- czyli MY. Przedstaw się, jeżeli jesteś nowym użytkownikiem. Nasze autobiografie, zainteresowania i wszystko inne.

Re: Witam Serdecznie (-;

Post 06 paź 2011, 00:15

Hmmm... Coś mi się zdaje że znam to co opisujesz...
Z moich obserwacji: większość z 'nas' - osób które inaczej niż większość ludzi nie 'zasnęła' w wieku ~5 lat, albo przebudziła się bardzo szybko po tym, ma potem jakieś problemy - zwykle przejściowe. Zwykle depresje...
U mnie osobiście to było związane z silną empatią i spontanicznymi przebłyskami telepatii od dziecka... Przez to nauczyłem się kontrolować swój umysł i emocje tak mocno, że zablokowałem prawie całkiem własne emocje... A to po pewnym czasie się nawarstwia i zaczyna wrzeć pod pokrywką...
Hmmm... Tak... Ludzie jak maszyny? W pewnym sensie tak... Chociaż dla mnie bardziej jak kawałki mięsa które jeszcze ma swoją fizjologię i się rusza... W gruncie rzeczy prawie to samo co dowolna materia nieożywiona, tylko chwilowo pobudzona do życia, ale nie na długo...
Postrzeganie czasu nie punktowo jak większość ludzi też nie pomaga ;P
I ten stan kiedy wszystko, w tym samego siebie obserwuje się beznamiętnie, z boku...
Podobnie empatia i te przebłyski telepatii sprawiające że wie się co ludzie zrobią i powiedzą zanim się spyta...

Hmmm... Tak, 'opętanie przez własny umysł' to świetne sformułowanie... Oddaje to w dość pełny sposób ;)

Co do reiki: myślę że tak jak z wszystkim w szeroko pojętej 'magii', najważniejsza jest wiara, bo to przez nią umysł sięga w miejsca których istnienia byśmy normalnie nie podejrzewali... Ja całej manipulacji energii o której ludzie piszą książki i długie poradniki nauczyłem się sam, bo robiłem to od dziecka... Nie napotkałem jeszcze takiej energii do której nie można by uzyskać dostępu bez inicjacji... Chociaż pewnie z inicjacją jest łatwiej - szczególnie jeśli ktoś w danej dziedzinie nie jest zaawansowany - bo daje coś w co można łatwiej uwierzyć niż w zwykłe 'po prostu zrób to' ;P
Z resztą tak samo jest z tymi symbolami które otrzymuje się przy inicjacjach - bardziej zaawansowani reikowcy mówią że w sumie nie są do niczego potrzebne - tylko na początku są na prawdę potrzebne, żeby łatwiej skoncentrować swoją wolę... ;)
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Witam Serdecznie (-;

Post 08 paź 2011, 01:42

Til- trafne spostrzeżenie, ja też zauważyłam że ci ''Inni'' ludzie mają podobne problemy,depresje,fobie,lęki,empatia na bardzo wysokim poziomie ,nadwrażliwość, oobe, telepatia , sny ld, ale to pewnie są efekty uboczne budzenia się...
Jeśli chodzi o empatie to przysparza mi wiele problemów,czasem wręcz czuję ból innej istoty,jej cierpienie,a to jest cholernie męczące.Również doświadczam spontanicznych przejawów telepatii i myślę że na pewno rozwinę ją w przyszłości ale wszystko w swoim czasie(-;
Avatar użytkownikaenergia_milosci
...wszystko jest w Tobie...
 
Imię: Aleksandra
Posty: 76
Dołączył(a): 30 wrz 2011, 00:39
Droga życia: 11
Typ: 4 w 7
Zodiak: Byk

Re: Witam Serdecznie (-;

Post 08 paź 2011, 01:54

Hmmm... Tak, empatia jest pięknym darem pozwalającym współodczuwać dobre emocje innych, ale jednocześnie jak większość tych wrodzonych darów jest jednocześnie przekleństwem, bo nie można jej wyłączyć kiedy przebywa się w towarzystwie cierpiących, zdenerwowanych, złych ;P
A telepatią w sumie ostatnio dopiero zacząłem się interesować, bo właśnie poczułem że to teraz... Ciekawa i bardzo fajna dziedzina, ale póki co trudno mi ją wykorzystać w jakiś kontrolowany sposób zazwyczaj ;)
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Witam Serdecznie (-;

Post 08 paź 2011, 10:58

Witaj Olu,
podoba mi się jak wibrują Twoje posty : ) Dziel się śmiało wrażeniami !
Chyba tez poszukam jakiegoś kursu Reiki, zastanawiam się od dawna.

jak wygląda w ogóle ta "inicjacja" ?
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5

Re: Witam Serdecznie (-;

Post 08 paź 2011, 16:08

Til napisał(a):Hmmm... Tak, empatia jest pięknym darem pozwalającym współodczuwać dobre emocje innych, ale jednocześnie jak większość tych wrodzonych darów jest jednocześnie przekleństwem, bo nie można jej wyłączyć kiedy przebywa się w towarzystwie cierpiących, zdenerwowanych, złych ;P


Wyłączyć może i nie można, ale doświadczenie uczy patrzeć na zło i zdenerwowanie z tej dobrej 'strony' . Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - i to jest pozytywne myślenie - w 'dzisiejszym' złu, ujrzeć 'jutrzejsze' dobro.
Jeśli coś wydaje się złe, to zbyt krótko na to patrzymy. :-)
Miłość kreuje Dobro.
:-D
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Witam Serdecznie (-;

Post 08 paź 2011, 17:29

Tak, ale problem w tym, że jeśli ma się wokół siebie np. 20 (nie mówiąc już o autobusie gdzie mieści się ponad 60 podobno ;P ) złych, smutnych, rozczarowanych i pogrążonych w marazmie czy depresji osób, i odczuwa się wszystkie ich emocje praktycznie tak silnie jak swoje własne, dosyć trudno jest na to patrzyć z tej pozytywnej perspektywy jeśli się tego nie blokuje chociaż częściowo ;P
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Witam Serdecznie (-;

Post 09 paź 2011, 20:19

Dziś zakupiłam kamień- kalcyt błękitny w związku z moją chorobliwą empatią i nadwrażliwością,ciekawa jestem efektów czy ktoś już testował?
Mam zamiar nosić go w kieszeni.Podobno łagodzi emocje i negatywne myśli innych osób żeby tak bardzo nie uderzały w osobę noszącą ten kamyk(-;

W opisie znalazłam to:

Kalcyt błękitny służy ludziom wrażliwym i delikatnym, ponieważ ma łagodzące działanie dla emocji. Ucisza wpływ bodźców zewnętrznych i pozwala zrelaksować się, zabezpiecza przed myślami i energiami innych ludzi, szczególnie tymi negatywnymi i nieprzyjemnymi. Jest jak aura subtelnego błękitnego światła, która otacza osobę noszącą go.
Osobom które są w trakcie procesu twórczego kalcyt błękitny daje głębszy dostęp do inspiracji, otwiera na badanie podświadomości, aby pojawiały się wyraźne symbole i znaki. Błękitny kalcyt stymuluje zdolności intuicyjne i parapsychologiczne, sprzyja jasnowidzeniu, telepatii i znajdowaniu cudownych rozwiązań dla trudnych problemów.
Taki kamień można podarować pesymiście. Kalcyt błękitny uczy w jaki sposób własne wybory i działanie powiązane są z rzeczywistością, jak słowa i myśli, nawet te niewypowiedziane, przyciągają konkretne wydarzenia. Pomaga przestawić umysł na pozytywne myśli i pomysły na wyjście z jakiejś sytuacji, wspiera pracę z afirmacjami.
Avatar użytkownikaenergia_milosci
...wszystko jest w Tobie...
 
Imię: Aleksandra
Posty: 76
Dołączył(a): 30 wrz 2011, 00:39
Droga życia: 11
Typ: 4 w 7
Zodiak: Byk

Re: Witam Serdecznie (-;

Post 09 paź 2011, 21:12

Jeśli chcesz nosić go przy sobie - zadbaj by nie uderzał o klucze/telefon/puderniczkę/inne metalowe przedmioty, gdyż jest to kamień dosyć miękki i łatwy w zarysowaniu.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: Witam Serdecznie (-;

Post 09 paź 2011, 23:25

Jak to jest z tymi kamieniami?
Avatar użytkownikakaku Kobieta
 
Imię: KAKU
Posty: 156
Dołączył(a): 22 kwi 2010, 19:11
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: BYK

Re: Witam Serdecznie (-;

Post 10 paź 2011, 00:18

Hmmm... Tak, ciekawy kamyk z tego co wiem, chociaż nigdy nie nosiłem go ze sobą.
Natomiast minerały ogólnie tak na prawdę same w sobie mają niewielkie działanie - o wiele silniejszy jest efekt koncentracji naszych umysłów na nich. To dopiero wtedy taki kamień rozkwita - kiedy odpowiednio się go naładuje, zaprogramuje swoją intencją, postara się żeby działał tak jak się chce żeby działał...
Zadbaj o niego, a on zadba o ciebie ;)
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Powrót do działu „Ludzie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron