Dyskusje na temat działania serwisu www i forum Przebudzenia - wasze sugestie i propozycje usprawnień.

Regulamin forum (do 17.04.2012)

Post 06 wrz 2010, 00:59

REGULAMIN OGÓLNY

Używając tego forum [forum.przebudzenie.net, nasze forum, forum, my] zgadzasz się na poniższe warunki.

Jeśli nie zgadzasz się z nimi - nie wchodź na nasze forum, ani z niego nie korzystaj.

Warunki te mogą zostać zmienione, mogą zostać dodane lub usunięte dodatkowe punkty. Ewentualne zmiany będą zamieszczane w dziale Ogłoszenia w temacie Regulamin.


Na forum NIE wolno:
Publikować wypowiedzi (postów):
- obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych
- obrażających mniejszości rasowe, religijne, seksualne (i dowolne inne),
- zawierających treści pornograficzne, demonstrujące lub propagujące nienawiść w każdej formie,
- zawierających treści w jakikolwiek sposób niezgodne z polskim prawem, prawem międzynarodowym czy prawem kraju z jakiego piszesz.

W przypadku odkrycia naruszenia tych zasad zostaniesz natychmiast zbanowany. Adres IP każdego napisanego postu, podobnie jak wszelkie informacje dotyczące użytkowników i ich logowań na forum są zapisywane w bazie danych w celu zlokalizowania i przekazania odpowiednim władzom w wypadku złamania prawa.
Jednocześnie informujemy, że informacje zachowane w bazie danych poza prawnym obowiązkiem wynikającym ze złamania prawa lub nakazu sądowego, nie będą przekazywane żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednak forum.przebudzenie.net, jego administratorzy ani phpBB nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hakerskie prowadzące do pozyskania takich danych.


NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA NIE ZWALNIA Z JEGO PRZESTRZEGANIA!



REGULAMIN SZCZEGÓŁOWY

I. Dodatkowo na forum zabrania się:

1.1 Publikowania postów o treści będącej reklamą strony internetowej, usługi czy dowolnej innej kwestii związanej z treścią forum poza przeznaczonym do tego działem "Ogłoszenia".
- niezastosowanie się spowoduje przyznanie ostrzeżenia, a przy powtarzaniu się wykluczenie z użytkowania forum (ban) na okres miesiąca, lub na stałe.

1.2 Jeśli punkt 1.1 zostanie naruszony przez użytkownika o niedawno założonym koncie, który nie wykazał się aktywnością, będzie to potraktowane jako założenie konta w celu zamieszczania reklamy i karane stałym banem.

1.3 Uporczywej wielokrotnej reklamy - w wielu tematach, lub z zakładaniem wielu nowych tematów dotyczące tej samej strony internetowej czy usługi albo imprezy.
- niezastosowanie się będzie od razu karana stałym banem.

1.4 Reklamowanie strony która została zanotowana przez obsługę forum jako wielokrotnie reklamowana, szczególnie przez nowych użytkowników, będzie traktowane jak złamanie punktu 1.3

1.5 Umieszczanie linków i innego rodzaju reklam stron komercyjnych w podpisie, awatarze, albo innych elementach profilu użytkownika, będzie traktowane jako reklamowanie w nieodpowiednim miejscu forum.
- Link zostanie usunięty, a użytkownik otrzyma ostrzeżenie. W wypadku ponownej reklamy mogą zostać zablokowane możliwości edytowania odpowiednich pól profilu przez użytkownika, przyznane kolejne ostrzeżenie.

1.6 Rejestrowanie konta użytkownika będącego linkiem, lub sugerującego adres strony będzie również od tej pory [1.11.2010 r.] uważane za reklamę.
- Konto będzie natychmiast usuwane.


2.1 Publikowania postów zawierających reklamy niezwiązane z treścią forum, a w szczególności do stron związanych z treściami podanymi w pierwszej części regulaminu będzie karane stałym banem.


3.1 Wypowiadania się w sposób wulgarny, powszechnie uważany za obraźliwy, insynuowania i sugerowania innym osobom dowolnych rzeczy.
- niezastosowanie się będzie prowadzić do ostrzeżenia bądź w publicznej wypowiedzi na forum, bądź poprzez PW lub/i wysłaniem ostrzeżenia.

3.2 Wypowiadania się w sposób mający sprowokować konfrontację niemerytoryczną poprzez używanie argumentów dotyczących stylu pisania mających na celu zdyskredytowanie poprawności merytorycznej wypowiedzi i innych chwytów retorycznych. Oraz wszelkich rodzajów działalności noszących znamiona trollowania http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie.
- niezastosowanie się będzie prowadzić do ostrzeżenia bądź w publicznej wypowiedzi na forum, bądź poprzez PW lub/i wysłaniem ostrzeżenia.

3.3 Powtarzające się łamanie punktów 3.1 i 3.2 może zostać ukarane banem tymczasowym lub stałym.


4.1 System wiadomości prywatnych (PW) służy do komunikacji między użytkownikami, nie do wysyłania reklam.
- wysyłanie reklam przez PW będzie karane banem.

4.2 Wysyłanie przez PW treści obraźliwych czy w inny sposób ofensywnych wobec użytkownika, lub inaczej łamiących regulamin forum lub prawo, będzie karane ostrzeżeniem lub banem w zależności od przewinienia.


5.1 Nakazuje się umieszczanie wiadomości i nowych tematów w miejscach do tego przeznaczonych. Zazwyczaj pojedyncze umieszczenie tematu w złym dziale nie zostanie ukarane inaczej niż słownie, a temat zostanie przeniesiony do odpowiedniego działu. Powtarzające się łamanie tego punktu może być ukarane ostrzeżeniem.


6.1 Zakazuje się zakładania drugiego lub więcej kont przez tego samego użytkownika. Każdy użytkownik może posiadać i użytkować wyłącznie jedno konto. Złamanie tego punktu będzie karane ostrzeżeniem. Powtarzające się łamanie będzie karane stałym banem. W każdym przypadku drugie (i ew. dalsze) konto będzie kasowane.


Otrzymanie 6 ostrzeżeń oznacza automatyczne zbanowanie użytkownika. Każde ostrzeżenie trwa przez 90 dni po czym jest automatycznie kasowane.



II. Na forum jest dozwolone lub wskazane:

1. Publikowanie linków związanych z dyskusją w poszczególnych wątkach przez użytkowników w sposób nie noszący znamion reklamowania strony internetowej, jest jak najbardziej dozwolone ;)

2. Zgłaszanie postów i PW o treści niezgodnej z regułami lub/i prawem, lub które z innych powodów powinny zostać ocenione przez moderatora i usunięte lub zmodyfikowane. Służy do tego trójkątny przycisk z wykrzyknikiem znajdujący się nad każdym postem.

3. Dowolne wyrażanie własnych opinii w sposób nieurażający, nie krzywdzący innych, nie naruszający ich godności, nie łamiący prawa.

4.1 Zaleca się pisanie z zachowaniem zasad polskiej ortografii. W internecie jest mnóstwo programów sprawdzających na bieżąco pisownię pisanego tekstu, nie ma więc powodu do nieprawidłowego pisania. Uporczywe, czy rażące łamanie tego punktu może zostać upomniane lub nagrodzone ostrzeżeniem.

4.2 Zaleca się choćby próby zachowania czegoś zbliżonego do gramatyki ;P



Rozpatrywanie wszelkich wątpliwych przypadków należy do moderatorów oraz administratorów, podobnie jak przyznawanie kary za złamanie regulaminu.
Kary mogą ulec zmianie - powyższe zapisy mogą być modyfikowane w zależności od konkretnej sytuacji.

W przypadkach niezawartych w regulaminie o naruszeniu lub nie warunków użytkowania forum decyduje moderator lub administrator.

Skargę na działania moderatorów można wnieść do administratorów. Działania administratorów są ostateczne, chociaż w uzasadnionych wypadkach, po grzecznym wytłumaczeniu mogą zdecydować się zmienić decyzję.

Administracja i moderatorzy forum mają prawo do usuwania, edycji, przesuwania i zamykania każdego tematu oraz każdego postu na forum, szczególnie jeżeli uznają go za niezgodny z zasadami forum.

Dodatkowo polecam zapoznać się z ogólnymi zasadami netykiety: http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta



WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI
Administracja forum nie ponosi w żaden sposób odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników ani za szkody materialne, niematerialne, fizyczne, psychiczne ani duchowe wynikłe z użytkowania forum. Obiecujemy starać się pilnować i nie dopuszczać do nadużyć, jednak jak wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, a zarządzanie i pilnowanie forum nie jest naszą odpłatną pracą, a dobrowolnym działaniem, co proszę brać pod uwagę.

Za treść postów odpowiedzialny jest tylko i wyłącznie ich autor, natomiast każdy użytkownik ma możliwość zgłoszenia postu do moderacji odpowiednim przyciskiem nad konkretnym postem, oraz możliwość kontaktu przez wiadomości prywatne z administracją i moderatorami forum.
Ostatnio edytowano 17 kwi 2012, 19:08 przez Nazcain, łącznie edytowano 7 razy
Użytkownicy, którzy podziękowali za post: Nazcain
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Regulamin forum

Post 12 wrz 2010, 11:23

Dodano punkt 6.1 regulaminu w części dotyczącej zakazów.
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Regulamin forum

Post 02 lis 2010, 00:19

Dodano punkty 1.5 oraz 1.6.

Zdecydowaliśmy się dodać taką treść w związku z linkowaniem w podpisach do różnych stron komercyjnych na których ich twórcy zarabiają przez rozmaite programy partnerskie i na inne sposoby. Od reklamowania jest dział ogłoszeń. Nie ma potrzeby krzyczeć we wszystkich tematach forum o istnieniu takich stron - ogłoszenie w odpowiednim miejscu wystarczy ciekawym.

Co jest stroną komercyjną, a co nie, należy do decyzji administracji forum. Myślę że użytkownicy których to dotyczy wiedzą że to o nich chodzi. Jeśli ktoś ma wątpliwości czy może dany link zamieścić w swojej sygnaturze, czy gdziekolwiek - najlepiej tego nie robić, albo po prostu przesłać mi na PW zapytanie do rozpatrzenia. Jeśli wątpliwości są co do aktualnie zamieszczonego linku, należy najpierw go usunąć, a potem wysłać zapytanie, żeby uniknąć kłopotów w razie niezaakceptowania linku.

Punkt 1.5 nie działa wstecz. Jednak jako że od każdego użytkownika wymaga się bycia na bieżąco z regulaminem - a po to piszę tutaj te posty pod regulaminem żeby było łatwiej śledzić zmiany - jeśli ujrzę nowe posty napisane przez użytkowników łamiących ten nowy punkt - będzie oznaczało to, że byli aktywni na forum i mieli szansę przeczytać ten punkt oraz dostosować się do niego, ale nie uznali tego za stosowne, wobec czego zostaną zastosowane sankcje określone w tymże punkcie.
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Od 17.04.2012 powyższy regulamin jest nieaktualny. Aktualny regulamin
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Powrót do działu „Wszystko o…”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron