Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Dusza jest śmiertelna

Post 18 lis 2010, 13:44

No cóż wielu ludzi z was jest zwodzonych.Sam popełniłem życiowy błąd wierząc w propagandę typu New Age czy na temat nie śmiertelnej duszy.Buddyzm,Katolicyzm,Prawosławie,Islam,reinkarnacje,chancheling,new age,hinduizm czy przesłania od fałszywych obcych cywilizacji są zwodniczym planem samego Diabła(Ojcem kłamstwa) czyli pana tej ziemi.Nikt nie musi mi wierzyć to już od was zależy.Wolna wola.Wielu tutaj podaje że są reinkarnacją z jakiejś innej planety co jest całkowicie błędne bo to demony wam wmawiają takie kłamstwa.Obbe,spirytyzm,okultyzm,nieśmiertelna dusza to wszystko ich sprawka Lucyfera i jego demonów.Sam byłem zwodzony i przyznam się do błędu więc nie czytajcie moich wcześniejszych postów.Radził bym wam przestać z tymi medytacjami bo to jest całkowita bzdura i są przez to same konsekwencje.Wiem po doświadczeniu.Dobrze wiem w jakiej jesteśmy sytuacji i wiem że ludzie od pokoleń wam wmawiają kłamstwa i chodzi mi o katolicyzm,islamistów,buddystów którzy tak na prawdę oni odtrącają ludzi od Boga Ojca(który chcę jak najlepiej dla swoich dzieci) i jego syna Bożego zbawiciela Pana Jaszua.Piekło i niebo jest kłamstwem wymyślonym przez ludzi którzy służą Szatanowi.Więc nie wymyślajcie własnych teorii i zacznijcie ufać Biblii dobrej nowiny.Wiele zrozumiałem przez ten czas i zacząłem gadać z prawdziwymi chrześcijanami o tym a nie mówię o typu świadkowie Jehowy.Podałbym wam wiele wersetów udowadniających że Piekła i Nieba po śmierci nie ma bo jest mniej więcej zle przetłumaczone przez ludzi.My mamy śmiertelną duszę a nie nieśmiertelną.Jeśli ktoś by był zainteresowany nawróceniem to podam link:
http://www.youtube.com/watch?v=jVwgRD2EJ8I(jest tu opisane jak od pokoleń jesteśmy zwodzeni aż po dziś)
http://www.zbawienie.com/(główna strona które są ciekawe artykuły interpretowane przez bardzo mądrego człowieka który mi pomógł na podstawie Biblii)
http://www.zbawienie.com/pieklo.htm(tutaj jest artykuł udowadniający że piekła(wieczne męki w ogniu) po śmierci nie ma co jest wymysłem samego szatana)
Ewangelia jest dobrą nowiną czyli mowa tu o zmartwychwstaniu czyli życie wieczne.Bóg chcę dla nas jak najlepiej wiem dobrze że wielu ma nie chęć do niego ze względu na to że karcił za życia w przeszłość ale to nie jest tak jak wy myślicie.Poszukajcie a znajdziecie.Ufajcie Bogu a nie ludziom.Pozdrawiam.
Avatar użytkownikaExiodus Mężczyzna
poznanie miłości duchowej
 
Imię: Damian
Posty: 61
Dołączył(a): 22 wrz 2010, 13:21
Lokalizacja: dla bezpieczeństwa
Droga życia: 33
Typ: 4 - Indywidualista
Zodiak: rak

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 18 lis 2010, 15:09

Hmmm...
A możesz zdefiniować jak rozumiesz pojęcia "dusza" i "śmierć"/"śmiertelność"? Bo generalnie sporo ludzi pod tymi pojęciami rozumie różne rzeczy i może się tak zdarzyć że kiedy ty mówisz 'dusza jest śmiertelna', a ja mówiąc 'dusza jest nieśmiertelna' obaj mamy rację, bo mówimy o zupełnie różnych tworach i procesach...
Spytam też, którego Szatana dokładniej masz na myśli? Tego katolickiego, utożsamianego z Lucyferem, Belzebubem i wielu innymi? Chrześcijańskiego? Czy też tego kto oryginalnie nim był?

I jeszcze, co to jest Biblia nowej nowiny? O jakie wyznanie chodzi? Bo słyszałem o kilku nowych nowinach, więc ciężko mi się połapać w tym ;P
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 18 lis 2010, 16:05

OOBE i okultyzm to rytuały nie przedstawiają żadnej wartości,a jakie to ma znaczenie co jest prawdą?nie ma czegoś takiego jak prawda,liczy się teraz,no dlatego bóg stworzył chwilę obecną by nam było wszystko gdzieś
Bahadur
 

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 18 lis 2010, 16:16

Jakie rytułały. Jaka śmierć duszy.

Exodius napisał(a):Poszukajcie a znajdziecie.Ufajcie Bogu a nie ludziom.

Amen. Tylko trzeba pamiętać, że Bóg jest w każdym z nas, w każdej żywej istocie :))
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 18 lis 2010, 16:46

Kod: Zaznacz cały
Jaka śmierć duszy

Definicja duszy:W polskim bliskie duszy są np. słowa "dech", "dusić, "dyszeć", "zdechnąć".
Dusza to dech życia czyli oddychanie metabolizm a nie duch jak wy myślicie jakieś duszki niematerialne.Po śmierci dech życia wraca do Boga nie żyjesz nie masz świadomość.Wpadasz w sen.Nie ważne czy zły czy dobry.Nawet sama biblia o tym mówi podałem filmiki i stronę to zrozumiecie o co dokładnie chodzi.
Tylko trzeba pamiętać, że Bóg jest w każdym z nas, w każdej żywej istocie :))

Ty nie jesteś Bogiem Bóg jest jeden a nim jest JAHWE.Twoje myślenie jest podobne do Lucyfera bo sam chciał się wywyższyć stać się Bogiem ale nawet on nim nie jest.To jest typowa propaganda New Age i pogańska.
OOBE i okultyzm to rytuały nie przedstawiają żadnej wartości,a jakie to ma znaczenie co jest prawdą?nie ma czegoś takiego jak prawda,liczy się teraz,no dlatego bóg stworzył chwilę obecną by nam było wszystko gdzieś

OOBE i okultyzm jest to wiara pogańska.W starożytność Bogowie(demony) w mawiali te kłamstwa o duszy nie śmiertelnej.Prawda jest w Biblii.
I jeszcze, co to jest Biblia nowej nowiny?

Prawda jest taka że po śmierci jesteś martwy na jakiś czas.Potem ze śmierci zostaniesz w zbudzony ze snu czyli śmierć.To będzie w przyszłość w czasie Dnia Sądu.Bezbożni będą sądzeni a sprawiedliwi odmienieni.Albo będziesz w rzucony do ognistej Gehenny(to jest druga śmierć) gdzie będziesz nie żył na wieki czyli przestaniesz istnieć.(nie mylcie pojęcia z wiecznymi mękami bo to są kłamstwa)Albo będziesz odmieniony czyli życie wieczne z Chrystusem i z Panem Bogiem.
Avatar użytkownikaExiodus Mężczyzna
poznanie miłości duchowej
 
Imię: Damian
Posty: 61
Dołączył(a): 22 wrz 2010, 13:21
Lokalizacja: dla bezpieczeństwa
Droga życia: 33
Typ: 4 - Indywidualista
Zodiak: rak

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 18 lis 2010, 17:05

Hmmm...
A możesz zdefiniować jak rozumiesz pojęcia "dusza" i "śmierć"/"śmiertelność"? Bo generalnie sporo ludzi pod tymi pojęciami rozumie różne rzeczy i może się tak zdarzyć że kiedy ty mówisz 'dusza jest śmiertelna', a ja mówiąc 'dusza jest nieśmiertelna' obaj mamy rację, bo mówimy o zupełnie różnych tworach i procesach...
Spytam też, którego Szatana dokładniej masz na myśli? Tego katolickiego, utożsamianego z Lucyferem, Belzebubem i wielu innymi? Chrześcijańskiego? Czy też tego kto oryginalnie nim był?

Lucyfer istnieje tak samo jego upadli i jest panem tego świata całkowicie kontroluje media,muzykę(Lucyfer jest muzykiem),religie światowe,władzę rządy itp.W Biblii nie raz jest opisane jak Demony wrabiali ludzi.Podszywali się pod osoby zmarłe.Są to istoty kłamliwe i zwodzące ludzi od pokoleń.Albo uwierzycie Panu Bogu i Jezusowi Chrystusowi czyli Biblii.Biblia ostrzegała że przed dniami 3 wojny światowej będzie wiele fałszywych proroków uważających się za Boga.Też miałem podobne fazy New Age,buddyzmem itp.Ale się nawróciłem na szczęście.
Avatar użytkownikaExiodus Mężczyzna
poznanie miłości duchowej
 
Imię: Damian
Posty: 61
Dołączył(a): 22 wrz 2010, 13:21
Lokalizacja: dla bezpieczeństwa
Droga życia: 33
Typ: 4 - Indywidualista
Zodiak: rak

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 18 lis 2010, 17:16

Oczywiście że masz racje, Dusza to nie Duch, Dusza jest tak samo śmiertelna jak ciała. Stąd własnie istoty gadzie przestaną istnieć tak samo jak iluminaci aczkolwiek ci mają jeszcze szanse się ogarnąć przez głoszenie prawdy.

Ale dalej piszesz kompletne bzdury, medytacja to brak działania, skupienie się właśnie na Duchu, doacieranie do niego. Tak samo oobe, oobe to nic innego jak świadomośś innego ciała, co wolisz być ograniczony i nieświadomy własnej istoty ? Wolna wola.

Ty nie jesteś Bogiem Bóg jest jeden a nim jest JAHWE.

JAHWE czyli Jestem Który Jestem, czyli jestem wszystkim we wszystkim. Bóg to system, a ludzie są częścią tego systemu.

I bądźmy szczerzy, ty się nie nawróciłeś, ty zacząłeś przyjmować słowa które są zmanipulowane przez dla ciebie osób podległych szatanowi. Nie rozumiesz kompletnie czym jest zmartwychstanie czy oświecenie. Zacząłeś przyjmować słowa których do końca nie rozumiesz a to dlatego że ich jeszcze nie doświadczasz i powątpiewam abyś zaczął je doświadczać skoro namawiasz ludzi aby przestali być przyczyną własnego działania. Zacząłeś pracować dla antychrysta jak sam mówisz jest sprytny i swoim sprytem widać skutecznie cie omamił.

Medytacja to wdech, trzeba zrobić wdech aby potem można było zrobić wydech. Trzeba przestać myśleć aby przyjąć energię aby potem można było myśleć a ty co, mówisz ludziom aby przestali świadomie działać i popadli w nieświadomość ? Mówisz ludziom żeby przestali być świadomi własnych ciał ? Żeby nikt czasem nie był świadomy własnych uczuć albo myśli czym jest oobe ? Zastanów się bo się omamiłeś ludźmi bez doświadczeń które wierzą lecz nie posiadają wiary.
Ostatnio edytowano 18 lis 2010, 17:36 przez V.D.Costa, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownikaV.D.Costa Mężczyzna
 
Imię: Konrad
Posty: 82
Dołączył(a): 09 sie 2010, 02:20
Droga życia: 5
Zodiak: Lew

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 18 lis 2010, 17:34

Budda został okłamany przez Demony.To samo Mahomet bo Allah to był demon co do niego przemawiał.Kryszna to samo.Matka Boska też podszywał się jakiś diabeł i tak jest z wieloma ludzmi łącznie zemną.Też mnie zwodzili snami czy też OBEE.Teraz się na mnie wkurzyli bo się nawróciłem.Wiem że wielu będzie mnie brało za wariata ale wiem co doświadczyłem i przeżyłem z nimi.Miałem podobne myślenie do was ale na całe szczęście coś mi mówiło nie tędy droga.Plejadians,Orions itp. to jest wymysł Diabła i jego upadłych aniołów by zwodzić ludzi bo są świadomi że mają mało czasu sama Biblia o tym mówi.Wy myślicie że Biblia może być sfałszowana owszem też tak myślałem ale tak nie jest bo Szatan się boi Boga i to bardzo bo wie do czego byłby Bóg zdolny jak by to chciał zrobić.Szatan chcę jedynie zwodzić ludzi dodając inne religie i wymysły żeby było jak najmniej zbawionych ludzi.Prawda jest w Biblii bo się sprawdza.Bóg przewidział jacy będą ludzie w dzisiejszych czasach.
Avatar użytkownikaExiodus Mężczyzna
poznanie miłości duchowej
 
Imię: Damian
Posty: 61
Dołączył(a): 22 wrz 2010, 13:21
Lokalizacja: dla bezpieczeństwa
Droga życia: 33
Typ: 4 - Indywidualista
Zodiak: rak

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 18 lis 2010, 17:41

Ślepy jesteś. Omotałeś się chrześcijaństwiem przyjmując za prawdę tylko jedno wierzenie. I powiem ci więcej Jezus Chrystus wyrzekł się chrześcijaństwa już jakiś czas temu bo niema z nim w zasadzie nic wspólnego. Chrześcijaństwo stało się wierzeniem w antychrysta.

Siedem głównych pasm wibracyjnych do każdego pasma przystosowane jest inne wierzenie, inna religia która jast tak samo prawdziwa jak wszystkie inne lecz w ramach innych pasm każde w przenośni opisuje innymi słowami te same rzeczy. A ty ślepo przyjąłeś ze posiadasz jedyną prawdziwą wiarę. BŁĄD ! Antychryst ma dostęp do chrześcijan bo się do niego modlą nie umiejąc się chociażby przeżegnać stąd ogólnie przyjęty fakt że antychryst przedewszystkim będzie mordował chrześcijan, to właśnie dlatego że chrześcijanie ślepo się na niego otworzyli.

Otworzyłeś się na antychrystów, słowa które mówisz są skierowane do ciebie, nie do nas, twoja dusza przemawia do ciebie, mówi ci w myślach a ty to powtarzasz ale uświadom sobie ze ona mówi do ciebie nie do nas. Popadłeś stary to widać, miałeś szanse ogarnąć prawdę ale ty wyrzekłeś się świadomości i wybrałeś nieświadomość. Odwróciłeś się od Boga jak sam trafnie mówisz przed 3 wojną światową antychryst działa mocno, jak widać po tobie w miarę skutecznie.
Avatar użytkownikaV.D.Costa Mężczyzna
 
Imię: Konrad
Posty: 82
Dołączył(a): 09 sie 2010, 02:20
Droga życia: 5
Zodiak: Lew

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 18 lis 2010, 17:54

V.D.Costa najpierw przestudiuj Biblie a nie filozofujesz.Bóg jest jeden a my jesteśmy jego stworzeniami.Bóg nie doświadcza przez nas ale wie jacy my będziemy.Biblia o tym mówi.
Bóg bowiem nie może być doświadczany przez coś złego, ani sam nikogo nie doświadcza" Jakuba 1,13.
Mamy wolną wolę albo słuchamy głosu serca albo pana Boga.
Łuk. 24:25
25. A On rzekł do nich: O głupi i gnuśnego serca, by uwierzyć we wszystko, co powiedzieli prorocy.
Avatar użytkownikaExiodus Mężczyzna
poznanie miłości duchowej
 
Imię: Damian
Posty: 61
Dołączył(a): 22 wrz 2010, 13:21
Lokalizacja: dla bezpieczeństwa
Droga życia: 33
Typ: 4 - Indywidualista
Zodiak: rak

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 18 lis 2010, 17:56

Ujmę to najprościej jak umiem. Skoro ktoś żyje po prostu jak dobry człowiek, ale nie chodzi do kościoła, czy chrześcijański Bóg powinien go ukarać? Co jest ważniejsze? Świadectwo dane życiem, czy obrzędami? :)
---
Prawda jest najsilniejszym narkotykiem
mario236 Mężczyzna
We come 1
 
Imię: Mariusz
Posty: 74
Dołączył(a): 23 paź 2010, 21:13
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 9
Typ: 9
Zodiak: Rak

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 18 lis 2010, 17:57

Spoko jak padnie to i tak będą go dźwigał, gdyż to JA wstaje... :)

Costuś, widzę że twa ekspresja stała si bardziej uspokojona i pełna twej własnej ekspresji jaką sam sobie nadałeś w tym pięknym dziele zwany Mną...

Wiecie jeśli się czymś zajmujesz to to odczytujesz, to Ty wybierasz... :)
http://www.youtube.com/watch?v=b1VpyER3 ... re=related

Na jaką Kulkę chcesz poświęcić Swą uwagę? Ty też jesteś kulką...
http://www.sam-jestemjakijestem-mas.blogspot.com
Avatar użytkownikaSAM
Niema NIC Smiejszego....
 
Imię: Szczęście
Posty: 200
Dołączył(a): 10 sie 2010, 09:44
Droga życia: 1
Typ: bzdura
Zodiak: bzdura

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 18 lis 2010, 18:04

Costa napisał(a):Dusza jest tak samo śmiertelna jak ciała. Stąd własnie istoty gadzie przestaną istnieć tak samo jak iluminaci


Dusza nie może być śmiertelna, bo dusza jest nieskończonym trwaniem, nieskończonym teraz, nieskończenie obecną świadomością trwania, uff. Tak samo jak matryca nieskończoności-Bóg.

Gady nie przestaną istnieć, są pełnoprawną cząstką matrycy nieskończoności tak samo jak my, tak samo jak kwiaty i paprotki :D. Pójdą sobie po prostu nękać kogoś innego :)

Tak to pojmuję.

Nie ma czasu, nie ma śmierci, proste. Jest tylko przemijanie, zmiana form, wieczna zabawa świadomości.
Ostatnio edytowano 18 lis 2010, 18:06 przez luth, łącznie edytowano 2 razy
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 18 lis 2010, 18:06

Ależ ja nie muszę studiować Bibli aby mieć kontakt z Jezusem i osobiście z nim rozmawiać żeby dowiedzieć się co i jak. Byś był w stanie robić to samo gdybyś przestał ślepo wierzyć w książeczki i zaczął posiadać wiarę i świadomość dzięki której byś był w stanie się z nim kontaktować ale ty się tego wyrzekłeś. Wyrzekłeś się oddechu Boga, bo przez brak przyjęcia zacząłeś wyłącznie wydalać. Oddałeś się antychrystowi, popadłeś totalnie w działanie a żeby działać trzeba mieć czym, ty skoro namawiasz ludzi aby przestali medytować mówisz nam że trzeba utracić nasz kontakt z Bogiem i oddać się iluzją.

Dodatkowo Jezus był Buddą, takim samym jak poprzednich 24.

Luth, źle to pojmujesz. Już w astralnym niema czasu jednak ciało to musi umrzeć. Każda energia jest skończona, a dusza jest energią bo jak wciąż mówię dusza to nie duch. Jeżeli ciało fizyczne umrze świadomość leci do rdzenia poprzez śmierć kolejnych ciał w danych wymiarach. Zatrzymuje się jednak w duszy aby kolejno się inkarnować jeżeli jeszcze nie osiągnęła danego poziomu. W dzisiejszych czasach ten poziom musi być na tyle wysoki aby zmanifestować się już bez dualizmu tak więc dualne dusze o biegunie negatywnym muszą przestać istnieć.
Avatar użytkownikaV.D.Costa Mężczyzna
 
Imię: Konrad
Posty: 82
Dołączył(a): 09 sie 2010, 02:20
Droga życia: 5
Zodiak: Lew

Re: Dusza jest śmiertelna

Post 18 lis 2010, 18:26

No chyba Cię posrało, z całym szacunkiem:D.

Po pierwsze dusza nie jest dualna. Duszą nazywam czystą świadomość, cząstkę świadomości nieskończoności-Boga. Duszy nie da się opisać, bo wszelkie słowa są ograniczeniem, narzuceniem formy. To jest coś wymykającego się ponad wszystko, staralam się to cześciowo opisać w temacie o nieskończoności i nicości.

Dusza może się przejawiać jako pozytyw lub negatyw, jako kobieta lub mężczyzna, jako drzewo lub kryształ, jako człowiek lub mieszkaniec Oriona (:D), ale nie jest tymi wszystkimi formami i tożsamościami. Dusza jest wolna i wieczna, robi co chce. Wieczna w wiecznym TERAZ :)))
Ostatnio edytowano 18 lis 2010, 18:31 przez luth, łącznie edytowano 1 raz
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron