Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

Re: Egregor

Post 16 wrz 2009, 14:07

Witam

falko napisał:
.....Mnie tak w ogóle chrześcijaństwo kojarzy się z kultem śmierci.....
Pozwolę sobie tutaj na małą dygresję. Chrześcijaństwo jest nie tyle kultem śmierci ile przyjaźni ze śmiercią i jej przezwyciężenia. Jako religia misteryjna w ten sposób zaznacza drogę do wyzwolenia.....

Pozdrawiam
Misterium Christi
Avatar użytkownikaApollo Mężczyzna
 
Imię: Apollo
Posty: 397
Dołączył(a): 26 mar 2008, 16:19
Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Droga życia: 8
Zodiak: Wodnik

Re: Egregor

Post 16 wrz 2009, 15:25

Do wyzwolenia? W zaświatach chyba.
Ostatnio nie napisałem czym jest dla mnie chrzescijaństwo a tylko z czym się mi kojarzy.
Moze głosi przyjażń ze śmiercią, Za to nie jest przyjazne światu,i niech nie udaje,że jest.Widzi w swiecie grzech poządania czyli uniwersalnej woli. Wyzwolenie jest możliwe gdy odwrócimy się od świata i całego tego spektaklu.
Jednak przetrwało tyle stuleci ,wiadomo, Z perspektywy kulturowej wcale nie neguje zasadnosci chrzescijaństwa.
Sa rózne drogi. W chrzescijanstwie więcej się cierpi, w Buddyzmie więcej się widzi i czyni. Obie drogi są własciwe, Jednak Budda jest człowiekiem historycznym który osiągnął wyzwolenie na mocy by tak rzec racjonalnego zrozumienia, i łatwiej go pojąć,Chrystus jest człowiekiem-bogiem i spełniającą przeznaczenie ofiarą totez o wiele trudniej go pojąć.
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: Egregor

Post 16 wrz 2009, 15:46

Witam

O tak.......jeżeli poprzez zaświaty rozumiemy stan umysłu po ukrzyżowaniu ego, to jak najbardziej. Jedyne co tutaj ucierpi to właśnie ono......

Pozdrawiam
Misterium Christi
Avatar użytkownikaApollo Mężczyzna
 
Imię: Apollo
Posty: 397
Dołączył(a): 26 mar 2008, 16:19
Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Droga życia: 8
Zodiak: Wodnik

Re: Egregor

Post 16 wrz 2009, 16:47

no własnie.
Mogę sobie wyobrazić ,że ktoś w stanie ,braku ego ,nagle dostał wizji zaswiatów.
Ale było to tak dawno gdy świadomośc miała do dyspozycji tylko niebo nad głową.
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: Egregor

Post 21 wrz 2009, 15:36

Falko, nie myśl, że jestem uszczypliwy, ale Twój Egregor z kk jest chyba bardzo mocny (o ile może to byc pomiędzy człowiekiem, a instytucją - mniejsza). Jesteś chyba emocjonalnie silnie związany z kk, bunt nie daje Ci wyzwolenia.
Nie demonizujmy - religia (np. chrześcijaństwo) to narzędzie - od człowieka zależy jak je wykorzysta.
Bless ya
Kartezjusz mógł to ja też - zaczynam od zera. Deep night of my soul.
Zdanie nieprawdziwe: Świat taki jest. Zdanie prawdziwe: Ja tak widzę świat.
Jest noc, maszty i ster są połamane, a ja uciszam sztorm.
http://ostrze.blogspot.com/
Avatar użytkownikaSirhan Mężczyzna
Jestem, kim chcę być
 
Imię: Bartek
Posty: 86
Dołączył(a): 10 cze 2009, 17:38
Droga życia: 5
Typ: 7w8
Zodiak: Lew, Zając

Re: Egregor

Post 21 wrz 2009, 16:23

Witam

.....Nie demonizujmy - religia (np. chrześcijaństwo) to narzędzie - od człowieka zależy jak je wykorzysta......


Dobrze powiedziane Sirhan, kupuję prawa autorskie......

Pozdrawiam
Misterium Christi
Avatar użytkownikaApollo Mężczyzna
 
Imię: Apollo
Posty: 397
Dołączył(a): 26 mar 2008, 16:19
Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Droga życia: 8
Zodiak: Wodnik

Re: Egregor

Post 21 wrz 2009, 16:51

Bunt nigdy i nigdzie nie daje wyzwolenia,Nawet zbuntowany nastolatek wkońcu odzyskuje rozum, A ponieważ chrzescijanstwo mozna uwazac za system terapeutyczny który bierze pod swój dach wszystkie niskie instynkty mozna je ostatecznie określić jako "przymus udomowienia" To nie jest demonizujące. Natomiast sam fakt zaistnienia egregora jest.

Peace&love
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron