Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

Medytacja, oobe z mp3:)

Post 23 cze 2010, 21:55

Ogolnie chcialem sie jescze zapytac co sadzicie o medytacji ze sluchawkami w uszach, albo probowac wyjs z ciala... Ale przede wszystkim co waszym zdaniem powinienem zaczac najpierw, bo ogolnie nie chce od razu na gleboka wode :D

z gory dzieki


pozdrowionko
Krzyzak Mężczyzna
 
Imię: Bartlomiej
Posty: 93
Dołączył(a): 22 cze 2010, 22:50
Droga życia: 7
Zodiak: lew

Re: Medytacja, oobe z mp3:)

Post 24 cze 2010, 08:57

Myślę, że zależy czego chcesz słuchać. ;)
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza

Re: Medytacja, oobe z mp3:)

Post 24 cze 2010, 11:42

Polecam zbiór nagrań " The Gateway Experience " wydany przez The Monroe Institut. Wprowadza Cie on krok po kroku w obszar niefizycznych exploracji i daje mocne podstawy przed coraz dalszymi exploracjami.

Później raczej nagrania nie będą Ci już potrzebne, ale na początku są bardzo pomocne.
Avatar użytkownikavega
nie ma początku i nie ma końca
 
Imię: maciek
Posty: 43
Dołączył(a): 18 cze 2010, 15:12
Droga życia: 8
Zodiak: ryby

Re: Medytacja, oobe z mp3:)

Post 24 cze 2010, 19:43

dzieki sprawdze :D
Krzyzak Mężczyzna
 
Imię: Bartlomiej
Posty: 93
Dołączył(a): 22 cze 2010, 22:50
Droga życia: 7
Zodiak: lew

Re: Medytacja, oobe z mp3:)

Post 05 lip 2010, 20:02

wrzucam namiar gdzie można ściągnąć The Gateway Experience
http://chomikuj.pl/obemania hasło: obemania
w folderze multimedia, hemi-sync :)
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza

Re: Medytacja, oobe z mp3:)

Post 06 lip 2010, 19:59

dzieki :D
Krzyzak Mężczyzna
 
Imię: Bartlomiej
Posty: 93
Dołączył(a): 22 cze 2010, 22:50
Droga życia: 7
Zodiak: lew

Re: Medytacja, oobe z mp3:)

Post 07 lip 2010, 10:39

Ja bym proponował Ci metody przerywanego snu (np. 4+1) i prowadzenie dziennika snów.

Jeśli chodzi o muzykę to spróbuj znaleźć jakiś utwór z szumem morza, taki zwykły, bez dudnień różnicowych, nie musisz wtedy zakładać słuchawek żeby dudnienia spełniły swoją rolę. Słuchawki wg mnie trochę przeszkadzają bo czuje się dyskomfort.
Zrób sobie jakieś ćwiczenia fizyczne: pompki, przysiady, brzuszki itd. aby wymęczyć jak najwięcej partii swojego ciało a potem połóż się na łóżku z zamkniętymi oczami i puść tą muzykę z szumem fal. Wczuj się w te fale jakbyś na nich dryfował, przy zmęczeniu fizycznym szybko powinieneś ulec złudzeniu falowania. Dobrze by było jakbyś również miał ciemno w pomieszczeniu. Dwa dni temu tak zrobiłem i czułem takie 'podbijanie', tylko zamiast szumu fal leciała cicho jakaś muzyka z radio internetowego, z tych spokojnych, elektronicznych. Miałem coś innego do zrobienia wiec długo w tym stanie nie byłem, ale będę chciał to powtórzyć.
Nie wiem czy w efekcie będzie OOBE, ale warto przetestować, zawsze to jakieś doświadczenie :)
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Re: Medytacja, oobe z mp3:)

Post 07 lip 2010, 18:12

Właśnie czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak ma działać ten cały dziennik snów? Zaczęłam próbować go prowadzić, ale wkurza mnie to. Ważny jest fakt spisywania tych snów czy wystarczy po przebudzeniu poleżeć i przypomnieć sobie jak najwięcej szczegółów ze snu?

Dryfowanie to b. dobry sposób na wejście w trans ;) właśnie przez taki eksperyment myślowy ("a, spróbuje wyobrazić sobie, że dryfuję") osiągałam pierwsze transe jak byłam dzieckiem i nadal uważam to (lub wyobrażanie bujania się na huśtawce) za najszybszy sposób na wejście w trans:) z transu do obe teoretycznie jeden krok. U mnie niestety ten krok trwa lata świetlne ...
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza

Re: Medytacja, oobe z mp3:)

Post 07 lip 2010, 21:57

Ogólnie dziennik snów ma ćwiczyć pamięć. Wielu ludzi nie pamięta snów, ewentualnie pamięta po przebudzeniu ale potem zapomina. Kiedy zapisujemy sny, utrwalają się one w pamięci. Czasem warto sobie je przeczytać przez co jeszcze lepiej je pamiętamy. Podobnie jest z robieniem notatek w szkole, jak się coś zapisuje, jakieś dane, to potem szybki rzut okiem na zapiski i szybko się wszystko przypomina :) Powinno się spisywać jak najwięcej szczegółów oraz emocje, odczucia towarzyszące snom. Ćwicząc w ten sposób pamięć łatwiej nam zapamiętać kolejne sny z większą ilością detali (czyli tak jak z każdym innym mięśniem, jeśli go ćwiczymy, jest coraz silniejszy i efektywniejszy). Kiedy w naszej pamięci znajduje się więcej sennych podróży i więcej szczegółów w nich zawartych, łatwiej podczas kolejnej zorientować się, że to sen i odzyskać świadomość (np. przypominamy sobie jakąś scenę z innego poprzedniego snu (w trakcie aktualnego snu)).
Efektem prowadzenia dziennika snów jest również coraz to większa liczba nowych zapamiętywanych snów a im więcej pamiętamy z nocy tym większa szansa, że oprócz zwykłego snu zapamiętamy również LD czy OOBE.

Mi nigdy metody transowe nie wychodziły (zaraz mnie nos swędzi, krzyż zaczyna mnie boleć gdy za długo jestem w bezruchu na plecach, albo jakiś wredny telefon dzwoni), dlatego najbardziej lubię metody przerywanego snu :) No ale mimo to, czasem przeprowadzam kolejne testy.
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Re: Medytacja, oobe z mp3:)

Post 12 gru 2011, 18:43

Sorka za odkopywanie tematu, ale nie chciałem zakładać kolejnego o tym samym :D

Zna ktoś może jakieś nuty podobne rytmicznie do tego? http://alejka.wrzuta.pl/audio/2UvpxsD4H ... the_knight

Przy takiej spokojnej celtyckiej muzyce bardzo fajnie oczyszcza się umysł, również przez medytację :wink:
Avatar użytkownikaAranel
 
Posty: 24
Dołączył(a): 23 lis 2011, 22:28
Droga życia: 33

Re: Medytacja, oobe z mp3:)

Post 12 gru 2011, 19:50

Psytrance doskonale się do tego nadaje.
Avatar użytkownikaCyborg Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 209
Dołączył(a): 08 maja 2010, 15:15

Re: Medytacja, oobe z mp3:)

Post 13 gru 2011, 02:11

Wspaniały utwór Araelku.
Jedna ciara.
Mmmm... X3

http://www.youtube.com/watch?v=0B7sH5QLyXY
Mnie ten utwór bardzo wkręca.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: Medytacja, oobe z mp3:)

Post 13 gru 2011, 22:25

Dzieki Sinbard. Dla takich kawalkow to czlowiek zyje =D> Jak masz jeszcze jakies o podobnym klimacie to prosze bardzo :D nie wstydz sie i wrzucaj :)
Krzyzak Mężczyzna
 
Imię: Bartlomiej
Posty: 93
Dołączył(a): 22 cze 2010, 22:50
Droga życia: 7
Zodiak: lew

Re: Medytacja, oobe z mp3:)

Post 13 gru 2011, 22:30

Aranel, twoje jest tez niezle, ale Sinbarda jest bardziej takie... zywe :) Moze by zrobic oddzielny temat na celtycko-klimatyczna muzyke? Przy takich utworach to jestem gotowy odfrunac :D

pozdrowionko
Krzyzak Mężczyzna
 
Imię: Bartlomiej
Posty: 93
Dołączył(a): 22 cze 2010, 22:50
Droga życia: 7
Zodiak: lew

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość