Nauki, pisma, przekazy Mistrzów, wiedza tajemna i drogi odkrywania Świadomości.

Shri Mataji Nirmala Devi

Post 04 paź 2010, 20:14

Shri Mataji Nirmala Devi jest największym mistrzem duchowym jaki kiedykolwiek przyszedł na Ziemię .Jest wielką inkarnacją największą jaka kiedykolwiek przyszła na Ziemię . I która może dać oświecenie każdemu kto tylko ma szczere tego pragnienie.
Andrzej Możyszek
Andrzej Mężczyzna
 
Imię: Andrzej
Posty: 10
Dołączył(a): 06 mar 2007, 12:06
Zodiak: Baran

Re: Shri Mataji Nirmala Devi

Post 04 paź 2010, 21:50

Nie wiem czy nie ma w tym lekkiej przesady i nadmiernej czci :) zetknęłam się z sahaja jogą i osobą Śri Matadżi Nirmala i nie zachwyciła mnie tak mocno :)
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza

Re: Shri Mataji Nirmala Devi

Post 04 paź 2010, 22:31

A mógłbys w skrócie tak opisać o tym mistrzu, bo rzuciłeś hasło i już. :(
Anonim
 

Re: Shri Mataji Nirmala Devi

Post 07 paź 2010, 12:13

Andrzej napisał(a):jest największym mistrzem duchowym jaki kiedykolwiek przyszedł na Ziemię

Jakie są kryteria, wg których porównujesz mistrzów duchowych? Czy w tej kwestii w ogóle możliwe jest porównanie?

Jest wielką inkarnacją największą jaka kiedykolwiek przyszła na Ziemię

To samo pytanie. Od kogo dostałeś spis wszystkich inkarnacji, w dodatku z zaznaczoną hierarchią wielkości? :P

I która może dać oświecenie każdemu kto tylko ma szczere tego pragnienie.

Z tego, co mi wiadomo, oświecenie można dać tylko sobie samemu przez siebie osobiście, zaś inni będą jedynie drogowskazami, które nas ku temu poprowadzą. Teoretycznie "każdy, kto tylko ma szczere pragnienie" - osiągnie cokolwiek, co pragnie, prędzej czy później.

Mój post nie znaczy bynajmniej, że odejmuję wartości Nirmali Śriwastawa, czy nie cenię jej nauk. Cenię ją, ale cenię również Buddę, który, jak dobrze wiecie, nawołuje do sprawdzania i wątpienia.

@Anonim: poczytaj, google nie gryzie :) Ale fakt faktem, że chętnie też dowiedziałbym się od samego Andrzeja, co on osobiście o niej sądzi i co w nim ukształtowało takie przekonania. Praktykujesz Andrzeju sahadźa jogę? I jak idzie?
Bubeusz Mężczyzna
 
Posty: 286
Dołączył(a): 12 lis 2007, 15:11

Re: Shri Mataji Nirmala Devi

Post 07 paź 2010, 21:10

I która może dać oświecenie każdemu kto tylko ma szczere tego pragnienie.


A ja jednak wierze ze moze dac. To co jest takie niesamowite w Shri Mataji to to ze znalazla sposob na rozpowszechnienie 'przebudzenia'. Jest tworczynia Sahayi jogi, ktorej stowarzyszenia sa na calym swiecie oraz w kazdym wiekszym europejskim miescie. Osobiscie zaczelam moja duchowa droge od rytualu przebudzenia w jednym z takich stowarzyszen, od tamtego czasu sporo juz zmienilo sie w moim zyciu.

Mam sporo szacunku do jej osoby, nie interesuje mnie czy jest tym naj- szym mistrzem, ale to co zrobila dla duzej rzeszy ludzi swoja dzialalnoscia.
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5

Powrót do działu „Mistrzowie, Nauka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron