Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 20 lis 2010, 12:10

Wszyscy jesteśmy częścią Boga, a więc fraktalnie w pewnym sensie jesteśmy również Bogami. Illuminaci też są częścią Boga-świadomości nieskończoności, Exodius :).
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 20 lis 2010, 12:41

Wszyscy jesteśmy częścią Boga, a więc fraktalnie w pewnym sensie jesteśmy również Bogami. Illuminaci też są częścią Boga-świadomości nieskończoności, Exodius :).

Nie jesteśmy częścią Boga.Bóg jest jeden.Bóg się nie zmienia.My tylko jesteśmy jego stworzeniami.Illuminaci,Masoni i inne kulty Lucyfera myślą w taki sposób że oni są Bogami.Ja też taki byłem w obłęd popadałem myśląc w taki sposób i żałuje teraz.My tylko jesteśmy dziećmi Boga JAHWE.

9. Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu - tych, którzy Mnie nienawidzą,
10. a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań.
6. Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
7. Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie.
11. Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, bo nie dozwoli Pan, by pozostał bezkarny ten, kto bierze Jego imię do czczych rzeczy.
Joel. 2:13
. Rozdzierajcie swoje serca, a nie swoje szaty, i nawróćcie się do JHWH, swojego Boga, gdyż On jest łaskawy i miłosierny, nierychły do gniewu i pełen litości, i żal mu karania!


Ktoś musi być sprawiedliwy na tym świecie a jest nim tylko Pan Bóg JAHWE nikt inny.Czy tobie się podoba czy nie Bóg istnieje i jest może surowy ale sprawiedliwy i chcę jak najlepiej dla swoich dzieci.
Avatar użytkownikaExiodus Mężczyzna
poznanie miłości duchowej
 
Imię: Damian
Posty: 61
Dołączył(a): 22 wrz 2010, 13:21
Lokalizacja: dla bezpieczeństwa
Droga życia: 33
Typ: 4 - Indywidualista
Zodiak: rak

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 20 lis 2010, 14:07

Exiodus napisał(a):9. Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu - tych, którzy Mnie nienawidzą,
(...)
Joel. 2:13
. Rozdzierajcie swoje serca, a nie swoje szaty, i nawróćcie się do JHWH, swojego Boga, gdyż On jest łaskawy i miłosierny, nierychły do gniewu i pełen litości, i żal mu karania!


WTF?! Pierwsze zdanie mówi, iż Bóg jest zazdrosny (skoro jest wszechmocny to czego może zazdrościć? W końcu Biblia zakłada, iż to on wszystko stworzył, więc sam sobie winien...) i karzący, a w niżej podanym zdaniu jest całkowicie na odwrót. I mam ufać takiemu sprzecznemu źródłu? Od razu widać, że ktoś coś kręcił :P

Exiodus napisał(a):Ktoś musi być sprawiedliwy na tym świecie a jest nim tylko Pan Bóg JAHWE nikt inny.Czy tobie się podoba czy nie Bóg istnieje i jest może surowy ale sprawiedliwy i chcę jak najlepiej dla swoich dzieci.


Chce najlepiej, ale gdy ktoś robi coś, co się mu nie podoba to po śmierci unicestwia całkowicie stworzenie (to Twój wniosek)? Cóż, no to mam problem :P W taki sposób nie zdobędzie u mnie szacunku ;) Nie dziwię się ateistom, ponieważ mając za "rodzica" takiego brutalnego, lecz "sprawiedliwego", Boga to każda osoba z poczuciem godności osobistej by się od niego odsunęła. Skoro Bóg wszystko i wszystkich stworzył to powinien wiedzieć, iż nie na wszystkich działają groźby, np. na mnie. Tu ewidentnie widać, iż coś jest nie tak :P Cóż, nieposłuszne ze mnie "dziecko Boga" :P
Avatar użytkownikaRay88 Mężczyzna
 
Imię: Łukasz
Posty: 145
Dołączył(a): 17 paź 2010, 21:11
Lokalizacja: Włocławek
Droga życia: 1
Zodiak: Koziorożec

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 20 lis 2010, 15:17

Exiodus napisał(a):
A gdzie w Biblii jest napisane że Jezus tak mówił? Dawaj coś o tych niemowlakach, gdzie to znalazłeś?

Pozwólcie niemowlętom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im, bo do takich jak one należy Królestwo Boga”.
8) Pozdro!


Ty? Exiodus? Z kogo ty tu próbujesz robić wariata? Ciągle się tu powołujesz na Biblię i każesz nam ją czytać, a chyba najmniej znasz. A może to ty grzeszysz kłamiąc w sprawie Biblii? To chyba przez Ciebie szatan przemawia że ciągle dajesz fałszywe świadectwa. Wiesz, ty chyba z piekła nie wyjdziesz jak tak będziesz łgał :lol:
Mam 4 wydania Biblii,sprawdzałam we wszystkich i nigdzie nie jest o niemowlakach, tylko o dzieciach. Najdokładniejszy cytat: (Marka10:14)
Nie zabraniajcie dzieciom przychodzić do mnie, gdyż do takich jak one należy Królestwo Boże. Oświadczam wam: jeśli ktoś nie przyjdzie do Boga, tak jak dziecko przychodzi do ojca, nie będzie miał wstępu do Jego Królestwa."

To chyba różnica niemowlak a dziecko? Poza tym pisze chyba że nie do dzieci należy Królestwo Boga, tylko do takich jak dzieci. A to jest różnica. To dokładnie to co pisałam w poprzednim poście. Streszczę jeszcze raz. Taki jak ty, wielbłąd wszystko robi ze strachu przed Bogiem, to zresztą w twoich postach widać i czuć. Taki jak Lew jest sam sobie panem. Wierzy tylko w siebie, nie obchodzi go Bóg. Taki jak dziecko nie boi się Boga i jego kary, zwraca się do niego bo mu ufa a nie ze strachu.
Moim planem wobec Ciebie, jest przejawiać się przez Ciebie-Bóg
Zuu Kobieta
 
Posty: 107
Dołączył(a): 25 paź 2010, 21:21
Droga życia: 9
Zodiak: Bliźnięta

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 20 lis 2010, 21:19

Zuu napisał(a):To chyba przez Ciebie szatan przemawia że ciągle dajesz fałszywe świadectwa. Wiesz, ty chyba z piekła nie wyjdziesz jak tak będziesz łgał


Właśnie nie ;) W rozumieniu Exodius'a Bóg nie strąca do piekła, bo to bzdura, a po prostu będzie unicestwiał całkowicie niektóre swoje stworzenia za niewiarę w niego i nie przestrzeganie jego przykazań oraz innych nakazów i zakazów na Sądzie Ostatecznym :P Cóż, nie taka zła opcja ;) Lepsza nicość niż wieczne cierpienie (ateiści są zadowoleni i przy okazji ich wizja pośmiertna by się sprawdziła :P) xD Ale z drugiej strony, co to musi być za niebo, skoro taki surowy jest ten Bóg :P Widać, iż tam nie ma miejsca przynajmniej dla mnie :P

I czasem sobie myślę, iż Exiodus po prostu nas sprawdza, nie pisze tego na poważnie :P Prawie co post widać w jego zdaniach rozmaite sprzeczności, a już co najmniej sam nie przestrzega tego, co cytuje z Biblii, jak to o nieosądzaniu innych czy miłowaniu wrogów ;) Widać, teoria nie idzie w parze z praktyką, jeszcze :P
Avatar użytkownikaRay88 Mężczyzna
 
Imię: Łukasz
Posty: 145
Dołączył(a): 17 paź 2010, 21:11
Lokalizacja: Włocławek
Droga życia: 1
Zodiak: Koziorożec

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 20 lis 2010, 22:35

A może to ty grzeszysz kłamiąc w sprawie Biblii? To chyba przez Ciebie szatan przemawia że ciągle dajesz fałszywe świadectwa. Wiesz, ty chyba z piekła nie wyjdziesz jak tak będziesz łgał

A ty jesteś święcie przekonany że istnieją wieczne męki w ogniu??Więc popierasz tak nie sprawiedliwe miejsce jak piekło i na dodatek mi tego życzysz :| .Mam dla ciebie dobrą wiadomość piekła nie ma i to nie teoria.Katolik??A może świadek Jehowy ciebie tego nauczył.Co do niemowląt nie to wkleiłem pomyłka.
Mam 4 wydania Biblii,sprawdzałam we wszystkich i nigdzie nie jest o niemowlakach, tylko o dzieciach. Najdokładniejszy cytat: (Marka10:14)
Nie zabraniajcie dzieciom przychodzić do mnie, gdyż do takich jak one należy Królestwo Boże. Oświadczam wam: jeśli ktoś nie przyjdzie do Boga, tak jak dziecko przychodzi do ojca, nie będzie miał wstępu do Jego Królestwa."

(15) Przynosili Mu również niemowlęta, żeby na nie ręce włożył, lecz uczniowie, widząc to, szorstko zabraniali im. (16) Jezus zaś przywołał je do siebie i rzekł: Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie i nie przeszkadzajcie im: do takich bowiem należy królestwo Boże. (17) Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego.(Mt18:15-17)Biblia tysiąclecia
(15) Przynoszono także do Niego niemowlęta, żeby się ich [choć] dotknął, lecz uczniowie, widząc to, zabraniali im. (16) Ale Jezus przywołał je do siebie i powiedział: Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie zabraniajcie im. Takich jest bowiem królestwo Boże. (17) Zaprawdę mówię wam: Jeśli ktoś nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, to nie wejdzie do niego. (Mt18:15-17)Biblia Warszawsko-Praska
5) Przynoszono też do niego i niemowlątka, aby się ich dotykał; co gdy widzieli uczniowie, gromili je. (16) Ale Jezus zwoławszy ich, rzekł: Dopuśćcie dziatkom przychodzić do mnie, a nie zabraniajcie im; albowiem takowych jest królestwo Boże. (17) Zaprawdę powiadam wam: Ktobykolwiek nie przyjął królestwa Bożego jako dzieciątko, nie wnijdzie do niego.
Biblia Gdańska
Fakt pewnie pokićkałem z swoimi postami która może być nie zgodna dokładnie z pismem świętym dlatego ja nie zmuszam ale oferuję różne wykłady z Biblii którzy znają lepiej ode mnie.Dlatego podaje linki bo może kogoś zainteresuję.
I czasem sobie myślę, iż Exiodus po prostu nas sprawdza, nie pisze tego na poważnie :P Prawie co post widać w jego zdaniach rozmaite sprzeczności, a już co najmniej sam nie przestrzega tego, co cytuje z Biblii, jak to o nieosądzaniu innych czy miłowaniu wrogów ;) Widać, teoria nie idzie w parze z praktyką, jeszcze :P

Każdy interpretuje Biblie myląc się nikt nie jest doskonały to że ty masz zażalenia to już twój problem.Uczę się jak każdy bo niema żadnej osoby co zna Biblię doskonale.
To chyba różnica niemowlak a dziecko? Poza tym pisze chyba że nie do dzieci należy Królestwo Boga, tylko do takich jak dzieci. A to jest różnica. To dokładnie to co pisałam w poprzednim poście. Streszczę jeszcze raz. Taki jak ty, wielbłąd wszystko robi ze strachu przed Bogiem, to zresztą w twoich postach widać i czuć. Taki jak Lew jest sam sobie panem. Wierzy tylko w siebie, nie obchodzi go Bóg. Taki jak dziecko nie boi się Boga i jego kary, zwraca się do niego bo mu ufa a nie ze strachu.

Takie dziecko,niemowlak nie odróżnia dobra od zła jak Adam i Ewa na początku przy narodzeniu więc jest godzien mieć życie wieczne.A Jezus podaje przykład żeby dorośli ludzie próbowali być tak niewinne jak dzieci.Rozumiesz?A ty się nie wymądrzaj bo to zła wada.Jak atakujecie mnie to się poddaje a wy dalej czyńcie te swoje mantry,reinkarnacje,doświadczanie niby duchowe czy coś tam. :|
Avatar użytkownikaExiodus Mężczyzna
poznanie miłości duchowej
 
Imię: Damian
Posty: 61
Dołączył(a): 22 wrz 2010, 13:21
Lokalizacja: dla bezpieczeństwa
Droga życia: 33
Typ: 4 - Indywidualista
Zodiak: rak

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 20 lis 2010, 23:13

Ray88 napisał(a):Właśnie nie ;) W rozumieniu Exodius'a Bóg nie strąca do piekła, bo to bzdura, a po prostu będzie unicestwiał całkowicie niektóre swoje stworzenia za niewiarę w niego i nie przestrzeganie jego przykazań oraz innych nakazów i zakazów na Sądzie Ostatecznym :P Cóż, nie taka zła opcja ;)
Niektóre stworzenia? , rozumiem, że te nieobrzezane, to nawet bez rozpatrywania. Reszta dopiero na dywanik :lol: Exodius tam jednak trochę kuma. Gorzej z Nowym Testamentem, ale tego oprawcę i zbrodniarza Jahwe nawet trochę zna i wie na co go stać. Tu masz Ray88 rację. Ja do Jahwowego nieba też nie chcę. Tu masz jeden z ciekawych urywków ze Starego Testamentu. Takich podobnych jest więcej
(Ezechiela 9:4)
Pan rzekł do niego: "Przejdź przez środek miasta, przez środek Jerozolimy, i nakreśl ten znak TAW, na czołach mężów, którzy wzdychają i biadają nad wszystkimi obrzydliwościami w niej popełnionymi. Do innych zaś rzekł: Idźcie za nim po mieście i zabijajcie, niech oczy wasze nie znają współczucia i litości. Starca, młodzieńca, pannę, niemowlę i kobiety wybijajcie do szczętu. Zbezcześćcie również świątynię, dziedzince napełnijcie trupami"


Exiodus napisał(a):

Takie dziecko,niemowlak nie odróżnia dobra od zła jak Adam i Ewa na początku przy narodzeniu więc jest godzien mieć życie wieczne.

O ja cie? Znaczy że jak? mamy nie odróżniać dobra od zła? :-k

Exiodus napisał(a):A Jezus podaje przykład żeby dorośli ludzie próbowali być tak niewinne jak dzieci.Rozumiesz?

No właśnie, ja jestem tak cały czas niewinna, chciałam Ci się pochwalić. :lol: A teraz już postaram się zapomnieć co to dobro a co zło, jak niemowlak, to już w ogóle będę niewinna. Ale jaką mam gwarancję że Jahwe jak się nie wkurzy to mnie też nie unicestwi jak te niemowlaki w Jerozolimie?


Exiodus napisał(a):A ty się nie wymądrzaj bo to zła wada.Jak atakujecie mnie to się poddaje a wy dalej czyńcie te swoje mantry,reinkarnacje,doświadczanie niby duchowe czy coś tam. :|

Jak zła wada, rozumiem, że to zaleta? To fajnie, bo się lubię wymądrzać. No, może nie aż tak jak Ty, daleko mi jeszcze do nawracania grzeszników :lol: A Ty się nie poddawaj, nie bądź słabego ducha, bo Jahwe Cię może za to bardzo pokarać w niebie, że jeszcze będziesz nam zazdrościł, że nie robiłeś mantr, i nie jesteś tam gdzie my. :lol:
Moim planem wobec Ciebie, jest przejawiać się przez Ciebie-Bóg
Zuu Kobieta
 
Posty: 107
Dołączył(a): 25 paź 2010, 21:21
Droga życia: 9
Zodiak: Bliźnięta

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 21 lis 2010, 00:05

rozmowa miedzy Anną i Jezusem
Anna:
— Panie Jezu, gorąco Cię proszę, wytłumacz mi to, czego zrozumieć nie potrafię. Chodzi mi o Stary Testament.

Ty jako dobry Ojciec, Bóg Miłosierdzia, Bóg pełen miłości, w Starym Testamencie jesteś Bogiem, który mnie przeraża, którego się lękam. Nie mogę pojąć, jak Ty, Ojcze, mogłeś niszczyć, zabijać, tępić zarówno przeciwników Izraelitów, jak i ich samych, szemrzących i narzekających na pustyni. Płonąłeś, Ojcze, gniewem wobec Kananejczyków, Amorytów i tych wszystkich, którzy zajmowali urodzajne ziemie, przeznaczone przez Ciebie dla Izraelitów... Jak pogodzić, Panie, to wszystko z Nowym Testamentem? Nie słyszałam nigdy wypowiedzi kapłanów na ten temat. Chciałabym poznać prawdę...

Jezus:
— Bóg Ojciec, Moje dziecko, daje wszystko co najlepsze swoim dzieciom. Tak było, jest, i tak będzie.

W czasie, o który pytasz, lud sprzeniewierzał się Bogu na swój sposób. Bóg jest dawcą życia i On Sam decyduje o karze. Jest przede wszystkim MIŁOŚCIĄ i z miłości wypływa Jego troska o człowieka. W czasach Starego Testamentu lud Boży nie usłuchałby samego Mojżesza, gdyby nie poczuł Ręki Boga przez znaki, jakie Mój Ojciec zsyłał, a którymi były kara i nagroda. Te dwa bodźce były jakby wskazówką, którą drogą należy pójść. Lud w ten sposób odróżniał dobro od zła, te dwa pojęcia kierowały jego instynktem. Wybierający dobro — szli za Jahwe, wybierający zło — za bożkami, za złotym cielcem. Kara, wielka kara śmierci, była dla nich odstraszeniem — jakby światłem, że to nie jest droga Jahwe, skoro Sam Bóg wydaje wyrok.

Anna:
— Nauczycielu, a podbój takich państw lub miast jak Jerycho, które było obłożone klątwą...? Izraelitom Bóg kazał podstępem wymordować ten lud, zwierzęta, zniszczyć całe miasto...

Jezus:
— Nie podstępem, lecz roztropnością. Czytając uważnie Stary Testament spostrzeżesz, że lud [tego miasta] mógł rozpoznać Jahwe po znakach i dołączyć do Izraelitów, ale nie chciał. Woleli swoich bożków, przeto Mój Ojciec odwrócił od nich swoje Oblicze. Gdyby lud pogański, słysząc co czyni Jahwe, dołączył do ludu wybranego, dostałby od Mego Ojca w posiadanie ziemie i zostałby ocalony, bo Bóg jest MIŁOŚCIĄ. Śmierć jest karą za grzech. To już masz wyjaśnione w odniesieniu do Adama i Ewy.

Anna:
— Weźmy pod uwagę, czas obecny. W wojnach, np. drugiej światowej, ginęli chrześcijanie, katolicy. Chciałabym skupić się na Polakach—patriotach: kapłanach składających ofiarę z życia, inteligencji polskiej, żołnierzach AK, bliskich memu sercu „Zośce," „Alku," „Rudym"... Przecież ten piękny i szlachetny kwiat młodzieży, jak i drogi memu sercu brat mego taty, Tadeusz — walczący w Powstaniu na Starówce, zamordowany przez Niemców którego ciało wraz z innymi powstańcami zakopano w pośpiechu, w nocy, pod płytami chodnika na Starówce na ul. Kilińskiego — nie ma nawet swego grobu! Dlaczego Bóg Ojciec nie zniszczył faszystów — Hitlera, Stalina i im podobnych szaleńców — by ocalić narody chrześcijańskie?

Jezus:
— Podobasz Mi się, Moja córko. Wreszcie odważyłaś się stawiać trudne pytania Samemu Nauczycielowi. Już ci, dziecko, odpowiadam.

Widzisz, wraz z Moim przyjściem na świat Bóg Ojciec dał ludziom łaskę wolności, która okazała się dla ludzkości zbawienna. To jest wybieranie w wolności bez karania przez Boga Ojca.

Bóg postanowił, że karą będzie grzech [sam w sobie] — człowiek żyjący w grzechu sam ściąga na siebie karę. Oczywiście grzeszący zadaje przy tym cierpienie swemu bratu — tak też było z Kainem, który zabił swego brata Abla.

Bóg Ojciec wszelkie zło dopuszcza ze względu na wolność, jaką dał człowiekowi, i by przez cierpienie jednego człowieka drugi został zbawiony. Tajemnica cierpienia wyjaśniona jest dokładnie w Nowym Testamencie poprzez całe życie na ziemi Moje i Mojej Matki oraz tych, którzy przy Mnie byli.

Bóg dopuszcza istnienie Judaszy; każdy z nich ma szansę [być uratowanym], dopóki trwa jego życie na ziemi. Życie to jest wieczną walką, w której ściera się dobro ze złem. Tajemnica cierpienia zawiera w sobie tajemnicę zbawienia, która pozostaje tajemnicą Boga Ojca.

http://www.objawienia.pl/argasinska/arg23.html
merkaba Mężczyzna
czas ucieka-wiecznosć czeka
 
Imię: krzysztof
Posty: 95
Dołączył(a): 31 paź 2010, 11:46
Droga życia: 33
Zodiak: smok

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 21 lis 2010, 10:15

To nie był Jezus!
— Kościół odnowi się przez krew, tak jak mówi Jan Paweł II. Krwią zostanie [jakby] odkupiony na nowo, wszelki brud zostanie zmyty. Nastanie Nowa Era, Era pokoju i miłości.

Jezus:
— Dużo pokuty, postów, wyrzeczeń i modlitwy, by wstrzymać częściowo kary za grzechy tego świata.

Dużo pokuty. Nawracajcie się, bo bliskie jest Królestwo Niebieskie. Amen. Jezus Chrystus.

W chwilach trudnych, w momentach zagrożeń przyzywaj Maryję: „Matko ratuj, Matko pomóż!" Maryja dysponuje odpowiednim orężem, obroni cię od wszelkiego zła.


To nie był Jezus.To był demon namawia dalej do pogańskich praktyk.Matka Jezusa nie żyje.Tylko Jeszua jest pośrednikiem nikt więcej.
Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!
Avatar użytkownikaExiodus Mężczyzna
poznanie miłości duchowej
 
Imię: Damian
Posty: 61
Dołączył(a): 22 wrz 2010, 13:21
Lokalizacja: dla bezpieczeństwa
Droga życia: 33
Typ: 4 - Indywidualista
Zodiak: rak

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 21 lis 2010, 10:53

Witam

Hej, Exiodus jesteś w poważnym błędzie. Nie mówię tego ażeby się wymądrzać, ale chrześcijaństwo u swoich początków wcale nie przejęło wyobrażeń hebrajskich na temat duszy. Szczególnie Apostoł Paweł zastosował tutaj aparat antropologii greckiej gdzie człowiek składa się z triady ciała, duszy i ducha. Wszystkie te terminy mają swoje określone znaczenie i nie można ich sobie dowolnie interpretować ani tym bardziej utożsamiać podobnie jak to robią współcześni chrześcijanie. Paweł wyrażał całą swoją duchowość za pomocą języka gnozy i misterów. W podobnym tonie zostały także napisane inne księgi Nowego Testamentu, niemniej tłumacze przekładając je na języki nowożytne dokonali zabiegu parafrazy, przez co zagubiono wydźwięk świętego języka, a kolejne interpretacje całkowicie oddaliły nas od pierwowzoru. W czasach Apostołów ówczesna Palestyna była już zupełnie zhellenizowana, nawet co niektórzy Apostołowie noszą imiona greckie (np. Filip). Tak samo słynne kazanie Jezusa dotyczące spożywania ciała i krwi jego, było zupełnym zaprzeczeniem Judaizmu, natomiast stanowiło ukłon w stronę religijności misteryjnej. Oczywiście nie czas i miejsce na szczegółowe wyjaśnienia tych zawiłości, trzeba nam tylko wiedzieć, że pośród tych przekonań funkcjonowała wiara w nieśmiertelność duszy ludzkiej którą podziela nie tylko Nowy Testament, ale także cała patrystyka. Sęk w tym, że pojęcie "dusza nieśmiertelna" jest pojęciem nieprecyzyjnym które odziedziczyliśmy po czasach kiedy to kościół walcząc z gnostycyzmem zastąpił trójczłonowy obraz człowieka dualistyczną wizją ciała i duszy. Jednym słowem historia ukazuje nam jak chrześcijaństwo stopniowo wyzbywa się pierwiastka duchowego, zastępując go "duszą nieśmiertelną". Tutaj rzeczywiście pojawia się problem, ponieważ w wierzeniach pierwszych chrześcijan dusza w przeciwieństwie do ducha nigdy nie była nieśmiertelna, wręcz przeciwnie, ażeby się na nowo narodzić, należało ją uśmiercić jeszcze za życia. Tymczasem niezależnie od duszy, ukryta była w każdym człowieku drogocenna perła, skarb zakopany w ziemi czy obraz Boży w człowieku. Wszystko to są określenia pierwiastka duchowego który nie podlegał zakonowi grzechu, a który stanowił naszą ukrytą boską naturę. Mówiąc więc o nieśmiertelności duszy ludzkiej powinniśmy mieć to wszystko na uwadze, w przeciwnym wypadku nie tylko dopuścimy do pewnego rodzaju gmatwaniny terminologicznej, ale także pogrążymy się w świecie bajek i fantazji jakich dzisiaj niemało.....

Pozdrawiam
Misterium Christi
Avatar użytkownikaApollo Mężczyzna
 
Imię: Apollo
Posty: 397
Dołączył(a): 26 mar 2008, 16:19
Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Droga życia: 8
Zodiak: Wodnik

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 21 lis 2010, 11:38

Hej, Exiodus jesteś w poważnym błędzie. Nie mówię tego ażeby się wymądrzać, ale chrześcijaństwo u swoich początków wcale nie przejęło wyobrażeń hebrajskich na temat duszy

Apollo jeśli chcesz mogę zrobić wykład ale nie teraz ze względy że nie mam czasu i udowodnię tobie że my jesteśmy śmiertelni.A teraz do wszystkich:
2 Tesaloniczan 2:(3) Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia, (4) przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.
2 Tymoteusza 3:(13) Ludzie zaś źli i oszuści coraz bardziej brnąć będą w zło, błądząc sami i drugich w błąd wprowadzając.
2 Tesaloniczan 2:(6) A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie. (7) Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola. (8) A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego. (9) A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów, (10) i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić. (11) I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu, (12) aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości. (13)
Jesteśmy non sto okłamywani:
Objawienie 12:(9) I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie.
Avatar użytkownikaExiodus Mężczyzna
poznanie miłości duchowej
 
Imię: Damian
Posty: 61
Dołączył(a): 22 wrz 2010, 13:21
Lokalizacja: dla bezpieczeństwa
Droga życia: 33
Typ: 4 - Indywidualista
Zodiak: rak

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 21 lis 2010, 14:48

[quote="Exiodus"]

Wszystkie te urywki świadczą o tym że Jezus przyszedł po to aby oznajmić ludziom prawdę która może ich zbawić ale tacy jak Ty mu nie uwierzyli.

Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi;(czyli Stary Testament)
przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga. (JAHWE podaje się za Boga)
Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje (czyli JAHWE), nie zejdzie z pola widzenia ( czyli Stary Testament i wiara w JAHWE)

A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego. To się stało. Jezus zdemaskował fałszywego boga Jahwę,
A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów, Tutaj ktoś zastąpił słowo przyszedł słowo przyjdzie. Tak więc przyszedł niegodziwiec (Jahwe) za sprawą szatana z wszelką mocą wśród rzekomych znakow i cudów)
dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu, (ci którzy do tej pory wierzą w Jahwe i Stary Testament)
I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie. (Jeśli został zrzucony to po co i przez kogo?)

Stary Testament pełnił rolę Kodeksu Karnego 3 tysiące lat temu. Wtedy ludzie byli na wpół dzicy, jedynie tym można nad takimi prymitywnymi ludźmi zapanować, straszyć ich karami boskimi, zemstą boga, który patrzy i zsyła różne plagi. Po to wymyślili boga Jahwę. Większość tekstów ze starego testamentu jest wiele starsza niż Bóg Jahwe. Stare podania i legendy zostały zebrane do kupy, i przypisane wymyślonemu Bogu Jahwe, który za nieposłuszeństwo karze plagami, trądem, oraz karami do 4 pokolenia. No, bo niby jak inaczej zapanować nad luźmi? Nie było jeszcze sądów prokuratury, więzień, CBA, CBŚ ABW :shock: Tylko Bogiem można było straszyć. Ci co dokonywali czystek etnicznych, również powoływali się na boga Jahwe, że to z jego polecenia. :shock: Ale przyszedł Jezus i wykręcił numer co niektórym. Najpierw udowodnił swoje kontakty (z Bogiem) czyniąc cuda na oczach tysięcy ludzi, co spowodowało że mu wierzyli, a potem im powiedział, że Boga nie trzeba się bać bo Bóg jest miłością :lol: I nikogo nie karze za grzechy tylko sami się karzemy (co posiejesz to zbierał będziesz) czyli zasady działania karmy. Pokrzyżował szyki tym którzy na Boga się powoływali (dlatego go ukrzyżowali pod byle pretekstem) Tylko Jezus pojawił się wtedy, kiedy ludziom można było już oczy otworzyć, bo już dźwignęli się na wyższy poziom rozwoju i działały jakieś uregulowania. Nie było już potrzeby straszyć Bogiem.
Moim planem wobec Ciebie, jest przejawiać się przez Ciebie-Bóg
Zuu Kobieta
 
Posty: 107
Dołączył(a): 25 paź 2010, 21:21
Droga życia: 9
Zodiak: Bliźnięta

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 21 lis 2010, 19:03

a co o tym powiesz jak przyjdzie Jezus ostatecznie i będzie głosił nauki jak kk powiesz mu ze jest szatanem

Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz /jeszcze/ znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe.(Jn 16:12-13) Świadectwem bowiem Jezusa jest duch proroctwa.(Ap 19:10) Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich (Jn 17:26).
merkaba Mężczyzna
czas ucieka-wiecznosć czeka
 
Imię: krzysztof
Posty: 95
Dołączył(a): 31 paź 2010, 11:46
Droga życia: 33
Zodiak: smok

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 21 lis 2010, 20:06

Obawiam się merkaba że będzie odwrotnie.
Avatar użytkownikaExiodus Mężczyzna
poznanie miłości duchowej
 
Imię: Damian
Posty: 61
Dołączył(a): 22 wrz 2010, 13:21
Lokalizacja: dla bezpieczeństwa
Droga życia: 33
Typ: 4 - Indywidualista
Zodiak: rak

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 21 lis 2010, 20:23

Nie ma się co obawiać. Przyjścia Jezusa można oczekiwać jedynie z radością a nie obawami. :)
---
Prawda jest najsilniejszym narkotykiem
mario236 Mężczyzna
We come 1
 
Imię: Mariusz
Posty: 74
Dołączył(a): 23 paź 2010, 21:13
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 9
Typ: 9
Zodiak: Rak

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron