Wszystko inne dotyczące ezoteryki i spraw poruszanych w Przebudzeniu.
Biała mąka? Biblia podaje, że jest lżej strawna niż ciemna. Ja się z tym zgadzam. Polecam rotować zboża czyli jadać je co 3-7 dni. Nie szukam źródła A,E,C,jodu,NNKT w zbożach (bo tam ich nie ma) a poza nimi. Te wymienione to podstawowe składniki do regeneracji, braki ich znacząco nasilają nowotworzenie. Zboża to problematyczne jedzenie. Rozumiem, że nie rozumiesz. Skąd wiem? Siedzę w dietach eliminacyjnych i alergologii i laryngologii i w internie już 23 lata :) . Och nie tylko w celiakli jest nietolerancja zbóż glutenowych, we wielu, wielu, bardzo wielu chorobach.
Ewa BW Kobieta
 
Posty: 95
Dołączył(a): 04 wrz 2006, 00:56
Biblia... Jako źródło wiedzy dietetycznej...

Pieczywo pełnoziarniste /i ogólnie produkty z pełnoziarnistej mąki/ jest generalnie dość dobrym uzupełniającym źródłem błonnika (co nie znaczy bynajmniej że zwalnia z jedzenia warzyw :P ), więc jest zdecydowanie o wiele lepsze od białego pieczywa... Zawiera o wiele więcej składników mineralnych... Nie jest tylko pustymi kaloriami, którymi w zasadzie jest białe pieczywo, z białej mąki, która praktycznie jest rafinowaną skrobią zbożową, właściwie czystym węglowodanem bez większych dodatkowych wartości poza kaloriami...

A jeśli już ktoś chce zrezygnować z produktów zbożowych to prędzej bym chyba radził kaszę gryczaną, czy produkty ryżowe (co prawda ryż to też technicznie rzecz biorąc zboże z tego co pamiętam, ale zupełnie inne, bezglutenowe), ziemniaki...

P.S. A jeśli tak zależy na lekkostrawności, to polecam dietę złożoną kisielu, kaszki mannej i galaretki... Smacznego...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
EWA ja myślałam ,że napiszesz o wibracjach jakie zaobserowałaś jedząc żywność wysokowibracyjną lub niskowibracyjną
też lubię dietetyke ale tu nie na temat piszesz ,co ma żywność wysokowibracyjna do witamin A E C w chlebie ciemnym pełnoziarnistym ?i chorób powodujących
Kochana nikt ci nie każe jeść pełnych ziaren jak jesteś chora lub żle reagujesz ?jedz kasze ,ryź ,ziemniaki itp, jak TIL radzi
najlepiej węglowodanów złożonych 80% / dz.jeść
możesz też jeść wyżej wibracyjne nasiona ,namoczone uprzednio w wodzie wysokowibracyjnej,nie zaszkodzą na nic i mają witaminy
,
Jak masz wysokie wibracje nie masz problemów zdrowotnych , dla zdrowych ludzi pełnoziarnisty chleb jeszcze razowy jest o wiele lepszy {nie będe wypisywać co dobrego ma,medycznie bo to nie na temat } na pewno jest wyżej wibracyjny niż biały chleb węglowodan prosty z chemią sztuczną spulchniaczami itd,,to ma niższe wibracje od ciemnego chleba.
Jak ktoś jest chory to wogóle powinien uważać co je
A jęśli masz taką potrzebę podzielenia się o chlebie i chorobach prosze ,nie pisz tu ,bo to nie na temat , tylko pomiesza w TYM temacie
polecam
zakładaj nowy wątek /temat i tam opisz problem dietetyczny chleba i innych chorób to na pewno ciekawe i na pewno jest też mase takich forów zdrowotnych, ale nam tu raczej chodzi o podnoszenie wibracji poprzez jedzenie a nie ich obniżanie, co włąśnie powoduje choroby ciała ducha i umysłu,

nie zawsze medycyna konwencjonalna czy wyuczona dietetyka ma się pozytywnie do spraw ducha wyskowibracyjnego a nawet zdrowia psychicznego.
nie piszemy też tu o dietach odchudzających ,oczyszczajacych czy zdrowych tylko wysoko lub niskowibracyjnych co może się pokrywać lecz raczej , medycyna i dietetyka nie ma się tu do tematu ,nijak ,może wystapić błąd ,


ps

np lekarze nieświadomym starszym osobom doradzają picie koniaku{,pozornie tylko polepsza jak narkotyki ,powoduje spustoszenie w mózgu im starszy koniak ,tym gorzej} przed snem a to szkodzi na wysokie wibracje i to bardzo osobom starszym szczególnie przed snem podnoszą się wibracje bardziej niż w dzień i przed śmiercią też się podnoszą , a alkohol je bardzo obniża i mają problemy ze snem,bez snu mają depresje itp.problemy psychiczne {np. schizofrenia }=z czakrami i problemy najważniejsze z ulokowaniem odpowiednio ducha po śmierci ,kiedy powinnismy się przenieść na wyższe poziomy z 3-uj wymiaru a tu nam siiedzi na ogonie jakiś byt astralny i mamy schiza
Logika trzymająca społeczności głównie cywilizacja zachodnia,{w niskich wibracjach przez np alkohol }= w sztywnych ramach, blokuje prawdziwą naturę ekspresji,wśród straców o określonej konfiguracji pracy pęków czakr ,nieprawidłowo pracujacych ,co wywołałoby m.in uczucie strachu= problem z czarką serca lub 2-gą czakrą ,najczęściej lewą co ułatwia istotom gadzim i innym bytom utrzymywanie nad nimi kontroli,opętania której nie są świadome ,
Podczas śmierci, jazń trójwymiaru człeka , dopiero co ociekająca z iluzji światopoglądowych, po zapytaniu swego ciała pęku indygo, często mylnie branego za "boga" nie może doświadczyć naturalnych zjawisk ani prawidłowych doświadczeń ,gubi się i nie wie co się dzieje i kim oni są ? :twisted: ,
ale to już zbaczam z tematu

wiem o zywności wyskowibracyjnej nie wszyscy wiedzą i mylą z wiedzą medyczną zdrowotną dietetyczną ,
bo to nowe zagadnienia i nie ma wykładów na ten temat ani książek ,
jedynie czucie wibracji lub to co pisałam w poprzednich postach
lub tu są badania
http://sahajayoga.pl/?page_id=623
można samemu robić te doświadczenia jeśli znasz się
Pokochaj wyraź wdzięczność miłość przyciągniesz serce=instrument poznania Są takie rzeczy w życiu co serce zna powody a rozum ich nie pozna Ile jest spraw co stają się jasne kiedy spojrzysz na nowo MIŁOŚCIĄ
http://www.youtube.com/watch?v=_8lK9Wy4 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=Ec8Yui1P ... ure=fvwrel
http://www.youtube.com/watch?v=WzAPpe75e7o
http://www.youtube.com/watch?v=frv6FOt1BNI
http://www.youtube.com/watch?v=cOGUqAGR ... re=related
Avatar użytkownikaprzebudzona-NIMFA Kobieta
szukam oświeconych NAUCZYCIELI
 
Posty: 212
Dołączył(a): 07 cze 2010, 22:40
Lokalizacja: POLSKA
Droga życia: 11
Typ: ciągle zmienna bo doświadczam
ja dietetyką też się zaciekawiłem na studiach (wykładowczyni była zajebista), i z tego co wiem to biały ryż czy mąka to tylko "rdzeń" nasiona a to co najważniejsze dla nas to łupiny okalające te nasiona i w nich jest to co najlepsze. dlatego powinno się jeść mąkę typ +2000 i brązowy ryż. nie pamiętam jak było dokładnie z ziemniakami ale w mundurkach mi smakują lepiej, dla mnie są smaczniejsze. hehe Til w biblii też jest, że dla człowieka jest najlepsza jest dieta składająca się z jarzyn. :)
Jestem Bogiem i na kogo spojrzę, tego kocham, ponieważ jestem wszystkim, co widzę i kocham to, czym jestem.
Avatar użytkownikaBobBlunt
Żyć aby kochać, kochać aby żyć
 
Imię: Jestem, który jestem
Posty: 311
Dołączył(a): 11 lut 2011, 00:10
Til napisał(a):Biblia... Jako źródło wiedzy dietetycznej...
Zawiera o wiele więcej składników mineralnych...


przecież w biochemi Harpera i Streyera to pisze co cytuję. Ciemnoziarniste produkty zbozowe nasilają osterporozę, ucieczke wapnia, arytmię, anemię.

Til napisał(a):Biblia... Jako źródło wiedzy dietetycznej...

Pieczywo pełnoziarniste /i ogólnie produkty z pełnoziarnistej mąki/ jest generalnie dość dobrym uzupełniającym źródłem błonnika (co nie znaczy bynajmniej że zwalnia z jedzenia warzyw :P ), więc jest zdecydowanie o wiele lepsze od białego pieczywa... ...


Powiedz to osobie z chorym zołądkiem, powiedz to osobie z chorą dwunastnicą, powiedz to osobie z chorą watrobą i trzuską powiedz to osobie z rakiem jelita grubego i osobie po przeszczepie narządowym. A rozchoruje sie bardziej
Ostatnio edytowano 01 lis 2011, 20:53 przez Ewa BW, łącznie edytowano 1 raz
Ewa BW Kobieta
 
Posty: 95
Dołączył(a): 04 wrz 2006, 00:56
Jeżeli chodzi o wibracje - zauważam, że czerwone pokarmy budują czerwony kolor w aurze, pomarańczowe pokarmy - pomarańczowy, żółte-żółty, zielone - zielony. Warto jadać kolorową, naturalną żywność i przyrządzać ją w miły dla oka i smaczny sposób.Białe warzywa naprawiają wszystko co się da - miejsca słabsze.
Warto nie jadać mrożonych warzyw.
W zdrowym ciele zdrowy duch. I dbanie o zdrowe ciało jest dbaniem o aurę i czakry i z drugiej strony dbanie pokarmami o aurę/czakry to tworzenie zdrowego ciała.
Ewa BW Kobieta
 
Posty: 95
Dołączył(a): 04 wrz 2006, 00:56
Szczerze mówiąc, myślałem że już gdzieś to tu pisałem, ale może pomyliło mi się z innym tematem. Wszystko co piszę na temat żywienia, opieram na wiedzy na temat żywienia osób zdrowych i odnosi się do osób zdrowych (czy z nadwagą, bo ponad 50% naszego społeczeństwa ma nadwagę, więc to w pewnym sensie 'norma'). O temacie żywienia osób chorych poza stanami ostrymi, tudzież poza tym co podaje się osobom z pewnymi stanami w szpitalu - nie mam zbytniego pojęcia, dlatego osobę z przewlekłą chorobą wątroby czy trzustki wysłałbym do specjalisty, a w kwestii diety do dietetyka. Podobnie po przeszczepie narządowym. Podobnie z rakiem jelita grubego (chociaż tego zapewne starałbym się zoperować o ile nie byłby w stanie uniemożliwiającym operację).
Niedrożności i podniedrożności to nie są stany fizjologiczne, podobnie jak nie są nimi choroby układu trawiennego i cała masa innych chorób.
Inaczej będzie jeść osoba z rodzinną hipercholesterolemią, inaczej osoba z cukrzycą, inaczej osoba z miażdżycą, inaczej osoba z nadciśnieniem - jest mnóstwo chorób każda z których wymaga nieco innych modyfikacji żywienia.

Nie jestem pewien ile osób wypowiadających się na tym forum ma dyplomy z dietetyki czy medycyny itp. oraz doświadczenie w kwestiach żywienia osób chorych wystarczające żeby choćby sugerować diety dla takich osób. Jeśli ty Ewo masz odpowiednie wykształcenie i doświadczenie zawodowe (nie chodzi mi o czytanie ksiażek itp. na temat diet/żywienia, tylko dyplom i pracę w zawodzie związanym z tymi kwestiami, z pełną odpowiedzialnością cywilno-prawną dotyczącą porad zdrowotnych), to potrafię przyjąć na słowo że masz rację.

Natomiast nadal utrzymuję moje twierdzenie z wcześniejszych postów że wyroby pełnoziarniste są lepsze od tych z białej mąki, jeśli mówimy o osobach zdrowych.
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Ewa BW napisał(a):Jeżeli chodzi o wibracje - zauważam, że czerwone pokarmy budują czerwony kolor w aurze, pomarańczowe pokarmy - pomarańczowy, żółte-żółty, zielone - zielony. ....Białe warzywa naprawiają wszystko co się da - miejsca słabsze.
Warto nie jadać mrożonych warzyw.
.

EWA to ciekawe zauważenie twoje , tylko kochana ,skąd dokładniej wziełaś tą wiedzę?
podja linka jak znajdziesz ,a może sama sprawdzałaś ?
opisz wiecej o tej metodzie bo to ciekawe

Napisz też dokładniej dlaczego nie należy jadać mrożonych warzyw ?
,ja jak wiem w zimie jak nie ma żadnych to lepiej jeśc mrożone niż żadnych,

bo wiadomo najlepsze i najwyżej wibracyjne jest prosto z drzewa czy krzaka świeże :thumbright:
Pokochaj wyraź wdzięczność miłość przyciągniesz serce=instrument poznania Są takie rzeczy w życiu co serce zna powody a rozum ich nie pozna Ile jest spraw co stają się jasne kiedy spojrzysz na nowo MIŁOŚCIĄ
http://www.youtube.com/watch?v=_8lK9Wy4 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=Ec8Yui1P ... ure=fvwrel
http://www.youtube.com/watch?v=WzAPpe75e7o
http://www.youtube.com/watch?v=frv6FOt1BNI
http://www.youtube.com/watch?v=cOGUqAGR ... re=related
Avatar użytkownikaprzebudzona-NIMFA Kobieta
szukam oświeconych NAUCZYCIELI
 
Posty: 212
Dołączył(a): 07 cze 2010, 22:40
Lokalizacja: POLSKA
Droga życia: 11
Typ: ciągle zmienna bo doświadczam
Skąd wzięłam? Z obserwacji własnych. Marchewkojady rozwijają C2, pomidoro- czy mięsojady rozwijają C1 i zwieksza się u nich ilość pieniędzy, frytkojady czy ziemniako-żółtkojady rozwijają C3 aż nie przegną z cholesterolem bo im wyższy tym bardziej się z nim nie dogadasz. Taki wie więcej i mimo kwitnącego bezrozumia będzie szedł w zaparte.
Til, odpowiadam prawnie za to co mówie i piszę od 23 lat, z zawodu jestem lekarzem i piszę książki o dietach i udzielam wykładów.
Przebudzona Nimfa, nie wiem jak bardzo wysoko wibrowaloby mleko - osobie nadużywającej go - będzie szkodzić. Jednemu wywoła ekzemę, drugiemu świądy, a trzeci będzie miał przewlekłe chrząkanie.
-nie wiem jak wysoko wibrowałaby cytryna - osobie może wywołac ból żołądka, świąd skóry,
-nie wiem jak wysoko wibrowałyby owoce - nadmiary ich widac najczęsciej w reakcjach skórnych czy objawiają się dolegliwością zołądkową. Osoba z niedomagającym żołądkiem będzie stronić od wysokowibrujących owoców.
-nie wiem jak wysoko wibrowałyby żółtka, osoba z nietolerancją żółtek będzie miała po nich dolegliwości
-nie wiem jak wysoko wibrowałyby orzechy laskowe, osoba urodzona w lutym-marcu i nadużywajaca zbóż - nawet na nie nie popatrzy.
Til, ja Cie nie przekonuję, Biblia też - nie, może przekona Cię Medycyna sprzed 4 tysiecy lat?
"Taoistyczna praktyka – bigu, której przestrzeganie jest nieuniknionym warunkiem osiągnięcia długowieczności opiera się na przekonaniu, że pięć gatunków ziarna, a mianowicie ryż, proso, pszenica, owies, groch, to jednocześnie pożywienie Trzech Robaków (sanchong). Trzy Robaki to siły zła, które zmierzają do tego by skrócić życie człowieka, powodując różne choroby. Post ma niwelować działanie Trzech Robaków. Pierwszy z tych robaków, żyje w głowie (ma wywoływać głuchotę, ślepotę, choroby zębów, włosów i inne „w głowie”, także nieprzyjemny oddech), drugi w sercu (ma wywoływać dolegliwości serca, astmę, choroby rąk), trzeci w okolicy pępka (ma wywoływać dolegliwości wszystkich narządów położonych w brzuchu, skóry, choroby nóg, dolnej części kręgosłupa, reumatyzm i osłabienie woli) (28). Odpowiedzialne są kolejno za grzech urojenia, nienawiść i żądze. Długie życie (changsheng busi) jest celem większości kierunków taoizmu religijnego. Do osiągnięcia go służy powstrzymywanie się od spożywania zbóż i grochu. Najważniejszymi ceremoniami są święta postu w czasie, których dozwolony jest tylko jeden posiłek dziennie i w zasadzie polegają na wyznaniu grzechów, które uważane są za powód wszystkich chorób. Aby wyrzeczenie smaku zbóż było skuteczne, adept rozpoczynający praktykę >bigu< nie powinien pić alkoholu, jeść mięsa, powinien się on wyrzec wszystkiego, co ostre (analogia z buddyjską Szkołą Białego Lotosu)." - cytat z mojej ksiązki, w profilu link.
Na marginesie dodam ze chodzi o Robaki energetyczne, które znajdując dobre pożywienie w aurze (wadliwe przekonania) zaczynają wnikać do wnętrza.... :lol: :)
Ewa BW Kobieta
 
Posty: 95
Dołączył(a): 04 wrz 2006, 00:56
Hmmm... Czyli z tego wynikałoby że np. ziemniaki czy gryka są w porządku?
A co np. z ostatnio popularnym orkiszem (czyli gatunkiem pszenicy) - też niedobry, czy jako niezmieniany przez ludzi przez ostatnie co najmniej paręset lat jest ok? ;P

A mrożonki? Poza sezonem - np. w trakcie naszej zimy zdawałoby się że mogą być lepsze niż owoce/warzywa, które są sprowadzane, a żeby je sprowadzać zwykle pryska się rozmaitymi fungicydami, pestycydami itp. żeby się nie popsuły po drodze - natomiast z mrożonkami nie ma takiej potrzeby, a dodatkowo mrożenie w zasadzie nie szkodzi składnikom odżywczym w nich zawartych...

A jeśli chodzi o wibracje... Ja osobiście polecam filtry do wody, od kiedy kupiłem sobie filtr dzbankowy mogę wreszcie pić herbatę z warszawskiej wody i czuję się dobrze ;)
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
TIL
1 met. na wodę czysta i zdrową tzw ,żywa woda najlepiej podnieść wibracje wody np,zamrażając ją w tem ok -15 do -25 st. C tak żeby zamroziła się nie cała woda , aby było miejscde na osiadanie syfu na dole np. w butelce odwracając ją wsadzasz do zamrażarki po wyjęciu wylewasz z dołu bród ,doglądzasz i potem wiesz jak długo ten proces trwa
każdy teraz ma zamrażarkę
2 lub wystawiać wodę na słoneczko w zimie też jest słońce ,sprawdź i porównaj wodę jak super smakuje i ta warszawska też polepszy smak ,nawet najgorsza ,wytrącają się szkodliwe substancje jak postoi na słóncu ok 1-3 h
3 samemu można nawibrować też wodę i jedzenie

EWA ,to co piszesz nie ma nic wspólnego z żywnością wysokowibracyjną , piszesz nie na temat
Myśle ,że w tym temacie nie masz już nic do napisania bo widzę nie znasz się na wyskowibracyjnym jedzeniu ,wiem nie ma tego w necie za dużo
PRZENIOSŁAM TWÓJ WĄTEK W INNY TEMAT tam dopisuj PROSZĘ dalej
link niżej

post39453.html#p39453


hm ,EWO ,jeśli to nie jest reklama twojej stronki i diet podpięta pod ten temat ,,, #-o zaciekawisz a potem skasujesz .......
to zakładaj proszę nowy temat o dietach i tam dziel się za darmo swoimi pozytywnymi spostrzeżenieniami dietetycznymi ,a nie tylko straszysz negatywnie CUDAMI robakami taoistycznymi zabobonami nie popartymi żadnymi badaniami naukowymi ani niczym
Taoizm to religia, na którą składa się filozofia taoistyczna wraz z wielobóstwem oraz zabobonami ludowymi i magicznymi. Z taoizmu wywodzą się niebezpieczne praktyki, jak np. medytacje ruchowe tai-chi, wróżbiarstwo (Księga Zmian I-ching), czy feng-shui niby (poszukiwanie równowagi energetycznej).


EWO możesz wpisać diety które polecasz też
tu niżej

podworko/piszcie-co-lubicie-jesc-i-co-umiecie-gotowac-przepisy-prosze-t3268.html

po to załozyłam tamte tematy ,żeby tu nie mieszać i pisac tylko o żywności wysokowibracyjnej

EWA założyłam dla ciebie nowy temat przeniosłam o tych robakach opisz tam
wiecej osób to przeczyta bo ciekawe choć może to bzdura

PS wracając do tematu
Obecnie podnoszą się wibracje na ziemi poszerza się świadomość kolektywna PRZECHODZIMY transformację komórkową Ciało eteryczne człowieka zaczyna szybciej wibrować. Ta szybkość porusza mocniej strukturę molekularną. Silniejsze energie wpływają mocniej w nerwy, muskuły, naczynia, w skórę i gruczoły hormonalne zwiększając w nich wibracje. System nerwowy wysyła silniejsze impulsy i system endokrynologiczny produkuje już inne mieszanki chemiczne. i to norma zmienia się w nas DNA
Kiedy człowiek odżywia się niewłaściwie wówczas spowalnia albo w ogóle zatrzymuje proces transformacji komórkowej. W chwili kiedy zauważymy zmiany w ciele fizycznym powinniśmy pomóc sobie odpowiednio się odżywiając. Od tej pory jest dla człowieka bardzo ważna jego dieta, która zasadniczo wpływa na naturalne fizyczne uleczanie.
Należy wprowadzić w swój jadłospis dużo surowych warzyw i owoców.

MYŚLĘ ZE TEMATY MOŻNA POŁĄCZYĆ dla rozjaśnienia
praktyka/jakpozbyc-sie-niskiej-swiadomosci-na-nowa-wysoka-enegrie-dna-t2144.html
Ostatnio edytowano 04 lis 2011, 15:06 przez przebudzona-NIMFA, łącznie edytowano 6 razy
Pokochaj wyraź wdzięczność miłość przyciągniesz serce=instrument poznania Są takie rzeczy w życiu co serce zna powody a rozum ich nie pozna Ile jest spraw co stają się jasne kiedy spojrzysz na nowo MIŁOŚCIĄ
http://www.youtube.com/watch?v=_8lK9Wy4 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=Ec8Yui1P ... ure=fvwrel
http://www.youtube.com/watch?v=WzAPpe75e7o
http://www.youtube.com/watch?v=frv6FOt1BNI
http://www.youtube.com/watch?v=cOGUqAGR ... re=related
Avatar użytkownikaprzebudzona-NIMFA Kobieta
szukam oświeconych NAUCZYCIELI
 
Posty: 212
Dołączył(a): 07 cze 2010, 22:40
Lokalizacja: POLSKA
Droga życia: 11
Typ: ciągle zmienna bo doświadczam
Hmmm... Ja w sumie wodę sam energetyzuję, ale zwykle nie pamiętam o tym - tylko jak rzeczywiście czuję że ta woda jest nie taka jak trzeba...
Z resztą, ogólnie kieruję się głównie własnym wyczuciem, słucham siebie, swojej intuicji - zwykle wiem kiedy żywność trzeba doładować a kiedy jest w porządku...
Kocham gotować i zawsze mam wrażenie że to co samemu się ugotuje - nawet jeśli nie z najlepszych, nie z najbardziej organicznych itd. składników, to kiedy gotuje się, przygotowuje, próbuje, wkłada się w to serce i masę swojej energii, przez co takie posiłki są najlepsze, najbardziej naenergetyzowane. Kiedy przygotowuję jakiś posiłek aż czuję jak mi umysł i energetyka śpiewa ;) Potem aż miło się je i nawet odgrzewane (bo zwykle w sporych ilościach gotuję żeby nie gotować co chwilę to na 2-3 dni robię) potem jest o wiele lepsze niż cokolwiek innego ;)
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
TIL opisz jak wibrujesz sam energetycznie wodę / żywność , podaj metodę /metody swoje opisz dokładniej proszę .
OPISZ też proces jak odczytujesz ,że żywność trzeba doładować energetycznie lub jak masz złe przeczucie ,że coś jest nie tak opisz co czujesz? a jak wiesz rozpoznajesz ,że jest ok :thumbright:

Ja opiszę potem jak ja rozpoznaję jedzonko tak na szybko i łatwo do sprawdzenia , ale też nie zawsze pamiętam sprawdzać

A to zgadzam się z tobą ,że jak samemu coś się ugotuje jest superowsze wkłada się swoją energię raczej pozytywną ,i dlatego nie lubię chodzić do restauracji gdzie kucharze są / bywają naładowani negatywnymi energiami /emocjami NISKOWIBRACYJNYMI np są zestresowani ,nerwowi , oszukują itp ,mają negatywne niskowibracyjne energie,{ które trafiają wtedy do potraw }są nastawieni tylko na zysk nie na smak ,
po jedzeniu można poznać w jakim nastroju emocjonalnym jest kucharz
takie jedzenie jest niedobre nawet w smaku a co dopiero ile mają w sobie negatywnej energii / niskich wibracji
Pokochaj wyraź wdzięczność miłość przyciągniesz serce=instrument poznania Są takie rzeczy w życiu co serce zna powody a rozum ich nie pozna Ile jest spraw co stają się jasne kiedy spojrzysz na nowo MIŁOŚCIĄ
http://www.youtube.com/watch?v=_8lK9Wy4 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=Ec8Yui1P ... ure=fvwrel
http://www.youtube.com/watch?v=WzAPpe75e7o
http://www.youtube.com/watch?v=frv6FOt1BNI
http://www.youtube.com/watch?v=cOGUqAGR ... re=related
Avatar użytkownikaprzebudzona-NIMFA Kobieta
szukam oświeconych NAUCZYCIELI
 
Posty: 212
Dołączył(a): 07 cze 2010, 22:40
Lokalizacja: POLSKA
Droga życia: 11
Typ: ciągle zmienna bo doświadczam
Hmmm... W zasadzie jeśli chodzi o wyczuwanie że coś jest 'niskie energetycznie', to zwykle po prostu mam takie wrażenie że to jest 'fuj' i 'błe'... To dość trudno sprecyzować i opisać... W pewnym sensie jakby było brudne, ubabrane w czymś paskudnym... Dla moich synestetycznych odczuć to trochę jakby wyglądało jak zapach ziemi, brązowo pachniało... ogólnie skojarzenia są błotno-brudowo-brązowo-nieprzyjemne :P
Jeśli skoncentruję się na tym, zamknę oczy, albo skoncentruję się wystarczająco na 'wewnętrznym wzroku' żeby przestało mi przeszkadzać fizyczne widzenie, zwykle widzę te 'brudy energetyczne' jako brązowawo-szarawo-brudne zanieczyszczenia, trochę jak chmurkowate kłębki energii wewnątrz danych przedmiotów...

Jeśli chodzi o energetyzowanie ich, zwykle robię to przy pomocy złoto-srebrno-pachnącej wodą-niebiesko smakującej-dzwoniącej dźwiękiem niebieskich szklanych dzwonków-świetlistej energii z Góry (prawdopodobnie to ta sama energia której używają reikowcy i nazywają ją Reiki, ja nigdy nie byłem inicjowany, ale widząc jak ktoś jej używał, czułem że to to samo, ponadto ktoś kto jest inicjowany a komu wierzę w tej kwestii stwierdził że 'mam Reiki') - wyciągam swoją świadomość w górę w pewnym sensie prosząc i przyciągając tą energię żeby napłynęła do mnie, wypełniając mnie i przeze mnie do oczyszczanego/ładowanego przedmiotu. Zwykle wtedy widzę/odczuwam jak ta energia płynąc przez przedmiot odrywa z niego fragmenty tych negatywnych 'kłębków' energii i wymywa je, zabierając ze sobą wypływając dalej i do ziemi... Kiedy już nie ma więcej żadnych brudów, kończę ładowanie - część przesyłanej energii zawsze pozostaje w przedmiocie...

Stosowałem tą metodę tak do oczyszczania i ładowania rozmaitych przedmiotów, jak i jedzenia i napojów... Jak dla mnie działa świetnie ;)
Po takim potraktowaniu wszystko jest pachnąco-kolorowo-świecąco-jasno-smaczne...

Tak... Kiedy piszę o takich rzeczach zdecydowanie odczuwam braki jakie mają języki jakie znam w opisywaniu synestetycznych doznań związanych z rozmaitymi energiami i tym jak je odbieram ;P
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
przebudzona-NIMFA napisał(a):TIL
1 met. na wodę czysta i zdrową tzw ,żywa woda najlepiej podnieść wibracje wody np,zamrażając ją w tem ok -15 do -25 st. C tak żeby zamroziła się nie cała woda , aby było miejscde na osiadanie syfu na dole np. w butelce odwracając ją wsadzasz do zamrażarki po wyjęciu wylewasz z dołu bród ,doglądzasz i potem wiesz jak długo ten proces trwa
każdy teraz ma zamrażarkę
2 lub wystawiać wodę na słoneczko w zimie też jest słońce ,sprawdź i porównaj wodę jak super smakuje i ta warszawska też polepszy smak ,nawet najgorsza ,wytrącają się szkodliwe substancje jak postoi na słóncu ok 1-3 h
3 samemu można nawibrować też wodę i jedzenie

EWA ,to co piszesz nie ma nic wspólnego z żywnością wysokowibracyjną , piszesz nie na temat
Myśle ,że w tym temacie nie masz już nic do napisania bo widzę nie znasz się na wyskowibracyjnym jedzeniu ,wiem nie ma tego w necie za dużo
PRZENIOSŁAM TWÓJ WĄTEK W INNY TEMAT tam dopisuj PROSZĘ dalej
link niżej

post39453.html#p39453


hm ,EWO ,jeśli to nie jest reklama twojej stronki i diet podpięta pod ten temat ,,, #-o zaciekawisz a potem skasujesz .......
to zakładaj proszę nowy temat o dietach i tam dziel się za darmo swoimi pozytywnymi spostrzeżenieniami dietetycznymi ,a nie tylko straszysz negatywnie CUDAMI robakami taoistycznymi zabobonami nie popartymi żadnymi badaniami naukowymi ani niczym
Taoizm to religia, na którą składa się filozofia taoistyczna wraz z wielobóstwem oraz zabobonami ludowymi i magicznymi. Z taoizmu wywodzą się niebezpieczne praktyki, jak np. medytacje ruchowe tai-chi, wróżbiarstwo (Księga Zmian I-ching), czy feng-shui niby (poszukiwanie równowagi energetycznej).


EWO możesz wpisać diety które polecasz też
tu niżej

podworko/piszcie-co-lubicie-jesc-i-co-umiecie-gotowac-przepisy-prosze-t3268.html

po to załozyłam tamte tematy ,żeby tu nie mieszać i pisac tylko o żywności wysokowibracyjnej

EWA założyłam dla ciebie nowy temat przeniosłam o tych robakach opisz tam
wiecej osób to przeczyta bo ciekawe choć może to bzdura

PS wracając do tematu
Obecnie podnoszą się wibracje na ziemi poszerza się świadomość kolektywna PRZECHODZIMY transformację komórkową Ciało eteryczne człowieka zaczyna szybciej wibrować. Ta szybkość porusza mocniej strukturę molekularną. Silniejsze energie wpływają mocniej w nerwy, muskuły, naczynia, w skórę i gruczoły hormonalne zwiększając w nich wibracje. System nerwowy wysyła silniejsze impulsy i system endokrynologiczny produkuje już inne mieszanki chemiczne. i to norma zmienia się w nas DNA
Kiedy człowiek odżywia się niewłaściwie wówczas spowalnia albo w ogóle zatrzymuje proces transformacji komórkowej. W chwili kiedy zauważymy zmiany w ciele fizycznym powinniśmy pomóc sobie odpowiednio się odżywiając. Od tej pory jest dla człowieka bardzo ważna jego dieta, która zasadniczo wpływa na naturalne fizyczne uleczanie.
Należy wprowadzić w swój jadłospis dużo surowych warzyw i owoców.

MYŚLĘ ZE TEMATY MOŻNA POŁĄCZYĆ dla rozjaśnienia
praktyka/jakpozbyc-sie-niskiej-swiadomosci-na-nowa-wysoka-enegrie-dna-t2144.html


PYTANIE DO EWABW I CIEBIE

Nimfa jestem kobietą, która nie słyszała o wibracjach, nie ma zdolności by zobaczyć aurę, nie mogę ocenić - nie wiem czy to się robi i jak? jaka żywność gdy ją kupię jest nisko a jaka wysoko wibracyjna-musiałabym poczytać coś o tym temacie więc mam pytanie- jakie z waszych dwóch podejść jest dla mnie lepsze?
niskowibracyjna żywność jest niewłaściwym jedzeniem tak samo jak wg podejścia EWABW np. ziarna zbóż czy to o czym piszecie to nie są metody, które wy znacie, macie zdolności by to wszystko dostrzec a skutek dla ludzi jest podobny?
Skoro każda z Was pisząc tutaj wie swoje to może zamiast znów rozdzielać swoją wiedzę zastanówcie sie o co chodzi w wiedzy , którą obie posiadacie bo Ja nauczyłam się jak stosować dietę ale póki co nie wiem jak nauczyć się wibracji? Co się więc liczy: efekt dla człowieka? metoda? czy coś innego być może czego nie widzę co wynika z waszych postów- postrzeganie wibracji to metoda? skoro można sposobem nawibrowąć wodę? czy ekologiczne będzie wyżej wibracyjne ? czy ty widząca wibrację nimfo możesz wziąść jedzenie do ręki i zmienić mu wibrację? czy istnieje taka metoda? taki dar?
Ziarenko Kobieta
 
Posty: 443
Dołączył(a): 08 sie 2011, 01:11
Droga życia: 5

Powrót do działu „Inne”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron