Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 19 lis 2010, 11:09

Exiodus napisał(a):Człowieku Bóg miał na myśli innych proroków którzy nie znajdują się w Biblii.Takich jak Mahomet,Budda itp.Biblia nie została napisana przez proroków ich duch święty prowadził rozumiesz??Sam Pan Bóg im przekazywał informacje co mają napisać.Autorem Biblii jest Bóg!

Ci, przez których Pan Bóg przekazuje informację nazywa sie prorokami. Teraz posunęliśmy się w rozwoju o 2 tysiące lat. Piszemy tu o takich sprawach ktore nie mogły być w biblii wprost przekazane. Większość z nas na tym forum czerpie z tego samego źródła z ktorego czerpali twoi prorocy. Wolimy bezpośrednio czerpać niż przez Biblię którą też znamy i cenimy, jednak zdajemy sobie sprawę z tego że była ona pisana nie do nas, ale do ludzi 2 tysiące lat temu. To może znajdź jakąś księgę z tamtego okresu z instrukcją obsługiwania się cepem, to porównasz poziom intelektualny ludzi 2000 tysiące lat temu do współczesnych. A może ludziom 2 tysiące lat temu trzeba bylo robić wykłady na temat synchronizacji półku mózgowych i EEG? :lol:
Moim planem wobec Ciebie, jest przejawiać się przez Ciebie-Bóg
Zuu Kobieta
 
Posty: 107
Dołączył(a): 25 paź 2010, 21:21
Droga życia: 9
Zodiak: Bliźnięta

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 19 lis 2010, 11:22

Ci, przez których Pan Bóg przekazuje informację nazywa sie prorokami. Teraz posunęliśmy się w rozwoju o 2 tysiące lat. Piszemy tu o takich sprawach ktore nie mogły być w biblii wprost przekazane. Większość z nas na tym forum czerpie z tego samego źródła z ktorego czerpali twoi prorocy. Wolimy bezpośrednio czerpać niż przez Biblię którą też znamy i cenimy, jednak zdajemy sobie sprawę z tego że była ona pisana nie do nas, ale do ludzi 2 tysiące lat temu. To może znajdź jakąś księgę z tamtego okresu z instrukcją obsługiwania się cepem, to porównasz poziom intelektualny ludzi 2000 tysiące lat temu do współczesnych. A może ludziom 2 tysiące lat temu trzeba bylo robić wykłady na temat synchronizacji półku mózgowych i EEG? :lol:

Człowieku Biblia nie tylko jest opisana dla nas.Jak by mieli opisać naszym współczesnym językiem w dzisiejszych czasach to ludzie 2000 lat temu nie kapowali o co Bogowi JAHWE chodziło.Rozumiesz??Dlatego opisali takim językiem ale Bóg tak opisał że nawet w dzisiejszych czasach ludzie co nie którzy pojęli o co JAHWE chodziło.Trochę mózgiem trzeba pomyśleć.A właśnie może coś dla was:http://www.youtube.com/watch?v=6d6FaSCdO9E
Avatar użytkownikaExiodus Mężczyzna
poznanie miłości duchowej
 
Imię: Damian
Posty: 61
Dołączył(a): 22 wrz 2010, 13:21
Lokalizacja: dla bezpieczeństwa
Droga życia: 33
Typ: 4 - Indywidualista
Zodiak: rak

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 19 lis 2010, 11:31

Exiodus, ja Ciebie nie atakuję. Szanuje Twoj wybor. Proszę Cię jednak o odpowiedź na takie pytanie (poniżej), tak, jak Ty to wiedzisz:

W zaprezentowanym przez Ciebie filmie sa pokazane przypadki śmierci klinicznej osób o poglądach ateistycznych (chyba wszystkie byly ateistami). Przeszły one pewne piekło, jedna nawet doznala cierpień fizycznych. Ale w takim razie, jak wytłumaczysz fakt, ze Jezus pomógł tym istotom, duszom?
Chodzi mi o to, ze jesli uważasz, że dusza jest śmiertelna, to po co Jezus sie trudził by nawracać tych grzeszników, skoro dusz i tak zginie/umrze/przestanie istnieć?

Po lekturze ksiazek Raela rozumiem, o czym piszesz. Sama rozważałam te kwestie, choć ostatecznie pozostałam przy informacjach z ksiegi wiedzy, która jest kontynuacją ksiag religijnych, a tam juz jest o reinkarnacji i niesmiertelnosci duszy. Tak przynajmniej pamiętam.. :-k

Ksiażki Raela też mówią, ze duszy nie ma i jest to dosć ciekawie wytłumaczone, stad ..
Pamietam też z księgi wiedzy (chyba), że wizje posmiertne są projektowane na osobę/duszę/, więc moze cos w tym prawdy jest..

Najważniejsze, abyśmy nie powielali wzorców z przeszłości, czyli nie odrzucali siebie z powodu przekonań. Moje przekonania też sie zmieniają, więc jak mogłabym odrzucać innych?
adriel Kobieta
podróżnik porzucając wiezienie
 
Imię: Inka
Posty: 99
Dołączył(a): 30 paź 2010, 11:28
Lokalizacja: k/ Kalisz
Droga życia: 4
Zodiak: koza

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 19 lis 2010, 11:58

@Exiodus
Czyli rozumiem ze podpisujesz sie pod tymi slowami tak?

Księga Ozeasza 14. 1
"1 Samaria odpokutuje
za bunt przeciw Bogu swojemu:
poginą od miecza, dzieci ich będą zmiażdżone,
a niewiasty ciężarne rozprute."

Księga Liczb 31. 7
7 "Według rozkazu, jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn.

Księga Liczb 31. 17
17 Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. 18 Jedynie
wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu."

1 Księga Samuela 15.2
"2 Tak mówi Pan Zastępów: Ukarzę Amaleka za to, co uczynił Izraelitom, jak stanął przeciw nim na drodze, gdy szli z Egiptu. 3 Dlatego teraz idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce,wielbłądy i osły."

Księga Ezechiela 9.5
Do innych zaś rzekł, tak iż słyszałem: Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości! 6 Starca, młodzieńca, pannę, niemowlę i kobietę wybijajcie do szczętu! Nie dotykajcie jednak żadnego męża, na którym będzie ów znak. Zacznijcie od mojej świątyni! I tak zaczęli od owych starców, którzy stali przed świątynią. 7 Następnie rzekł do nich: Zbezcześćcie również świątynię, dziedzińce napełnijcie trupami! Wyszli oni i zabijali w mieście.
No more bullshit!
Avatar użytkownikaLipton Mężczyzna
Świadoma Świadomość
 
Posty: 68
Dołączył(a): 31 paź 2010, 21:49
Droga życia: 33
Typ: 1w2

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 19 lis 2010, 12:14

Nawet tu powiało fanatyzmem....a było tak spokojnie :P
lugal
 

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 19 lis 2010, 12:39

W zaprezentowanym przez Ciebie filmie sa pokazane przypadki śmierci klinicznej osób o poglądach ateistycznych (chyba wszystkie byly ateistami). Przeszły one pewne piekło, jedna nawet doznala cierpień fizycznych. Ale w takim razie, jak wytłumaczysz fakt, ze Jezus pomógł tym istotom, duszom?
Chodzi mi o to, ze jesli uważasz, że dusza jest śmiertelna, to po co Jezus sie trudził by nawracać tych grzeszników, skoro dusz i tak zginie/umrze/przestanie istnieć?

Już ci tłumacze Lucyfer świadom że ma mało czasu przewidział pewną sutuację.Jego plan był zwodniczy więc wymyślił oczywiście wykorzystując do tego ludzi następujące zdarzenia:
1.Wymysł nie śmiertelnej duszy co nie ma nic wspólnego z Ewangelią.
2.Wymysł piekła wieczne męki w piekle co jest przeciwieństwem Boga i nie ma nic wspólnego z Ewangelią.Chciał zastraszyć i żeby ludzie nie wierzyli w Boga niesprawiedliwego więc powstał Ateizm.
3.Wymysł różnych religii co sprawia że na świecie panuje chaos i nie wiadomo jaka religia jest prawdziwa.
4.New Age,kontakty z obcymi cywilizacjami co jest całkowicie zwodzeniem ludzi typu np. Real.Były przypadki że ludzie popełniali zbiorowe samobójstwo myśląc że będą żyć wiecznie z Istotami Duchowymi.
5.Wykorzystanie Katolików do celów pogańskich.Myśląc że oni wielbią Boga a taka prawda że oni nie wielbią Boga ale samego Lucyfera.
6.Chcę żeby ludzie myśleli że on czyli Lucyfer nie istnieje i że on nie jest władcą tego świata.
7.Zwodzenie duchowe czyli za sprawą demonów zwodzenie ludzi że mają jakieś doświadczenia duchowe typu reinkarnacja,Obbe,śmierć kliniczna,jasnowidzenie,rozmowa ze zmarłymi.Byli świadom że ludzie to napiszą wydadzą książki a taka prawda jest że oni tego nie doświadczyli to było typowe zwodzenie demoniczne.Nie bez powodu Bóg zakazał gadanie ze zmarłymi,czary,wróżbiarstwo itp.
8.To już każdy zna NWO zjednoczenie ludzi wykorzystując III wojne światową by powstała jedna religia światowa która ma wielbić Lucyfera a nie Boga.Myślisz że dlaczego w czasach Babilonu Bóg nam pozmieniał języki dlatego że chciał pokrzyżować plan Lucyfera.Bo za czasów Babilonu ludzie byli zjednoczeni i wielbili Lucyfera ale Bóg pokrzyżował mu plany Lucyfer więc musiał zacząć wszystko od nowa żeby powstał nowy Babilon czyli NWO.
Lucyfer strasznie nienawidzi chrześcijan ale tych prawdziwych.Wiem po doświadczeniu jak się nawróciłem.
„Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć”. (1P 5,8).
Był temat paraliż senny.Miałem te doświadczenie że w czasie snu nie byłem świadom siebie ale odkcnołęm się a za pleców słyszałem ryk jak by jakiegoś Psa,Wilka,Lwa tak jak by był wkurzony na mnie.Coś w środku mi pomogło bardzo dziwne uczucie trudno wytłumaczyć u mnie w pokoju nie raz słyszałem jakieś syczenie.Możliwe że Bóg przewidział sytuacje i mi pomógł bo dobrze wiedział że będę dalej szukać i się nawracać.Czy mi wierzycie czy nie wasza sprawa.Ale oni już mnie obczaili zresztą już od dzieciństwa chcieli mnie zabić.Mama mi opowiadała że jak byłem mały nie świadomy siebie i szłem prosto do rzeki głębokiej i o mały włos a bym się utopił na szczęście chyba rodzice mi pomogli ja nie pamiętałem tego w ogóle a oni doskonale to pamiętali.
a moi rodzice pamiętali i to doskonale.
Ostatnio edytowano 19 lis 2010, 14:19 przez Exiodus, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownikaExiodus Mężczyzna
poznanie miłości duchowej
 
Imię: Damian
Posty: 61
Dołączył(a): 22 wrz 2010, 13:21
Lokalizacja: dla bezpieczeństwa
Droga życia: 33
Typ: 4 - Indywidualista
Zodiak: rak

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 19 lis 2010, 12:50

Lipton za czasów Egiptu Izraelici byli niewolnikami.Traktowali ich jak bydło.Izraelici byli około 500 lat w niewolnictwie.W trakcie narodzenia Mojżesza pozabijali wszystkie dzieci Izraelitów dlatego ze Ra objawił Faraonowi że ma się narodzić dziecię które ma pokrzyżować plany Egipcjan.Pomyśl jak ty byś się czół za ich czasów i byłbyś wykorzystany jako zwykłe gówno i że zabili twoje dzieci niemowlaki narodzone??Bóg chciał żeby Faraon i jego ludzie się poczuli tak jak Izraelici za czasów kiedy byli niewolnikami.Bóg nie ma upodobania w zabijaniu bezbożnych a szczególnie niemowląt po drugie Jezus sam mówił że dla niemowląt jest królestwo Boże.Czyli że niemowlaki zmartwychwstaną będą mieli życie wieczne.Doskonale się nadają do tego bo nie odróżniają dobra od zła rozumiesz??
Avatar użytkownikaExiodus Mężczyzna
poznanie miłości duchowej
 
Imię: Damian
Posty: 61
Dołączył(a): 22 wrz 2010, 13:21
Lokalizacja: dla bezpieczeństwa
Droga życia: 33
Typ: 4 - Indywidualista
Zodiak: rak

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 19 lis 2010, 13:33

TO jest cytat ----> Ludzie co wam zaszkodzi przestudiować Biblię.

Więc że JA ją pisałem to powiem że wszystko co napisałem do tej pory jest już nieaktualne... :)

Teraz wystarczy Własne Serce i Miłość a nie STRACH Kochany Exodusie...
http://www.youtube.com/watch?v=b1VpyER3 ... re=related

Na jaką Kulkę chcesz poświęcić Swą uwagę? Ty też jesteś kulką...
http://www.sam-jestemjakijestem-mas.blogspot.com
Avatar użytkownikaSAM
Niema NIC Smiejszego....
 
Imię: Szczęście
Posty: 200
Dołączył(a): 10 sie 2010, 09:44
Droga życia: 1
Typ: bzdura
Zodiak: bzdura

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 19 lis 2010, 14:37

Exiodus napisał(a):7.Zwodzenie duchowe czyli za sprawą demonów zwodzenie ludzi że mają jakieś doświadczenia duchowe typu reinkarnacja,Obbe,śmierć kliniczna,jasnowidzenie,rozmowa ze zmarłymi.Byli świadom że ludzie to napiszą wydadzą książki a taka prawda jest że oni tego nie doświadczyli to było typowe zwodzenie demoniczne.Nie bez powodu Bóg zakazał gadanie ze zmarłymi,czary,wróżbiarstwo itp.

A Ty wiesz co to jest w ogóle obee? A sny są też zakazane? Sen to zmieniony stan świadomości. Ponieważ występuje bardziej powszechnie od obee, to jest uznany, bo każdy praktycznie ma go okazję doświadczyć. Obee jest tak jak sen, tylko doświadczasz nie zasypiając. Obee można doświadczyć spontanicznie, i nie trzeba być członkiem żadnej sekty, to nie ma żadnego znaczenia w co kto wierzy. Zaręczam ci, że sny mają katolicy i muzułmanie, tak samo jak obee mają osoby które studiują Biblię również. Co do reinkarnacji w którą nie wierzysz, to zalecam poczytać Biblię, której zapewne nie czytałeś, stąd ta papka w mózgu, której ktoś ci nałożył. W Biblii są przynajmniej dwa fragmenty świadczące o istnieniu reinkarnacji. Jeden, to powtórne przyjście Eliasza ze Starego Testamentu w osobie Jana Chrzciciela. Drugi fragment który daje do myślenia to , uzdrowienie niewidomego od urodzenia (J 9,2- 3). kiedy uczniowie pytają Jezusa "Rabbi, kto zgrzeszył, że się urodził niewidomym -- on czy jego rodzice?" To niby jak uważasz? To czytałeś tą Biblię czy nie? bo ja wątpię. Gdyby nie było reinkarnacji to uczniowie nigdy by nie zadali takiego pytania Jezusowi. Jezus nie był zdziwiony pytaniem. Odpowiedział tylko że w tym przypadku nie zawinił ani on ani jego rodzice. Urodził się niewidomy po to aby Jezus mógł na nim dać świadectwo. Wszystkie urywki które mówiły o reinkarnacji bezpośrednio, zostały z Biblii wycięte. Ale to co zostało wystarczy. Tylko trzeba mieć oczy do patrzenia, uszy do słuchania, i mózg do myślenia.
Poza tym kolego, jeśli osądzasz innych to rób to od siebie, a nie wykorzystuj Biblii, której nawet nie znasz, tylko cytujesz interpretacje jakiś obłąkanych umysłów.
Moim planem wobec Ciebie, jest przejawiać się przez Ciebie-Bóg
Zuu Kobieta
 
Posty: 107
Dołączył(a): 25 paź 2010, 21:21
Droga życia: 9
Zodiak: Bliźnięta

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 19 lis 2010, 15:19

Exiodus napisał(a):Człowieku Bóg miał na myśli innych proroków którzy nie znajdują się w Biblii.


Domyślałem się takiej odpowiedzi ;) Zauważ, że tak to interpretuje każda religia dla siebie ;)

Exiodus napisał(a):Autorem Biblii jest Bóg!


Bez wątpienia :)

Exiodus napisał(a):Ray88 nie mam co z tobą pisać.


:(

Exiodus napisał(a):Nie czytałeś nie szukałeś czytasz jakieś bohomazy co wymyślają ludzie.


A skąd ta pewność, iż nie studiowałem Biblii? I tego, że nic na ten temat nie szukałem? Może po prostu inaczej zinterpretowałem teksty zawarte w Biblii? Czy tylko jedna interpretacja jest właściwa?

Exiodus napisał(a):Albo wierzycie Panu Bogu albo idziecie inną drogą ale mogą być przez to konsekwencje.


Wybieram zdecydowanie inną drogę :P

Exiodus napisał(a):Ludzie co wam zaszkodzi przestudiować Biblię.Jednej dziewczynie pomogłem bo też jej to nie pasowało!Hinduizm,matra itp.To samo zemną było.Kurde ja chcę pomóc a nie atakować to wy mnie atakujecie.


Stwierdzasz pochopnie, iż wiele osób tutaj nie czytało Biblii. A co dokładnie nie pasowało tej dziewczynie? Pytam, ponieważ akurat z tego zdania można wysnuć co najmniej 2 odpowiedzi: nie pasowało jej studiować Biblii albo nie pasowało jej to, gdy "błądziła" (wg Ciebie) jak Ty wcześniej.

Cóż, i nie atakuję Ciebie. Piszę tylko swoje zdanie na dany temat i czasem zadaję "niewinne" pytania. Kto pyta, nie błądzi, czyż nie? ;)

Exiodus napisał(a):1.Wymysł nie śmiertelnej duszy co nie ma nic wspólnego z Ewangelią.


:O

Exiodus napisał(a):2.Wymysł piekła wieczne męki w piekle co jest przeciwieństwem Boga i nie ma nic wspólnego z Ewangelią.Chciał zastraszyć i żeby ludzie nie wierzyli w Boga niesprawiedliwego więc powstał Ateizm.


Sprytne.

Exiodus napisał(a):3.Wymysł różnych religii co sprawia że na świecie panuje chaos i nie wiadomo jaka religia jest prawdziwa.


Dla mnie jednocześnie wszystkie są prawdziwe i żadna :D Pozostaję więc bezwyznaniowy ;)

Exiodus napisał(a):4.New Age,kontakty z obcymi cywilizacjami co jest całkowicie zwodzeniem ludzi typu np. Real.Były przypadki że ludzie popełniali zbiorowe samobójstwo myśląc że będą żyć wiecznie z Istotami Duchowymi.


I dostałeś jakiś dowód, czy żyją bądź nie żyją wiecznie z Istotami Duchowymi?

Exiodus napisał(a):5.Wykorzystanie Katolików do celów pogańskich.Myśląc że oni wielbią Boga a taka prawda że oni nie wielbią Boga ale samego Lucyfera.


Nikomu nie można ufać...

Exiodus napisał(a):6.Chcę żeby ludzie myśleli że on czyli Lucyfer nie istnieje i że on nie jest władcą tego świata.


Może tak, może nie. Ktoś ma nad Tobą władzę tylko wtedy, gdy Ty tak myślisz. Ma władzę czy nie, dla mnie to bez znaczenia, bo i tak "robię swoje" ;)

Exiodus napisał(a):7.Zwodzenie duchowe czyli za sprawą demonów zwodzenie ludzi że mają jakieś doświadczenia duchowe typu reinkarnacja,Obbe,śmierć kliniczna,jasnowidzenie,rozmowa ze zmarłymi.Byli świadom że ludzie to napiszą wydadzą książki a taka prawda jest że oni tego nie doświadczyli to było typowe zwodzenie demoniczne.Nie bez powodu Bóg zakazał gadanie ze zmarłymi,czary,wróżbiarstwo itp.


Dziwny ten Bóg :P Zakazał, więc ograniczał. To nie dla mnie :P

Exiodus napisał(a):8.To już każdy zna NWO zjednoczenie ludzi wykorzystując III wojne światową by powstała jedna religia światowa która ma wielbić Lucyfera a nie Boga.Myślisz że dlaczego w czasach Babilonu Bóg nam pozmieniał języki dlatego że chciał pokrzyżować plan Lucyfera.Bo za czasów Babilonu ludzie byli zjednoczeni i wielbili Lucyfera ale Bóg pokrzyżował mu plany Lucyfer więc musiał zacząć wszystko od nowa żeby powstał nowy Babilon czyli NWO.


Uważam, iż żadnej III Wojny Światowej nie będzie ;) Wiele ludzi się na to nakręca, zwłaszcza tych, którzy tej wojny nie chcą. W ogóle akurat pojęcie "Bóg", o którym piszesz Exiodus, można by z mojej perspektywy nazwać Lucyferem, a Lucyferem tym prawdziwym Bogiem :P Ten Bóg widzę preferuje, jak ludzie są skłóceni, nie mogą się porozumieć nawet we własnym języku i ciągle kontynuują jakieś walki o bliżej nieokreślony cel ;) Wspomnę też, iż Lucyfer oznacza "niosący światło", więc jak to jest? :P Taka ironia z jego strony? :D

Exiodus napisał(a):Lucyfer strasznie nienawidzi chrześcijan ale tych prawdziwych.


Rozumiem :) Mianowałeś się na prawdziwego chrześcijanina, jak wszyscy chrześcijanie :P Każdy chrześcijanin odpowiada, iż jest tym prawdziwym ;) Też znam paru takich chrześcijan, co uważają, że kilku innych, co się za nich podają, są fałszywi ;) Skomplikowany ten świat - wszędzie fałsz i wrogowie :P

Exiodus napisał(a):„Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć”. (1P 5,8).


To niech mnie pożre :P Najwyżej dostanie niestrawności :D

Exiodus napisał(a):Pomyśl jak ty byś się czół za ich czasów i byłbyś wykorzystany jako zwykłe gówno i że zabili twoje dzieci niemowlaki narodzone??Bóg chciał żeby Faraon i jego ludzie się poczuli tak jak Izraelici za czasów kiedy byli niewolnikami.


Rozumiem. Gdyby kierowały mną emocje i chęć zemsty to pewnie bym się w taki sposób "odwdzięczył" swoim "katom". Obecnie jednak uważam, iż bym tylko współczuł tym "wrogom". Strach i zemsta oznaką Ciemnej Strony jest ;) Lekko zmieniona kwestia, którą lubił wypowiadać Yoda z "Gwiezdnych Wojen" :P

Exiodus napisał(a):po drugie Jezus sam mówił że dla niemowląt jest królestwo Boże.Czyli że niemowlaki zmartwychwstaną będą mieli życie wieczne.Doskonale się nadają do tego bo nie odróżniają dobra od zła rozumiesz??


Czyli niemowlęta mają fajnie. "Idą do nieba" choć nie doświadczyły życia, jak większość ludzi. Niektórzy mają pecha i muszą doświadczać trudne chwile i mogą się nawet spotkać z unicestwieniem, nieźle :P Sprawiedliwość :) Może ja też nie potrafię odróżnić dobra od zła? :P Często czuję, że wszystko jest względne i nie potrafię danego czynu przyporządkować jako "dobry" czy jako "zły", i co wtedy? :P

Dystans "synu" Exiodus'ie - trochę poczucia humoru nie zaszkodzi ;)
Avatar użytkownikaRay88 Mężczyzna
 
Imię: Łukasz
Posty: 145
Dołączył(a): 17 paź 2010, 21:11
Lokalizacja: Włocławek
Droga życia: 1
Zodiak: Koziorożec

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 19 lis 2010, 15:35

Szanuje Twoje zdanie Exiodus jak kazdego czlowieka.

Teoretycznie prezentujemy ten sam punkt widzenia tzn. ja uznaje jedynie nauki Chrystusowe Ty tez z tego co widze.

Roznica miedzy nami jest jednak znaczaca a mianowicie Ty przyjmujesz cala Biblie jak wiarygodne zrodlo a ja jedynie jej czesc.

To wydawac by sie mogla mala roznica,jest wielkosci przepaści jak dla mnie..i chyba nie mam ochoty dzisiaj jej zmniejszac :-k

Ile ludzi tyle opinii a ja mam za soba tysiace podobnych do Twojego postow z ktorymi mialem okazje sie zaznajomic.Kwestie oobe itp. ktore poruszyles zostawie ...

Ciekawy jestem Twojego zdania na temat UFO?
Ostatnio edytowano 19 lis 2010, 17:59 przez Lipton, łącznie edytowano 2 razy
No more bullshit!
Avatar użytkownikaLipton Mężczyzna
Świadoma Świadomość
 
Posty: 68
Dołączył(a): 31 paź 2010, 21:49
Droga życia: 33
Typ: 1w2

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 19 lis 2010, 16:40

w Fatimie matka boża mówiła o 2 wojnie jako każe za grzechy
a nie ze będzie bez przyczyny

gdyby ludzie usłuchali matki Bożej i przestali grzeszyć to by uniknęli 2 wojny
i tak samo Jezus mówił do celakówny gdyby ludzie by intronizowali jego serce to polska by uniknęła 2 wojny
objawienie w siekierkach 1943 gdyby cała warszawa zaczęła sie modlić to powstanie warszawskie by odniosło sukces

tak samo jak podczas cudu nad Wisłą w 1920 gdzie matka boża pokazała się bolszewikom

wiec z tego wynika ze Bóg ostrzega tak samo jak rodzic nie rób tego lub tamtego
bo się poparzysz lub się skaleczysz
to dla naszego dobra każe nas
merkaba Mężczyzna
czas ucieka-wiecznosć czeka
 
Imię: krzysztof
Posty: 95
Dołączył(a): 31 paź 2010, 11:46
Droga życia: 33
Zodiak: smok

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 19 lis 2010, 17:25

merkaba: Skoro to Bóg nas każe, jaka w takim razie jest rola gadów?
---
Prawda jest najsilniejszym narkotykiem
mario236 Mężczyzna
We come 1
 
Imię: Mariusz
Posty: 74
Dołączył(a): 23 paź 2010, 21:13
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 9
Typ: 9
Zodiak: Rak

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 19 lis 2010, 17:26

w Fatimie matka boża mówiła o 2 wojnie jako każe za grzechy
a nie ze będzie bez przyczyny

Matka Fatimska zwodzenie demoniczne typowe w Biblii było ostrzeżenie!Matka Fatimska to Nierządnica!Jest tylko jeden pośrednik między Bogiem a człowiekiem jest nim Jaszua(Jezus Chrystus) nikt inny.Prawdziwa matka Jezusa umarła nie żyje nie jest w niebie jak wymyślili sobie Katolicy!Zmartwychwstanie będzie dla niej w przyszłość.
wiec z tego wynika ze Bóg ostrzega tak samo jak rodzic nie rób tego lub tamtego
bo się poparzysz lub się skaleczysz
to dla naszego dobra każe nas

Słusznie mówisz ale musisz brać pod uwagę że Ewangelia nie tylko nas ma uczyć jak żyć moralnie ale przede wszystkim ostrzega!Bo zostaniemy zwodzeni.Ojciec chcę dla swoich dzieci dobrze żeby żyli w szczęściu bo ten kto się boi Boga jest mądry a ten kto olewa jego przykazania jest głupi i prymitywny!
http://www.youtube.com/watch?v=nB4Qz9b0chIWino Babilonupolecam link dla zainteresowanych! :thumbright: Raczej obowiązkowe bo ukazuje dzisiaj religijną rzeczywistość!
W Biblii są przynajmniej dwa fragmenty świadczące o istnieniu reinkarnacji.
:lol: :shock:
Podaj mi wersety to pogadamy ! :thumbright: :lol: 8)
Rozumiem :) Mianowałeś się na prawdziwego chrześcijanina, jak wszyscy chrześcijanie :P Każdy chrześcijanin odpowiada, iż jest tym prawdziwym ;) Też znam paru takich chrześcijan, co uważają, że kilku innych, co się za nich podają, są fałszywi ;) Skomplikowany ten świat - wszędzie fałsz i wrogowie :P

Trudno stwierdzić czy jestem prawdziwym chrześcijaninem sam bym się okłamywał :-k :roll: .
Dziwny ten Bóg :P Zakazał, więc ograniczał. To nie dla mnie :P

A czym ciebie ogranicza??Chcesz łamać 10 przykazań bożych według ciebie nie jest to słuszne??Bóg jest miłosierny.
Uważam, iż żadnej III Wojny Światowej nie będzie ;) Wiele ludzi się na to nakręca, zwłaszcza tych, którzy tej wojny nie chcą. W ogóle akurat pojęcie "Bóg", o którym piszesz Exiodus, można by z mojej perspektywy nazwać Lucyferem, a Lucyferem tym prawdziwym Bogiem :P Ten Bóg widzę preferuje, jak ludzie są skłóceni, nie mogą się porozumieć nawet we własnym języku i ciągle kontynuują jakieś walki o bliżej nieokreślony cel ;) Wspomnę też, iż Lucyfer oznacza "niosący światło", więc jak to jest? :P Taka ironia z jego strony? :D

Więc uważasz że dla ciebie Bogiem twoim jest Lucyfer.Uznajesz tego morderce!Złowieszczą istotę która zwodzi nas od pokoleń!Ty chyba nie wiesz co mówisz!
Rozumiem. Gdyby kierowały mną emocje i chęć zemsty to pewnie bym się w taki sposób "odwdzięczył" swoim "katom". Obecnie jednak uważam, iż bym tylko współczuł tym "wrogom". Strach i zemsta oznaką Ciemnej Strony jest ;) Lekko zmieniona kwestia, którą lubił wypowiadać Yoda z "Gwiezdnych Wojen" :P

Ciekawe co byś zrobił jak byś tam był na ich miejscu i byś doświadczył jak żyli.Dobrze mówisz zemsta niczego nie rozwiązuje ale trzeba brać to pod uwagę że Egipcjanie i tak byli zbyt niebezpieczni rozumiesz??Po drugie oko za oko już nie jest ważne!Sadzić go będzie Bóg ale ty swego brata miłuj.
Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko, ząb za ząb. (39) A Ja wam mówię: nie buntujcie się przeciwko temu, który wam źle czyni; przeciwnie, jeśli ktoś uderzy cię w prawy policzek, nadstaw mu jeszcze i drugi.
Avatar użytkownikaExiodus Mężczyzna
poznanie miłości duchowej
 
Imię: Damian
Posty: 61
Dołączył(a): 22 wrz 2010, 13:21
Lokalizacja: dla bezpieczeństwa
Droga życia: 33
Typ: 4 - Indywidualista
Zodiak: rak

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 19 lis 2010, 19:30

Exiodus, miałam rozebrać na części proste Twoje posty...i zrezygnowałam.
Widzę,że bardzo wierzysz w to co mówisz(wiara to nie mózg i ciało, wiara to coś więcej.. :wink: )
dlatego też pozostawiam to co mówisz bez komentarza...kto wie, może to Ty będziesz tym Jednym Sprawiedliwym wśród narodów, wolę nie być kimś, kto go tłamsił za poglądy.
Szanuję co mówisz. Ufam ,że zależy Ci na nas. Jest ok.

Uzuli nie morduj mnie „ziemskością”
Ty któremu wytłumaczę, że „organ zwany mózgiem”..to u nas najzwyklejszy mózg.
„Posiłek zwany śniadaniem”, to najnormalniej śniadanie.
„Gdy piszę, znajduję się w czymś przypominającym tak zwany tu trans”, to najzwyklejsza w świecie koncentracja nad tekstem i myślą.
„Monolit roślinny” , to najzwyklejsze, najpiękniejsze Drzewo.
Dodam od siebie, że „pompka”-to serce. „Witki śmieszne, oddzielne trochę od ciała”-to ręce i nogi, zwane u nas kończynami, w pewnych środowiskach „członkami”. I wiele tego, co u nas zwane tak inaczej, a tak rodzimie.
Uzuli, jak mogłeś zrobić taki „wygibas myślowy obliczony na skutek”-u nas zwany „nabijka”
Uzuli napisał(a):Strzeżcie się mnie, mam jeszcze w zanadrzu tak "niskowibracyjne" awaraty, które wywoływać będą u Was koszmary. Tymczasem by przypodobać się mym ofiarom, używać będę więcej różu.


Powiało gminem, w wykonaniu istoty z 6, tak? tak jakoś nie teges.
A ja dla Ciebie żebrałam o wpuszczenie mnie na Przebudzenia forum.

Żegnam się , pozdrawiając-u nas to znaczy do pa :) , nie czyni się znaku krzyża w takich sytuacjach. :wink:
Mirror Kobieta
 
Posty: 18
Dołączył(a): 16 lis 2010, 02:44
Droga życia: 2
Typ: 4/5-Włóczęga
Zodiak: Waga,Pies

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron