Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Re: Codzienne badanie Pism

Post 20 wrz 2011, 19:35

soook napisał(a): Ja, soook jestem WOLNY ! Nie jestem niewolnikiem boga , nie jestem niewolnikiem bogactwa . :D
W przyjaźni jestem ze Słońcem , Ziemią i samym sobą .
.

Niewolnik to nie wróg. To zupełnie inna płaszczyzna rozważań.
Bycie niewolnikiem Boga to zaszczyt. Cel życia.
Natomiast twierdzenie, że jestem w przyjaźni ze Słońcem i Ziemią, albo z samym sobą to określenia i słowa bez głębszej treści. Takie na pokaz. Ble. Ble.,
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39

Re: Codzienne badanie Pism

Post 20 wrz 2011, 21:05

Bycie niewolnikiem Boga to zaszczyt. Cel życia.
Być może jest to zaszczyt ale tylko dla tych, którzy stracili zdolność oceny sytuacji i dali sobie wmówić, że są niewolnikami. Można służyć wymiarowi boskiemu, nawet poświęcić całą swoją egzystencję. Najpierw jednak, trzeba wejść w bezpośredni kontakt z tym wymiarem. Ci, którzy takiego kontaktu nie posiadają lecz jedynie cytują bez namysłu zdania innych - często chybione lub wręcz fałszywe - wprowadzają samych siebie i całe swoje otoczenie w błąd, co dalekie jest od tego, czego oczekuje od nas Bóg.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: Codzienne badanie Pism

Post 20 wrz 2011, 21:24

Izajasza 45 : 7

7 Ja tworzę światło i stwarzam ciemności,
sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę.
Ja, Pan, czynię to wszystko.

JaH WaH - demon , obojnak . Lokalny satrapa , watażka tej części wszechświata .


.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -

Re: Codzienne badanie Pism

Post 21 wrz 2011, 06:01

Środa 21 września

"We wszystkim pragniemy postępować uczciwie" (Hebr. 13:18).

Żyjemy w czasach powszechnej nieuczciwości, toteż może nie być łatwo przeciwstawiać się pokusie do wprowadzania w błąd pracodawcy. Niejeden poszukujący zatrudnienia ucieka się do jawnych kłamstw.
Aby zdobyć lepszą lub popłatniejszą pracę, wyolbrzymia w życiorysie informacje dotyczące na przykład wykształcenia czy doświadczenia zawodowego. A wielu już zatrudnionych udaje, że wykonuje swoje zadania służbowe.
Tymczasem wbrew zasadom przyjętym w firmie zajmują się oni własnymi sprawami — czytają materiały niezwiązane z pracą, prowadzą prywatne rozmowy telefoniczne, wysyłają e-maile lub SMS-y albo buszują po Internecie.
Prawdziwi chrześcijanie uważają uczciwość i prawdomówność za swój obowiązek.
Czytasz:
(Przysłów 6:16-19) "Jest sześć rzeczy, których Jehowa naprawdę nienawidzi; owszem, siedem jest rzeczy obrzydliwych dla jego duszy: wyniosłe oczy, język fałszywy i ręce, które przelewają krew niewinną, serce knujące nikczemne zamysły, stopy, które śpiesznie biegną do złego, świadek fałszywy, który szerzy kłamstwa, oraz każdy, kto wznieca swary między braćmi"

Dlatego w czasie, za który otrzymują wynagrodzenie, zajmują się pracą.
Czytasz:
(Efezjan 6:5-8) "Wy, niewolnicy, bądźcie posłuszni tym, którzy są waszymi panami w sensie cielesnym, z bojaźnią i drżeniem w szczerości waszych serc, jak Chrystusowi, nie przez służbę dla oka jako przypodobujący się ludziom, lecz jako niewolnicy Chrystusa, wykonujący wolę Bożą z całej duszy. Służcie jako niewolnicy mający dobre skłonności, tak jak dla Jehowy, a nie dla ludzi, bo wiecie, że każdy — cokolwiek by dobrego uczynił — otrzyma to z powrotem od Jehowy, czy jest niewolnikiem, czy wolnym".

Sumiennym podejściem do niej przynoszą też chwałę swemu niebiańskiemu Ojcu.
(1 Piotra 2:12) "Trwajcie w swym szlachetnym postępowaniu wśród narodów, żeby w tym, co mówią przeciw wam niczym złoczyńcom, mogły dzięki waszym szlachetnym uczynkom, których są naocznymi świadkami, wychwalać Boga w jego dniu przeglądu".
Pozdrawiam
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39

Re: Codzienne badanie Pism

Post 21 wrz 2011, 08:03

Księga wyjścia 3 : 21, 22


21 Sprawię też, że Egipcjanie okażą życzliwość ludowi temu, tak iż nie pójdziecie z niczym, gdy będziecie wychodzić. 22 Każda bowiem kobieta pożyczy od swojej sąsiadki i od pani domu swego srebrnych i złotych naczyń oraz szat8. Nałożycie to na synów i córki wasze i złupicie Egipcjan».

JHWH , namawia i inspiruje , do kradzieży . Złoto , srebro , szaty . Okradł rękami Izraelitów , Egipcjan .


.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -

Re: Codzienne badanie Pism

Post 21 wrz 2011, 10:51

Miłujący Prawdę napisał(a):Bycie niewolnikiem Boga to zaszczyt. Cel życia.

Ha! Jakże pięknie podsumowałeś swoje poglądy i wiarę ;)
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Codzienne badanie Pism

Post 21 wrz 2011, 22:00

Zgodzę się z Bluh'em ,że Biblia jest zlepkiem tego co chcieli przyjąć, a co odrzucili ze wszystkich ewangelii nasi czcigodni bracia z kościoła katolickiego. Nikt z nas nie wie na ile tłumaczenia są poprawne i na ile nie są sfałszowane księgi. Dajmy na to Stary testament odrzuca od siebie od razu każdego miłującego dobro, wierzącego bardziej, czy mniej katolika. Jest bardziej krótkim zarysem historii rodów naszych poprzedników. Dlaczego? Jak można wzywać do wojny będąc Nieskazitelnym? :) Zastanówmy się. Jak czytałem Stary Testament, to mnie te niejednokrotne wzywania Boga do wojny zaczęły nudzić. Czytało się to jak historię krzyżaków, morderców bez sumienia. Wojna to wojna, po której stronie byś nie stał, to i tak nie jesteś lepszy od wroga, bo też mordujesz. Nasz piękny kościół, historie nawracania pogan, tak jak rzymianie tępili chrześcijan, jedna bajka.

Nawet psalmy są skalane złem i gniewem Boga, co wywołuje w ludziach strach, który ma za zadanie podporządkować biednych zabobonnych ludzi kościołowi. Nawet odpusty kiedyś były za pieniądze i co bogatszy to sobie odkupił dosłownie winy. A piękne cytaty się podobają, no jasne, tylko, że te z Nowego Testamentu, które głosił Jezus.
Ja zawsze to powtarzam każdemu kto wchodzi na tematy religijne i udaje zatwardziałego katolika: Jezus jakby nie zmartwychwstał, to by się w grobie przewrócił, jakby się dowiedział, co nasi bracia z kościoła zrobili z jego przekazami i tym co miał na myśli. :)
Bo jak każdy by pojmował nauki Jezusa i doświadczył takich ,,cudów" jakich on dokonywał, to by dopiero się działo,albo wykonało :)
Chciałbym pobierać nauki u takiego mistrza, bardzo chętnie, bo jak dokonywał tego, co mówi pismo, to kroczył dobrą ścieżką.
Następna sprawa, to wielu katolików chodzi do kościoła, a po części wogóle przyjmuje do siebie,że ktoś taki jak Jezus mógł żyć i zmartwychwstać. Bolączka się sieje, jak ktoś docieka, czy Jezus wogóle zmartwychwstał i czy wogóle umarł? I wtedy wywiad Watykanu wysyła szpiegów lepszych niż James Bond,żeby sprzątnąć śmieci i zatuszować jakiekolwiek wątpliwości. Mniejsza z tym, czy zmartwychwstał, czy umarł jak każdy z nas, bo to zapewne dla wielu nie jest ważne. Z tego co pismo przekazuje, miał parę niezłych akcji, zwanych potocznie ,,cudami" i celem większości ludzi na tym forum jest osiągnąć taki poziom rozwoju jak on. Nieważne,czy doświadczając tych wszystkich rzeczy zasięgną innych przekazów, wogóle nie związanych z Biblią, bo jak Jezus tego chciał, aby zrozumieć kim jestesmy, to chyba by się nie obraził, że osiągnęliśmy to w innym systemie, przecież jest we wszystkim i przez wszystko. :)
Michał1987 Mężczyzna
Żyjąc w Świetle
 
Imię: Michał
Posty: 76
Dołączył(a): 11 sie 2011, 23:40
Droga życia: 11
Zodiak: byk

Re: Codzienne badanie Pism

Post 21 wrz 2011, 22:04

Wypowiedź Tila: Ha! Jakże pięknie podsumowałeś swoje poglądy i wiarę ;)
Mój komentarz: Jakby to był facebook, to bym wcisnął ,,lubie to" :D
Michał1987 Mężczyzna
Żyjąc w Świetle
 
Imię: Michał
Posty: 76
Dołączył(a): 11 sie 2011, 23:40
Droga życia: 11
Zodiak: byk

Re: Codzienne badanie Pism

Post 22 wrz 2011, 00:17

Michał1987 napisał(a): Jezus jakby nie zmartwychwstał, to by się w grobie przewrócił, jakby się dowiedział, co nasi bracia z kościoła zrobili z jego przekazami i tym co miał na myśli. :)

Całe szczęcśie, tym, co miał na myśli, to nic nie zrobili, bo myśli, to myśli :)

Jakiś czas temu dumałam sobie właśnie na ten temat...
Ludzie spisali to co Jezus mówił, spisali co robił, a co miał w swej głowie - to niewypowiedziane, także i nie spisane :)

soook napisał(a):Izajasza 45 : 7

7 Ja tworzę światło i stwarzam ciemności,
sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę.
Ja, Pan, czynię to wszystko.


.

Pomyślność i niedola ?
BRAK CELU!

Co to za bóg, który tworzy niedolę?
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Codzienne badanie Pism

Post 22 wrz 2011, 08:26

Odpowiedź dla sinsemilli:
Jak dojdziemy do takiego poziomu rozwoju, co Jezus, to zrozumiemy, co miał na myśli :)
Michał1987 Mężczyzna
Żyjąc w Świetle
 
Imię: Michał
Posty: 76
Dołączył(a): 11 sie 2011, 23:40
Droga życia: 11
Zodiak: byk

Re: Codzienne badanie Pism

Post 22 wrz 2011, 08:57

Księga wyścia 12 : 29 30

29 O północy Pan pozabijał wszystko pierworodne Egiptu: od pierworodnego syna faraona, który siedzi na swym tronie, aż do pierworodnego tego, który był zamknięty w więzieniu, a także wszelkie pierworodne z bydła. 30 I wstał faraon jeszcze w nocy, a z nim wszyscy jego dworzanie i wszyscy Egipcjanie. I podniósł się wielki krzyk w Egipcie, gdyż nie było domu, w którym nie byłoby umarłego


JHWH morduje w nocy .


.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -

Re: Codzienne badanie Pism

Post 28 wrz 2011, 18:57

soook napisał(a):Księga wyścia 12 : 29 30 29 O północy Pan pozabijał wszystko pierworodne Egiptu: od pierworodnego syna faraona, który siedzi na swym tronie, aż do pierworodnego tego, który był zamknięty w więzieniu, a także wszelkie pierworodne z bydła. 30 I wstał faraon jeszcze w nocy, a z nim wszyscy jego dworzanie i wszyscy Egipcjanie. I podniósł się wielki krzyk w Egipcie, gdyż nie było domu, w którym nie byłoby umarłego JHWH morduje w nocy .



Proszę , opowiedzieć , o tej opisanej " sytuacji ".
Kto z Czytających , powie słowo w sprawie powyżej .

.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -

Re: Codzienne badanie Pism

Post 28 wrz 2011, 19:06

soook napisał(a):
soook napisał(a):Księga wyścia 12 : 29 30 29 O północy Pan pozabijał wszystko pierworodne Egiptu: od pierworodnego syna faraona, który siedzi na swym tronie, aż do pierworodnego tego, który był zamknięty w więzieniu, a także wszelkie pierworodne z bydła. 30 I wstał faraon jeszcze w nocy, a z nim wszyscy jego dworzanie i wszyscy Egipcjanie. I podniósł się wielki krzyk w Egipcie, gdyż nie było domu, w którym nie byłoby umarłego JHWH morduje w nocy .



Proszę , opowiedzieć , o tej opisanej " sytuacji ".
Kto z Czytających , powie słowo w sprawie powyżej .

.

Ciekawo jak pozabijał ? Własnymi rękami ?
To jak jak św. Mikołaj, który przynosi prezenty wszystkim dzieciom w jedną noc :D

No ale jakby...to po co ?
:)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Codzienne badanie Pism

Post 28 wrz 2011, 19:31

sinsemilla napisał(a):To jak jak św. Mikołaj, który przynosi prezenty wszystkim dzieciom w jedną noc


.....dobre :D i bocian ,dzieci . I bóg pisany , zbawienie . Te litery , te slogany , te programy .
Tak spogladając na , słońce . To cieplo i światło tego , "słońca" , daje radość i tchnienie , Ziemi całej .
Jak tak z poranka , słońce nie poświeci , to żaden bug ( :D ) pisany i wielbiony , nie da . Życia Tchnienia .

Ale , ale . Slońce nic nie potrzebuje i pożąda , od kogoś i czegoś .

Bóg jest programem wgranym w przeplot myśli . No , program ten , obejmuje i inne planety .
jesli , ktoś od ciebie coś chce , pomyśl. W prawdzie , nie ma pożądania .


.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -

Re: Codzienne badanie Pism

Post 28 wrz 2011, 19:38

soook napisał(a):W prawdzie , nie ma pożądania .


.


T A K ! :)
.

Ludzie wyrzekają się wiele (np. nie wolno mi pić, nie wolno mi palić), a "Bóg" ma SAME żądania :D

Właśnie. Brak pożądania i wszystko WOLNO ! :)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości