Dyskusje na temat działania serwisu www i forum Przebudzenia - wasze sugestie i propozycje usprawnień.

Wybierz jedną z możliwości:

Jestem za dowolnością wypowiadania się. Nawet jeśli nie zawsze piszemy na temat, jest to w porządku, bo dzięki temu to miejsce jest żywe. Czytelność tematów i poziom wypowiedzi jest kwestią drugorzędną.
10
42%
Bardziej niż swoboda, interesuje mnie zachowanie wartości merytorycznej forum. Wolę, aby niezwiązane z danym tematem posty były usuwane. Na pierwszym miejscu stawiam zachowanie jakości forum; sprawy towarzyskie i odbiegające od tematu są drugorzędne.
14
58%
 
Liczba głosów : 24
"Strata czasu"...

Cóż... XD
Nie wiem czy najlepiej to świadczy o Tobie samej, taka wypowiedź. XD
Nie pamiętam również, aby wszystkie twoje posty grzeszyły szczególnym trzymaniem się tematu.
Ale nic to! : D

Czego tak szukasz, że Cie tak to zniecierpliwia?

Co jest tak ważne, że szkoda Ci czasu nad pochyleniem się nad ludzkim życiem?
Zrozumieniem go Dogłębnie i odkryciem w momencie Zrozumienia...
Tego co szukasz w Sobie Samej?

Ja wiem, że to bardzo niewygodne, gdy "ja chcę i to jak chcę teraz!".
Właśnie to jest paradoks poszukiwacza...
Że szuka wszędzie oprócz w Sobie.
Że chce, aby to przyszło do niego.
Ale nie ma nic na zewnątrz.
Bo nawet, gdy zdobędziesz to co teraz wydaje Ci się najważniejsze...
Będzie to zimny, martwy przedmiot.
Stara, archaiczna, sztywna fraza...
Nie będzie to mieć końca...

Dopiero jak Wnikniesz w Siebie.
W jakiejkolwiek sytuacji...
I powiesz Życiu sakramentalne TAK...
Rozkochasz się w Nim...
I zapragniesz spędzić to życie z Życiem...
Wszystko stanie się Żywe...
Jak Ty Sama. : )
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok
Sinbard, akurat uważam że pieprzysz od rzeczy ;P
Z resztą jako admin muszę powiedzieć mea culpa, bo powinienem czytać wszystko żeby wyrzucać śmiecie, ale już jakiś czas temu przestałem czytać większość twoich postów, bo każdy piszesz w niewygodnym do czytania wierszowym formacie, piszesz wierszami w których owszem zawierasz bardzo dużo emocji co jest bardzo miłe dla mojej empatii, ale z drugiej strony mój umysł bardzo nie lubi czytania w 30 linijkach czegoś co można zmieścić w 3-4 ;P

Kiedy ktoś szuka konkretnej wiedzy, czytanie cudzych wywnętrzeń nie mających praktycznie nic wspólnego z tematem i niewiele wnoszących może i go natchnąć ogólnym zrozumieniem człowieczeństwa, jednak jeśli nie szuka akurat tego właśnie, będzie to dla niego zwyczajnie irytujące (chyba że są to przemyślenia i odczucia własne dotyczące odczuwania konkretnych rzeczy o których jest temat - osobiste doświadczenia w temacie są zawsze cenne, ale na mądrości ogólne jest miejsce w tematach o mądrościach ogólnych).
Zważ że większość ludzi nie szuka w postach tematycznych emocji tylko informacji. Ty piszesz głównie czakrą 4 a nie 7...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Rozumiem. :-#

Ciii... :-$

O:)
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok
Til napisał(a):Sinbard, akurat uważam że pieprzysz od rzeczy ;P
Z resztą jako admin muszę powiedzieć mea culpa, bo powinienem czytać wszystko żeby wyrzucać śmiecie, ale już jakiś czas temu przestałem czytać większość twoich postów, bo każdy piszesz w niewygodnym do czytania wierszowym formacie, piszesz wierszami w których owszem zawierasz bardzo dużo emocji co jest bardzo miłe dla mojej empatii, ale z drugiej strony mój umysł bardzo nie lubi czytania w 30 linijkach czegoś co można zmieścić w 3-4 ;P

......
:thumbright: ja kończę na 4 tej linijce
easy russian
 
Czwartej od końca czy od początku? O:)
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok
luth napisał(a):Twoje posty boja sie nieistnienia i polaczenia z absolutnem :D

Nie ,nie boją się ,lecz każdy post to jest myśl - myśl z niemyślenia (absolutu) :D
Zresztą ,mi to wsio JEDNO ,róbta jak chcecie moderatorskie Dziubki .
Ja tam mam swoje forum i tam kieruję tak ,że nie kieruję w ogóle. Samowolka :) Forum dobrze się trzyma i nikt nie narzeka :)

Przebudzona - NIMFO a wiesz, ja lubię czytać Twoje posty (o ich merytoryce się nie wypowiadam :lol: ) - kupę Śmiechu mam zawsze ,gdy je czytam :lol: Uwielbiam!
przebudzona-NIMFA napisał(a):kiedyś był większy porządek i wiecej osób się udzielało mądrych teraz się im odechciało czytać bzdur
itp;;

Kiedyś ... :)
Tu i teraz Słonko Świa(t)ci.

przebudzona-NIMFA napisał(a):od kąd w tematach zaczeły się wkurzające posty nie na temat nie chce się pisac wogóle ani tym bardziej czytać

To nie pisz i nie czytaj, jakiś problem w tym widzisz ?

przebudzona-NIMFA napisał(a):nie chcę się denerwować ludzie wchodząc tu widzą bałagan więc znikają

Nie oceniaj wszystkich po Sobie, bo nie wszyscy są tacy jak Ty :)

przebudzona-NIMFA napisał(a):szukając czegoś mądrego

Szukaj w Sobie.

przebudzona-NIMFA napisał(a):wyższy standard

Absolutny Standard :)

przebudzona-NIMFA napisał(a): już sama sinsemilla pisała w temacie nie na temat myśle ,powinna tam pozostac z sinbardem

Nie zrobię tego dla Ciebie :*
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
Myślę, że teraz mamy już wystarczająco dużo znaków sugerujących, że z forum jest trochę do zrobienia...

Ale do rzeczy.
1. Pomysł Sinbarda z kolorkami jest trochę nietrafiony, bo nie zawsze pisze się posty czysto offtopowe. W większości są one na temat, po czym następuje dygresja. Dlatego jest bardzo trudno rozgraniczyć moment, w którym dany post powinien zostać oznaczony kolorem "spam".

Na forach storytellingowych jest zasada, że kiedy wychodzimy z narracji i chcemy przekazać jakąś wiadomość do współgracza, wsadzamy to w kwadratowe nawiasy i piszemy małą czcionką. Np:
(...) rzucił się w pogoń za uciekinierem, wyciągając jednocześnie sztylet. Spróbował nim rzucić, celując w plecy złoczyńcy.
[Napisz, czy mi się udało. Mam nadzieję, że nie masz żadnej zbroi pod tym płaszczem :P]


Jeśli chcemy stosować jakikolwiek podział, sugerowałbym właśnie taki. Offtop z boku, małą czcionką, (najlepiej z podaniem konkretnego adresata), wtedy wszyscy niezainteresowani go omijają i są zadowoleni. A w całości offtopicowych postów nie piszemy w ogóle / są kasowane. Jeśli ktoś ma ochotę kontynuować offtopic jako osobny temat, to idzie z tym na Podwórko albo Priva. I finał.

2. Myślę, że pisanie czakrą serca też nie jest złe, o ile wnosi coś do tematu. A jeśli nie... Cóż, na pewno lepiej jest pisać bzdury poetycko niż narracyjnie (a takie też zdarza się tu czytać :P), bo wtedy przynajmniej jakoś ratuje je chwytająca za serce ekspresja emocjonalna ;)
Generalnie uważam, że ludzie powinni mieć wolność zarówno słowa, jak i formy, w jaką to słowo ubierają. Nie zwalnia to ich oczywiście z troski o innych userów i świadomości, że jeśli piszą nieczytelnie, to stwarzają innym trudność w odbiorze i będą omijani. Każdy powinien sam ocenić, co chce osiągnąć.

3. Co do meritum, samej ankiety: cóż. Miejscami nie są to jednoznacznie wykluczające się odpowiedzi. Zaznaczyłbym obie, bo:
- nie chcę rezygnować ze swobody pisania.
- nie chcę też chaosu i nieczytelności.

Ale zaznaczyłem opcję drugą, kierując się ostatnim zdaniem, o drugorzędności. Oczywiście, że najważniejsze jest, by forum miało sens merytoryczny, a dopiero potem emocjonalny. Co nie zmienia faktu, że jedno drugiego nie wyklucza.

Uważam, że jest możliwy do osiągnięcia kompromis w tym zakresie. Należy konkretniej ustalić, czego oczekujemy od ludzi, zakreślić im ramy, w których mają się poruszać i uwypuklić cel forum. Powinno ono być jak najbardziej merytoryczne, ale też przyjazne i miłe. Przy czym warto pamiętać, że bycie przyjaznym i miłym NIE równa się (a przynajmniej nie musi się równać) sianiu wszędzie kolorowego offtopu i wkurzaniu połowy forum swoją flower power.

Można być przyjaznym i miłym, pisząc jednocześnie mądre posty. Tak mi się przynajmniej zawsze wydawało.

Aloha!
Bubeusz Mężczyzna
 
Posty: 286
Dołączył(a): 12 lis 2007, 15:11
Wszystko jest względne. Sam fakt, że moderatorzy pytają o zdanie, sugeruje, że należą raczej do (zbyt?) "łagodnych" typów. A skoro tak, nie spodziewałbym się masowych usunięć nawet po zwycięstwie opcji "wartość merytoryczna".
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon
Kolory to wspaniały pomysł i jeśli jest to możliwe to naprawdę wyglądałoby to pięknie.
Bubu mówiłem przecież, że kolory powinny być trzy - nie dwa.
Dajmy na to:
-Zielony - posty związane z tematem wątku.
-Żółty - posty związane lecz zawierające offtop.
-Czerwony - posty offtopowe.

Wszystko oczywiste i przejrzyste.

Gdzie jest zły punkt w takim rozwiązaniu? : )

Nie ważne z jakiej strony patrzę nie umiem pokazać na żadną wadę takiego rozwiązania...

Pozdrawiam. : )
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Powrót do działu „Wszystko o…”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron