Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.
Uzuli napisał(a):Grzegorz, ta emotikona tylko w stopniu minimalnym oddaje moją reakcję. Nazcainie, proszę udostępnić więcej emotikon w miarę możliwości.


no rzeczywiście emoty wnoszą dużo do tematu ...
dosh80 Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 5
Dołączył(a): 24 wrz 2010, 09:27
Droga życia: 28
Typ: 7
Zodiak: panna
dosh80 napisał(a):no rzeczywiście emoty wnoszą dużo do tematu ...


dosh80 kochanie, po prostu piszesz trochę niestworzone rzeczy :D otwórz umysł, zostaw formułki :D

sylamos napisał(a):znalzłam dość jak dla mnie szokującą opinię na temat reinkacji zwierząt. Z tego co zrozumiałam to człowiek upadły reinkarnuje sie w np. w psa.


Wątpię aby tak było, bo będąc człowiekiem można znacznie lepiej odpracować karmę, w ogóle bycie człowiekiem może przysporzyć o wiele więcej cierpienia niż egzystencja zwierzęcia ;)
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza
dosh80 kochanie, po prostu piszesz trochę niestworzone rzeczy :D otwórz umysł, zostaw formułki :D


prawdę pisząc , to właśnie tego nie rozumiem, że komuś się zawsze wmawia ,że pisze niestworzone rzeczy kiedy się ich nie rozumie lub się z nimi nie zgadza :)..Ja piszę to co czytam w Biblii , a Wy (większość) pisze coś , czego ja nie rozumiem skąd się wzięło :) Reinkarnacja zwierząt i inne podobne cuda :) ...
Może rzeczywiście jestem na złym forum ...Bo doprawdy "otwarty umysł" to pojęcie względne , bo czemu prawda miałaby być tak skomplikowana jak o niej piszecie ?
dosh80 Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 5
Dołączył(a): 24 wrz 2010, 09:27
Droga życia: 28
Typ: 7
Zodiak: panna
A cóż tutaj jest skomplikowanego? tzw. prawda jest tylko w Tobie, wydaje mi się, że jest to najmniej skomplikowane co może być :)

Może rzeczywiście jestem na złym forum

Jesteś na dobrym, nawet nie myśl aby odchodzić od nas :)
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza
Prawdą jest to co sam uznajesz za prawde.
Możesz zpobierać prawdy z bibli,możesz z koranu,albo z SERCA.
Avatar użytkownikaCyborg Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 209
Dołączył(a): 08 maja 2010, 15:15
dosh80 napisał(a):
dosh80 kochanie, po prostu piszesz trochę niestworzone rzeczy :D otwórz umysł, zostaw formułki :D


prawdę pisząc , to właśnie tego nie rozumiem, że komuś się zawsze wmawia ,że pisze niestworzone rzeczy kiedy się ich nie rozumie lub się z nimi nie zgadza :)..Ja piszę to co czytam w Biblii , a Wy (większość) pisze coś , czego ja nie rozumiem skąd się wzięło :) Reinkarnacja zwierząt i inne podobne cuda :) ...
Może rzeczywiście jestem na złym forum ...Bo doprawdy "otwarty umysł" to pojęcie względne , bo czemu prawda miałaby być tak skomplikowana jak o niej piszecie ?

Nikt Ci niczgo nie wmawia,właśnie otwary umysł zezwala na to,że teorie religijne są bez znaczenia i się nie wykluczają,a wszystkie razem współpracują.
Nie istnieje zwrot nie możliwe.
Bóg ma taką moc,żę TAK i NIE może połączyć w jedno lub podzielić na dowolną ilość części.Wymień wiare na wiedze.
Avatar użytkownikaCyborg Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 209
Dołączył(a): 08 maja 2010, 15:15
dosh80 napisał(a):W Nowym Testamencie piszą apostołowie ,że "karą za grzech jest śmierć" , więc tu też nie widzę metafory..W całej Biblii jest opisany grzech , kiedy się to popełnia i jak się tego wystrzegać.Jezus w NT nam to jeszcze bardziej wyklarował...

Dokładnie tak pisać...jest to specjalnie podkreślane żeby ludzi rzucić na kolana.

JESTEŚMY DZIEŁEM STWORZENIA ALE I CZĘŚCIĄ STWÓRCY!
No more bullshit!
Avatar użytkownikaLipton Mężczyzna
Świadoma Świadomość
 
Posty: 68
Dołączył(a): 31 paź 2010, 21:49
Droga życia: 33
Typ: 1w2
karą za grzech jest śmierć nie pisze o konkretnej śmierci
nam śmierć kojarzy z pogrzebem

a w tym aspekcie śmierć to duchowa pustka można porównać do depresji

a co po śmierci czeka człowieka
http://www.taw1.republika.pl/horak.html
merkaba Mężczyzna
czas ucieka-wiecznosć czeka
 
Imię: krzysztof
Posty: 95
Dołączył(a): 31 paź 2010, 11:46
Droga życia: 33
Zodiak: smok

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron