do Świadka Jehowy

Post 28 sty 2012, 23:55

Co robił Jezus do czasu aż pierwszy raz zaistniał jako dorosły kiedy zaczął "głosić"?
Jestem Bogiem i na kogo spojrzę, tego kocham, ponieważ jestem wszystkim, co widzę i kocham to, czym jestem.
Avatar użytkownikaBobBlunt
Żyć aby kochać, kochać aby żyć
 
Imię: Jestem, który jestem
Posty: 311
Dołączył(a): 11 lut 2011, 00:10

Re: Pytania do Świadka Jehowy

Post 29 sty 2012, 21:01

Czy dyskredytujecie wszystkie ludzkie wytwory nawet te piękne jak muzyka i sztuka jako ze nie wyszły z ręki boga?
Czy sytuacja polityczna,społeczna , kulturowa i duchowa opisana w biblii jest taka sama dziś,lub czy mozna funkcjonowac dziś tak jak przed 2000 lat?
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: Pytania do Świadka Jehowy

Post 30 sty 2012, 17:23

Sinbard napisał(a):Skąd mógłbym wziąć siłę, aby zmarnować to co wieczne?.

Do tego siły nie trzeba. Moze juz to robisz.
Sinbard napisał(a):Jestem Wieczny.
Raczej robaczkiem bez znaczenia.
Jedynie Bóg moze nadać Tobie prawdziwej wartości.
Eruanis napisał(a):niewiarygodne
edit: aha, co Jehowi mowia o fizyce kwantowej i metafizyce?

Są wśród nich naukowcy zajmujący się takimi zagadnieniami.
Myślisz, że każdy człowiek, poza Świadkami Jehowy, wie o co pytasz?
nuntisunya81 napisał(a):Czy to prawda że założyciel Waszego Ruchu (Charles T. Russell) był Masonem?
Co wiesz na ten temat?
Nie! Nie był.
BobBlunt napisał(a):Co robił Jezus do czasu aż pierwszy raz zaistniał jako dorosły kiedy zaczął "głosić"?

Ten okres czasu nie jest związany i istotny z jego osobą i rola jako Mesjaszem.
To istotne z życia Jezusa, zostało ujęte w Biblii. Powinno wystarczyć.
falko napisał(a):Czy dyskredytujecie wszystkie ludzkie wytwory nawet te piękne jak muzyka i sztuka jako ze nie wyszły z ręki boga?

Niczego nie dyskredytujemy. Ludzie mają talenty i umiejętności jedynie dzięki Bogu i od Niego, wiec mają z nich korzystać i cieszyć się. Mają za to być Mu wdzięczni i tylko Jemu oddawać cześć.
falko napisał(a):Czy sytuacja polityczna,społeczna , kulturowa i duchowa opisana w biblii jest taka sama dziś,lub czy mozna funkcjonowac dziś tak jak przed 2000 lat?

Tak wówczas jak i dzisiaj, chociaż dzisiaj jest gorzej, społeczeństwa ludzkie nie znając Boga czynią wiec to, co złe.
Ludzie dali się zwieść Szatanowi, postępują zgubnie. Nie panują nad swoimi umysłami i sercem.
Tak opisał tamte czasy Paweł:
(Efezjan 4:17-19) "To zatem mówię i świadczę w Panu, żebyście już nie postępowali tak, jak i narody postępują w nieużyteczności swych umysłów, będąc pod względem umysłowym pogrążone w ciemności, obce dla życia po Bożemu, z powodu tkwiącej w nich niewiedzy, z powodu niewrażliwości ich serc.
Zatraciwszy wszelkie poczucie moralności, oddały się rozpasaniu, by z chciwością dopuszczać się wszelkiej nieczystości
". Ten system musi zginąć.
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39

Re: Pytania do Świadka Jehowy

Post 30 sty 2012, 17:30

Miłujący Prawdę napisał(a):
Sinbard napisał(a):Skąd mógłbym wziąć siłę, aby zmarnować to co wieczne?.

Do tego siły nie trzeba. Moze juz to robisz.


Boże!
Co mnie interesuje Twoje "może"?
Skoro nie ma w tobie pewności, po co mielesz językiem? xD

Miłujący Prawdę napisał(a):
Sinbard napisał(a):Jestem Wieczny.
Raczej robaczkiem bez znaczenia.
Jedynie Bóg moze nadać Tobie prawdziwej wartości.


No właśnie to "robi"! xDDD
To się dzieje.
To trwa.
Boże, w czym ty masz problem? xDDDDDDDD
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: Pytania do Świadka Jehowy

Post 30 sty 2012, 18:32

Miłujący Prawdę napisał(a):
BobBlunt napisał(a):Co robił Jezus do czasu aż pierwszy raz zaistniał jako dorosły kiedy zaczął "głosić"?

Ten okres czasu nie jest związany i istotny z jego osobą i rola jako Mesjaszem.
To istotne z życia Jezusa, zostało ujęte w Biblii. Powinno wystarczyć.


Jak ten okres czasu nie jest związany z nim?
Ja niestety pytałem się co robił w czasie o który pytam, co robił później każdy wie.
Jestem Bogiem i na kogo spojrzę, tego kocham, ponieważ jestem wszystkim, co widzę i kocham to, czym jestem.
Avatar użytkownikaBobBlunt
Żyć aby kochać, kochać aby żyć
 
Imię: Jestem, który jestem
Posty: 311
Dołączył(a): 11 lut 2011, 00:10

Re: Pytania do Świadka Jehowy

Post 30 sty 2012, 18:39

BobBlunt napisał(a):Jak ten okres czasu nie jest związany z nim?
Ja niestety pytałem się co robił w czasie o który pytam, co robił później każdy wie.

Żył jak każdy Żyd, rósł, uczył się i pracował itp.; itd.
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39

Re: Pytania do Świadka Jehowy

Post 30 sty 2012, 18:49

1. Jeśli istnieje Szatan w waszej religii, jaką ma formę i jaki jest jego stosunek do Jehowy? Jaki ma być jego wpływ na świat? Czy można go uznać za formę bliźniaczą do chrześcijańskiego Szatana?

2. Czy u ŚJ funkcjonuje pojęcie grzechu? Czy funkcjonuje jakaś forma spowiedzi, jak w KrK?

3. Czy Jehowa jest Bogiem oddzielonym od świata? Tzn. jeśli przyjmiemy, iż wszystko co jest, co istnieje (np. zjawisko, jakim jest życie), jest jego wytworem, czy jest on oddzielny od tego co stworzył, znajduje się poza tym?

Pozdrawiam:)
Avatar użytkownikaAletheia
 
Imię: Aletheia
Posty: 289
Dołączył(a): 27 paź 2011, 23:17
Droga życia: 33
Typ: 9w1

Re: Pytania do Świadka Jehowy

Post 31 sty 2012, 11:11

Miłujący Prawdę napisał(a):
Eruanis napisał(a):niewiarygodne
edit: aha, co Jehowi mowia o fizyce kwantowej i metafizyce?

Są wśród nich naukowcy zajmujący się takimi zagadnieniami.


To chyba troche za malo sie zajmujecie - Po to ci Bog dal mozg zebys z niego uzywal a to naprawde piekna rzecz - zamiast slepo wierzyc w Biblie - w koncu doswiadcz Boga ktory przemawia za wszystkim.
A dla ciekawostki pan Masaru Emoto http://www.youtube.com/watch?v=3DM4VhFzULU


Miłujący Prawdę napisał(a):Myślisz, że każdy człowiek, poza Świadkami Jehowy, wie o co pytasz?

No wlasnie nie, wiec dlatego zyjemy w prymitywnym swiecie gdzie ludzie wierza w to co jest zapisane na papierku niz to co mowi nauka.
Eruanis
 

Re: Pytania do Świadka Jehowy

Post 01 lut 2012, 15:51

Aletheia napisał(a):1. Jeśli istnieje Szatan w waszej religii, jaką ma formę i jaki jest jego stosunek do Jehowy? Jaki ma być jego wpływ na świat? Czy można go uznać za formę bliźniaczą do chrześcijańskiego Szatana?

To anioł jak pozostali, tyle, że przeciwnik i oszczerca Boga prawdziwego. Ludzie poszli za nim, on ich zwiódł, a jego celem odciągniecie ludzi od Boga prawdziwego, skazanie ich na śmierć z powodu nieposłuszeństwa i grzechu.
Szatan jest bogiem tego świata - ludzi odrzucających Jehowę i prawdę.
Prawdziwymi chrześcijanami są jedynie Świadkowie Jehowy, ostatnie pytanie nie ma sensu.
Fałszywi chrześcijanie piszą "szatan" z małej litery, nie uznają więc go za osobę ale za jakieś zło w ludziach - tego Jezus nie uczył.
Aletheia napisał(a):2. Czy u ŚJ funkcjonuje pojęcie grzechu? Czy funkcjonuje jakaś forma spowiedzi, jak w KrK?

U prawdziwych chrześcijan istnieje pojęcie grzechu, jednak nie ma niczego takiego jak spowiedź przed ludźmi.
Mat. 23:1, 9 (Bp): „Wtedy Jezus przemówił (...): I nikogo na ziemi nie nazywajcie ojcem, bo macie tylko jednego Ojca — w niebie”.
Hebr. 10:26 (BT): „Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy”.
Marka 3:29 (BT): „Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego”.
Jana 20:21-23 (BT): „‚Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam’. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: ‚Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane’”.
Jak apostołowie to rozumieli i stosowali?
W Biblii nie ma ani jednej wzmianki, żeby któryś apostoł wysłuchał na osobności czyjejś spowiedzi i udzielił rozgrzeszenia. Niemniej wyłuszczono w niej wymagania, które trzeba spełnić, żeby uzyskać przebaczenie od Boga.
Pod kierownictwem ducha świętego apostołowie potrafili rozeznać, czy ktoś spełnia te wymagania, i na tej podstawie orzec, czy Bóg mu przebaczył.
Aletheia napisał(a):3. Czy Jehowa jest Bogiem oddzielonym od świata? Tzn. jeśli przyjmiemy, iż wszystko co jest, co istnieje (np. zjawisko, jakim jest życie), jest jego wytworem, czy jest on oddzielny od tego co stworzył, znajduje się poza tym?
Pozdrawiam:)
Cóż to za pytanie?
Rozsadza Ciebie fantazja. Mnożysz jakieś niestworzone rzeczy i kwestie, zadajesz pytania i gubisz się. Po co?
Prawda i Biblia jest dla prostolinijnych, potulnych i skromnych, a dla mędrców i uczonych na wzór faryzeuszy.
Określ najpierw dokładnie czego szukasz. Bo wydaje mi się, że nie wiesz.
Pozdrawiam
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39

Re: Pytania do Świadka Jehowy

Post 01 lut 2012, 15:56

Eruanis napisał(a):
Miłujący Prawdę napisał(a):Myślisz, że każdy człowiek, poza Świadkami Jehowy, wie o co pytasz?

No wlasnie nie, wiec dlatego zyjemy w prymitywnym swiecie gdzie ludzie wierza w to co jest zapisane na papierku niz to co mowi nauka.

Chyba się zagalopowujesz, bo człowiek nie potrafi rozwiązać prostych spraw w domu i w rodzinie, a Ty bujasz między atomami itp., itd. Poznaj Biblie, to rzecz najważniejsza. Poznaj Boga a wówczas inaczej spojrzysz na resztę.
Ty wiedząc o tym, o co pytasz żyjesz na wyższym poziomie pod każdym względem? Zejdź na ziemie, poznaj siebie, poznaj swego Stwórcę..
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39

Re: Pytania do Świadka Jehowy

Post 01 lut 2012, 16:13

Miłujący Prawdę napisał(a):Ty wiedząc o tym, o co pytasz żyjesz na wyższym poziomie pod każdym względem?


Nie, nie twierdze ze zyje na wyzszym poziomie, twierdze ze mam specyficzne zainteresowania
Miłujący Prawdę napisał(a):
Eruanis napisał(a):Zejdź na ziemie, poznaj siebie, poznaj swego Stwórcę..


zejdz na ziemie.. a gdzie ja teraz jestem :lol:

i znow twierdzisz ze znasz mnie lepiej niz ja siebie i wiesz doskonale jakie doswiadczenia mialam w przeszlosci, kogo poznalam a kogo nie? no ok ;)
ja odpuszczam, a ty jak chcesz walcz dalej sam ze soba.
Eruanis
 

Re: Pytania do Świadka Jehowy

Post 01 lut 2012, 21:22

Eruanis napisał(a):
Miłujący Prawdę napisał(a):Ty wiedząc o tym, o co pytasz żyjesz na wyższym poziomie pod każdym względem?

Nie, nie twierdze ze zyje na wyzszym poziomie, twierdze ze mam specyficzne zainteresowania

Cóż po jakichkolwiek zainteresowaniach, jeśli w końcowym bilansie nie dochodzi do poznania prawdy?
Puste działania. Pozbawione sensu.
Eruanis napisał(a):
Miłujący Prawdę napisał(a):Zejdź na ziemie, poznaj siebie, poznaj swego Stwórcę..

zejdz na ziemie.. a gdzie ja teraz jestem
i znow twierdzisz ze znasz mnie lepiej niz ja siebie i wiesz doskonale jakie doswiadczenia mialam w przeszlosci, kogo poznalam a kogo nie? no ok ;)
ja odpuszczam, a ty jak chcesz walcz dalej sam ze soba.

Nie ma nic nowego pod słońcem czego już nie było. I Ty więc nie jesteś jakimś nowym zjawiskiem.
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron