Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Re: Codzienne badanie Pism

Post 15 wrz 2011, 23:05

Bluh napisał(a): Pisząc "Góra" mam na myśli wszystkich duchowych pomocników, od Opiekuna, poprzez inne istoty, aż nawet do samego Ojca. Dodam, że przekaz jest często bardzo barwny - połączenie obrazu(jasnowidzeniem) z dopowiadanymi słowami(jasnosłyszenie) + sprawdzenie tego na skalach/wahadełkiem. Pojawia się też jasnowiedzenie - coś po prostu się wie.

Źródełko! :)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Codzienne badanie Pism

Post 15 wrz 2011, 23:30

ma wiele form i wielką ilość pomocników :)
Avatar użytkownikasosnowiczanin Mężczyzna
patrzy w horyzont wydarzeń
 
Imię: Bartosz
Posty: 167
Dołączył(a): 04 wrz 2011, 02:55
Lokalizacja: Sosnowieś
Zodiak: Ognisty Tygrys

Re: Codzienne badanie Pism

Post 16 wrz 2011, 06:43

nuntisunya81 napisał(a):
Miłujący Prawdę napisał(a):Żeby wielbić Boga w sposób cieszący się Jego uznaniem(...)
Aby nasze wielbienie podobało się Jehowie(...)

Mam awersje, kiedy ktoś mówi mi, że mam być taki i taki, żeby dostać cukiereczka albo buziaka w policzek.
Nosz kura... to ja już bym miał więcej wyobraźni niźli Bóg tworząc Adama i Ewę,
bo po cóż mi by byli mało kreatywni, betonowi wyznawcy, strojący się w schematyczne szare piórka, aby mi się przypodobać?

Nie tak jest. Widzisz w sposób ograniczony, zaślepiony. Jehowa zrobił tak wiele dla ludzi, że zasługuje na lojalność inteligentnych stworzeń. Lojalność ta musi jednak być wynikiem miłości, która rodzi się i utwierdza w oparciu o wiedzę i poznanie. Czytasz:
(Jana 17:3) "To znaczy życie wieczne: ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa".
Czy to masz?
Chyba nie! Cóż więc?! Błądzisz. I tyle.
nuntisunya81 napisał(a):No więc jako szef wszystkich szefów rozegrałem to inaczej, podzieliłem się na kawałeczki i każdy ten kawałeczek dostał iskrę bożą. Iskrę Boga - szefa.
Indywidualizm, wolność, kreatywność, radość, love i tworzenie są cechami charakteru moich dzieci

Dostałeś wolną wolę. Sam decydujesz jaka droga idziesz. Rzecz w tym byś będąc na tej drodze słyszał głos potwierdzający Twój wybór. Czytasz w Księdze Izajasza 30:20, 21:
Twój Wspaniały Nauczyciel już nie będzie się ukrywał i twoje oczy zobaczą twego Wspaniałego Nauczyciela. A twoje uszy usłyszą za tobą słowo, mówiące: ‚To jest ta droga. Chodźcie nią’ — gdybyście poszli w prawo lub gdybyście poszli w lewo”.

nuntisunya81 napisał(a):a reszta bogów... no cóż, żeby mogli mnie kochać i czcić potrzebna jest im do tego akceptacja jednego warunku jakim im stawiam: "Jakiego mnie Panie Boże stworzył...takiego mnie masz..."

Nie ma nikogo poza Jehową. Czy więc "reszta bogów" może kogoś interesować?
(Jeremiasza 2:7-8) „I w końcu przyprowadziłem was do ziemi sadu, byście spożywali jej owoc i jej dobre rzeczy. Lecz wyście weszli i skalali moją ziemię; a moje dziedzictwo uczyniliście czymś odrażającym. Kapłani nie mówili: ‚Gdzie jest Jehowa?’ A mający do czynienia z prawem nie znali mnie; pasterze popełniali występki przeciwko mnie, nawet prorocy prorokowali w imieniu Baala oraz chodzili za tymi, którzy nie mogli przynieść pożytku".
(Jeremiasza 2:11-13) "Czy jakiś naród zamienił bogów na tych, którzy nie są bogami?
Lecz mój lud zamienił moją chwałę na coś, co nie może przynieść pożytku.
 Patrzcie na to ze zdumieniem, niebiosa; i wzdrygnijcie się z bardzo wielkiego strachu — brzmi wypowiedź Jehowy —  gdyż mój lud uczynił dwie złe rzeczy: Opuścili mnie, źródło wody żywej, by wykuć sobie cysterny, popękane cysterny, które nie mogą zatrzymać wody’
".
(Jeremiasza 2:27-28) "Mówią do drzewa: ‚Jesteś moim ojcem’, a do kamienia: ‚Ty mnie urodziłeś’.
Lecz do mnie obrócili się plecami, a nie twarzą. I w czasie swego nieszczęścia powiedzą: ‚Racz powstać i nas wybawić!’  „Lecz gdzie są twoi bogowie, których sobie uczyniłaś? Niech powstaną, jeśli potrafią cię wybawić w czasie twego nieszczęścia. Bo ile jest twoich miast, tylu twych bogów, Judo
".
Ci którzy tworzą sobie bogów z kamienia i drewna do nic stają się podobni i wówczas te słowa są słuszne:
.
nuntisunya81 napisał(a):"Jakiego mnie Panie Boże stworzył...takiego mnie masz..."

Zobacz na to:
(Powtórzonego Prawa 32:4-5) "Skała — doskonałe są wszystkie jego poczynania, bo wszystkie jego drogi są sprawiedliwością. Bóg wierności, u którego nie ma niesprawiedliwości; jest on prawy i prostolinijny.  
Oni zaś postępowali zgubnie; nie są jego dziećmi, wada jest ich własna. Pokolenie spaczone i przewrotne!"

I tyle.
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39

Re: Codzienne badanie Pism

Post 16 wrz 2011, 09:33

Bajki o Jehowie opowiadasz, mój drogi. Na jotę nawet nie rozumiesz symboliki biblijnego przekazu. Jak papuga powtarzasz jedynie przeczytane fragmenty, bez uświadomienia sobie ich rzeczywistego znaczenia. To już nawet nie jest zabawne lecz nudne - po prostu.
Pozdrawiam
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: Codzienne badanie Pism

Post 16 wrz 2011, 21:14

Nawet jak , całą dobę będziesz badał pisma , to NIC z tego ! Trzeba Coś zrobić :D

A to , ręcami , a to stopami , a to mózgiem ..... Po badaniu , wnioski i przemyślenia
wprowadż w powszednie życie . Ziemi całej .


.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -

Re: Codzienne badanie Pism

Post 16 wrz 2011, 21:51

sinsemilla napisał(a):WTF!? O jakiej "Górze" piszecie ? :D


Pewnie o Łysej.
W tym fachu już tak mają :lol:

Miłujący Prawdę, dzisiaj odłóż książkę na półkę, dzisiaj oglądamy film:

http://www.youtube.com/watch?v=KE3_jmwqsRU&feature=related
Mamy tylko Siebie.
Avatar użytkownikanuntisunya81
 
Posty: 554
Dołączył(a): 16 lut 2011, 15:27

Re: Codzienne badanie Pism

Post 16 wrz 2011, 22:36

nuntisunya81 napisał(a):
sinsemilla napisał(a):WTF!? O jakiej "Górze" piszecie ? :D


Pewnie o Łysej.
W tym fachu już tak mają :lol:
Nie o Łysej. To już wyjaśniłem.
Jakim fachu? Byciu człowiekiem?
http://wrobelprzemyslaw.pl
Chciałbyś, abym prowadził vlog na tematy poruszane tutaj - zagłosuj.
Masz jakieś propozycje, uwagi co do tego - daj mi znać.
Avatar użytkownikaBluh Mężczyzna
Uzdrowiciel Duchowy Egzorcysta
 
Imię: Przemek
Posty: 75
Dołączył(a): 13 kwi 2010, 23:15
Lokalizacja: Polska

Re: Codzienne badanie Pism

Post 16 wrz 2011, 23:12

Nie wiesz jaka branża ma zloty na Łysej Górze? :lol:
Mamy tylko Siebie.
Avatar użytkownikanuntisunya81
 
Posty: 554
Dołączył(a): 16 lut 2011, 15:27

Re: Codzienne badanie Pism

Post 16 wrz 2011, 23:45

yyy.... skinheadzi???
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: Codzienne badanie Pism

Post 17 wrz 2011, 08:03

leaozinho napisał(a):Bajki o Jehowie opowiadasz, mój drogi. Na jotę nawet nie rozumiesz symboliki biblijnego przekazu. Jak papuga powtarzasz jedynie przeczytane fragmenty, bez uświadomienia sobie ich rzeczywistego znaczenia. To już nawet nie jest zabawne lecz nudne - po prostu.
Pozdrawiam

Forum ma to do siebie, że najłatwiej realizujesz swój wolny wybór, robisz przesunięciem lub kliknięciem myszki.
Na przekonywaniu o większej świadomości rozumienia tekstu wszelkie dyskusje na forach o Biblii polegają.
Ucieka czas i możliwość dojścia do konsensusu.
Powiedz jak rozumiesz.
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39

Re: Codzienne badanie Pism

Post 17 wrz 2011, 11:42

Miłujący Prawdę napisał(a):
leaozinho napisał(a):Bajki o Jehowie opowiadasz, mój drogi. Na jotę nawet nie rozumiesz symboliki biblijnego przekazu. Jak papuga powtarzasz jedynie przeczytane fragmenty, bez uświadomienia sobie ich rzeczywistego znaczenia. To już nawet nie jest zabawne lecz nudne - po prostu.
Pozdrawiam

Forum ma to do siebie, że najłatwiej realizujesz swój wolny wybór, robisz przesunięciem lub kliknięciem myszki.
Na przekonywaniu o większej świadomości rozumienia tekstu wszelkie dyskusje na forach o Biblii polegają.
Ucieka czas i możliwość dojścia do konsensusu.
Powiedz jak rozumiesz.

Wrócimy do tego samego, co kiedyś - Ty będziesz się upierał, że Biblia to dzieło objawione, natchnione przez jedynego Boga Jehowę, a ja wciąż będę twierdził, że jest ona zlepkiem mitów, podlanych rzymsko-izraelickim sosem, który to zlepek - tak na dobrą sprawę - nawet się kupy nie trzyma. Będziesz pisał, że liczba mnoga wyrazu elohim, to sposób oddania czci Bogu, podkreślenia jego chwały a ja ciągle będę prostował, że to była jednak grupa istot, a nie jedna istota.
Widzisz, co chwila mówisz komuś, że jego wizja czy zrozumienie Biblii jest ograniczone. Zdajesz się jednak nie zauważać wcale, że Twoje wypowiedzi świadczą o takim właśnie ograniczeniu. Tak bardzo koncentrujesz się na treści jednej książki, że nie widzisz poza nią niczego innego. Ktoś Ci wbił do łba, że to jest jedyna prawda i wszyscy inni są w błędzie. Ktoś Ci powiedział, że pójdziesz do nieba, jak sprawisz, by parę innych osób "przejrzało na oczy" i dołączyło do Waszego ruchu. Ktoś Ci powiedział to wszystko a Ty to łyknąłeś jak młody pelikan, bo sprawia, że masz cel w życiu (nie Twój własny ale to szczegół), że czujesz się częścią elity (tylko złudzenie ale to szczegół), że zdaje Ci się iż mówisz prawdę (kolejna iluzja). Tymczasem, zza swych grubych klap na oczach, nie widzisz rzeczywistości. Oglądasz jedynie dekorację, zachwycając się jaka ona wielka i wszechmocna. Religie, to systemy zorganizowane do manipulowania ludźmi. Twoja religia w niczym się nie różni od innych. Dopóki to nie dotrze do Twej łepetyny - dopóty będziesz opowiadał banialuki o bożkach typu Jahwe i dopóty będziesz ignorował rzeczywistość.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: Codzienne badanie Pism

Post 17 wrz 2011, 17:48

dosadnie napisane :D ja także uważam, że biblia jest prawdziwa ale za dużo w niej wyczytałem rożnych (ja bym to nazwał) niedopatrzeń, jak by ktoś ją pisał a wcześniej nie spał cały dzień. w samej religii sporo przykładów hipokryzji. uważam, że biblia to tak naprawdę "wielka" opowieść o tym jak było na ziemi od jakby panowania 1 biblijnego człowieka. nie uważam też aby jahwe to był jeden bóg, raczej grupa wielu mistrzów, którzy nauczali ludzi których spotkali w swoim życiu. było ich tak wielu jak było krain na poszczególnych kontynentach. ogólnie na ziemi znajduje się (nie pamiętam gdzie, ale w którymś programie na discovery "leciało") tabliczka, która ma około 80 tys. lat a i tak jest ona kopią oryginału, który ma ponad 100tys. lat. tabliczka ta jest z czasów wcześniejszych niż sumerowie czy atlantydzi, to daje do myślenia. jestem pewien, że biblia nie sięga tak daleko wstecz a napisana została w celach szerzenia niewoli ludzi. nie mam nic do żadnej religii, akceptuję je, ale współczuję jej wyznawcom, którzy nawet nie wiedzą tego, że nie wiedzą. ale nawet oni się nie mylą i mają racje, jak to mówią, prawda jest po stronie każdego.
Ostatnio edytowano 18 wrz 2011, 08:48 przez BobBlunt, łącznie edytowano 1 raz
Jestem Bogiem i na kogo spojrzę, tego kocham, ponieważ jestem wszystkim, co widzę i kocham to, czym jestem.
Avatar użytkownikaBobBlunt
Żyć aby kochać, kochać aby żyć
 
Imię: Jestem, który jestem
Posty: 311
Dołączył(a): 11 lut 2011, 00:10

Re: Codzienne badanie Pism

Post 17 wrz 2011, 17:57

leaozinho napisał(a): co kiedyś


Panie i Panowie!

Tu i Teraz!

Proszę!

:)

BobBlunt napisał(a):którzy nawet nie wiedzą tego, że nie wiedzą. ale nawet oni się nie mylą i mają racje, jak to mówią, prawda jest po stronie każdego.


Piękne !!!
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Codzienne badanie Pism

Post 18 wrz 2011, 05:40

leaozinho napisał(a):Wrócimy do tego samego, co kiedyś - Ty będziesz się upierał, że Biblia to dzieło objawione, natchnione przez jedynego Boga Jehowę, a ja wciąż będę twierdził, że jest ona zlepkiem mitów, podlanych rzymsko-izraelickim sosem, który to zlepek - tak na dobrą sprawę - nawet się kupy nie trzyma.

Niedziela 18 września

"Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów, chrzcząc ich w imię (...) ducha świętego" (Mat. 28:19).

Źródłem tego ducha jest Jehowa, który za jego pośrednictwem otwiera serca i umysły członków klasy oblubienicy, by mogli zrozumieć Słowo Boże, Biblię. Pobudzani tym duchem, kierują zaproszenie do osób spodziewających się żyć wiecznie w raju na ziemi i wyjaśniają im prawdy biblijne.
A co z tymi, którzy przyjmują to zaproszenie, stają się uczniami Jezusa Chrystusa i przekazują je kolejnym osobom?
Im również dopomaga duch. Będąc ochrzczeni ‛w jego imię’, współdziałają z nim i polegają na jego wsparciu.
Pomyśl także o orędziu głoszonym przez pomazańców i rozrastającą się wielką rzeszę.
Pochodzi ono z Biblii — Księgi spisanej pod natchnieniem ducha Bożego.
Zaproszenie to jest więc przekazywane dzięki jego oddziaływaniu. W gruncie rzeczy duch ten kieruje naszymi poczynaniami.
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39

Re: Codzienne badanie Pism

Post 18 wrz 2011, 10:41

To jest "badanie " i pewien aspekt . Wiedzy .

http://youtu.be/z1magCv4LtM

Są hologramy , które dla olbrzymiej ilości ludzi , są realna rzeczywistościa . Tylko
postrzeganie pozazmysłowe umożliwia dostęp do Prawdy Źódła .

Wszystkie oficjalne zmysły , można omamić . Aktualnie na Ziemi realizowana jest
iluzja mająca na celu , zatrzymanie jak największej ilości dusz na płaskiej płaszczyźnie .

Tylko postrzeganie pozazmysłowe , umożliwia wejście na szczyt rozwoju .

Stawiam tezę iż , tzw. WTC, katastrofa smoleńska , i .....są w pewnym zakresie , inscenizacją 3D Holograf .
wiele też , cudów opisanych w biblii, było manifestacją technologiczną . Wiele istot na Ziemi , będących na
świeczniku władzy etc . , to są twory technologiczne . Androidy .

Każdy , czytający ma wolny wybór . Ziemia , Galaktyki , Wszechświaty , oferują poznanie Prawdy .
Ufasz iluzji , pójdziesz z twórcami tej iluzji .
Jest bardzo dobry , wyśmienity Czas Czasów , aby samodzielnie przekroczyć Progi Kłamstwa .

Cofanie się , myślą , czynem ...nawet do jutra , jest błędem . Zajmowanie swojej duszy , aspektami oferowanymi przez
ten świat , jest nieracjonalne .
Nie ,wczoraj , nie jutro , Tu i Teraz . Pionowo !
Powodzenia Szanowni Czytelnicy . Otwarte są Drzwi . :D

.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości