Poza granicami - luźne dyskusje na wszystkie sprawy niezwiązane z Przebudzeniem.

Post 20 sty 2008, 16:45

czas przebiega przez palce :)

Wiecie, jaki jest najlepszy sposób na to, by mieć dużo czasu? :) Pozwolić mu płynąć.

Czytałem gdzieś o takiej metaforze życia jako klepsydry, w której przesypuje się piasek. I że ludzie zawsze stawiają siebie w górnej części tej klepsydry, gdzie im dni umykają, mają ich coraz mniej i wtedy panika i te sprawy.

A gdyby tak siebie postawić na dole tej klepsydry? Spojrzeć na sprawę z innej perspektywy - każdy miniony dzień przychodzi do Ciebie, jest Twój, masz go we wspomnieniach, nikt Ci go nie zabierze :) I tylko czekasz na kolejne dni, na kolejne ziarenka piasku, które zsyła w darze Bóg jak prezenty wypełnione doświadczeniami, przeżyciami, radością, czasem smutkiem.

Wszystko pięknie, tylko - w dzisiejszym świecie nie da się tak żyć. Dzisiejszy świat tryska terminami, umowami, zadaniami, nieprzekraczalnymi harmonogramami i milionem spraw, które trzeba załatwić na wczoraj. W takiej atmosferze nie ma co myśleć o spokojnym przemijaniu. Maturzyści zwłaszcza mogą to potwierdzić :)

Ale, jak mówi Seneka:
"Vita, si uti scias, longa est" - Życie jest długie, jeśli tylko umiesz je używać.

Daje do myślenia. Ale to tylko teoria, a w praktyce to wszystko niewiele zmienia. Problem wynika z tego, że człowiek jest zmuszany do robienia czegoś, czego nie chce robić. Dobrze używać życie, to żyć zgodnie ze sobą. I dlatego nam się nic nie chce i nie potrafimy trzymać się rozpisek, bo rozpiski są wbrew naszej naturze :]

Ale co zrobić, trzeba żyć.. Ja też obracam się non stop w tysiącach harmonogramów, rozpisek, rozkładów, planów, karteczek itd, a w praktyce wiele się nie zmieniło.
Kupiłem nawet książkę o wewnętrznym leniu, która rzekomo miała skończyć problem z brakiem czasu i motywacji. No niestety, jak wygląda życie, każdy wie.. :)
Bubeusz Mężczyzna
 
Posty: 286
Dołączył(a): 12 lis 2007, 15:11

Re: Organizacja czasu...

Post 10 paź 2010, 19:00

Jeśli chodzi o organizacje czasu to da się tego nauczyć,a jak już się nauczy to wchodzi w nawyk sam się o tym przekonałem.Na blogu Link usunięto - Til jest co nie co napisane na ten temat
Ostatnio edytowano 10 paź 2010, 19:14 przez Til, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięcie linka - reklamy
ymiatacz Mężczyzna
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 paź 2010, 18:57

Re: Organizacja czasu...

Post 29 gru 2010, 17:06

Hejka,

Jasne, że organizacji czasu da się nauczyć. Przykładem jestem ja sam :) hehe. Nauczyłem się sam, a teraz dzielę się swoją wiedzą z innymi. :D
Stworzyłem DARMOWY kurs w oparciu o swoje doświadczenia z zarządzaniem czasem. Kiedyś byłem osobą szalenie zdezorganizowaną, odkąd zacząłem pracować w dużym amerykańskim przedsiębiorstwie, w którym poznałem wiele ciekawych metod radzenia sobie z tym problemem, jakość mojego życia zaczęła się diametralnie zmieniać. Teraz po kilku latach stworzyłem DARMOWY KURS. Chcę pomóc innym osiągnąć taką samą poprawę jakości życia, jakiej sam doświadczyłem.

Na kurs można się tu zapisać:
http://zorganizowany.republika.pl

Strona nazywa się Zorganizowany i jest na serwerze Republika pl.

Pozdrawiam,

M.P.
P.A. Mężczyzna
Prześcigaj się, prześcigaj!
 
Imię: Marcin
Posty: 3
Dołączył(a): 29 gru 2010, 16:43
Droga życia: 1
Zodiak: Bliźnięta / Pies

Powrót do działu „Podwórko”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość