Nauki, pisma, przekazy Mistrzów, wiedza tajemna i drogi odkrywania Świadomości.

Post 07 mar 2009, 23:52

Światło napisał(a):A jakie drastyczne przejścia masz na myśli? ;]


Mam na myśli to,czy nie jesteś po przejściach nowotworowych,bo wyszczególniłaś to:

Światło napisał(a):A ja uważam, że człowiek może za pomocą umysłu się dowolnie mutować, tak, jak za pomocą wiary można uleczyć raka

po czym dopisalaś:

Światło napisał(a):Też tak uważam.Mam z tym pewne doświadczenie.


-chociaż nie ma to związku z pytaniem i ze sprawą,to tylko moje indywidualne zainteresowanie,nie musisz odpowiadać:)
Kimkolwiek będę,mogę być tylko sobą.
nadzieja84
http://popko.pl/
Avatar użytkownikanadzieja84 Kobieta
Wygrałam życie:)
 
Imię: nadzieja84
Posty: 95
Dołączył(a): 07 lut 2009, 16:25
Lokalizacja: Szczecin
Droga życia: 1
Typ: 2w1(idealistka)
Zodiak: byk

Post 24 kwi 2009, 14:29

Bubu napisał(a):W rozwoju duchowym jest tak, że wiedza i logika na pewnym etapie staje się przeszkodą w osiąganiu kolejnych poziomów zbliżających ku oświeceniu.


Jak nie masz wiedzy a chcesz rozwijać się duchowo to możesz zabrnąć w ślepy zaułek.
A poza tym wiedza często jest zbieżna z wiedzą duchową. Jest na to wiele dowodów.
Avatar użytkownikaastra3 Kobieta
 
Posty: 12
Dołączył(a): 26 lut 2007, 22:28
Lokalizacja: w-wa
Droga życia: 4
Zodiak: skorpion

Re: Strony o rozwoju duchowym

Post 28 kwi 2009, 01:31

Dlatego wszystko musi następować po kolei. Najpierw wiara będzie pokarmem, a wiedza trucizną. Potem dorastamy, wiara przestaje być strawna, zaczynamy żywić się wiedzą. Następnie musimy odrzucić i wiedzę, przyjąć wgląd. Przyjdzie czas, że i wgląd zacznie być przeszkodą, a wtedy znajdziemy sobie inne narzędzie poznania i wspinaczki w Górę. I tak aż do końca, kiedy odrzucimy wszystko i zostanie Pustka. Najpiękniejsze narzędzie do nie wykonywania żadnej pracy ;)
Bubeusz Mężczyzna
 
Posty: 286
Dołączył(a): 12 lis 2007, 15:11

Re: Strony o rozwoju duchowym

Post 27 maja 2009, 01:00

Przeczytalem bardzo fajna opowiesc jednego ze znanych mistrzow. Nie pamietam juz adresu strony, bo je polykam w dosc duzych ilosciach :) Byla to opowiesc o czlowieku, ktory przez prawie 40 lat pilnie praktykowal nauki Mistrza Gurdijeva. Mimo to, wciaz nie osiagnal oswiecenia, co go bardzo smucilo. Postanowil zatem wybrac sie do swojego Mistrza i osobiscie go zapytac, dlaczego nie moze osiagnac oswiecenia. Pech chcial, ze kiedy przybyl na miejsce to okazalo sie, ze Gurdijev zmarl. Czlowiek ten nie dal jednak za wygrana. Dowiedzial sie, ze najblizszy Gurdijevowi byl Osho. Postanowil wiec odwiedzic Osho i zasiegnac jego rady. Kiedy wreszcie udalo mu sie przybyc do Osho i przedstawic mu swoj problem uslyszal cos, co wprawilo go w oslupienie i wstrzasnelo nim do glebi. Otoz Osho powiedzial mu, ze nie dziwi sie, iz nie mogl on doznac oswiecenia, poniewaz nauki Gurdijeva byly zwyklym stekiem bzdur. Czlowiek ten wstal wielce oburzony i bez nalezytego pozegnania Osho wyszedl. Mistrz, ktory opisywal ta historie podsumowal ja w ten oto sposob:
"Biedny czlowiek. Najpierw rozminal sie z Gurdijevem, a potem rozminal sie z Osho."

Trzeba uwazac nie tyle na bzdury, ktore sluchamy lub czytamy. Najbardziej niebezpieczne sa te bzdury, ktore sa ukryte w nas samych. Jestesmy bardzo krytyczni wzgledem innych, chociaz najwieksza przyczyna naszych bledow tkwi w nas samych.

Polecam "Przebudzenie" - Anthony De Mello . Zdrowa, z humorem i dajaca wiele do przemyslenia ksiazka.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie !
Myslacy Mężczyzna
open minded
 
Imię: Andrzej
Posty: 8
Dołączył(a): 26 maja 2009, 00:21
Droga życia: 5
Zodiak: Smok

Re: Strony o rozwoju duchowym

Post 13 lip 2009, 17:21

Wg. mnie jedna z lepszych :

www.schodamidonieba.pl

:thumbright:
nosferatus
 

Re: Strony o rozwoju duchowym

Post 30 mar 2010, 21:00

kopalnia wiedzy na tematy duchowe i nie tylko:
http://www.vismaya-maitreya.pl/
grove1 Mężczyzna
jak w Nicku
 
Imię: Krzysztof
Posty: 8
Dołączył(a): 23 mar 2010, 04:17
Zodiak: Ryba

Re: Strony o rozwoju duchowym

Post 31 mar 2010, 15:24

grove1 napisał(a):kopalnia wiedzy na tematy duchowe i nie tylko:
http://www.vismaya-maitreya.pl/


tylko ta "wiedza" troche pokrzywiona...
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: Strony o rozwoju duchowym

Post 31 mar 2010, 17:49

dlaczego uważasz że pokrzywiona?
grove1 Mężczyzna
jak w Nicku
 
Imię: Krzysztof
Posty: 8
Dołączył(a): 23 mar 2010, 04:17
Zodiak: Ryba

Re: Strony o rozwoju duchowym

Post 31 mar 2010, 23:49

Szczerze mówiąc nie mam wielkiej ochoty zaczynać dyskusji na ten temat, zwłaszcza w tym wątku, ktory nie jest na takowe przeznaczony. powiem tylko tyle, że taka jest moja opinia o tej stronie z uwagi na bardzo "newage'owe" podejście jej autorów/edytorów oraz wyraźną inklinację w stronę doktryny sekty chrześcijańskiej, którą niezbyt wysoko cenię.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: Strony o rozwoju duchowym

Post 01 kwi 2010, 17:04

acha.
czyli coś w stylu "jestem za a nawet przeciw"
- ja przeczytałem ta strone tak może w 80 % i owszem jest tam duzo mowa o cierpieniu i powiązaniu tego cierpienia jako dar od Boga, na pierwszy rzut oka wydawac by sie mogło że to co tam jest edytowane ma związek z jakąs sekta ale jesli sie głebiej poczyta to juz wcale tak nie wygląda .
Nie nalezy odrzucac wiedzy szeroko pojętej tylko dlatego że komus sie to kojarzy tylko z Buddyzmem, Chrześcijanizmem czy Islamem ,
Jak to mowia każdy kij ma dwa konce. :-)
grove1 Mężczyzna
jak w Nicku
 
Imię: Krzysztof
Posty: 8
Dołączył(a): 23 mar 2010, 04:17
Zodiak: Ryba

Re: Strony o rozwoju duchowym

Post 01 kwi 2010, 17:30

To, czy należy odrzucać religijne farmazony czy też nie - jest kwestią osobistego poziomu świadomości. Po prostu wydaje mi się, że można znaleźć źródła wiedzy o dużo wyższej wartości merytorycznej niż ta strona, nie będąc jednocześnie zmuszonym do odsiewania faktów od mitów i pseudo-duchowej papki New Age. Dlatego tylko nie polecam tej strony, ale to jest moje osobiste zdanie.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Powrót do działu „Mistrzowie, Nauka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron