Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

Re: Klucz do poznania Prawdy

Post 08 sty 2012, 16:31

sinsemilla napisał(a):Dla mnie oczywiście za długie...ale jak już oceniamy to daje 10/10

Dla mnie też, ale przeczytałam. Mała poprawka w ocenie: 1+9 / 10, gdzie 1 to 'bezlitosna prawda' - patrz odpowiedni wątek tego forum :) .
Pędząc komercyjne życie, pełne monitoringu siebie i otoczenia, zasuwa się truchtem w częstotliwości niewolnicze.
Życia kibic' przeginasz.
mIrna Kobieta
 
Imię: Grażyna
Posty: 202
Dołączył(a): 18 sty 2011, 22:36
Droga życia: 4
Zodiak: kogut/bliźniak

Re: Klucz do poznania Prawdy

Post 08 sty 2012, 19:31

łoooł, fajny art, lubie jak w jednym tekscie ujeta jest cala esencja :D
jay-z Mężczyzna
 
Posty: 34
Dołączył(a): 12 sie 2011, 15:36

Re: Klucz do poznania Prawdy

Post 08 sty 2012, 20:40

MIrna napisał(a):Mała poprawka w ocenie: 1+9 / 10, gdzie 1 to 'bezlitosna prawda' - patrz odpowiedni wątek tego forum :) .

Hej, wytłumaczcie mi coś, człowiekowaci. Czemu wszystko, co związane z ideą isnienia-nieistnienia wkładacie do szafeczki 'bezlitosna prawda'? Ja sama prawdopodobnie dostałam etykietkę ich wyznawcy, choć o ich istnieniu dowiedziałam się dopiero za sprawą waszych komentarzy. To, że posługują się podobną mapą światopoglądową, nie znaczy bynajmniej, że ktoś doszedł do tego rodzaju wniosków z ich "pomocą".
Avatar użytkownikaAletheia
 
Imię: Aletheia
Posty: 289
Dołączył(a): 27 paź 2011, 23:17
Droga życia: 33
Typ: 9w1

Re: Klucz do poznania Prawdy

Post 08 sty 2012, 21:03

Aletheia napisał(a):
MIrna napisał(a):Mała poprawka w ocenie: 1+9 / 10, gdzie 1 to 'bezlitosna prawda' - patrz odpowiedni wątek tego forum :) .

Hej, wytłumaczcie mi coś, człowiekowaci. Czemu wszystko, co związane z ideą isnienia-nieistnienia wkładacie do szafeczki 'bezlitosna prawda'? Ja sama prawdopodobnie dostałam etykietkę ich wyznawcy, choć o ich istnieniu dowiedziałam się dopiero za sprawą waszych komentarzy. To, że posługują się podobną mapą światopoglądową, nie znaczy bynajmniej, że ktoś doszedł do tego rodzaju wniosków z ich "pomocą".


1. Bo to wygodne, dla głowy.
2. Bo tak też można, bo wszystko jest Jednym.
3. Bo nie ma różnicy, bo i tak nie istniejesz.
4. Bo inaczej nie potrafią, bo wybrali sobie taką właśnie Grę.
5. Bo bazgranie po swojej mapie wszechświata jest fajne. : )

Wybierz sobie Coś. ^ ^
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: Klucz do poznania Prawdy

Post 08 sty 2012, 21:14

Cokolwiek. To i tak jest dla mnie tak absurdalne i nielogiczne, jak co najmniej sądownictwo w USA. „Kiedyś usłyszałem coś i oceniłem to, więc potem, jak usłyszę coś, co uznam za podobne, to ocenię to tak samo". Tylko gdzie tu miejsce na rzeczywistość?
Avatar użytkownikaAletheia
 
Imię: Aletheia
Posty: 289
Dołączył(a): 27 paź 2011, 23:17
Droga życia: 33
Typ: 9w1

Re: Klucz do poznania Prawdy

Post 08 sty 2012, 21:21

Aletheia napisał(a):To, że posługują się podobną mapą światopoglądową, nie znaczy bynajmniej, że ktoś doszedł do tego rodzaju wniosków z ich "pomocą".

A dlaczego by nie ? Przecież to bardzo miłe miejsce, mili ludzie... nie rozumiem, w czym jest problem .

Aletheia napisał(a): „Kiedyś usłyszałem coś i oceniłem to, więc potem, jak usłyszę coś, co uznam za podobne, to ocenię to tak samo". Tylko gdzie tu miejsce na rzeczywistość?

A jak oceniasz to, że mIrna wspomniała o bezlitosnej prawdzie ? :D


edit. btw, właśnie wlazłam, tamto forum nie działa , wirus
sami przed tym ostrzegali a tu bach. :lol:
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Klucz do poznania Prawdy

Post 08 sty 2012, 21:31

Sinsemilla napisał(a):A dlaczego by nie ? Przecież to bardzo miłe miejsce, mili ludzie... nie rozumiem, w czym jest problem .

Nie twierdzę nigdzie, że gdzieś znajdują się niemili ludzie, gdzie się doczytałaś takich rewelacji? Jedyne, czego nie pojmuję, to logika wypowiedzi. To tak jakbym powiedziała: „wszystkie stoły na świecie są brązowe, gdyż wszystkie stoły, które znajdują się w tym pokoju są brązowe" lub „jeśli twierdzisz, że Ziemia jest okrągła, musisz być wyznawcą Świadków Jehowy, bo słyszałam jak pewien Świadek Jehowy o tym mówił".

Pewnie nic bym na ten temat nie wspominała, ale widzę, że ta tendencja ustawicznie się powtarza i nie wiem o co chodzi.

Sinsemilla napisał(a):A jak oceniasz to, że mIrna wspomniała o bezlitosnej prawdzie ?

Nie oceniam tego, co mówi. Po prostu tego nie rozumiem i chcę się dowiedzieć, w czym rzecz.

Pozdrawiam:)
Avatar użytkownikaAletheia
 
Imię: Aletheia
Posty: 289
Dołączył(a): 27 paź 2011, 23:17
Droga życia: 33
Typ: 9w1

Re: Klucz do poznania Prawdy

Post 08 sty 2012, 22:10

A ja nie rozumiem, czemu Cię to mierzi . Ale rozumieć nie muszę, a nawet nie chcę :lol:

Powiem szczerze, że tylko od fanów bp słyszałam takie "rewelacje" jak brak "ja" (nieistnienie) i tą bezlitosną prawdę, z podkreśleniem na bezlitosną widzę jako "źródełko" tych filozoficznym dywagacji , nic więcej :D
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Klucz do poznania Prawdy

Post 08 sty 2012, 22:23

Aletheia napisał(a):....chcę się dowiedzieć, w czym rzecz.
Aletheia napisał(a):Tylko gdzie tu miejsce na rzeczywistość?


Hm, a co to jest rzeczywistość? Czy jest wartość bezwzględna pojęcia rzeczywistość? Takie równanie:
I rzeczywistość I = X
Ja nie znam rozwiązania, ktoś zna?
Jedynie intuicyjnie przypuszczam, że X = nieskończoność, ale bez wartości bezwzględnej, z wszystkimi możliwymi możliwościami.
Każdy z nas ma swoją rzeczywistość, nie ma ona wartości bezwzględnej, definicji, ...i dobrze :)

Rzeczywiście, nabazgrałam, swoje skojarzenie :)
Nie godzę się z teorią nieistnienia ( i nie mówię tu o materii, która swe istnienie opiera na pustce i okruszku czegoś, co nie obserwowane jest falą światła, choć i tak nie wiadomo :D) i właśnie, w tym skądinąd pięknym tekście, wyłapałam kilka zdań, forowanych przez głosicieli, jak sami nazwali, bezlitosnej prawdy; tylko w tym rzecz :) Pozdrowienia.
Pędząc komercyjne życie, pełne monitoringu siebie i otoczenia, zasuwa się truchtem w częstotliwości niewolnicze.
Życia kibic' przeginasz.
mIrna Kobieta
 
Imię: Grażyna
Posty: 202
Dołączył(a): 18 sty 2011, 22:36
Droga życia: 4
Zodiak: kogut/bliźniak

Re: Klucz do poznania Prawdy

Post 08 sty 2012, 22:51

Sinsemilla napisał(a):A ja nie rozumiem, czemu Cię to mierzi . Ale rozumieć nie muszę, a nawet nie chcę :lol:

Od razu „mierzi". To zaiste wielce niespotykane, iż jeśli ktoś czegoś nie rozumie, po prostu ciekawi się i pyta. No cóż, nie proszę Cię, byś zrozumiała to zjawisko;).

Sinsemilla napisał(a):Powiem szczerze, że tylko od fanów bp słyszałam takie "rewelacje" jak brak "ja" (nieistnienie) i tą bezlitosną prawdę, z podkreśleniem na bezlitosną widzę jako "źródełko" tych filozoficznym dywagacji , nic więcej :D

Ten argument jest właśnie tego typu, jak: „widziałam Murzyna, który twierdził, że Ziemia jest okrągła. Tak więc, jeśli i Ty twierdzisz, że tak jest, musisz być Murzynem." Cóż, sama słyszałam o idei istnienia-nieistnienia od wielu ludzi nie związanych z 'bezlitosną prawdą'. Ba, jest ona nawet podstawą niektórych wschodnich filozofii, powstałych na długo przed stworzeniem omawianego ruchu. Dlatego pewnie nie widzę związku...

MIrna napisał(a):Każdy z nas ma swoją rzeczywistość, nie ma ona wartości bezwzględnej, definicji, ...i dobrze :)

Czyli sądzisz, że ocena rzeczywistości jest rzeczywistością? Sama mam inne podejście, dla mnie przypisywanie cech interpretacji zjawiska jemu samemu, jest jak twierdzenie, że w kałuży odbijającej światło księżyca, znajduje się księżyc, gdyż przecież go tam widać. Kwestia postrzegania świata zapewne...

Pozdrawiam:)

edit: prostszy przykład bez strasznej nazwy „judaizm".
Ostatnio edytowano 09 sty 2012, 09:07 przez Aletheia, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownikaAletheia
 
Imię: Aletheia
Posty: 289
Dołączył(a): 27 paź 2011, 23:17
Droga życia: 33
Typ: 9w1

Re: Klucz do poznania Prawdy

Post 08 sty 2012, 23:05

Aletheia napisał(a):Ten argument jest właśnie tego typu [...]

Jestem bezlitośnie zacofana i cieszę się z tego :D
/ nawet nie wiem co to judaizm, tylko tyle, że jakaś religia znaczy kości ół :shock: /
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Klucz do poznania Prawdy

Post 08 sty 2012, 23:09

To był tylko prosty przykład. Starałam się, by jak najplastyczniej uwypuklił, co chcę powiedzieć. Widocznie nie wyszło...
Avatar użytkownikaAletheia
 
Imię: Aletheia
Posty: 289
Dołączył(a): 27 paź 2011, 23:17
Droga życia: 33
Typ: 9w1

Re: Klucz do poznania Prawdy

Post 08 sty 2012, 23:14

Aletheia napisał(a):To był tylko prosty przykład. Starałam się, by jak najplastyczniej uwypuklił, co chcę powiedzieć. Widocznie nie wyszło...

No miej litość [-o<

wyszło :)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Klucz do poznania Prawdy

Post 08 sty 2012, 23:47

Aletheia, jesteś do bólu logiczna :D A sny? Logika w snach jest zupełnie inna. Skąd wiesz, że nie śnisz się tej Alethei w snach? Która rzeczywistość jest rzeczywista? Która prawda jest prawdziwa? :D
Ja się dobrze bawię, wreszcie :) Porzuciłam logikę i zasadniczość. Życie nabrało barw :thumbright:
Pędząc komercyjne życie, pełne monitoringu siebie i otoczenia, zasuwa się truchtem w częstotliwości niewolnicze.
Życia kibic' przeginasz.
mIrna Kobieta
 
Imię: Grażyna
Posty: 202
Dołączył(a): 18 sty 2011, 22:36
Droga życia: 4
Zodiak: kogut/bliźniak

Re: Klucz do poznania Prawdy

Post 09 sty 2012, 12:52

Tekst jest bardzo jasny,nawet przekonywujący,ale mam nieco krytycyzmu,
Chyba punktem zwrotnym jest przejscie ze swiadomosci ego do jazni,
Zycie w jazni nie zawiera dualizmów,pozbywamy się cierpien ale takze przyjemnosci.
Jak więc mamy odczuwac radosc skoro w jazni wszytko łaczy się ze sobą.
Radosc i cierpienie jest rozpięte na tej samej osi przeciwienstw.

A ponadto ,czy przeskok do opisanej wolnosci polega tylko na" zdaniu sobie sprawy" ze wczesniejsze funkcje były iluzoryczne.
Jaką to ma wartosc skoro moze przyjsc bez wysiłku i pracy,?
To czego brakuje w tekscie to opisu procesu który ma się spełnic w oczekiwanym "stanie bez kolizji".
Formalnie jest bez zarzutu,a chcąc opisac proces trzeba sięgnąc do soli tej ziemi.

To co ma wartosc wymaga poswięcen ,pracy i wysiłku o których autor nie wspomina.
Pączek w masle zawsze był i pozostanie pączkiem w masle.
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron