Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.
Miłujący Prawdę napisał(a):Człowiek wypaczając prawdę o Bogu oddala się od Niego, czyni sobie z Boga wroga, gdyż
"Bóg nie jest kimś z kogo można drwić".


MYŚLISZ, ŻE BÓG MA EGO?
Że jest smarkatym, obrażalskim. osobowym gnojkiem?
Czy Uległym, Bezwarunkowym Uczuciem Pełnym Łaski?
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok
Sinbard napisał(a):Że jest smarkatym, obrażalskim. osobowym gnojkiem?

A Ty, czy nie jesteś zarozumiałym głupkiem?
Paweł ostrzegał przed takimi osobami, których są całe narody;
(Efezjan 4:17-19) "To zatem mówię i świadczę w Panu, żebyście już nie postępowali tak, jak i 
narody postępują w nieużyteczności swych umysłów, będąc pod względem umysłowym pogrążone w ciemności,
obce dla życia po Bożemu, z powodu tkwiącej w nich niewiedzy, z powodu niewrażliwości ich serc.
Zatraciwszy wszelkie poczucie moralności, oddały się rozpasaniu,
by z chciwością dopuszczać się wszelkiej nieczystości
".
Salomon potwierdza:
Język mądrych wyświadcza dobro wiedzą, lecz usta głupich tryskają głupotą” (Przysłów 15:2).
Lepiej je zamknij.
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39
Miłujący Prawdę napisał(a):
Sinbard napisał(a):Że jest smarkatym, obrażalskim. osobowym gnojkiem?

A Ty, czy nie jesteś zarozumiałym głupkiem?
Paweł ostrzegał przed takimi osobami, których są całe narody;
(Efezjan 4:17-19) "To zatem mówię i świadczę w Panu, żebyście już nie postępowali tak, jak i 
narody postępują w nieużyteczności swych umysłów, będąc pod względem umysłowym pogrążone w ciemności,
obce dla życia po Bożemu, z powodu tkwiącej w nich niewiedzy, z powodu niewrażliwości ich serc.
Zatraciwszy wszelkie poczucie moralności, oddały się rozpasaniu,
by z chciwością dopuszczać się wszelkiej nieczystości
".
Salomon potwierdza:
Język mądrych wyświadcza dobro wiedzą, lecz usta głupich tryskają głupotą” (Przysłów 15:2).
Lepiej je zamknij.


Wiedziałem, że tak zrobisz.
Dobrze, powiedziałeś w co wierzysz.

/celuje do Ciebie z palcowego zmyślonego pistoletu.

Powiedz mi co naprawdę wiesz!!
Czego jesteś w 100% pewien!!
Albo strzelam!! : )))
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok
Sinbard napisał(a):/celuje do Ciebie z palcowego zmyślonego pistoletu.

Powiedz mi co naprawdę wiesz!!
Czego jesteś w 100% pewien!!
Albo strzelam!! : )))

Ja bym odpowiedziała :
" jestem pewna,że mnie nie zabijesz" i pokazała język :P :lol:

Sinbard, z tym pistoletem to stąd ?
http://www.wykop.pl/link/975615/boski-samuraj-mooji/

:)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
sinsemilla napisał(a):
Sinbard napisał(a):/celuje do Ciebie z palcowego zmyślonego pistoletu.

Powiedz mi co naprawdę wiesz!!
Czego jesteś w 100% pewien!!
Albo strzelam!! : )))

Ja bym odpowiedziała :
" jestem pewna,że mnie nie zabijesz" i pokazała język :P :lol:

Sinbard, z tym pistoletem to stąd ?
http://www.wykop.pl/link/975615/boski-samuraj-mooji/

:)


Porównywale skarbie. : )))
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok
Sinbard napisał(a):Wiedziałem, że tak zrobisz.
Dobrze, powiedziałeś w co wierzysz.
Powiedz mi co naprawdę wiesz!!
Czego jesteś w 100% pewien!!
Albo strzelam!! : )))

(Objawienie 4:11) „Godzien jesteś, Jehowo, Boże nasz, przyjąć chwałę i szacunek, i moc, ponieważ tyś stworzył wszystko i z twojej woli wszystko zaistniało i zostało stworzone”.
(Objawienie 21:3-4) "„Oto namiot Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać z nimi, a oni będą jego ludami. I będzie z nimi sam Bóg. I otrze z ich oczu wszelką łzę, i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminęło”".
Tego jestem w 100% pewien.
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39
Czy jesteś pewien, że nasza planeta Ziemia ma kształt zbliżony do kuli? Czy jesteś pewien, że wiruje dookoła swojej osi i obiega gwiazdę, którą nazywamy Słońcem?
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1
leaozinho napisał(a):Czy jesteś pewien, że nasza planeta Ziemia ma kształt zbliżony do kuli? Czy jesteś pewien, że wiruje dookoła swojej osi i obiega gwiazdę, którą nazywamy Słońcem?

Tak! Tak!
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39
Miłujący Prawdę napisał(a):
leaozinho napisał(a):Czy jesteś pewien, że nasza planeta Ziemia ma kształt zbliżony do kuli? Czy jesteś pewien, że wiruje dookoła swojej osi i obiega gwiazdę, którą nazywamy Słońcem?

Tak! Tak!
Więc teraz mi powiedz NA JAKIEJ PODSTAWIE tak sądzisz?
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1
leaozinho napisał(a):
Miłujący Prawdę napisał(a):
leaozinho napisał(a):Czy jesteś pewien, że nasza planeta Ziemia ma kształt zbliżony do kuli? Czy jesteś pewien, że wiruje dookoła swojej osi i obiega gwiazdę, którą nazywamy Słońcem?

Tak! Tak!
Więc teraz mi powiedz NA JAKIEJ PODSTAWIE tak sądzisz?

Byłem tego uczony a i po latach praktycznie wiedzę te zweryfikowałem.
Jest słuszna.
Widzisz często w telewizji obrazy z Kosmosu, tam widać wyraźnie. Mnie to wystarczy tym bardziej,
że wiedzę te potwierdza Biblia..
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39
po latach praktycznie wiedzę te zweryfikowałem.
Jest słuszna.
Czy można wiedzieć w jaki konkretnie sposób wiedzę tą weryfikowałeś?
Widzisz często w telewizji obrazy z Kosmosu, tam widać wyraźnie
Cóż, o prawdziwość obrazów w tv można by się spierać... ale dla dobra dyskusji, przyjmijmy, że to też jest jakiś argument.
wiedzę te potwierdza Biblia..
O! Tu jest coś interesującego. W którym miejscu Biblia stwierdza, że planeta Ziemia jest kulista i krąży dookoła gwiazdy, jednocześnie wirując wokół swej osi?
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1
leaozinho napisał(a):
O! Tu jest coś interesującego. W którym miejscu Biblia stwierdza, że planeta Ziemia jest kulista i krąży dookoła gwiazdy, jednocześnie wirując wokół swej osi?


W starożytnym Rzymie Ziemia była płaska, a biblię już mieli.
Może niedoczytali....
Hmmm...
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok
leaozinho napisał(a):
Miłujący Prawdę napisał(a):po latach praktycznie wiedzę te zweryfikowałem.
Jest słuszna.
Czy można wiedzieć w jaki konkretnie sposób wiedzę tą weryfikowałeś?

Miłujący Prawdę, jako że jesteś przedstawicielem ruchu Świadków Jehowy, chciałabym zadać Ci pytanie, które zawsze mnie nurtowało, a nigdy nie było okazji... Czy to prawda, że Świadkowie Jehowy nieprzychylnie patrzą na edukację i nie są zadowoleni, jeśli ich dzieci idą do liceum i na studia? Z jakiego powodu mogłoby tak być? (Informację o tym uzyskałam od znajomego, byłego ŚJ. Zastanawiam się, na ile jest prawdziwa). Jeśli możesz, wytłumacz tą kwestię.

Jeśli by tak w istocie było, dyskusja z leaozinho nie miała by sensu, gdyż nie zostałaby wytworzona stabilna płaszczyzna komunikacyjna.

Miłujący, czy mógłbyś założyć temat, w którym ludzie mogliby zapytać się o pewne aspekty Twej wiary? Tylko zapytać, bez oceniania i wyśmiewania.

Pozdrawiam:)
Avatar użytkownikaAletheia
 
Imię: Aletheia
Posty: 289
Dołączył(a): 27 paź 2011, 23:17
Droga życia: 33
Typ: 9w1
Aletheia napisał(a):Miłujący Prawdę,(...) Czy to prawda, że Świadkowie Jehowy nieprzychylnie patrzą na edukację i nie są zadowoleni, jeśli ich dzieci idą do liceum i na studia? Z jakiego powodu mogłoby tak być? (Informację o tym uzyskałam od znajomego, byłego ŚJ. Zastanawiam się, na ile jest prawdziwa). Jeśli możesz, wytłumacz tą kwestię.

Prosto! To co dzisiaj nauczają w szkołach i wyżej jest przeciwko prawdzie.
Tylko ludzie bez wiary mogą mówić i nauczać o Teorii Ewolucji, o ufaniu ludzkiej wiedzy bez granic, o oddawaniu czci fladze czy godłu, o brak szacunku dla życia i bliźnich, o oddawaniu życia w wojnach, o błędnych ideałach opartych na rywalizacji i współzawodnictwie, nauczanie mądrości ludzkiej z pogardą dla mądrości Bożej, odrzucanie Boga, popularyzują przedmałżeński seks, nauczają magii, horoskopów, obchodzenia świąt przeciwko Stwórcy, przepełnione bałwochwalstwem zabobonami itp., itd.
Niestety dzisiaj w szkołach jest nieodpowiednie towarzystwo dla prawdziwych chrześcijan - młodzież już w klasach bardzo wczesnych utrzymuje stosunki seksualne, panują fałszywe religie, filozofie i puste tradycje, młodzież pije alkohol, pali papierosy i zażywa narkotyki, seks na każdym kroku, kłamie, przeklina - generalnie nie ma poszanowania dla Boga i prawdy, Biblii nie zna. Dzisiaj szkoły niczego pożytecznego nie nauczają w wiekszości przedmiotów jeśli chcesz by Twoje dziecko reprezentowało jakiś poziom musisz dawać korepetycje. Nic pochlebnego nie można powiedzieć, wszędzie wyraźne zagrożenie dla chrześcijańskiej postawy szacunku dla prawa i wymagań Boga..
Same ujemne rzeczy. Nikt nad tym nie panuje.
Aletheia napisał(a):Miłujący, czy mógłbyś założyć temat, w którym ludzie mogliby zapytać się o pewne aspekty Twej wiary? Tylko zapytać, bez oceniania i wyśmiewania.
Pozdrawiam:)
Załozyłem.
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39
leaozinho napisał(a):
po latach praktycznie wiedzę te zweryfikowałem.
Jest słuszna.
Czy można wiedzieć w jaki konkretnie sposób wiedzę tą weryfikowałeś?
Widzisz często w telewizji obrazy z Kosmosu, tam widać wyraźnie
Cóż, o prawdziwość obrazów w tv można by się spierać... ale dla dobra dyskusji, przyjmijmy, że to też jest jakiś argument.
wiedzę te potwierdza Biblia..
O! Tu jest coś interesującego. W którym miejscu Biblia stwierdza, że planeta Ziemia jest kulista i krąży dookoła gwiazdy, jednocześnie wirując wokół swej osi?

Nie doczekałem się Twojej odpowiedzi, kolego Miłujący. Czy mogę jeszcze na nią liczyć?
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron